Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
8. dub 2009

-luzza tak at dobře pořídíte
-já taky nevěřím,ono co se má stát se stane že?
-ted si nedovedu představit,že bych měla lítat po městě a shánět spoustu věci natož pak nějak v posledním stádiu těhu
-jediný co mě stále trápí je ten výtok,ale prý je to normální pokud nebolí nebo něco

artep26
8. dub 2009

Adri já nosím slipovku od začátku těhu, nejdřív kvůli Utrouši a teď mám taky trošku výtok, ale je to běžné ... doktor říkal, že je to normální 😉 Kdyby se to doktorovi nezdálo, tak y určitě něco řekla a něco se dělo.

sorbona13
8. dub 2009

To zkracování jsem vůbec necítila, jenom v neděli mi začala trochu vystřelovat bolest z podbřišku nalevo a napravo jakoby dolů, to mohly být prý slabé kontrakce. V pondělí jsem to měla pak jen večer a včera trochu ráno, ale mohlo to být asi cokoliv. Břicho mi teď tvrdne tak 2-3x za hodinu a je to slabší, spíš mi tvrdne buď podbřišek, nebo zase horní část jakoby pod prsy, když ležím na zádech s nohama nahoru. Na boku mi zase tvrdne ta strana, co je dole a občas mi to břicho ztvrdne úplně celý.

myska: já mám nahoře 5kg už teď, taky se nijak neomezuju, ale nemám zase pocit, že bych se přežírala, spíš jím víc ovoce, před otěhotněním jsem zase jedla víc zeleniny. Doktorka mi ráno řekla, že si tady ještě poležím a že mě osobně v pátek prohlídne, tak mám maličkou naději, že bych mohla třeba na víkend domů, i když naděje si moc nedělám.

adrosek: břicho mě nebolelo vůbec, jenom bylo nepříjemný to tvrdnutí, ale bolest to nebyla. Taky se mi jedna nebo druhá strana vyboulí dopředu a ztvrdne.

luzza: držím palce, ty už jsi za vodou a jestli byl dřív čípek 34mm, tak to bude v pohodě.

adrosek
8. dub 2009

-jojo já taky stále nosím slipovky,celé těhu,je to spíš otrava
-no tak uvidíš sorbonka jak a co bude,raději tam poležet a hlavně aby to bolo ok
-no taky tak stím vyboulením,když lehnem na bok tak se vyboulí ta opačná strana atak,no snad je to všechno ok

veruleg
8. dub 2009

ahoj holky
Vcera jsem taky dost tvrdla. Pomaha mi lehnout na zada a nohy hodne nahoru...ikdyz vcera mi vecer ztvrdlo i v teto poloze. Radsi na to nemyslet.....Zitra jedu pro perinky. Na kojici polstar jsem volala, uz je to vic jak mesic. Neposlali to protoze zatim nemaji dudliky.....blbci. S Kocarem jeste pockam tak 2-3 tydny.
Po Velikonocich se snad predela pokoj u manz. rodicu at se muze sestavit komoda a ja zacnu prat a zehlit...uz ted mi nestaci sily. Poverciva taky nejsem....ikdyz nekdy se bojim abych neco nezakrikla 😕

holky poprve pecu beranka...vypadanadherne tak snad pujde z formy ven 😉

Nahore uz mam 11 kg......ze zacatku nic a ted to je nejak rychleji....

lenulinka21
8. dub 2009

Ahojík holky,
Sorbi: to je dobře že už nepotřebuješ kapačku 🙂 A kluci mají dobrou váhu
myslím že nebude tak zle. A at už ta tvá spolubydlící vyfyčííí 😀

Artepku: tak ty nám stonáš? šup šup se vykurýruj at můžeš jít ven
na čerstvý vzduch.

Holky jinač já mám nahoře 14kg od začátku těhu taj su zvědavá
co zítra řekne gyn. Já nakupovala věcičky už brzo protože co kdyby mě poslali ležet
jsem si řekla tak máme v celku už všechno. Jen nějaké ty drobnůstky.

lenulinka21
8. dub 2009

No ten výtok mám teda tady sice né nějak moc ale už mě to štve.
Hold to k tomu patří. Kdyby to byl jen ten výtok tak jsem vysmátá. 🙂
Stejně je to sranda když KLUCI rozjedou stereo kopou najednou a boule netíhám
počítat 😀

artep26
8. dub 2009

Ahojda Veru a Leni 😉
Veru koukala jsem na fotečky a zajímalo by mě, kde jsi těch 11 kg nabrala 🙂 🙂 🙂
Leni jo jo, zase mě to porazilo ale dnes už je mi líp a hned mám roupy 😅 vím že bych měla ještě ležet ale nedá mi to.
Stejně se za chvíli půjdu vykoupat a pak hurá do poradny, tak bych neležela 😀 no nějak si to musím odůvodnit proč nejsem v posteli, že jo?? 😀 😀 😀
Kopanečky jsou někdy pořádný a převracení taky, ale někdy je zase klid a to pak začínám jančit co se děje, že se nic neděje ... 😖

artep26
8. dub 2009

K těm nákupům ještě ... nemám žádnou drogerii tak brzy taky chci varazit, asi to vezmu při jednom až pojedeme pro kočárek ...
Holky vy už máte všechny kočárek vybraný nebo koupený??

lenulinka21
8. dub 2009

Artepku: no přesně tak někdy ani kop a já si říkám, co se děje? 😕
takže dneska poradan hmm já jdu zítra tak pak napiš jak si dopadla.
Jak jste na tom s oblečení?
U mě děs a hrůza už nevím co vzít na sebe.

artep26
8. dub 2009

Leni dám vědět a doufám že bude vše OK.
Já byla na KO po plodovce v pondělí, kde mi dělali UTZ a bylo vše OK, tak doufám že i dnes.
Oblečení zatím pohoda,mám slabší těhurifle, tak je nosím a k tomu buď triko s kr. rukávem a na to takovou volnější tuniku nebo prostě něco navrch. Moc to neřeším, protože bydlíme na vesnici kousek od HK a tady to odběhám v teplákách a volných pláťákách na zahradě. Kvůli pár kontrolám a nákupům si nemíním řídit nový šatník .. ale chystám se si pořádit 3/4 kaťata, to jo ...

artep26
8. dub 2009

Leni a k těm kopnacům ... te´d mají dětičky období klidu a období a aktivity, které se střídá, tak proto ty výkyvy 😉 A za chvíli taky budou mít míň místa, takže to neustálé okopávání a pošťuchování taky ustane 😉

lenulinka21
8. dub 2009

To já sice ve městě ale máme barák n avesnici takže tam
mi je nejlíp tepláky a tričko od manžela 😀 Ale máme stejnou myšlenku
chci si pořídit taky ty 3/4 kalhoty na léto super. 🙂

artep26
8. dub 2009

Leni Luzz psala že prý má být v červenci 35 stupňů, to se hezky povaříme 😠 😎
Jdu do vany a pak hurá do HK 😉
Zatím pa 🙂

lenulinka21
8. dub 2009

O jej no aspon bude léto jak má být a děti z toho budou něco
mít teda ty větší děti.

adrosek
8. dub 2009

-tak sem zase tady u vás,už mám zase napojený net konečně,tak sem si chvílu spočla a ted zase budu kukat na telku

myska77
8. dub 2009

tak jsem se taky probudila a jsem jak vyvorana mys, vzdycky mi chvili trva nez zacnu fungovat, krasne 3 hodky tvrdeho spanku, nadhera 😉

K tomu obleceni, koupila jsem si tehu dziny, ale v zapeti je prodala, protoze mi nebyli az tak pohodlne, porad ze me padali, psali tam velikost 34, ale mame se 42 se do nich vesla a sedeli ji lip nez me. Tak jsem si koupila jine cerne elasticke kalhoty a ty maji super pas pres to bricho a v tech tedy chodim porad a vsude, k tomu triko a svetr a jde se. taky to az tak neresim, vsude jezdim autem, takze nemusim mit strach, ze me ve meste nekdo bude okukovat, a i kdyby tak co, at si trhnou nohou, ted je mi vsechno jedno 😀 Jo a taky mam vyhodu, pred rokem a pul jsem vazila o 15 kilo vic a mam strasne moc obleceni ve vetsich velikostech a ted mi vsechno je o na zapnuti pres to bricho, tak se tesim na leto, mam moc krasnych platenych kalhot 😵

Artep: dej pak vedet jak v poradne, budou ti delat i UTZ, zajimalo by me jak jsou ted prckove velci v tom 24 ci 25tt, ja jdu az za tyden.

gabina26
8. dub 2009

tak holky, je to tady, varianta, kdy lze otočit korbičky a na mimča vidíme... psala jsem dotaz, jak je to možné, když to předtím teda nešlo... tak jsem zvědavá, co napíšou.. nicméně příští týden se půjdu na to do toho obchůdku podívat... 🙂
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1055989

jinak sorbi: držím palečky ať je vše OK....ale jsi v rukou lékařů a tak snad to bude OK 🙂

nám včera měřili čípek a máme 38 mm, před měsícem jsme měli 45 mm, a prý se zkracuje v normě... takže OK. Jinak mi primář říkal, že problém je až když je čípek pod 25 mm...

artep26
8. dub 2009

Ženy zdarec,
KO v pořádku, čípek stále 40 mm ale hnal mě skoro nahou ještě během vnitřního UTZ na záchod, chtěl pořádně vidět hrdlo a čípek. Prý jen pro jistotu, zda je vše OK a není potřeba kroužek. Mám nařízen klidový režim, nikde dlouze nešmajdat, polehávat a prý si mám koupit lehátko na zahradu - tak jsem si hned jedno v Hypce koupila, když mi to naordinoval. Manža se smál, že mu mám příště do poradny mám vzít účtenku, když to bylo na předpis
Kontrola za 14 dní, prý teď půjde do tuhého a chce to fakt nejančit což fakt nedělám 😎 😎 😎
Jdu do tepláků a zalehnout na to lehátko večer vás dočtu kočky

luzza
8. dub 2009

ahoj kočky
na net jsem se dostalo až teď...
takže kontrola dopadla takto:
čípek se zkrátil z poslední kontroly z 36 mm na 29 mm,takže bych prý měla na další měření co nejdříve...
tlak 140/90,taky nic moc...
pak mi řekl,že jsem strašně oteklá...takže by mě rád viděl v nemocnici ☹
ale zatím jsme se dohodli na domácím klidu...
a teď pozor!!!! víte kolik holky vážej??????????????????????
A - 2415 g a B - 2600 g !!!!!!! 😨 😨 😨 😅 😅 😅 😅 😅 ve 32+0 !!! 😅
tak jim doktor říká Xeny 😀

artep26
8. dub 2009

Luzz tak hlavně že je to alespoň takhle, ikdyž to nejsou zas tak super zprávičky, ale co bychom chtěly v 33tt, viď??
Hlavně že už jsou holky takhle velké, to je super super 🙂 🙂 🙂
Já mám tlak 110/56, takže zatím dobrý a otoky jsme taky neřešili 😉
Vezu Aničku k ségře na prázdniny, no je mi to blbý jí takhle tam šoupnout, ale ségra byla v pohodě, že je ráda, že budou mít děti změnu. Takže razím a pak se zase ukážu 😉

veruleg
8. dub 2009

ahoj holky: tak se mi to libi, ze vam vsem kontroly dopadly dobre. Ja jdu v utery na ten cukr a v patek na kontrolu.....

Luzza : to jsou super vahy.....za ne bych byla rada 😉 ale klidne at naberou jeste vic 😵

artep26 : taky nevim kam to slo...trochu boky, hodne prsa jsem nejaka siroka ale nejmin to bricho 😅 Jinak ja ted taky pospavam na terase na lehatku...je to super, akorat dnes jsem byla na infarkt. Tak jsem si chrupkala ve stinu a najednou me neco olizlo 😲 Pes od tchyne s tchanem se naucil otvirat dole dvere a dosel si za mnou skrz cely barak az na terasu......
je to salasnicky bernsky...takze obrik

jinak beranek se povedl, tak zitra pecu jeste jednoho 😀

myska77
8. dub 2009

Luzzo: holky maji nadherne vahy, to je urcite uklidnujici. I kdyby si musela do porodnice driv, tak prezijes treba do 34 a pak uz je to OK. Hlavne, ze Te takhle podrobne hlidaj.

Artep: take dobre zpravy, mit cipek 4cm je taky dost luxus, ale je fakt, ze odpocivat se uz musi.

luzza
9. dub 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
včera jsem byla úplně zničená,šla jsem spát už v devět 😅
ale o půlnoci na záchod 😝 ,ve dvě znova a pak po páté 😝 😝 no to je teda spánek 😅
zato v noci žádné tvrdnutí 🙂 jen jednou odpoledne a jednou navečer,takže naprostá pohoda 😉
doma jen odpočívám...kašlu na všechno 😉

luzza
9. dub 2009

holky
no ty váhy jsou vážně hustý 😅 😅 to jsem teda nečekala 😅 ale aspoň jsem víc v klidu,kdyby se jim chtělo na svět dřív 😉 🙂
jinak áčko je v poloze hlavičkou a béčko stále příčně 😒
ale dr. říkal,že se ještě určitě srovná,že má ještě spoustu času a dostatek vody,takže se nemám bát...
je fakt,že ta příčná poloha je pro mě celkem nepříjemná...malá je až u žaludku a tlačí na obě strany,takže se člověk hůř hýbe a i v leže na bocích to dost tlačí... (myslím,že artík má taky jednoho mimíska příčně,viď?)

luzza
9. dub 2009

jo artí...
a co se doktorovi nezdá na čtyřcentimetrovém čípku???? 😨 😨 😨

luzza
9. dub 2009

sorbonko
a co ty?? 🙂
myslím na tebe 🙂
napiš jak se cítíš a jestli je něco nového...
radši ať tě na víkend nepouští! Měla bys doma hned tendenci něco dělat!.. 😉 V tom špitále přece jen ležíš 😉

adrosek
9. dub 2009

-ahojík mamky,tak vás taky všechny zdravím a přeji hezký den všem
-my včera jeli na večer ke známým na grilovačku na chvílu se vyvtěrat,tak sme se najedli a pak sme dojeli a hned sme zalehli asi kolem půl desáté
-jinak všem co kontroly dopadly dobře tak to je super
-luzza no holky jsou tedy šikulky,budou znich pěkné kousky jako
-no já jdem za dva týdny tak jsem zvědavá jaké budou mít váhy taky

luzza
9. dub 2009

adrosku,za dva týdny??? naše holky měli ve 29+2 váhy 1700 a 1800 g... tak počítej tak nějak 🙂 plus mínus 😀

adrosek
9. dub 2009

-no jdem 22.dubna tak plus minus dva týdny,tak to jsem zvědavá na tu váhu tedy
-tak jsem nafotila pupek a hodila do alba,ještě bych měla nafotit nějaké ty věcičky zase,tak jak nám to tady dají do kupy tak nafotím