Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
18. dub 2009

Zanetik, priznam sa, ze nestiham citat stranky dozadu ☹ , polepsim sa... Som rada, ze si spokojna, my sme kupovali na vystave pre dvojcata, kde bolo asi 25typov a tento sa mi zdal najlepsi, hlavne vahou, tak uz sa moc tesim ked v nom budem mrnata vozit. 😵

luzza
18. dub 2009

holky
já myslím,že týnka už určitě porodila 🙂 ,tak se snad brzy ozve 😉

adrosek
18. dub 2009

-no snad ano,tak snad se ozve brzy mamina

jankatr
autor
18. dub 2009

Zanetko - přikrmovali jsme v nemocnici, protože kluci taky vždycky hrozně brzo odpadli, a Matýsek stál skoro čtyři dny na váze tak nás ani nechtěli pustit domů. Pak ale přišla rozumná paní doktorka která uznala že baštit můžou kluci i doma a s podmínkou že se po dvou dnech přijdeme převážit nás propustila - a Matýsek se předvedl - od pátku do neděle šel s váhou ze 2,9kg na 3 kg - tak byli spokojení.

Teď jsme byli v pátek v poradně a kluci už mají 3460g Kubík a 3230g Matýsek 🙂 🙂 🙂

Na bříško si už lehnu v pohodě - i když to moc nedělám - málokdy si na něj lehnu i normálně natož teď když mám nalitý prsa mlíkem... 😝

Luzz - řekla bych že Tinka už má taky odrodíno - jeslti se nemýlím tak měla termín o 4 dny dřív než já 🙂

zanetik
18. dub 2009

Nojo Tina se dlouho neukázala že? Já vůbec nevím, snad je vše v pořádku..

Luzzo koupeme obden a buď ve vaničce nebo v kyblíku, záleží v kolik hodin to vyjde, dlouho večer ve vaničce, kolem tý 19h v kyblíku, dokud neusínám 😉 A spinkají v rychlozavinovačkách i přikrytý peřinkou, jsou ještě malý a neuměj se zahřát, takhle byly i v porodnici, možná až budou mít nad 3kila bude to lepší, ale i tak spocený nejsou a ručky mají studené jak je mívají venku.

luzza
19. dub 2009

dobré ránko 🙂
tak dneska jsem trhla rekord v chození na WC...byla jsem snad každou hodinu 😝
večer jsme koukali na primu na Hru na schovávanou s Robertem de Nirem a málem jsem se u toho pos... strachy 😅
holky to určitě cítily,páč tam lítaly jak pominutý... takže fakt pěknej thriler 😎

luzza
19. dub 2009

jani
tak to mají hezké váhy 😅 určitě jim mlíčko stačí 😉 a s tím ležením na břiše jsem zapomněla na ty prsa 😀
a co daník?? 🙂 už si zvykl na nové členy rodinky? 🙂 nevadí mu,když pláčou? 😅
žanetko
tak to chápu,že ještě neudržej teplíčko...to je dobře,že je ohříváš 🙂 moje kolegyně porodila dvoukilovou holčičku v lednu a doma jí dávali na spaní i čepičku a slaboučký rukavičky 😅 přišlo mi to srandovní,ale ona byla vážně pořád studeňoučká,takže museli 😅

myska77
19. dub 2009

Dobre ranko mamky,

Luzza zase jako prvni 😀 s tim zachodem sis uzila, oni to ty deti fakt vyciti, taky jsem se nedavno divala jen na nejakou detektivku a v noci byl pochodak, kluci radili jak pominuti.

Deska jsem mela snad nejhorsi noc za cele tehu, porad spocena, vsechno me boli, vubec jsem nespala, no des, najim se a pujdu si asi lehnout znovu.

myska77
19. dub 2009

Blucka: tady ma dost holek ten EW, my si pro nej jedeme na konci kvetna do Kolina, dost idi si ho pochvaluje, tak uvidime. Me jedine co asi bude vadit, ze se u sportaku nedaji polohovat nohy, ale zase je to dan za jine vyhody.

Janka: kluci Ti tedy rostou jak z vody, to je dobre.

Zanet: a koupete obden obe holky najednou (tedy po sobe) nebo jeden den jednu a druhy den druhou? me vsichni doporucuji tu druhou variantu, aby se jako clovek vzdy maximalne venoval jen jednomu diteti a dal mu treba i masaz a aby to nebyl takovy maraton vykoupat hned obed deti.

luzza
19. dub 2009

taky si jdu ještě lehnout 😝 je ze mě mrtvola...

adrosek
19. dub 2009

-ahojík mamky,tak vás všechny zdravím a přeji hezký den
-tak jak se máte dneska co,já dneska kupodivu spala vcelku ok,vzbudila jsem se jen jednou a to až ve čtyři,dlouho jsem vydržela teda
-jinak je hezky venku tak se možná půjdeme projít odpoledne

lenulinka21
19. dub 2009

tak já taky zdravím a připojuji se k Androskovi spala jsem
v klidu- na záchod jen 2krát za noc: ůspěch né?

holky pálí vás občas žáha?

luzza
19. dub 2009

lenul
téměř každý večer!!! 😀 😀 😀
zabírá soda 😉 (půl lžičky do půlky skleničky vody) a za chvíli je po pálení 😉

adrosek
19. dub 2009

-mě pálí žáha snad denně a to celej den,snad už aj z obyčejný vody,je to dost nepříjemné tedy,pak hlavně když lehnu,já si občas dám to renni,ale mám dojem,že mi to už nepomáhá na to
-jinak sme ted pojedli a pak pojedem nakoupit,dneska asi pogrilujeme konečně po dlouhé době,tak se těším 🙂

veruleg
19. dub 2009

ahoj holky...vikend pomalu konci 😖 mame sestavene postylky (shromazduji v nich autosedacky aj.),svagr sestavili komodu, tak zacnu pristi tyden postupne prat. V utery mam zubarku ach jo...a az v Brne a pak uz budu sedet temer jenom doma.
Zaha me nepali, a dnes jsem trhla rekord, sla jsem na zachod az v sedm rano 😅 😅 😅 😅

Lenulinka : sraz s Tebou byl super...jako by sme se znaly uz davno. Jen se musim omluvit na toho 7.5. to nemuzu, zapomela jsem ze jedem na tri dny do Beskyd. Tak kdy.....napis jak se Ti to bude hodit.

Myska : pockej az uvidis koule....pindik je maly ale ty koule....to je jistota.....doufam ze manzel nespicluje 😲

lenulinka21
19. dub 2009

Veru: taky mi to připadalo jako bychom se znaly už dříve. 🙂
Písnu to do IP s tím dalším srazem.

takže budu si muset pořídit sodu poněvadž ta žáha je u mě
častější. no ale je to jen žáha takže to jde.

Mysko: u tebe je to fakt zajímavé pindíci mízí a zase se oběvujou 😀 😀 mrnata
si z tebe střílí- no aspon máte o zábavu postaráno. 🙂

Dnes mě manžel pozval na obídek no dal ajsem si květáček chut jsem na něj měla
už pěkně dlouho. a ted tu sedím jak pecka-snad klukům chutnal.

luzza
19. dub 2009

lenul
mě ta soda fakt zabírá 😉 tak budu držet palce,aby pomohla i tobě 😉
u nás je celý den krásně a svítí sluníčko 😵
no my jdem dělat úkoly...
pa pa

lea77
19. dub 2009

ahoj holky, tak pálení žáhy mě trápí taky, nejhorší je to večer když zalehnu.
Takže si taky občas dám reni .. trochu to pomáhá.

adrosek
19. dub 2009

-tak my sme pogrilovali,tak sem nacpaná až po uši,snad to holkám trocha chutnalo,ted už jen zalehnu a nebudu se ani hýbat,snad jen do sprchy potom
-tak ještě hezký zbytek večera 🙂

luzza
19. dub 2009

čus kočky 🙂
domíno se koupe,jirka ještě maká na zahradě a já sedím u zpráv a žeru 😝
jsem celej den tak unavená... 😅 a z ničeho 😠

kacatko000
19. dub 2009

Ahoj holky
tak víkend už končí, doufám, že jste se měly dobře. já jsem poslední dva dny zbitá jak pes, všechno mě bolí a hlavně mě zlobí žaludek, po každém jídle se mi to vrací a mám ho jak kámen. Jinak na záchody v noci chodím tak 3 až 4 a někdy spím a někdy vůbec

Luzzy ty si držák, myslím na tebe, máš k tomu doma ještě jedno dítě a musí to být náročný.
jinak co se týká kočárku, tak my máme v Kolíně už objednanej EW, zaplatili jsme zálohu, vybrala jsem si konbinaci světle modré korbičky a červenej sporťák, ale máme tu starší variantu, vychází to levněji a autosedačky stejně máme jiné značky než maxi cosi.

Holky jaké jste kupovaly lehátko, nebo tu podložku do vaničky?? Vím, že se ted dělaj i ty tvarované, plastové, prý je to dobré že mimi nemusíš držet ale položíš ho tam...já nějak nevím.

jo a taky jsem se chtěla zeptat v jakých internetových obchodech nakupujete kromě mimibazaru??

Já už mám konečně doma foták, tak zítra budu fotit a šoupnu vám sem vybavičku. Můj foťák se pokazil, v servisu mi řekli, že oprava vyjde dráž než nový, tak jsem byla naštvaná, byl to jedinej foťák doma. Ale manžel mi řekl, že mi chtěl dát za porod kluků dáreček asi prstýnek, ale já na tyto věci moc nejsem, stačí že už mám 2, zásnubní a snubní a tak se mě ptal, jestli nechci raději koupit foťák, no a dostala jsem ho už te´d abych mohla dokumentovat bříško atd...

jankatr
autor
19. dub 2009

Tak mám pocit že se pomalu propracováváme k růstovému spurtu... 😅 😅 😅 - Hoši jsou dneska nějaký k nedojedení, hlavně Kubík.

Luzz - Daník je zatím super - pořád je chodí hladit, a kouká jestli koukaj a tak. Akorát když začnou plakat tak neví co si s tím počít, a zacpává si uši.

luzza
19. dub 2009

ahoj holky
zas nemůžu spát ☹ ,tak čučím na telku...

luzza
19. dub 2009

kacatko
náročný to je,ale přece jen-Domíno už je velkej kluk,úplně samostatnej (teda kromě školních poviností 😝)
sám se vykoupe,umyje si hlavu,k jídlu si vezme co chce a kdy chce 😅 a zabaví se sám-kouká na telku,hraje na pc,staví lego,chodí sám ven... to janka to má ještě o to těžší,že daník je malej...takže má na starost pořád dítka tři 😉 Jinak-já mám pěnové lehátko do vaničky... 🙂 A nakupuju kromě MMB na eCIPÍSEK.cz nebo na DVOJCATA.cz,ale internetových obchodů je mraky 😉 a na každém je něco fajn a něco na prd 😉 😅 😅

jani
tak to je daník šikulka 😵 😵 kámošky čtyřletej klučík jejich miminko prý zatím moc nevnímá...moc ho to nebere..jen prý když malá pláče,tak je ve střehu a pořád se ptá : Co se děje?? 😨 Navíc spěj všichni v jedné ložnici,takže se jim kluk vzbudí vždycky,když malá brečí... ale mají byt 2+1,tak tam moc možností nemaj...

luzza
19. dub 2009

jani
používáte dudlíky??

luzza
20. dub 2009

dobré ránko holky 🙂

artep26
20. dub 2009

Ahojda holky,
tak je víkend za námi, no nějak jsem neměla čas se tu ukázat, tak doufám že těhulinky drží stále 3v1 a maminky se mají bájo a dětičky jsou hodné 🙂 🙂 🙂

sorbona13
20. dub 2009

ahoj holky, tak se opět hlásím z nemocnice. Začnu dostávat léky na dozrávání plic a ve středu jdu na ultrazvuk, když bude všechno v pořádku, tak mě snad už pustí.

artep26
20. dub 2009

Sorbi tak super, hlavně se musíš hodně šetřit ... ať vydržíš ještě min. do toho 30tt a kdyby déle, tak by to bylo super 😵 😵 😵
Ve středu jdu taky na KO tak na tebe budu myslet 😉

myska77
20. dub 2009

Ahoj holky,

Sorbi jak sis uzila vikend, urcite pohoda, vid? Ve stredu Ti budu drzet palce at mas tu pohodu doma uz naporad. Ja mam zitra jen poradnu, moc ale uz nelezim, cipek mki uz merit asi nebudou, tak bych taky zaslouzila.

Luzzy: taky jsem sem chtela jit okolo 01:00, kdyz jsem nemohla spat, ale rikala jsem si, ze to zaspim, tak jsem cumela celou noc do stropu 🙄 treba to dospim zase dopoledne. Zacinaji se mi krome bricha zase zvetsovat i prsa, to se naposledy delo nekdy v 7.tt.

Janka: ve 3.tydnu ten spurt prichazi, to je fakt, tak at to zvladnete v pohode. Odstrikavas a dokrmujes nebo jim to zacim staci to co si vytahnou od Tebe?