Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
27. kvě 2009

ahoj holky, tak jsem zpět z UTZ, vyšetřovala mě nejdřív taková mladá doktorka a nemohla zaměřit jednu cévu u srdce, tak zavolala Dr. Kroftu a je to asi fakt machr, sice cévu taky nezaměřil, ale vypočítal ty průtoky poměrem průtoku myslím v pupečníku a v hlavičce a bylo to 1.14, pak tam tu doktorku zkoušel a říkal, že pod 1.02 je to špatný a že tohle je v pořádku, že se to nikde necentralizuje (což je dobrý, protože kdyby se to začalo centralizovat, tak to znamená, že průtoky už miminku nestačí a dává živiny jen do určitých orgánů a ty ostatní orgány strádají). Horší bylo, že jsem měla kontrakce po 5ti minutách, jak mi to břicho tou sondou rozdráždili, takže už jsem zase zapojená na gynipral a břicho je v klidu. Snad se takhle udržíme ještě nějakou dobu.
luzza: pozdravuj Artepku, držím palce, aby jí pustili brzo domů. Jsou ta předčasně narozená dvojčátka v pořádku?

blucka
27. kvě 2009

Sorbona, je sila jak citlive to brisko mas, chce to naozaj len klud a lieky, urcite este nejaku dobu vydrzite.... 😉

adrosek
27. kvě 2009

-sorbonka tak to ano tedy,tak hlavně průtoky jsou ok ne,bříško máš teda pěkně citlivé,tak jen odpočívek a klid

luzza
27. kvě 2009

sorbonko
tak to je fajn,že tě ještě nechají... 🙂
já jak mě přijali do nemocnice a dosedla jsem na postel,začaly mi kontrakce hned po 2 minutách a dost silný...
takže nevím,jestli tomu pomohly nervy z hospitalizace,nebo prostě holky už chtěly ven,ale neztrávila jsem tam ani jednu noc 3 v 1 😀
jen mě nechali až do večera a já se zatím otevřela a eliška klesla hluboko do pánve...takže byl pak problém ji tahat z bříška ven...taky to chuděra pěkně odnesla ☹ ,ale teď už na ní není nic znát 😉

luzza
27. kvě 2009

holky spěj teď tady u mě v obýváku a prděj tak nahlas,že kdybych tu měla návštěvu,tak bych se bála,aby si nemysleli,že jsem to já 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

lenulinka21
27. kvě 2009

Zdravím 🙂

Sorbi: když už jste vydrželi tolik s klukama tak ještě nějakou dobu vydržíte. 🙂
Pupíček máš pěkný: říká se že kluci jdou více dopředu(do špice) aspon já to tak mám 😀
Navíc ted už ti tvoji kluci mají určo pře kilo.

Holky tak u nás jsme včera udělali opatření proti té bouřce co měla přijít
a ejhle na Severní moravě NIC. Zabednila jsem okna až tu v bytě bylo děsné dusno
a teplo. Ve půl 3 ráno jsem to už nevydržela a okno otevřela. Takže nás to tady minulo ufff 🙂

Luzz: já taky poctivě hlasuju se hlááásím 😀 😀

lenulinka21
27. kvě 2009

Bluci: a kluky máš oba hlavičkama dolů? řekli ti třeba něco jak bys eventuelně
mohla rodit?

luzza
27. kvě 2009

lenul
děkuju 😀 😀 😀 😀 😀

lenulinka21
27. kvě 2009

Luzz: včera jsem vaše holčičky ukazovala manželovi a on:
jéé takové malinké a že vypadají jak poupátka 🙂 a ja mu říkám
malinké? To né že vážili 3,2kg a 2,970kg a on úplně hleděl 😀

myska77
27. kvě 2009

Ahoj holky,
taky vas zdravim. Me se tak krasne spalo, manzel je na sluzebce a tak jsem spala na nove palande v detskem pokojicku, vydrzela jsem az do pul 9, nadhera. Ted jsem byla ve meste vyzvednout objednaneho plysaka, ktereho klukum manzel zabavil pro sebe, tak jsem musela priobjednat 😀

Sorbi: snad se ty prutoky minimalne nezhorsi, drzime s klukama palce.Jinak brisko Ti taky pekne roste, ted se to bude zvetsovat dost skokem.

Luzzy: krasne fotecky, uz chci mit kluciky aky u sebe 😵 JInak jsme taky odhlasovali 😉

Jinak u nas je krasne, docela teplo, vetrik pofukuje a sviti slunicko. V noci pekne lilo, ale aspon se ted da dychat. Jdu si neco ustvat k jidlu.

myska77
27. kvě 2009

Tak nez jsem to dopsala, uz mame vysledky od Sorbi: no vidis, tak to jsou dobre vysledky, brisko Ti zase sklidni a bude vse dobre.

luzza
27. kvě 2009

mysi
taky je vidět ten náskok!!! 😀 😀 😀 😀 😀
lenul
aspoň viděl tvůj chlap pořádné babuchy 😀 😀 😅

blucka
27. kvě 2009

Lenul, oba hlavickami dolu a mozem si vybrat ako chcem rodit 😉 ....
Luzz, aspon pocujes, ze creva im funuju moc dobre a ziadne nafukle briska 😀 😀 ...

adrosek
27. kvě 2009

-jojo luzza aspon nemají zaražené prdíky
-no já se odpoledne vypravím s manžílkecem do města,chcem ještě zajít naposledy k holiči,pač pak už asi dlouho nikam nepůjdu že 😉

blucka
27. kvě 2009

Adrosek, posledne upravy pred dnom D 😀 ...

adrosek
27. kvě 2009

-jojo právěžě blucka,pak už nebude čas a blíží se to,tři týdny uběhnou jako voda

veruleg
27. kvě 2009

adrosku : uzij si to...to potrebujem.Ja jak si me tam tehda nenechali v te nemocnici, tak jsem hned volala kadernici 😀 a v pondeli jsem si zasla na pedikuru.....mensi prochazka asi 200m.Pak uz nebude tolik casu 😉

blucka
27. kvě 2009

...ja uz mam za sebou tiez kadernicku, chystam sa az v cervenci-srpnu, manzel bude trajdat s kocarom a ja si to uzijem 😎 😎 , pekne naplanovane, uvidime aka bude realita 😀

lenulinka21
27. kvě 2009

Tak tak holky- taky jsem si říkala že řeknu kadeřnici at se
staví a udělá mi hlavu bo pak už času nebude a at nevypadám jako
kdybych z roští koukala 🙂 😀

Bluci: to ti tak řekli v porodnici? Hm takže počítám, že tedkom máš dilema, co?
No já nevím ale kdybych měla volit já tak asi zatím vítězí čísař. Pořád mám strach
že bývají ty potíže s tím béčkem.Ale nechávám to tak 🙂

blucka
27. kvě 2009

..ano, tak mi to povedali dr...no dilemu mam, ale vcera som sa bavila o tom s dr. a sestrou a asi by som sla do normalneho, ale vsetko zavisi od situacie...dolezite bude aby mimca boli ok...kazdy porod ma cosi do seba, svoje pre i proti...

adrosek
27. kvě 2009

-jojo já si taky myslím že pak záleží od dané situace,ještě se můžou nějak natočit že

luzza
27. kvě 2009

u nás dávají maminkám dvojiček taky vybrat...
ale dr. raději nabízí císaře, kvůli potížím s miminkem "b"...
kdyby člověk věděl,že bude mít pohodový porod a nic se nestane,volil by spont. porod...
ale vyčítat si pak něco,že jsem měla rodit raději císařem a děti by byly zdravé...těžko říct...
u nás se i doktoři přiklánějí raději k císaři...

luzza
27. kvě 2009

prý je to bezpečnější pro všechny zúčastněné...
ale asi co špitál,tak jiný přístup...

blucka
27. kvě 2009

..asi ano,ale neviem si predstavit akoby sa im to podarilo, uz teraz mam pocit, ze im je tam dost tesno 😀 , aj tak je to zahada ako sa tam dokazu dva mrnousi ulozit 😀 ...

adrosek
27. kvě 2009

-jo u nás dávají zatím na výběr,podle položení miminek samozřejmě,já se taky bojím při spont.porodu o miminko B hlavně,aby se tam nějak nešprajclo a pak by stejně musel proběhnout císař,tak sem spíš pro císaře
-tak já se vypravuji do toho města tak zatím se loučím

lenulinka21
27. kvě 2009

Bluci: a kolik už kluci váží?

kacatko000
27. kvě 2009

ahojky holky
zdravím vás po delší době, nějak nemám čas zapínat pc a navíc začínáme předělávat ložnici, je tu plno bordelu a prachu, tak mám notas raději schovanej a večer se mi ho nechce vytahovat, nějak mě zase zlobí žaludek a dost mě v noci pobolívá břicho, ale jinak dobrý.

Luzz holky krásné, taky jsem hlasovala, už před pár dněma, ale ještě tam něco přidám 🙂
Jak to děláš, že máš čas sem ještě psát??? 🙂

reni tobě pisnu do IP, je super, že držíte stále pohromadě, přeci musíš držet krok s náma, když jsme od sebe jen jeden den, tak at to tvoji kluci vydrží co nejdýl s mojima, budem pak slavit narozky spolu 😀

já byla v pondělí na KO, tak A měl 1250g a B měl 1140g, průtoky a vše dobré, jen mi zase klesl hemoglobin, tak to možná bude jedinej důvod proč nakonec budou muset kluci dřív ven.

Bluci ty už to máš taky za pár, kdo tě bude rodit??? Já bych chtěla toho Kouckého, 8.6. k němu jdu tak se sním dohodnu. Ty jdeš zítra k apolináři???

Holky jinak se všechny držte, moc zdravím artepka a at se drží

Veru ty máš taky krásnej a malej pupíček, jsem koukala 🙂

hanulka3112
27. kvě 2009

Holky co vám dávaj vybrat císaře nebo klas, porod to máte dobrý, u nás se všichni tváří jako že když jsou hlavičkama dolů, tak proč by měl být císař, ale samozřejmě že záleží na dané situaci, no raději už nad tím nepřemýšlím 😅

adrosek
27. kvě 2009

-tak holky se hlásím že jsem už doma,u holiče měli volno tak mě vzali tak som ráda,ostříhaná a trocha melíru

blucka
27. kvě 2009

Hanulka, mne povedali, ze aj ked su dole hlavickami, ale necitim sa na normal, tak mozem CR, ze maminky dvojcatek netrapia 🙂 , tak uvidis co ti napokon navrhnu ked to pride....
Kacatko, mala som ist zajtra ,ale budem bez auta tak som si to posunula a bola som tam vcera, co bolo super, lebo som sla zase k svojmu dr.Sosnovi, ten je fajn...Neviem kto ma bude rodit, napadol ma prave on, ale neviem ci mu mam povedat, alebo to nechat a odrodi ma kto bude mat sluzbu...spytas sa Kouckeho, alebo uz si s nim dohodnuta?
Lenulka, v 33+5tt vazili 1955 a 1895g, myslim, ze az tak velky nebudu a za 14 dni idem znovu na uzv.