Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
17. čer 2009

Lenulinka moc moc gratuluje Blucce k chlapeckum 🙂 🙂 🙂

Vsechny vas pozdravuje a citi se ted docela OK. 😉

sorbona13
17. čer 2009

Teeda, to jsou ale mega váhy, to si nedokážu vůbec představit, kam to ta Blucka proboha dala 🙂 😵 MOOOC GRATULUJEME!!!!

luzza
17. čer 2009

bluci
PARÁÁÁDA 😀 😀 😀 😀 😀 😀 velká gratulace k chlapákům 😀 😀 😀

luzza
17. čer 2009

veru,kacatko
vaše čísla mám a poslala jsem vám své 🙂
můžete písnout kdykoliv 😉

luzza
17. čer 2009

dneska mám děsný fofr 😉
celý den jsme se flákali venku a pak u tety a teď večer všechno doháním 🤐 😉 mám tu binec a nevyžehlený prádlo 🤐 jsme ostudy 😀 😀 ale byl to prima den 😀

luzza
18. čer 2009

dobré ránko 🙂
dnes se nám podařilo spát 6 hod v kuse!!! 😅 😅 😅 takže nádhera 😅
vstáváme s domčou do školy 😝 chjooo

veruleg
18. čer 2009

ahoj holky 🙂

Luzzi o binci mi vypravej....my porad jeste vybalujem a prebalujem. Teda ja spis lezim a komanduju, ale je to zahul. Vpodstate jsme se nastehovali k manzelovym rodicum, tak ted bojujeme s kazdym centimetrem.

Jednou jsem cetla jednu vetu, ktera stoji za to : bordel v byte, stastne dite 😵
takze Luzzi vubec se tim netrap, hlavne ze jste si uzily fajn den.

ja mela nic moc noc 🙄 Uz mi zacina byt tak tezko. Navic mam pocit, ze se tam chteli pretocit a myslela jsem ze prasknu....no uvidime jak dlouho jeste vydrzim 😔

lea77
18. čer 2009

Bluci, já ti taky moc gratuluji! fakt takové váhy, paráda ...

jankatr
autor
18. čer 2009

Luzz - o tom binci mi něco povídej 😅 😅 😅

Blucko - moc a moc gratuluju - tak ať jste zdraví a brzo doma u táty 🙂 🙂 🙂

luzza
18. čer 2009

jani
nějak ten úklid flákám 😀
vždycky si myslím,že to o víkendu doženu 😀 😅 ale nic moc 😀

jankatr
autor
18. čer 2009

asi tak nějak - když už to vypadá že je na to chvíli čas tak místo toho odpadnu 😅

luzza
19. čer 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
jani,jsem ráda,že v tom nejsem sama 😀 😀 jinak - vodíš ráno dandu do školky??? nebo jste doma všichni?

myska77
19. čer 2009

Ahoj holky,

moc vas zdravim po delsi dobe. Blucce moc gratulujeme k mimiskum, je to nadhera a ty vahy jsou fakt uzasne. Ve spitale mi min.nedeli zastavili porod a az do ted jsem mela kapacky. Dneska jsem uz doma, chtela jsem propustku na vikend a doktor rekl, ze nalez se nezhorsuje, ze by me i pustil, jinak ze bych tam stejne byla az do porodu, coz jsem odmitla. Jsem otevrena na 1,5 cm, tak mi dal nejaky vag.krev kvuli pripadne infekci a budem cekat az to prijde. Pokud to neprijde, tak az v 38.tt to pry budem resit, coz me teda desi, to me kluci rozervou. Ve stredu na UTZ meli A 2200gr. a B 2300gr, to bylo v 33+6. Jinak vcera jsem poprve zazila co jsou to kontrakce, fakt je pravda, ze to clovek pozna, byli to asi poslickove, od 16:00 do rana asi do 03, byli po 10 az po 4 minutach a teda fakt zazitek. Tak jsem zvedava, kdy to prijde. Asi tomu zacnu pomahat zase cajem, vanou, svarakem, manzela asi k nicemu nepresvedcim 😖

Tak ja si jdu vybalit a trochu odpocinout, zatim pappa

adrosek
19. čer 2009

Ahojik holky tak vas zdravim,vypada to ze zitra by nas mohli pustit domu,nejaka rychlost,holky uz moc nehubnou uz se zacinaji drzet tak snad to bude ok,vcelku to zvladame jak jinak,meli sme zloutenku tak sme se slunily,jinak je

adrosek
19. čer 2009

Jinak je jeste dokrmujem strikackou,pac jeste nezvladaji vypit kolik je nutne,tak je to docela boj,mlika mam dost,ald mam dojem ze to co vypijou ode me tak jim asi staci jinak by pily dal ne,co myslite?

veruleg
19. čer 2009

Ahoj Mysko : tak to je fajn ze jsi doma. Ja uz si rikala co s Tebou asi je, jestli uz jsi neporodila. JInak kluci maji nadherne vahy 😉 Neboj myslim ze do 38tt nevydrzis ani Ty a ani ja. To telo to proste zaridi....navic kdyz uz jsi otevrena na 1.5 cm a melas i kontrakce.....to si myslim ze na sebe neencha dlouho cekat 😉

myska77
19. čer 2009

Ahoj Veru: dik, ze sis na me vzpomnela, kdyz ste delali seznam, kdo jeste ma porodit 😀 ja uz myslela, ze ste me odepsali, ze jsem KO ve spitale 😀 Vahy jsou dobre, to jo, jen Acko ma porad min vody a horsi prutoky, tak verim, ze pujdou driv. A jak s Tebou? uz ste domluveni na nejakem terminu na cisare?

Adry: to je fajn, ze uz jdete domu, toto uteklo vid? Holky treba nemaji jeste tolik sily, aby si od Tebe vzaly tolik, kolik potrebuji, tak proto potrebuji dokrmit, ne? Vzpomen na Zanet, taky holky musela dokrmovat.

veruleg
19. čer 2009

Adrosku : ono se pise, ze kdyz jsou deti narozene predcasne, coz holky jsou tak je saci reflex slabsi a postupne se vyvine. Hlavne ze mas dost mlicka, neboj to bude dobry a pak uvidis ze je od prsou ani neodtrhnes. Super ze uz pujdete domu, to jste rychlici 😉

veruleg
19. čer 2009

Mysko : no ja jdu na kontrolu po dvou tydnech az pristi ctvrtek. Posledene me ten doktor (mlady, perspektivni, docela sympatak) dostal do kolen kdyz mi rekl, ze budu moct rodit normalne pokud budou oba mimousi hlavama dolu 😲 Nastesti byli tema hlavam dolu dost dlouho a posledne se pretocili, takze A hlavickou a B koncem panevnim....to rekl, ze mi daji vybrat. Tak jsem z toho byla vedle. Hlavne ze doktorka o ordinaci vedle mi tehda rekla ze po 34tt budem planovat kdy toho cisare a ze jedine cisare. Ja jen doufam ze se uz nepretoci a tim padem nebude co resit.
Predevcirem jsem mela taky noc....to jsem mela pocit ze mi prasknou boky....myslim z ese tocili, tak nevim 😔

veruleg
19. čer 2009

holky Lenka ma dotaz ohledne Artika a Blucky....teda hlavne jakym zpusobem rodily, tak kdyby jste nekdo neco vedel tak napiste at ji muzu dat vedet 🙂

lea77
19. čer 2009

ahoj holky, Myska77 taky te moc zdravím, taky jsem na tebe myslela, kdy budeme mít nějaké zprávy jak se ti daří.
Váhy máte pěkné, to mě doktorka řekla posledně v 35tt+4 váhy cca 2200 g a druhé kolem 2000 g, ale že už se to teď těžko měří .. že to je asi dost zkreslené. Tak uvidíme jaké nakonec budou.
Opatrujte se všechny, Myska a ty musíš doma ležet? Nebo jak.

Androsku tebe taky zdravím, dobré, že už půjdete domů ... když tvoje mimča byli tak krásně velké.

zanetik
19. čer 2009

Ahojda dvojmamky, tak proto mám tak šťastné děti 😀 ..ne jediný co už utírám 2týdny je prach 😅

zanetik
19. čer 2009

Blucko mocinky gratulujeme, teda to jsou chlapáci se mi nechce věřit...
Holky mají ve třech měsících 4,5kg a asi 57cm co jsem je měřila, takže nosíme vel.56

myska77
19. čer 2009

Veru: to se fakt divim, ze jednovajecny dvojky v 35.tt kontroluji po dvou tydnech, me rekli, ze od 35.tt se to musi tydne, teda, ze maji aspon takovou praxi. No ja doufam, ze Te nutit nebudou, a ze se rozhodnes jak sama uznas, je fakt, ze otocit se jeste muzou vselijak, takze se stejne rozhodne az v den D.

Aho Lea: taky Te zdravim, no ty vahy jsou fakt opravdu jen orientacni. Ted v tom spitale porodila holka v 28.tt kluka a rekli ji, ze bude mit 2,7 kg a mel 1,8kg, tak je videt o kolik se da seknout. a Naopak dalsi rekli, ze bude mit 3 kilove dite a mela 4,5 kg. Tak jen doufam, ze kdyz kluci maji kolem 2 kil, ze fakt nemaji ve skutecnosti okolo kila.

sorbona13
19. čer 2009

ahoj holky, nějak vás nestíhám dočítat, lítám mezi domovem a porodnicí, kluci jsou úžasní, dneska zkusí krmit Honzíka stříkačkou. Klucí mají 1185g a 1080g, nemůžu se dočkat, až budou mít ta 2kg a pustí nás domů. Jinak je už každý den koupu, přebaluju a klokánkuju 😵
Myska: to se divím, že ti ty průtoky nekontrolují každý den, mně když zjistili špatné průtoky u Kuby, tak mi dělali ultrazvuk každý den. Jo a ty kontrakce, to přesně vím o čem mluvíš, já je měla celou noc před porodem, začali mi ve středu okolo 19.00, nejdřív byli po 10min. to byla ještě pohoda, horší to bylo k ránu, to už jsem byla otevřená na 3cm a kontrakce po 3 min., ale to pravý maso začalo, až když jsem byla otevřená na 5cm a kontrakce byly po 1min., to už jsem jenom koukala na hodinky a čekala, kdy to zase přijde...Pak mi dali kapačku a trošku se ty intervaly prodloužily a během hodiny jsem pak už jela na sál. Kluci se narodili ve čtvrtek 10.25 a 10.27 hod. Byla jsem po té noci totálně vyšťavená, ale ta euforie z toho, že jsou kluci na světě a v pořádku mi dala hodně sil a nemohla jsem pak ani usnout. Jestli ti můžu poradit, tak se snaž se těm kontrakcím vyhnout, jestli půjdeš na císaře, zbytečně se tím vyčerpáš a je to nakonec zbytečný utrpení 🙂 U nás kdyby nebyl Kubík otočený příčně, tak bych rodila přirozeně, bylo to krásně nachystané...

kacatko000
19. čer 2009

ahoj holky dvojmamky

hlásím se po odmlce, nějak jsem včerejšek prospala, ted taky ležím, takže se omlouvám za případne chyby ale v leže tukám jedním prstem do pc.

androsku to je super že už dete domů, jste fakt rychlíci a co se týká toho dokrmování, tak asi opravdu nemaj ještě tolik síly, ale to se vše podá. důležité je že máš dost mlíčka. už se moc těšíme na fotečky.

mysko ahojky je dobře že si doma, v nemocnici je to nic moc. já si taky myslím, že už dlouho nevydržíš, pokud si otevřená. já jsem pořád jen na špičku prstu, ale ty kontrakce už mám taky za sebou, ted se to zklidnilo, ale plně tě chápu, mě doktor taky vyhrožuje že mě nechá do 38 týdne a já už mám dost ted. musela jsem žehlit ještě plíny a normálně jsem zvládla tak 3 a měla jsem dost, takže mezitím aspon 30 minut odpočinek a pak zase 3 atd. jsem úplně bez síly a hrozně vyčerpaná, nevím jestli je to tím, že jsem tak strašně hubená a nebo tou anemií...ale mám dost. obdivuju holky co to dotáhly tak daleko a hlavně nechápu jak to zvládla blucka. jinak máš super váhy, gratuluju, já jdu na ko v pondělí tak jsem zvědavá, naposledy kluky měřili v 30 týdnu a tak vůbec netuším kolik maj

leo ty se taky držíš úžasně, máš můj obdiv

luzzi co se týká bordelu, myslím si že jsou nejdůležitější děti a pak taky to aby si máma trochu odpočinula a nějaké uklízení ......to počká

holky jak to bylo u vás po porodu s tchýní.... moje máma je daleko ale chtěla bych aby mi pomohla aspon na týden ale docela se děsím co tchýně, bydlí od nás 2 minuty a už ted mi pomalu diktuje co je pro děti dobré a co ne 😝

veruleg
19. čer 2009

ahoj Kacatko : ja uz bydlim u tchyne s tchanem 3.5 mesice a po porodu tu jeste nejaky cas stravime. Zatim to je docela v pohode.... ikdyz jsme pred rokem nevychazely zrovna nejlip 😕 Ja mamku uz nemam, umrela kdyz mi bylo 14, tak budu rada za kazdou pomoc. Tentokrat si ale nenecham do niceho mluvit.....pred svatbou jsem byla jeste slaboch 😲 Hlavne ji musis nejak diplomaticky naznacit ze si treba nechas poradit, ale jen pokud o to budes stat. Budu drzet palecky 😵

veruleg
19. čer 2009

Mysko : ja se taky divila, ze az za dva tydny...ale furt lepsi nez za tri 😎 Doufam ale ze v ten ctvrtek, to budu pomalu koncit 36tt si me tam bud nechaji nebo kontrola po tydnu. Je to rizikova poradna, tak snad vi co delaji 😕

sorbona13
19. čer 2009

Přidala jsem pár fotek do alba: https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

veruleg
19. čer 2009

Sorbi : kluci pekne rostou 😉 jsou jeste tak krehoucci, ale je super ze uz je muzes koupat a tak. Jsou strasne roztomili na fotkach 😵