Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
4. pro 2009

-myska tak ted aby neboly žádné nepříjemné příznaky a vše bolo ok,tak jasně každéí miminko je jiné tak když vám to tak vyhovuje stím spaním tak proč ne
-copak máte mamky vpláně,chystáte se ven

zanetik
4. pro 2009

Mysko pěkný máte jen o kilo míň a to jsme o 4měsíce starší 😅
My holky tak v půl 7 koupeme, v 19h kaše a pak hned spinkat, občas nevydrží a usínají u toho, záleží v kolik naposed spinali odpoledne...my byly do půl roku taky hrozný spavci (nevím teda po kom) a pak se to začalo krátit až teď spaly 20min dopolko, 20min odpolko a 12-13h vkuse v noci...teˇje pomalu učít na polední spánek, 2x teď spinkaly po obědě 3/4h a pak 20min odpolko venku, dneska jsme vstávaly už v 6:30,tak v 11h vytuhly bez oběda, snad dýl než na 20min...
Jinak já dneska chci zadělat na rohlíčky a večer buď až bude tatínek po práci hlídat nebo až holky usnou, tak upeču a ven nevím, holky mají obě rýmu, Verča i kašel, takže max. na půl hodinky aby si zdřímly, nebo usly a dospaly si to doma...

zanetik
4. pro 2009

Adrosku, teda musím jít kouknout na holky, váhu máte jak my 😅 a kolik měříte?

zanetik
4. pro 2009

Jé kdepak máš nějaké nové fotečky? 😉

myska77
4. pro 2009

Zanet: ja rohlicky dopekla vcera. Udelala jsem moc testa a malem jsem u toho umrela, malem se mi o nich i dzalo 😕 Dneska chci deplat vosi hnizda a kulicky. Ja uz taky chci zavest poledni spanek v postylkach, aby si nezvykli moc na kocar, i kdyz ten na balkone je k nezaplaceni 😀
Chuderky holky, tak at je ty bacili brzo pusti, ted v zime je to hned. Jak se Ti odvecil sportak pri vetru, jde to je nejak urchranit? Taky mi uz kluci rostou z korbicek a ve fusaku uz nemam vubec sanci.

adrosek
4. pro 2009

-zanetík,nás neměřila,pač sme šly jen na očkování a né na kontrolu,jen jsem si je já chtěla zvážit,budem vědět až za 14.dní kolik holky měří,to jdeme na poradnu v půl roce tak jsem zvědavá,fotky mě nějak nejdou sem dát tak dám odkaz kde máme více fotek

adrosek
4. pro 2009

http://milanandrea.rajce.idnes.cz/
-tady máme fotky holek,ty nejčerstvější ze včerejška tam ještě nejsou dodané

adrosek
4. pro 2009

-no mě už holky z korbiček tak rostou rychle,kor když je dám ještě do fusaku tak tam jsou jako sardinky takže asi už budeme muset vyndat sporták

adrosek
4. pro 2009

-holky taky se chci zeptat,máte zvednuté postýlky ještě,aby měli jakoby sklon trochu,nám to řekla dr.na první návštěvě at je zvedneme a nevím jak dlouho je nechat,jako že mají výš pod hlavou

sorbona13
4. pro 2009

Ahoj holky, jsem tu jen na skok, zítra přijdou rodičové na oběd, tak musím uvařit. Dala jsem dneska klukům hodně naředěnou kaši (dávají se 3 pol. lžíce na 150ml, já dala 0,5 pol. lžíce na 60ml) a potom jsem je ještě nakojila a teď spinkají spokojeně. Honzík vypil 80ml, Kuba jen 40ml a se strašným řevem, chytnul pořádnej hysterák a vyčítavě na mě koukal ☹ 😖 Nakonec jsem nevydržela a nakojila ho, ale jak byl vyčerpanej tím řevem, tak už toho moc nevytáhnul a usnul 😒

adri: my máme postýlky zvýšené pořád, kluci si občas ublinknou. Ale jestli ti holky neublinkávají, tak je můžeš určitě mít normálně.

myska: obdivuju, že zvládáš ještě péct, já si řekla, že letos nic péct nebudu (stejně jako každý rok), tak jsem zvědavá, jestli to taky dodržím 🙂 Držím palce na to očkování. My dostaneme 2. Hexu + Prevenar 4. ledna.

luzza
4. pro 2009

ahoj kočky
omlouvám absenci, máme tátu doma 😉 😀
byl hotovej z toho,že má nela 6 zubů a sama sedí...dokonce si zvládne podat hračku,když je blízko ní...
za ten týden se mu děti úplně změnily 😀 😀
nacpaly se kaší HAMI a chrněj jak zabitý...
manža je na WC takže rychle píšu 😀 😀 😀 zatím pa pa,jdu dělat hodnou manželku,kterou vůbec nezajímá PC,jen on 😀 😀 😀

luzza
5. pro 2009

tak nám tátu odvolali ráno k havárce 😖 tak doufám,že se brzy vrátí 😒

mysi - tak jsou kluci spáči po mamce,jo?? 😅 😅 😀 😀 to se máš 😵 😵 já teda letos prvně nepeču...se přiznám,že se mi ani trochu nechce 🤐 😝 😀

adri - my už máme postýlky narovno 2 měsíce...jinak korbičky už taky nemáme,nela tam byla jak sardinka 😉

luzza
5. pro 2009

tak jsme zatím furt samy ☹ táta řeší kolaps elektriky na nádraží ☹ chjo...

jankatr
autor
5. pro 2009

Tak krom jiného u nás dneska nadělil Mikuláš Matýskovi 4. zoubek - za chvilku z něj bude veverka 😅 😀 Má je pěkně ostrý a dneska mě u kojení parádně hryznul lump jeden.

Luzz - odpolčo mají přesnídávku nebo jogurt případně banán. Jinak se mezi jídlem ještě občas cpou takovým kukuřičnýma křupinkama (jsou to takový žížaly) a to jim teda jede. Podviživeně fakt nevypadají - Kubík má 9,7kg a Maty 7,8kg

Adrosku s tím čekáním to teda nezávidím - my naštěstí nejsme tak velký město, takže i těch lidí u doktora bývá míň. Navíc máme suprovou Mudr. která mě s klukama objedná vždycky tak abysme byli první na řadě.

Jinak naši kluci jsou příkladem toho jak každý mimčo jinak spí - když je dám spát po sedmé hodině - tak Maty v klidu usne a Kuba bude ještě hodinu držkovat a stejně to nezalomí. Prostě se mu ještě nechce. Takže je dávám tak kolem té půl osmé - to Maty vytuhne hned a Kuba držkuje jen chvíli 😀 😀 😀

myska77
6. pro 2009

Ahoj holky,

Luzzi: doufam, ze ste se tatky nakonec dockali, a ze se vratil v poradku a vse vyresil. Je to pech, kdyz se vam konecne vrati a hned zase musi pryc. Kluci ted zacali spat opravdu dobre, jsem rada, aspon uz tolik nervou mezi tim vyuziji kazdou chvili na hrani.

adri: my mame postylky porad nasikmo, na jedne strane mame kolecka a druhe ne, ale kluci neblinkaji, spis nejsou lidi, aby ty postylky dali dolu 😵 Takhle jim to nijak neskodi, takze je asi dolu davat ani zatim nebudem, az jim dame polstare tak pak asi jo. JInak my se taky muzem objednat na konkretni hodinu, takze nikdy necekame

Janka vy teda uzmate zoubku, to je parada, bojim se toho kousani u kojeni, musi to dost bolet vid?

Tak kluci zvladli ockovani zda se v pohode, nemaji zadnou reakci po vpichu a ani nemeli teplotu, jen okolo 37,4 a to je stale OK. Ale ja si vcera uzila. na navsteve u znamych se mi udelalo tak zle, zavrate, boleni hlavy a zaludku, brzeni a krece v rukach i v nohach, ze jsem skoncila ve spitale na kapacce a pry totalni vycerpani. Takze holky setrete se. Jsem asi blbam ze chci mit naklizeno, navarino, napecino cukrovi a jeste kojit dvojcata. Za chvili budu mit 30 kilo i s posteli. No stejne asi nedokazu zvolnit, tak aspon dnes se trochu flakam a stara se manzel. Vcera mel se mnou a s klukama teda dost honicku, ale vse zvladl na jednicku, jeste, ze ho mam.
Tak peknou nedeli.

sorbona13
6. pro 2009

Ahoj holky, tak to vypadá, že bude klukům kaše nakonec šmakovat, včera vypili oba 60ml, Kuba sice ze začátku s řevem,ale pak tomu přišel na chuť a sežral jí málem i s flaškou 🙂 Přes den pořád kojím, někdy po hodině, vydrží max. 2 hodiny, pak začnou ječet a utiší se jenom u prsa, 5 minut sajou a pak už jenom dudlají, nechávám je u prsa max. 15min., někdy se mlíko spustí ještě jednou, někdy vůbec.

luzza: to je teda pech, když můžeš mít manžu doma, tak se stane průšvih, tak snad se brzy vrátil.

janka: teeda, vy jste ale zubíci 🙂

myska: co to čtu ☹ ,koukej na sebe dávat bacha, jsi pilná jak včelička a takhle to dopadá, ale naprosto ti rozumím, já chtěla jsem taky nakonec něco napéct, ale asi to letos fakt vynechám, taky pořád uklízím a vařím, co jsem doma, tak nějak nemůžu vypnout a poslední dobou nevydržím ani sedět u TV, pořád musím něco dělat, asi jsem totálně zblbla.

adrosek
6. pro 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím konečně,nějak nebyl čas sem nakuknout
-no stím čekáním ud r.je to naprd,to máte dobré janka a myska že vás vezme většinou hned,unás to tak není,no je mnoho mimin asi
-no a taky sem už vytahla sporták a holky půjdou zítra prvně ve sportáku pokud půjdeme ven teda podle počasí,tak jsem zvědavá co na to budou říkat,no škoda,ale už byly v hlubokém jako sardinky

adrosek
6. pro 2009

-dávám odkaz na fotky,máme čerstvé fotky konečně
-http://milanandrea.rajce.idnes.cz/

luzza
6. pro 2009

adrosku kráásné 😵 😵 😵
já přidala sem na koníka 😉

adrosek
6. pro 2009

-no mě to nechce na toho koníka přidat nevím proč

adrosek
6. pro 2009

-luzza hezké taky a taky děkuji

adrosek
6. pro 2009

-a my ještě žádný zoubek

luzza
7. pro 2009

adrosku,tak jsou asi moc velké,nebo máš plné album?? zkus si založit nové... 🙂

luzza
7. pro 2009

jinak tvoje kočičky jsou taky každá jiní,že?? 😅

luzza
7. pro 2009

oprava:jiná 😀

adrosek
7. pro 2009

-ahojík holky,přeji hezký den,unás škaredě ☹ prší a prší takže opět nikam dneska chjo
-jo luzza zkoušela jsem založit nové,ale spíš jsou asi velké ty fotky,tak jej zkusím zmenšit a pak jej tam dodám,zatím dávám tedy odkaz na naše fotky
-copak máte mamky vpláně dneska co?
-já se dám asi trochu do úklidu tím pádem,když se nedá jít ven

jankatr
autor
7. pro 2009

Mysko - zatím mě doopravdy hryznul jen jednou Matýsek a já jsem se tak lekla že jsem na něj hukla a toho se zas lekl on - chudáček malej - a pak začal děsně brečet a vůbec nechtěl přestat - s takovým dotčeným výrazem jako že co si to na něj dovoluju 😅 😅 😅 ale myslím že to neudělal schválně - mám pocit že u toho usínal a že to bylo spíš ze spaní.

Ale je je fakt že je to poznat - teď co má už zoubky i nahoře tak to někdy fakt bolí - ne že by vyloženě kousal, ale jak těma zoubkama škrábe tak je to dost poznat - a on je má pekelně ostrý. U Dana jsem tohle vlastně nezažila - zoubky mu rostly dost pozdě takže v době kdy jsem přestala kojit měl jenom jeden nebo dva a to bylo v pohodě.

Luzz - mě ty vaše holky strašně připomínají ty naše rarášky - mají děsně podobný výrazy - Eliška je taky takovej skříteček okatej jako Maty - a Nelča má takovej zamyšlenej výraz jako Kubík.

adrosek
8. pro 2009

-ahojík mamky,kdepak ste se všechny včera toulaly nikde nikdo
-janka tak to se musel tedy pořádně leknout zřejmě když tak plakal
-no unás to vypadá,že se u Adélky dole klubou dva zoubky tak uvidíme jestli to jsou ony
-jinak dneska holky spaly až do 7.30 skoro od večera a ted ještě chrupkají,ale to bude už jen na chvilku určitě
-no my dneska zase budeme doma,pač zase prší jako blázen ☹

sorbona13
8. pro 2009

Ahoj holky, já si včera udělala poprvé výlet autobusem, jenom tady jezdí směrem do Prahy bus bez plošiny pro kočárky uprostřed, takže jsem se musela napresovat do uličky a málem jsem neprošla ani dveřma. Naštěstí nechtěl nikdo vystoupit, to by měl totiž smůlu 🙂

Kuba se v noci kroutil, musela jsem ho vzít a strčit mu rourku do zadečku, aby se vykakal, mají oba poslední dobou průjem, tak nevím, jestli je to po Maltoferu (zvedli jsme dávkování), nebo po Sunaru s trochou kaše. Mudra poradila dávat rýžovou kaši do vody bez Sunaru.

sorbona13
8. pro 2009

Holky, jestli chcete něco od Nextu, tak mám v Anglii kamarádku, může nám poslat oblečení, vybrané na www.next.co.uk s cenou x36 za libru. Tak jestli něco chcete, pište do IP.