Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
4. led 2010

-ahojík blucka,dneska som na tebe myslela že si se dlouho neukázala,jak se vede
-taky janka a zanetik jak se mají

veruleg
4. led 2010

ahoj holky

Jdu vas pozdravit v tom novem roce. Uz jsme zpatky v Rakousku. Viky uz ma po treti hexe, zvladl to v klidu.Dnes dostal poprve brokolici...snedl tak dve lzicky, jinak to bylo vsude tak jak to ma byt, tak bylo veselo 😅 zitra je to rok co jsem se dozvedela, ze mame byt ctyri.......silene jak to leti.

Mejte se a at prckove krasne rostou.

Adrosku, Luzzi : super fotky 😵

az bude vic casu tak se zase ozvu 😉

blucka
4. led 2010

Veru, ty jo, vy uz mate po 3.hexe?
Adrosku, vede sa nam dobre, len uz aby kluci boli ok, uz to skusaju na nas, ale to vase holky asi tiez 😉 , akurat sme sa bavili s manzelom, ze uz musime dat "mantinely", su to riadny rostaci. 😅

sorbona13
5. led 2010

Ahoj holky, tak dnešní noc o trošku lepší, v 19 hod. dostali kaši, Honzík vypil 150ml a Kuba 100ml a už jsem nedokojovala, Honzík se ovšem za hodinu vzbudil hlady, fakt nechápu, to je hrozná popelnice 🙂
Potom bylo kojo o půlnoci a ve 3, okolo 5 se vzbudili, ale nebrala jsem je z postýlek, povídali si tam a hráli, tak jsem je nechala. V půl šestý už Honzík řval, tak jsem ho nakojila a zase na chvilku usnul, hned potom jsem zkoušela nakojit Kubu, ale ten nechtěl 😠 Nechala jsem si ho v posteli a zkoušela, jestli ještě neusne, ale nepodařilo se, takže v půl sedmý vstávačka a teď už zase spí. Dneska jdeme na druhou hexu + první prevenar, tak jsem na to zvědavá.

adrosek: s tím exzémem je to blbý, tak ať hlavně ta mastička zabere.

blucka: už jsem si říkala, že jsi tady dlouho nebyla 🙂 My taky občas odsajeme trošku rýmu, ale není to nic dramatického.

veru: já se taky dozvěděla začátkem ledna, že čekáme dvojčata, na prvním UTZ tam bylo jenom jedno srdíčko a hematom 😅

adrosek
5. led 2010

-ahojík mamky,no je to fakt jak to letí všechno že,se nenadějeme a děti nám budou lítat doma a za chvílu školky,školy atd.no a my opět do práce že
-no snad ten exzem brzy zmizí,je to nepříjemné asi pro ni chuderku
-blucka naše holky jsou taky roštandy,hlavně Adélka,tak když je v postýlce když koupeme Sárinku tak ta je hned rukama mezi šprušlama,pak je hned hlavou dolů,nohy ji trčí ven atd.atd.myslím že za chvílu budeme muset snížit postýlku jak to tak sleduji,no je to sranda snima

myska77
5. led 2010

Ahoj holky,

Sorbi, me kluci po kojeni v 5 uz taky neusnuli a v 7 je manzel nez sel do prace dal na deku do obyvaku a taky me za chvili revem vytahli z postele. Tohle vstavani fakt nesnasim, jsem desny spac a vstavat v 7 je pro me smrt 😵 Dnes jsem je kojila v 0:30 a pak az v tech 5. At to ockovani zmaknete bez problemu.

Adri: my uz mame postylky od vikendu dole, kluci jsou nejak moc zivi a bojim se, ze by se pritahli a prepadli. Ted je pohoda.

myska77
5. led 2010

Bluci: doufam, ze vas to vsechny brzo pusti to nachlazeni, ted jsou dost zimy, tak to chce poradne se balit. Kluci jsou jak snehulaci, kdyz je clovek nabali, vid? 😀 Mam problem je snest dolu do kocarkarny v tech bundach, uz se mi nechteji vejit do klokanky, jednoho mam na zadech v krosnicce. At zmaknes tu rodicovskou, ja uz to taky resim, musim to preposlat znovu po tom, co se zmenil ten zakon, tak chteji nove prepocitane potvrzeni o vysi PPM. Je to porad dokola. Ja mam zrizeny el.podpis, tak vse resim po mailu a jsem spokojena.

luzza
5. led 2010

adri
my už máme postýlky taky dole... Nela se už u opory postaví... třeba v ohrádce o šprucle nebo u gauče, nebo se mi na gauči staví a leze rukama po parapetu 😝 😝 už schodila párkrát el. svícen 😅 ještě že eliška je klidnější, nevěděla bych,koho hlídat dřív 😅

blucka
5. led 2010

Ahoj holky,
tak ja som zacala len vybavovat a uz problem, podla vypisu z banky som nahodou dnes zistila ze oni mi pomoc v materstvi vyplacali ako na jedno dieta a skoncila mi 27.11., absolutne nechapem kde sa stala chyba ked som odovzdavala oba rodne listy, tak im posielam ich znovu a to dufam, ze uz daju do poriadku, keby som si nepozerala vypis tak na prasule cakam zbytocne. ☹
My mali dnes taky budicek skoro 😠 , ale kluci potom este spinkali do 8:30.
Mysko, ved ja ich balim, ale vies tchan a tchyne boli nascipany, tchan sa furt cpal k detom a tak to chytili.
Sorbi, az kluci zvladnu ockovanie v pohode. 😉
Adrosek, ja uz dam asi tiez dole postielky, lebo niekedy tam tiez zvadzaju psie kusy a bojim sa az nahodou neprekvapia.

adrosek
5. led 2010

-no jak to tak sleduji tak je dáme taky už asi brzo dole,abychom nebyly jednou překvapení že

blucka
5. led 2010

-no prave, to by som v tomto pripade nerada 😉

sorbona13
5. led 2010

Ahoj holky, jsme zpět z očkování a dostali jsme jenom hexu, na Prevenar je zatím čas a naočkujeme ho až po 3. hexe. Kluci přibrali za měsíc každý půl kila a můžu začít s dokrmem, takže dneska jedu do DMka nakoupit zásoby 🙂 Udělám to jako myska, začnu kupovanou mrkvičkou a až snědí celou dávku, tak vytáhnu parní hrnec a začnu vařit.

luzza: Nelča je teda šikulka 😵 U nás je Honzík taky o dost "akčnější" než Kuba, ten si nejdřív všechno prohlídne a rozmyslí, než se do něčeho pustí 🙂

blucka: s tou mateřskou je to teda pech, taky nechápu, jak ti mohli dát mateřskou jako jenom na jedno dítě 😠 A porodné jsi dostala za obě děti?

blucka
5. led 2010

Sorbi, tak vela zdaru k papkaniu prikrmov 😉 .Porodne som dostala za obe deti, ale na SR, tam je vyssie.Ved to jedina vyhoda pri dvojcatach od statu, 37tyzdnov materskej a aj to mi skratia 😠
Myska, este k tomu noseniu deti, klobuk dole, ze takto ich nosis, ja si neviem predstavit, ze by sme nemali siroky vytah.

sorbona13
5. led 2010

myska: to se musí ta PPM přepočítávat? To jako musím zase na úřady, abych měla PPM??? 😕

sorbona13
5. led 2010

blucka: tak snad ti těch 37 týdnů nakonec přiznají, vždyť máš jasný důkaz, že jsou kluci dva 🙂

luzza
5. led 2010

bluci
neboj,oni ti to dají zpětně 😉 😉

holky
o úřadech kvůli přepočítávání mateřské mi nemluvte!!! ani se mi to sem nechtělo rozepisovat ☹
bydlím v malým městečku mezi Děčínem a Ústím nad Labem
bydlím v okr. Děčín,takže tam žádám...ale pracuju v Ústí,takže mě vyplácí Ústí...
tím pro mě plynulo toto:
1.jela jsem zažádat do Děčína...odtud mě poslali k doplnění údajů do Ústí
2.v Ústí mi všechno vyplnili a jela jsem zažádat do Děčína
3.v Děčíně mi řekli,že to není všechno,že mi v ústí nepřepočítali těch pár dní v lednu,kdy se zákon mění
4.jela jsem zpět do Ústí a tam mi řekli :ŽE JEŠTĚ NEVĚDÍ,JAK SE TO BUDE POČÍTAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!takže si tam ty papíry nechali a až to prý budou vědět,tak to přepočítají a pošlou mi to domů...
a až mi to přijde,můžu si jet konečně zažádat do Děčína o rodičovský příspěvek 😝 😝 😝 😝
takže to zatím nemám 😝 😝 😝 😝

myska77
5. led 2010

Bluci: ty urady jsou hrozne, fakt pech, ze Ti to prestali vyplacet. Ja si vzdy necham vsechno poslat pisemne a el,podepsane od nich. Pak tim argumentuju. Dneska jsem vyridila i tu rodicovskou a uz mam i potvrzeni o priznani davky. Jinak taky nemam rada, kdyz mi prijde navsteva a jsou nemocni nebo maji hned rymu, vzdy se jich predem ptam. JInak z toho noseni je ze me uz rambo 😀

Sorbi: K priznani te rodicovske chteji potvrzeni vysi davky PPM urcujici narok na rod.prisp. Tohle potvrzeni jsem jim posla uz nekdy v zari, ale to jeste platil stary zakon, takze ted mi socialka musi vystavit nove (prepocitane za leden a 10 dni v unoru), ktere poslu a oni mi priznaji rodicovskou. PPM beru do 10.2. a od 11.2. mam mit rodic., ale nakonec to dopadlo tak, ze moje PPM za 10 dni v unoru bude vyssi nez tech 7600 rodicovske, takze mi jako rodicovskou za unor zamitli (dostanu jen ten kousek PPM) a rodicovska se mi zacne vyplacet az od 1.3.. Vzala jsem si jina 4 roky.

Jinak na urady kvuli PPM nemusis, tu Ti prepocitaji a poslou sami uz nizsi, pokud ji jeste mas brat v 2010.

luzza
5. led 2010

mysi
mě se jedná jen o 10 dní v lednu - ten přepočet... a honili mě kvůli tomu jak kozu 😖 🙄 😠

blucka
5. led 2010

To sa neboji, ze mi to nedoplatia, ale pride mi na hlavu, ze koli uradnickym chybam a to este sa tvaria, ze v podstate ty mozes za to cloveka prehanaju 😠 .
Myska uz som sa zlakla, ze koli jednemu mesiaci poberania PPM budem musiet znovu na urady.

myska77
5. led 2010

Luzzi: to Te teda pekne honi. S tema urednikama je to fakt tezke. Jsem rada, ze vse resim pres mail, s klukama do centra bych se fakt nedostala.

bluci neboj, aspon tohle udelaji atomaticky 😵

blucka
5. led 2010

Myska, ja si asi tiez vybavim el.podpis aby som dalsie veci mohla riesit z domova.

myska77
5. led 2010

Bluci: je to fakt pohoda. I kdyz se chci treba jen na neco zeptat a nechci cekat dlouho (vetsinou se clovek nedocka vubec), tak to el.podepisu a ze zakona urady MUSI odpovidat na el.podepsane emaily. Od te doby co to mam jsem s urady max.spokojena. Mluvim tedy za Prahu.Ale Ty bydlis taky v Praze, vid? Praha 6 tedy funguje dobre. Staci dojit na Hlavni postu na Vaclavak a tam pozadat, musis di na netu nejdriv vygenerovat zadost a ulozit na ,,flesku" a s tim tam jit. Oni Ti vygeneruji ty klice, ktere si nainstalujes do pocitace a uz fungujes 😵
Tady mas postup: https://www.postsignum.cz/bezpecnyklic/postup.p...

adrosek
5. led 2010

-teda holky mě to taky čeká,ale to bude asi dosti náročné to vybavit jak to tak sleduji

myska77
5. led 2010

Adri: neni to slozite, neboj, ulehcim Ti to, i tem, ktere to jeste neresili.

Zadost na rod.prisp. mas na mpsv: http://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/for...

pak musis jeste vyplnit formular o volbe doby rod.dovolene, pokud nechces na 4 roky, pak tu delku volit nemusis: https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....

K te zadosti o rod.prisp. potrebujes dolozit krome jineho taky ,,Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku", formular mas tady: http://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/for...

A e to vse 😀 Pokud mas el.podpis, vse odpalkujes z kompu a za 10 minut mas hotovo.

adrosek
5. led 2010

-děkuji myska si hodná kuknem na to

myska77
5. led 2010

koukam ty dva prvni linky se nejak spatne zobrazuji, kazdopadne na mpsv je najdes vsechny podle nazvu co jsem napsala.

blucka
5. led 2010

Myska, ty si to tak pekne napisala s tym el.podpisom, ze to vypada tak jednoducho, ked ja som na tieto veci uplne mimo, musim sa s tym poprat. Ja som P10, tak snad to funguje v celej Prahe ok. 😉

luzza
5. led 2010

mysi
to ani nevím,že je možný mít el. podpis 😨 😅 bylo by to asi všechno snazší 😒

sorbona13
6. led 2010

Dobré ránko, tak dnešní noc celkem OK, kluci spali včera přes den půl hodinku ráno a potom 2x po dvou hodinách přes den, naposledy se vzbudili v 17hod. a v 19.30 šli zase spát. Honzík zblajznul 120ml kaše a ještě chtěl dokojit, zato s Kubou byli problémy. Kaši jsme do něj dostali jenom 80ml a to se strašným řevem, nakonec odmítal i prso a usnul (asi se chudák uřval). Pak se vzbudil ve 22hod., pak Honzík v 1hod. a to jsme vzbudili i Kubu, který ale zase nechtěl pít 😒 Nakonec si tedy dal říct, napil se a usnul. Pak zase vstávačka v 5hod. k Honzíkovi a to už jsem Kubu radši nebudila, protože jsem se bála, že mi pak nebude chtít usnout. Ten se pak vzbudil v 6 společně s Honzíkem, oba dostali napít, aby byli zase nastejno. Výhoda je, že Honzík prso neodmítne nikdy 🙂

myska: já nastupuju na rodičák 12.2 🙂 A díky za ten návod, musím na to mrknout a všechno to oběhat.

myska77
6. led 2010

Luzzi: to vis, ze je to mozny mit ten el.podpis 😵 Ma ho vetsina firem a muzes mit i soukromy el.podpis. Je to super prave ke komunikaci s uradama.

Bluci: neboj, neni to slozite, na tom linku mas vse pekne popsane, staci se tim jen prokousat. Ten certifikat je na rok a vzdy se musi obnovovat. Zrovna vcera jsem zadala o prodlouzeni zase na dalsi rok.

Sorbi: No budi se Ti teda pekne na preskacku. Me se taky zda, ze nas Matysek se k prsu uz nejak nema, jen v noci. Mozna se zacina sam odstavovat, coz by bylo dobre, aspon by pak nebyl problem. Me se vzbudili od 19:00 az v 04, oba kojeni a pak v 07 vstavali, od 9 oba spi na balkone. Tak to mame rodicak uplne stejne jen o den jinak 😀 Ty budes mit pocitam stejny pripad jako ja, ze budes mit vetsi PPM za 11 dni nez by byl ten rodicak, takze Ti to zamitnou a budes nastupovat az od 1.3.

Az se kluci vzbudi, jdu prvne zkusit dopoledni prikrm - zacnu jablickem od Hami, pak uz jen odpoledni prikrm a mame vsechna jidla pokryta. Bude to horsi naplanovat nekam cestu, kdyz budu s sebou porat tahat nejake sklenicky 😀

Jinak zitra mam opustak na cely den, mam narozeniny, rano v 08 si manzel bere kluky a jede k rodicum, ja mam od 9:30 nehty, a pak obed s kamoskou a odpol. pry musim na nakupy neco si koupit 😀 nesmim se vracet driv jak pred koupanim, manzel naridil 😀 😀 Tak uz se moc tesim 😎