Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
4. lis 2008

no jo,bude to po tolika letech první zima,kterou budu doma... 😀
jinak ta cesta do práce v těch zimních měsících byla vždycky o hubu 😝
jezdila jsem autem z prudkýho kopce plného ostrých zatáček...lidi tam hodně bourají i v létě,natož když je tam sníh nebo led...vždycky to byly pro celou rodinu velký nervy,jestli tu zimu přežiju ve zdraví 😀 😀
já teda jezdila fakt pomalinku a opatrně,ale stejně byla občas cesta nesjízdná,takže jsme čekali na sypače...

takže tu letošní zimu se ulevilo manžovi, našim,mým sourozencům i známým... 😵 😵 😵
sedím doma u krbu 😀 😀 😀 😀

luzza
4. lis 2008

holky
co berete za vitamíny??? a ještě něco k nim???

zanetik
4. lis 2008

Tak já letím k našim s obědem, pak mám 2 návštěvy tak se zastavím asi až večer...
Mě dělaly právě tu krev na Downa už ...
Down a jak si přivyděláváš? Taky bych něco potřebovala jsem neschopenkou přišla min. o 4tis. ☹
Já už dva roky kyselinu listovou a Mamavit, beru jeden denně, včera jsem se dočetla, že by se měly dva, tak se optám dr. kolik..

downhamka
4. lis 2008

Luzza: ja tady u nas v cechach nebyla v zime (i Vanoce) uz devet let 😉 Dost jsem procestovala a ted docestovala 😉 Jinak jsem naposledy pred OPU delala ve Francii ucetnictvi jedne anglicke cestovce. Ted mne pozvali na trening (trenuji se novi lidi na zimni sezonu), tak uvidime, jestli mi doktorka da pozehnani. Letela bych pristi tyden na 5dni do Zenevy. Jinak sem tam neco udelam pro ne, jsem u nich jeste jakoby na castecny uvazek, takze tady u nas nemocenskou neberu. Ale od nich dostanu materskou az 6tydnu pred porodem. Takze penizky jakztakz a privydelavam si douckem anglictiny, nedavno jsem zacala, ponevadz jak jsem rikala ten prvni trimestr to vazne neslo 😠 Vzdycky jsem chtela rodit tady a doktori jsou tady ti nejlepsi a jelikoz jsem musela podstoupit to ivf tak to vychazi docela pekne. 😉

Jinak ja beru taky kyselinu listovou, v prvnim trimestru jsem brala Calibrum, ale ted fakt jen to Becko a pak zelezo, coz mi predepsali v nemocnici. Doktorka rikala, ze to staci, s tou moji vyvazenou stravou 😉

downhamka
4. lis 2008

Luzza, ty se mas, ten krb ti zavidim!!! 😉

downhamka
4. lis 2008

Holky, jeste jsem se chtela zeptat jestli nemate nektera vytok, ja mam takovy nazloutly asi dva tydny, hlavne rano, jen doufam, ze to neni plodova voda. ☹ Musim se na to zeptat pristi tyden doktorky 😠

luzza
4. lis 2008

já beru calibrum babyplan a magnézko....

jinak nám přišel nedoplatek za plyn 14 900 😝 😝 😝 😝 ještě že už jsme ho úplně odpojili 😝 😝
takže bych asi taky potřebovala nějakou brigádu 😀 😀
navíc budeme muset koupit po novém roce jiné auto,páč se nám do toho našeho nevejdou do zadu 3 děti 😒
máme hyunday atos a to je fakt celkem malý autíčko 😝

luzza
4. lis 2008

dow
výtok zatím soudit nemůžu...ještě pořád zavádím utroš,takže mám blivajz z utroše 😝 😀

a to cestování muselo být super 😅 (i když já jsem spíš taková koza domácí 😀 )

jankatr
autor
4. lis 2008

jéé holky - to se nám to tu krásně rozjíždí 🙂 🙂 🙂

Down - tak s tím výtokem fakt neporadím 😒

Luzzi - já beru listovku a Calibrum babyplan 🙂 a ten krb ti teda taky fakt dost závidím... - ten si asi do paneláku nepořídíme 🙄 🙄 🙄

Zanetik - to je od toho tvýho šéfa fakt hnusnej podraz - ale to už je teď fuk - hlavně že máš ty svoje fazulky v bříšku, a práce se pak určitě nějaká najde... - aby tě nakonec ještě nepřišel prosit - i když dost pochybuju že po takový zkušenosti by ses ještě vrátila 😅 😅 😅

luzza
5. lis 2008

dobré ráno 🙂 🙂

luzza
5. lis 2008

jani
já už tu listovku brát přestala...v tom calibru jí je akorát... a kdy změníš babyplan za mami??
jinak s tím krbem - cikáni si dělaj i v paneláku ohniště 😀 😀 ,takže tak nemyslitelný to zase není 😀 😀
dow
ale plodovka to nebude určitě,neboj 😉

luzza
5. lis 2008

teda dnes jsem poprvé blila jak šakal (pardon 😒 )
myslela jsem si,že mě ty nevolnosti úplně minou,když už jsem 10 týdnů,ale přepočítala jsem se 😝

zanetik
5. lis 2008

Jen jsem vás dočetla a v letu zdravím, byla jsem na nákupech, vyprala povlečení, tak ho musím z venku sebrat, sundat peřiny, odvést tchánovi mat. na chatu, k našim na oběd a pak s kámoškou pouštět draka, jsme si ho koupily už loni jen nebylo počasí a dnes je ideálně, svítí slunce skoro 20stupňu a fučí, tak jdem na to 😅
Luzzo to mě taky bylo divně a ty šťávy jsem zvracela až tak 10-13tt, naštěstí jsem zvracela jen jednu nebo dvě snídaně, jinak během dne pohoda...
Down to cestování ti závidím já jsem takový cikánský dítě mi mamka vždycky říkala, že bych šla kamkoliv s kýmkoliv 😀 , jinak výtok mívám někdy tak trochu, ale nějak to neřeším zatím..
Jinak tu kyselinu doberu a pak už jen mamavit, prej u dvojčat to chce, že jen stravou se to moc nedá doplnit..

downhamka
5. lis 2008

Luzza ty snad vubec nespis, procpak vstavas tak brzy? Me by ani nehlo 😉
A ty nevolnosti ti fakt nezavidim, ale pry je to ale dukaz, ze se miminka maji k svetu tak vydrz!
Jo ja mam vytok asi uz tyden, hlavne kdyz jsem dlouho na nohach, nebo kdyz vstanu
z postele. Reknu o tom ve stredu doktorce, pry se hned da zjistit co to je 😠
Holky, nemel jit dneska nekdo do poradny?#
Zanetik tak draka jo? No mate na to super den, je fakt krasne. 😉

jankatr
autor
5. lis 2008

ahojky - tak na kontrole všechno v pořádku - pan doktor je z nás naprosto nadšenej - akorát fotečku mi dneska nedal - děti nějak nespolupracovali - takže prý až příště. Taky mě poslal ještě do Brna znovu k Vlašínovi na Genetický ultrazvuk ve 20. týdnu - ne že by měl nějaký podezření ale jestli prý chci, tak vzhledem k těm dvojčátkům by byl radši kdybysme tam jeli. Naštěstí tohle už pojišťovna hradí.
Jinak jsem se ptala jestli je možný už tak brzo cítit počátky pohybů - mě se to zdálo dost brzo ale sem tam mám takovej pocit - tak prej jo, je to druhý těhu a navíc jsou tam dvě - děloha je velká zhruba jako u jednoho mimíse v 19. tt takže je tak napjatá jako když u toho jednoho začínají být cítit pohyby. Takže za chvilku už to bude veseljší a za pár měsíců už to bude ouvej 😀 😀 😀 až mě miláčkové moji budou kopat do žeber 😀 😀 😀 ale stejně už se na to těším.
Přibrali jsme od začátku těhu cca 3 kg a máme v albíčku novej pupík 😵 už to začíná být pěkně vidět 😉

jankatr
autor
5. lis 2008

Luzzi - tak to zvracení ti fakt nezávidím - u mě naštěstí zatím pořád dobrý - akorát poslední dobou mě dost pálí žáha... to jsem měla u Daníka až ke konci těhu, a taky jsem preventivně sundala prstýnky protože jsem měla onehdá pěkně nateklý ruce - nebyl to sice žádný extrém ale nerada bych je pak sundavala násilím 😝

luzza
6. lis 2008

hezký ráno dvojmamky 😵 😵

luzza
6. lis 2008

včera nám na dlouho dobu vypadl net 😝 takže hrůůza 😀 😀
zanetiku
jé 😅 vy jste pouštěli draka??
no já jsem z těch nevolností docela zklamaná 😒 taky jsem zjistila,že mi to zhoršuje mlíko 😝 tak ho zatím nepiju
dow
ale spím,neboj 😀 ale můj chlap,když se vypravuje do práce,tak svítí v celém baráku,dělá hluk,zapne TV a když to trvá půl hodiny,tak já jsem úplně probraná 😠 pak vypadne a já nemůžu usnout 😠 takže vstanu,nasnídám se,přečtu si na netu denní tisk...nové emaily...a v 6,45 budím Dominika a před půl osmou ho vozím do školy...
no a pak to tady trošku pofackuju a padnu do postele a spím jako dřevo minimálně 2 hodiny 😅 😅
jani
máš krásnej pupíček 🙂 a jsem ráda,že se myšáci doktorovi líbili 😀 😀 jak jinak?? takže ty už fakt cítíš pohyby 😅 no to je krása 😅 jinak jsem se chtěla zeptat,jestli jsi daníka rodila normálně,nebo císařem??

luzza
6. lis 2008

jinak já se fakt tak šetřím,až mě to začíná nervovat 😝
ale doktorka řekla,že to mám vydržet kvůli té vcestné placentě...aspoň do 12 týdne... 😒 jinak můžu zase začít krvácet 😒 a ležet ve špitále už mě teda fakt nebaví 😝 😝 😝 tak se docela bojím...
takže jsem zvědavá,co mi řekne v úterý na kontrole...doufám,že je vše OK...
vždyť já bych potřebovala udělat tolik věcí 😅 😅 !!

luzza
6. lis 2008

holky
včera se o mě Niky tak hezky staral,až mi to přišlo dojemný 😵 😵
masíroval mi chodidla,pak i záda 😅 no docela mě překvapil 😀 😀

jankatr
autor
6. lis 2008

Luzzi to je krásný jak se o tebe ten tvůj synek stará 😵
Daníka jsem rodila normálně - ale vyvolávali mi porod - ne že by to bylo až tak nutný ale týden před tím mě zavřeli do špitálu s tlakem - když už jsem měla skoro termín tak jsem se dohodla s doktorem, protože ten tlak se mezi tím urovnal lékama, aby mě pustil domů, pořád mi totiž říkali že kvůli tomu tlaku by bylo fajn abych už porodila když mi chybí jen asi 2-3 dny do termínu. No ve špitále v posteli tomu moc nepomůžu že??? tak mě pustil - dostali jsme s manžou bojovej úkol 😅 😅 😅 tuleníčko na večer aby jsme to poškádlili. No a druhej den v noci jsem měla pocit že už to přišlo - ne že by to bolelo ale v pravidelných intervalech mi tvrdlo břicho a pořád se zkracovaly - no tak jsme se zbalili a jeli - to bylo v úterý v noci. Ve špitále mi řekli že to jsou furt jen poslíčci ale už si mě tam nechali - právě kvůli tomu tlaku - ale už jsem byla v předporodním pokoji, chlap za mnou mohl kdykoli, byla jsem tam sama, měla pro sebe telku, sprchu a záchod tak to už se dalo. No a doktor se rozhodl že tomu teda trošku pomůžou - nechal mě tam až do čtvrtka mezi tím mi dávali na noc cosi co trochu uvolňuje čípek a až byl spokojenej s tím na kolik už jsem otevřená tak mi zavedl tu vyvolávací - to bylo ve čtvrtek 7:00 - a 14:15 byl Daník na světě.

A ten tvůj manžel - to je teda dáreček - to já většinou ani nevím že tomu mýmu zvoní budík - pak se potichu po tmě sbalí a zmizí aby nevzbudil Daníka 🙂

luzza
6. lis 2008

jani
tak to bylo vyčerpávající,to se mi líbí 😀 děkuju 😀
no jirka je případ...naštěstí domču nevzbudí,protože má pokojíček v patře...
jinak-
domča včera kouká s námi na zprávy a když ukazovali,že vyhrál Obama,tak říká : CIKÁN??? JO???
a já mu říkám,že to není cikán...že je to tmavej američan a on : TAK TO SEM SI VODDECH 😝 😝

zanetik
6. lis 2008

Dobré dopolko...tak mě čeká kontrola za hodinku, tak jsem napnutá jak struna, tak se jdu oblékat a vyrazím chci se stavit ještě do zdrav. potřeb za kolik maj ten gymnastickej balon na sezení...
Janko a tobě gratuluju k dobré kontrole...my snad fotečky mít budeme...tak zatím pa

luzza
6. lis 2008

zanetíku
tak já jsem taky napnutá 😅
a dej hned vědět!!!
a co ten balón...?

downhamka
6. lis 2008

Cauky holky,
jo tak zanetik, povidej jak jsi dopadla? 😉
Ja se snad ty pristi stredy nedockam ☹ ☹
Jinak manzel vcera ohlasil vsem v praci nas poklad. Za chvilku se pry ozvalo, nebylo to ivf? V Anglii se pry rodi kazde ctvrte ivf dvojcatka 😉
Janiku mam podobny pupek jako ty 😉 Jenom mam problem ho vyfotit, jeste nemame velike zrdcadlo!

luzza
6. lis 2008

dow
je hned napadlo,že je to z IVF??? 😨 😨 no to se divím...

luzza
6. lis 2008

ségra mi přinesla zelňačku a štrůůůdl 😅 😅 😅
a teď stříhá domese... měl to už dlouhý jak ženská...
tak kde je zanetik??? 🙂

jankatr
autor
6. lis 2008

Zanetiku tak doufám že je všechno OK 🙂

Luzzi - nemáš zač 😅 😅 😅
A nechceš sem přihrát kousek toho štrůdlu??? 😵

Down - tak to je opravdu kapku potíž - no leda pak na samospoušť 😅 😉 A ani se nedivím že to hned všechny napadlo - dneska je těch problémů všude tolik že IVF se stává poměrně samozřejmou součástí života... - bohužel

zanetik
6. lis 2008

Ahojky zdravím, tak dnešní kontrola nic moc, jsem z toho takový zmatená...dneska jsem měla tlak 145/88, přibrala jsem 0,7kg 😅 , jedno mimčo má 180g, druhý má 190g, všechno by bylo v pořádku, až tomu jednomu přišel na nějaký cysty na hlavě, tak jedeme za 3týdny do Hradce na velký UZ, tak doufám, že to nic nebude...a pravděpodobně podle dnešního UZ to jsou obě holčičky,ale uvidíme ještě za 3týdny...

downhamka
6. lis 2008

zanetik blahopreju k holcickam, ty vsechno preziji, jsou odolnejsi 😉 Ale stejne se to jeste muze zmenit. Neboj, ten utz dopadne dobre, alespon ze te tam ten doktor posila. Co bychom delali bez ultrazvuku, v tehle dobe plne dvojcat.
Moje mamina taky cekala dvojcata, porodila v sestem mesici, a jelikoz to bylo v 74 roku, nebyl ani utz, ani dychaci pristroje pro novorozenata. Obe miminka se nedozila ani jednoho mesice. Ani na to doktori netusili, ze se jedna o dva, az do porodu. No to jsem ale odbocila a mozna vas vystrasila, ale to uz by se v tehle dobe stat nemohlo. 😉
Miminka maji sanci prezit uz po 25tydnu t. Coz je maly zazrak!
Taky bych si dala strudl! 🙂