Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
16. led 2011

@jankatr 😀 😀 😀 krásné fotky 😀 😀 😀 známe známe 😀 😀 😀 holky se mnou zapínají každou várku 😝 😝 nabíraj prášek a podávaj aviváž...taky kroutěj programátorem 😖 🤐 no a vyndavaj vypraný prádlo do koše a co je nejhorší!!!!!!VĚŠEJ SAMY PRÁDLO 🤐 🤐 🤐 takže mám půlku po zemi 😝 😝 a když ho pověsím, když oni spěj, tak jsou pak na mě nazlobený a furt mi ten sušák ukazujou!!

jankatr
autor
17. led 2011

No tak tahle má výhodu v tom že fakt jedinej čudlík kterej díky té dětské pojistce funguje je ON/OFF - a ta pračka si pamatuje kde skončila - takže když ji zapnu tak normálně pokračuje. Já to s nima vydržím do prvního vypnutí a pak už je vyexpeduju 😀 😀 😀
Ale hlavní je že mi nemůžou přepnout třeba teplotu ze 40 na 90 a pod.

myska77
19. led 2011

Ahoj holky, tak jsem doma, pred chvili jsem prijela ze spitalu. Jsem bez vejcovodu (obou) a tentokrat to byl docela zahul. Pred tema 3 lety to bylo nejak lepsi. JInak jsem doma uplne k nicemu, kluky ani neprebalim, neseberu hracku tak snad se to do vikendu spravi, aby mohl David do prace. Jdu si odpocinout a docist vas. zatim pa

myska77
19. led 2011

Luzzi Janka, nadherne fotky 😀 Janka u vas je to stejne jak u nas, jen o jednoho navic. Kluci mi taky davaji pradlo do pracky, pousteji cudliky a nastavuji teplotu. Obcas zjistim pri vyndaani pradla, ze mi vypli zdimani a tece z toho voda, tak to musim jeste dozdimat.
Luzza ty vase holky jsou fakt nejak moc sikovne, mluvi, jsou bez plen a jeste perou sami. Posli je k nam at si trochu vorazim 😵

jankatr
autor
19. led 2011

@myska77 To je mi líto... 😔 😔 😔 pořád jsem doufala že to ještě třeba nějak přehlédli... 😢 😢 😢 Aspoň že máte ty vaše kluky 😉 🙂

myska77
19. led 2011

@jankatr no jo, taky jsem doufala do posledni chvile. A jeste hrozilo, ze mi vezmou i cely vajecnik, ale nakonec ten vejcovod byl nejak blbe omotany okolo toho vajecniku, takze to matlo a vzali jen ten vejcovod. Aspon uz nemusim brat zadnou antikoncepci 😉 clovek si v tom musi najit neco pozitiniho.
Holky teda ale reknu vam, ze jsem tentokrat brecela jak zela, kdyz jsem je tady opoustela a jela taxikem do spitalu. Manzel me nemohl ani odvest, protoze tu musel zustat s klukama a dat je spat. Rikala jsem si a co kdyz se nevratim, fakt to je jine, kdyz ma clovek uz deti.

luzza
19. led 2011

@myska77 jéžiš to je fakt síla ☹ ☹ ☹ úplně chápu tvoje nervy 😒 😒 😒 ale zvládli jste to dobře... tak buď brzy fit..

lenulinka21
19. led 2011

@myska77 ☹ ☹ co to tady čtu? to je fakt sííla 😔 😔 😔 bože to musí být hrozný
když člověk ví že to jde i přirozeně a pak tohle... no já byla taky ale to byli KLUCI ještě malincí
a tak to muselo jít pryč 😠 takový paradox...
No což at si brzy v pořádku i KLUCI ti z toho pomůžou uvidíš

adrosek
19. led 2011

-ahojík holky dočítám co můžu
-myska tak to je mi moc líto teda,to teda musel být vážně hrozný pocit ☹ hlavně at jsi brzo fit,moc se opatrujte

jankatr
autor
19. led 2011

@myska77 To je jasné - všechno je to jiný když víš že na tebe doma čekají takový dvě zlatíčka - na druhou stranu je to výhoda - člověk se s tím díky nim daleko líp popere - oni ti prostě nedají šanci se v tom nějak utápět. A hlavně máš tu jistotu že prostě už je doma máš... 😵 😵 😵 a to je obrovská výhra. Nedovedu si vůbec představit jaké to musí být když tím někdo prochází při snaze o první mimčo ☹ 😒 - u nás to nedopadlo dvakrát - ale naštěstí to bylo právě až při té snaze pořídit Daníkovi sourozence - takže vím jak moc mi z toho pomohl 😉 😵 Ty jeho šaškárny - to se prostě jeden musí smát i kdyby stokrát nechtěl.

myska77
19. led 2011

@lenulinka21 @jankatr no ja to nijak neprozivam holky, beru to proste jako zivot, a i kdyz se to stalo pred detmi poprve, tak jsem spis byla rada, ze jsem neumrela, protoze moc nechybelo. A ted jsem spis nastvana, ze jsem takova nemohouci a nemuzu nechat kluky po me lezt. Janka verim, ze si musela byt hotova, kdyz am to nevyslo dakrat. My t o meli take na dlouho. Nejdriv mimodelozni, pak 3 potraty a pak IVF a na 7.pokus se povedli kluci, takze to byli dost nervy, ktere se nastesti vyplatily 😵

janicka.slunicko
20. led 2011

Ahoj holky vecer vas dočtu, jsem tu na skok,včera jsme byly na chate uklizet bahno je to hruza to budeme asi delat celé leto, voda byla pod kolena, vubec to nejde ,ruce me bolej...
Holky mame studnu vytopenou,nevite jak se to cistí,jestly to stací uplne odcerpat ,nemate stim nedko skusenosti...dekuji...dneska jedeme tam zase,mamka přijde hlidat,a pak až manžel přijede za 10dní budeme pokračovat..

Jinak jsme byla s Ríšou na kontrole hlavičky a dobry a kontrola za pul roku,při obtižích hnedka...

janicka.slunicko
20. led 2011

myska,je mi to lito,halvne aby jsi byla brzy fit.opatrujse.

jankatr
autor
21. led 2011

@myska77 Míšo to je fajn že to tak bereš - teď jen abys byla brzo OK 😉 🙂

jankatr
autor
21. led 2011

@janicka.slunicko To si ještě dáte co?? 😒 😒 😒 no vůbec ti to nezávidím - mě stačí když mám zpacifikovat ten brajgl co máme v jednom kuse doma 😀 😀 😀

myska77
21. led 2011

@janicka.slunicko tak jak to dneska slo s vyklizenim chaty. Nedokazu si to ani predstavit videt takovou spoust a urcite ten pohled bere cloveku sily a optimismus. Kez by uz bylo teplo at am to stihne vyschnout.
Holky musim vas pobavit. Jak me operovali laparoskopicky (to je, ze udelaji 3 rezy v brise - 1 v pupiku a dva nad trislama jak zacne bricho a pak vas napumpuji nejakym plynem a pak operuji), tak ten plyn mizi z tela postupne a porad jsem jak balon, ale dnes jsem si proste uz neodpustila vanu a jak jsem se ponorila, tak se mi normalne bricho vznaselo nad vodou, teda jen ta kuze, organy jsou nekde pod vodou na dne a kuze plave na hladine, byla to fakt prca 😀 😀 😀

jankatr
autor
21. led 2011

@myska77 😀 😀 😀 TO musel být pohled 😀

luzza
22. led 2011

@myska77 😀 😀 😀

luzza
22. led 2011

a už je ti líp??

myska77
22. led 2011

@luzza jojo diky, uz luxuju, utiram prach, jen ty kluky nezvednu a nemuzu jeste vytirat a vsechno, kde se napina ci natahuje bricho, ale je to den ode dne lepsi 😵 Jen mi zase ulehli sichni 3 chlapi s rymickou, takze mi umiraji a ja jsem ten nejzdravejsi 😀 chlapi, kdyz maji rymu, ach jo 😀

jankatr
autor
22. led 2011

@myska77 to znám - někdy mám pocit že Daníkovi by se vyloženě líbilo v domově důchodců - to je pořád - tu mě bolí, tam mě píchá, mám hroznej kašel... atd. A to ještě není ve škole - to pak vypiluje v rámci výmluv k dokonalosti. 😅 😅 😅

jankatr
autor
22. led 2011

Dneska jsme si zkušebně střihli s Daníkem zápis (pravděpodobně totiž dostaneme odklad - ale to se ještě uvidí) Každopádně byl šikovnej a moc se snažil 🙂 mimochodem - zapisovala ho paní učitelka, která mě učila v první a druhé třídě 🙂 a prohlásila že jsme jí teda vůbec nepotěšili - napřed jsem nechápala proč... - nicméně vzápětí mi to vysvětlila - prý je hrozný když zapisuje děti svých žáků 😀 - fakt je že mi taky přišlo hrozný když jsem si uvědomila že už je to ČTVRT STOLETÍ!!!! co jsem byla u zápisu já :-/

janicka.slunicko
22. led 2011

Ahoj holky
myska,to stima chlapama to znam 😀

Jantakr,a kdy se dovíte jestly ho vemou?
Holky a jak je to se školkou,jak dopředu se mam ptat na školku?

jankatr
autor
22. led 2011

@janicka.slunicko Jani ono je to tak že pokud nemá dítě žádný problém tak ti to potvrdí hned že je přijatý a pokud tam nějaké komplikace jsou tak dostaneš papír se žádostí o odklad a pak musíš do konce května doložit potvrzení od dětského doktora nebo z pedagogickopsychologické poradny že tam opravdu důvod pro ten odklad je. My chodíme do té poradny takže to budeme řešit s nima ale jsem domluvená že až tak co nejdýl - třeba v dubnu aby to bylo co nejaktuálnější - tak pak se uvidí o kolik pokročil. Ty děti v tomhle věku někdy udělají děsný pokrok i během pár měsíců, tak aby to třeba nebylo zbytečný.

myska77
24. led 2011

Holky jsem asi cvok, ale vcera jsem uz koupila klukum bundy a oteplovaky na pristi zimu. Naskytla si mi koupe dvou perovek z Nextu a oteplovaky YDI, takze vse jak meli letos, tak jsem to hned koupila. Ani ne za 900, bomba, co? Mam desnou radost. 😀

luzza
24. led 2011

mysi a jak odhaduješ velikost za rok?? 😨 😅

myska77
24. led 2011

@luzza do 98 je uz na 3 lete dite a to kluci fakt mit nebudou, ted meli 86 bundy a vim jak delaji Nextove bundy elikosti, jsou vzdy vetsi, vetsinou vydrzi 1,5 az 3 roky. Kluci budou mit zime 2,5. Letos jsem mela nakoupene 92 a nemohli nosit vubec nic, tak to zbyde na priste. No a kdyz to bude male, tak to zase prodam 😀 ale ted uz nporostou tolik. Kdyz se podivam na 98 velikosti bund, tak to uz je obr clovek, kluci jsou takovy zaprdkove, maji ted 83cm. Moje 4 leta neter ma ted 98/104 a to mela 3 kila pri porodu.

luzza
24. led 2011

mysi, holky nosí vel. 92 a je jim tip ťop...mají 13,65 kg a 12,80 kg tak fakt vůbec neodhadnu,jak velký budou příští rok 🙂 ale máš pravdu v tom, že kdyžtak to určo prodáš... 🙂 🙂 😉

myska77
24. led 2011

@luzza Luci Ty si mela holky velke uz pri porodu, je jasny, ze clovek musi brat v uvahu aktualni velikost. Klukum jsou velke i tyhle 86 velke perovky. Maji 10 kilo 😵 ale myslim, ze do 98 ky se vejdete pristi rok, mela by vydrzet az do 3 let.

luzza
25. led 2011

nová fotokoláž, autorem je Dominik... 😉
vlevo jirka, vpravo nela...
název : takhle přemýšlí táta... a takhle já...
😉 😉