Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
1. bře 2011

jinak zpíváme samy 😀 😀 😀 kojo kojo mínský...ínský...pojámalo...bác...obík píku... 😀 😀 😀 a nebo 😅 ek bych vám...sám...dáje... 😀 😀 😀

adrosek
1. bře 2011

-ahojík mamky,tak vás zdravíme,sme u našich v Km tak je trocha pohoda,teda pro mě
-jinak naše holky taky ted nějak vstávají brzy,kolem 6.30 tak nevím,že by letní čas jak píšete
-jinak naše zatím postýlky nepřelezou ale taky se děsím kdy to nastane,pak taky budeme muset řešit to spaní a děsím se toho,že jakmile budou v posteli tak budou lozit za sebou a bude po spaní,tak je tam dám do postýlky a odcházím že a ony usnou

jankatr
autor
1. bře 2011

@luzza To mi prosímtě řekni jak to děláš že zůstanou v postelích 😅 😅 😅 to ty naše raubíře ani nenapadne. Dneska ráno ale na mě byli hodní 😉 😅 Daník spal u babičky a hoši si napřed půl hodiny pouštěli včelí medvídky (mají takové plyšáčky co hrajou písničky z toho večerníčku) takže mi tady z chůvičky jelo pořád kolem dokola na políčku v jetelíčku 😀 a pak teprv komando naběhlo 😀 😀 😀
V poledne je dneska uspávala babička (poprvé od té doby co lezou z postelí) - já jsem byla s Danem v ped. psych. poradně - a nestačila se divit 😅 😅 😅

Jinak my jsme kluky vyexpedovali z ložnice někdy kolem roku a čtvrt - když jsme prohazovali pokoje v bytě a ložnici stěhovali do toho nejmenšího - tak šli hoši do novýho pokojíku rovnou s Daníkem 😉 🙂 a musím říct že všichni spíme podstatně líp - Dan má tuhý spaní takže mu kluci nevaděj a já se nebudím s každým zavrtěním 😉

lenulinka21
2. bře 2011

@jankatr 😀 holky budou zřejmě umírněnější 😀 😀 vidím to názorně u nás
vedle ve vchodě jsou DVOJKY holky a já se nestačím divit 😅 😕 co začali chodit tak jen
za ručičky pěkně, žádné pobíhání a problém tipu: jeden tam a druhý na
druhou stranu 😝 😝 HOLKY já ty vodítka nemám ☹ bo tady je jiný kraj Opava je větší vesnice
za to by mě tady ukamenovali, že vodím děti jako psi 😀 😀 tady se zná skoro každý s každým.
Vím, že si můžu říct: je to MOJE věc ale už to zvládám docela i bez nich(vodítek)
V těch velkým městech se to ztratí 🙂 a hl. ten náš kraj byste museli pochopit což je leckdy
nemožnééé 😀 😀 tak aspon s úsměvem.
Jinak Pavlík si už sám sedá na nočník a čůrá někdy si něj sedne bokem 😀 😀 a obsah je venku 😝

lenulinka21
2. bře 2011

@luzza jooo jinak u Vás NO COMENT 😀 😀 ty už je klído můžeš dát do školky
hi hi kde my se na Vás hrabem 😀 mluvení che to si ještě počkáme o zpívání ani nemluvě 😝
Hold se Vám TY holky moooooc povedli a jsou to šikulky a zasloužily by metál 🙂 😉

HOLKY jááá už chi JARO...

jankatr
autor
2. bře 2011

@lenulinka21 Leni mluvíš mi z duše - včera jsme chvilku vylezli za barák na pískoviště - máme tam takové ty pérové houpačky a klouzajdu, tak se dětičky po dloooouuuuhééé době trošku vyřádily. Ježíííššš to byla paráda - uplnej balzám na nervy - když pominu to věčné sundávání těch našich tarzanů z plotu 😀 - ale jinak super - sluníčko - akorát je ještě fakt zima takže to bylo jen na chvíli.
Jak já už se těším až tam vypadnem na celý odpoledne 😵 😵 😵

lenulinka21
2. bře 2011

@jankatr jééééé to ty mi mluvíš s duše 😀 😀 hi hi my tady máme taky ty pérovací houpačky
a kluzačky a i ploty 😀 😀 😀 ale jak píšeš je zima takže venku to není na dlouho ikdyž svítí
celý den sluníčko.

lenulinka21
2. bře 2011

@jankatr jéé ted jsem si všimla(to brzo co) 😀 😀 že jsi s Třebíče hi hi to nemáme od sebe
zas až tak daleko 😉

jankatr
autor
2. bře 2011

@lenulinka21 No to neééé - jenom nějakých 220 km 😀 😀 😀

lenulinka21
3. bře 2011

@jankatr 😀 😀 je přesně 204 km 😀 😀 😀 v dnešní době to nic není hihi
3 hodiny jízdy autem 😝

jankatr
autor
3. bře 2011

@lenulinka21 No je fakt že třeba za Luzzou bys to měla dál 😀 😀 😀

jankatr
autor
3. bře 2011

Tak už jsme asi dlouho zdraví, Daník už stihnul jít dvakrát do školky.... 🙄 a teď se prozměnu vrátil ze školky s tím že vidí dvojitě, a zdá se mi že mu jedno oko utíká do prostřed. Měli karneval a prý mu to začalo po nějaké hře kde cosi přeskakovali, a dělali kotouly. Teď s ním akorát Robert odjel na oční tak jsem zvědavá s čím přijedou 😕 🤐

jankatr
autor
3. bře 2011

No tak - když jsem volala k dětské tak mi řekla ať jdeme tady na oční na polikliniku že jdeme s úrazem že nás vemou, prý mají do dvou - tak jsem si tam radši zavolala - jednak berou jen do půl druhé ( což ve 13:10, kdy chlap ještě není doma a dvojčata spí je trošku problém) navíc je prý Daník moc malej aby ho vzali. (ještě že mě napadlo tam zavolat) Tak nás poslala ať jdeme na oční do špitálu, před chvílí mi odtamtud volá chlap že prý od koho máme napsané brýle a že mají jít tam kde mu dali ty brýle.... - no tak si tak říkám ještě že v tom oku nemá něco vraženýho, nebo nějakej jinej bolestivej úraz....protože to už bych těm doktorům asi od plic něco řekla - přehazujou si ho jak horkou bramboru...
Naštěstí je teda nakonec vzali (asi už v oční škole odkud máme brejličky nikdo nebyl tak se slitovali....) ale to je fakt mazec. Můžou se "přetrhnout" a pořád budou hulákat jak chtějí přidat 😠 😠 😠

jankatr
autor
3. bře 2011

Tak mu nic nenašli - prý únava... ale pro jistotu si máme domluvit vyšetření na neurologii

myska77
3. bře 2011

@jankatr teda Jani s tema doktorama je to silene. Co kdyby mu fakt neco bylo? Jak si muzou dovolit neosetrit male dite? Ja teda vzdy jedu rovnou do spitalu. Snad byl fakt jen unaveny, ale silhat z unavy, taky divny, ne?

holky dneska davam pryc ty ikeacke zidlicky, kluci uz dva dny do nich nechteji, zasadne chteji sedet jen u sveho maleho stolecku a jist priborem a sami. Zase pohoda, nez se najedi, tak si neco udelam. Nandala jsem jim dneska kralika s knedlikem a malem mi sezrali cely pekac 😀 Ke svace snedi kazdy 2 jabka nebo hrusek, desne se rozjedli.

Holky potrebuju poradit. Mate doma nekdo atopika? Mates uz ma cele nohy i ruce plne vyrazky a desne citlivy zadek, ma tam uz i otevrene ranky, zkouseli jsme uplne vsechno: gencianku, imazol, pytiol, sudokrem, bepanthen, a dalsi masti a nic nepomaha. Desne rve u prebalovani. Ted jsem mu objednala pleny pro atopiky, asi 30kusu za 400 😅 , ale s tim telem si nevim rady, porad jen zkousim kremy pro atopiky a uz mam drogerii. Doktorka uz taky nevi a jdeme na alergologii a kozni. Pry ma i potravinovou alergii. ysadili jsme citrusy a rajcata, ale je to stejne. Jak se pozna alergie treba na mleko?

lenulinka21
4. bře 2011

@jankatr to snad není ani možnééé 😠 😠 a oni by chtěli přidat???? h...o NIC
asi ták příště at člověk jede radši hned do nemocnice kdyby něco... někdy se už nemůžui dívat na TO
jak dr. něco někomu ZADRBOU 😠
@myska77 ajejky noo to vypadá na potravinou alergii na něco. to by měli rychle zjistit at víš co
přesně nedávat. Může to být i na kravské mléko.

jankatr
autor
4. bře 2011

@lenulinka21
@myska77
Nejhorší na tom je že tam co ho chtěli zas poslat dál - to právě bylo oční oddělení špitálu... 😠
Dneska už je naštěstí dobrej - ale na té neurologii to s nima zkonzultuju - pro sichr.

myska77
4. bře 2011

@jankatr to vis, ze jo, chce to radsi vse hlasit. Jestli to byl spital, tak to uz je trochu bezmoc, kdyz clovek nema kam jit.

Tak jsem objednala mliko pro alergiky na bilkovinu mleka a laktoru pri sicher a odpo dam v lekarne 415,-Kc, super co? Doufam, ze mu to nepotvrdi. V po jdem na krev na alergologii. Bude trvat jeste dlouho nez budou vysledky. Porad ma nakvasenou tu stolici a prdel uplne vyzranou, rve uz jen, kdyz ho zvedam na prebalovak. Oplachuju ho vyluhem z ovesnych vlocek, to pry je nejlepsi, ale porad se to nelepsi. Pry je taky dost alergii na ty debilni vlhcene ubrousky. A to pouzivam ty napustene aloii pro citlivou pokozku a i tak je to pry sajrajt.
Holky je to super jak jedi uz u stolecku a sami, muzu obedvat s nima a nemusim krmit. Rano jsem rozmontovala zidle z Ikei a ted se mi nekdo ozval. tak mi to tu nebude trcet, to je fofr 😀

adrosek
4. bře 2011

-ahojík mamky,hezký den přeji všem

@myska77 taky myslím že by na to měli přijít co nejdřív po čem to má,jak píše luzza,ale chudátko malé to se mu ani nedivím že už plače sotva jej chceš dát na přebalovák,no snad se to brzy vyřeší
-jankatr-tak to je teda mazec jako,to by bylo něco na mě tady takovéto přehazování od jednoho dr.k druhému,já to nechápu prostě,dyt jsou to děti a na ty se musí zvlášt dávat pozor jako co jim je,nikdy neví člověk co se ztoho vyklube že,no snad to všechno dobře dopadne

jankatr
autor
4. bře 2011

@myska77 No tak snad se to co nejdřív vyřeší... - to musí být hrozný 😒 😒 😒

myska77
4. bře 2011

Holky tak mame to nove mliko a je to teda hnus. Pekne to smrdi a co myslite, ze na to rikal Mates. Pohled mami tohle si src nekam mluvil za vse. 😅 Takze dostal chleba s marmeladou bez masla a sel spat. Doufam, ze se ta alergie nepotvrdi, protoze pak muzu vyhodit celou lednicku, mliko je fakt vsude. Zrusili jsme vsechny plany a navstevy na vikend a budem doma a nechame Matesa chodit naheho. Snad nam nenastydne at neresime jeste zanet mocovych cest 😒 Uplne me to dostava jak rve, kdybych aspon vedela jestli ho to fakt tak boli nebo uz rve preventivne.

jankatr
autor
5. bře 2011

@myska77 obávám se, při tom jak popisuješ jak vypadá že to asi preventivní řvaní nebude... 😒 😒 😒 Snad to pomůže, když to bude mít šanci se trochu zahojit. A zkus vynechat ty ubrousky uplně a omývat jen vodou - i když to už jsou asi jen takové chabé pokusy jak s tím něco udělat.

myska77
5. bře 2011

@jankatr Tak jsme od vcerejska vysadili mliko komplet, to hnusne nove nechce a jine nesmi. Od rana tu beha nahy a dost se mu ten zadek zlepsil i ta vyrazka na nohou, takze fakt tu alergii asi bude mit. Jen jsme zjistili, ze s nocnikem je to marny boj, zavola ,,číííííí", dame ho na nocnik, ukaze hotovo, zvedne se, chytne pindika a cura do dalky 😀 desne se mu to libi. Ani frajerske boxerky nezabraly v touze chodit na nocnik. Ale je to pekne stesujici porad ho hlidat a ptat se ho. Jeste, ze ho ted fakt necihci ucit. Fakt je potreba pockat az budou chtit ty deti sami. Jinak jsem pred obedem dojela do nakupaku, kde je i bioshop a nakoupila mu vse od mlik v krabici, po maslo, syry, jogurty, susenky slane i sladke jen bez mlika a laktozy. Tak jsem zvedava ted odpol.jak mu to pojede. Asi nemusim rikat, ze moje karta dosti vykrvacela. Fakt chudaci lidi, co maji jeste bezlepkovou dietu. Treba maslo stalo 57,-Kc a mliko 67,-/1 litr, spaldove piskoty 55,-. Jdu si ted lehnout a pak jdem jezdit na motorkach ven 😵 Pekny vikend vsem, pa

adrosek
5. bře 2011

-
@myska77 tak to je teda mazec,jojo oni vědí na čem vydělávat ti obchodníci,to věřím že karta dostala dosti zabrat,ale co bychom pto ty děti neudělaly že?no hlavně at se mu to zlepší chudáčkovi
-dneska bylo tak krásně že sme byli pořád venku fakt paráda už at je pořádný jaro
-hezký večer všem přeji

myska77
5. bře 2011

Holky tak aby toho nebylo malo tak Matesovi otekl pindik a nemuze curat, desne rve a nenecha si na nej sahnout. Nakonec usnul, uz jsem ho nechtela tahat na pohotovost, ale rano pojedem. Chudacek malej, je celej dorvanej, alergie, zadek rozervanej a ted jeste pindik. Je mi ho desne lito ☹

jankatr
autor
5. bře 2011

@myska77 Chuderka malej... - jako by toho neměl dost 🙄 🙄 🙄 S těma penězma je to fakt mazec, je to strašný jak se ten náš státní systém k těmhle lidem chová -kdejakej feťák a narkoman má péči zadarmo - a lidi co si za to nemůžou, tak ty pěkně sedřou z kůže... 😠 😠 😠

adrosek
6. bře 2011

-ahojík mamky,hezký den všem,tak my trenujeme nočník a stále nic,Sáruš stoupne a vyčurá se mě mimo něj 😠 tak nevím už teda,snad na to přijdou posléze
-myska tak to je chudáček teda,no snad to dneska vyřešíte tedy stím pindíkem ☹

jankatr
autor
8. bře 2011

@adrosek ono to jednou přijde 😉 🙂 některý děti prostě potřebujou čas 🙂

Jinak u nás to dopadlo dobře - prý to může být od těch prášků co teď má na to ADHD - že v kombinaci s nějaký tlakem nebo stresem se to může takhle projevit 😒 - no fakt je že měli různé soutěže a Dan je docela hysterka v tom aby byl první takže věřím že stres tam asi nějakej určitě byl.
No ale domluvily jsme se že kdyby se to mělo opakovat tak by ho asi raději poslala na nějaké zobrazení mozku - ale zatím to necháme být. Musel by totiž na CT nebo magnetickou rezonanci a on by to tam neuležel - a uspávat se jí ho zbytečně nechce ona i každá ta narkoza je určité riziko. Ale asi to bylo fakt z těch prášků - dnes jsem ho objednávala zas na tu dětskou psychitarii kde nám je napsali a i tam říkala doktorka už jen takhle po telefonu že se to stát může. Nadšená z toho nejsem - ale co se dá dělat. Zas je fakt že na něj mají fakt dobrej vliv a myslím že zvlášt´ pak ve škole mu dost pomůžou. I tak bude mít problémů dost se psaním a pod. tak aspoň tu pozornost když mu to zlepší.

lenulinka21
9. bře 2011

HOLKY to je v háji 😢 😢 kluci mají střevní chřipku oba... je to šílený pořád
jen zvracejí a průjmujou... nestačím prát v noci strachem nespím(už jsme chodící mrtvola)
mám strach, že se zadusí zvratkama a pokud se to za 2 dny nezlepší, tak nástup do nemocnice ☹ ☹
Je to hrúza NIC nejí ani jeden ale dr. říkala za každou cenu pít po lžičkách, což je dost
těžký oni ani pít nechtějí moc... obávám se dehydratace ☹ ☹ a taky že půjdou moc s váhou dolů....

adrosek
9. bře 2011

-ahojík mamky
-jankatr-no snad to přijde jednou,si říkám pořád že v létě na to naběhneme pořádně
-jinak to je dobře že to tak dopadlo tedy,snad to bude všechno vpořádku časem
-lenulinka-no my to zažili asik 14.dní zpátky jako,sice jen zvracely ale taky stačilo,bol to děs přesně jak ty píšeš,unás zase ale chtěly stále pít a pak to samozřejmě šlo všechno obratem ven že,aj když sme se snažili po lžičkách,no hlavně to nějak zvládnite at nemusíte do nemocnice