Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
9. bře 2011

@lenulinka21 Leni uplne Ti rozumim, my to zastavili u Matesa az dneska, taky po 2 tydnech. Ty deti nechteji nic do sebe, vid. Zkousela si ten rehydratacni roztok Kulisek. Na zvraceni a prujem je take dobre nastrouhane jablko, ale jestli ho sni, ze. me Mates aspon pije smektu, takze se zastavily ty prujmy. Verim Ti jak se vycerpana, ja uz vysilenim nemuzu ani brecet, u nas se z toho vyklubala alergie na mliko, z prujmu se mu oprudil zadek tak, ze nebyla videt kuze. Nedokazete si holky predstavit jake to je prebalovat dite, ktere pred vama utika po byte a rve NEEEEEEE, breci a kope a vy vite, ze mu to hovinko jeste vic rozezira kuzi. Musel nastoupit manzel a ja sla vzdy pryc, nesnesla jsem ten rev. Ted mi zas muze hlava prasknout, jak nacitam co teda muze jist a co ne. Vse odmita, se ma nove a jine chute, ted nesmi nic s mlikem, teda i kde je vapnik, tak resim co mu davat s vapnikem, no hruza. Do toho detska plasi s pindikem a s varlatama, v Motole (spital) se mi vysmali teda spis ji, ze je 100% v poradku. Dneska jsem tam s nim stravila 6 odin, nejdriv sono varlat, pak zpatky chirurgie. Jeste, ze jsem mela jen jednoho. holky to je takova pohoda s jednim deckem, najednou mate volne ruce a cas se mu venovat, cetli jsme si, povidali rikanky, fakt to uteklo.
@jankatr Tak at se to uz hlavne neopakuje a nemusite pod narkozu.

jankatr
autor
9. bře 2011

@myska77 @adrosek @lenulinka21

s tím zvracením a průjmama je to fakt hrozný.... to je snad nejhorší nemoc (z těch "obyčejných") která může bejt, na horečku dáš sirup, srazíš to zábalem, ale dávící se dítě, s tím neuděláš v podstatě nic, navíc to nemůže chuderka ani zaspat, a ještě víš že ho to bolí.... jak se mu ten žaludek na prázdno kroutí... - tak hlavně ať už je to všechno za váma

@myska77 S tou alergií na mlíko to je taky mazec... - to vás fakt lituju ☹ ☹ ☹
A to už je definitivní, nebo se to může ještě věkem upravit? 😕

myska77
9. bře 2011

@jankatr oni rikaji, ze pokud mas jen ti alergii na bilkovinu kravskyho mlika, tak do skolniho veku asi 80% deti se toho zbavi. Pokud mas na tu laktozu, tak to je geneticke (imunitni) a to mas naveky). My mame nejspis oboje. kdyby pominula aspon na to kravsky mliko, bezlaktozovych veci je hodne a chutnaji i dobre, laktoza se nahradi fruktozou a je to a mas pro dite i vapnik. Takhle nespis asi sojove ml., ovci ani kozi, jen kokosove, ovesne a mandlove. No nic, je to sila a fakt chudaci lidi co maji k tomu bezlepkovou dietu, ti nemuzou uz vubec nic.

adrosek
10. bře 2011

-ahojík mamky,hezký den všem přejeme

@jankatr jojo janka jak píšeš,nemůžeš udělat skoro nic,to bylo hrozné se kukat na ně jak se dáví,seděly u mne jak dva poslušní beránci a jen jak si začaly sedat na zem a kroutit se tak bylo jasný že je zle zase,no sem ráda že to máme za sebou a snad na dlouho aji 😠

@myska77 tak to věřím myska,to je strašný pocit když to vidíš jak má ten zadek rozedřenej a krvavý že,já bych taky asik na to neměla,no snad to přejde a třebas se do toho školního roku toho zbavít,pač jinak je to vážně otrava vymýšlet co může a co ne že,hlavně ty potraviny jsou mnohem drahší ne?
-a stím pindíkem tedy nic nemáte nebo ještě půjdete na nějaké vyšetření

lenulinka21
10. bře 2011

@myska77 a Mytýsek to měl taky? ty průjmy a zvracení? píšeš že ho to za dva dvy přešlo.
A ten kulíšek je asi volně prodejný, že? Dr jim dala Smectu a dobrý udrželi to v sobě(aspon něco)
A pak jestli se vůvec mohou brát ty léky dohromady tem Kulíšek a Smekta???
S tou alergií na to mléko si to nedovedu představit ☹ ☹ a má jí teda jen Matýsek? takže to znamená že nemůže NIC
kde je mléko? nebo ještě něco jiného???? Vůbec nemám ponětí..... ☹
švagr má bezlepkovou dietu a je to mazec ☹ nemůže skoro nica ty potraviny stojí nehorázné peníze 😠 😠

@jankatr ano přesně jak říkáš když je horečka dá se sirup nebo nurofen a dobrý takhle se kroutí a bojí je to 😢
je to šílený spání hrůza do toho blití a průjmy

jankatr
autor
10. bře 2011

@myska77 Tak to je fakt hrozný.... 😒 😒 😒 tak moc držím pěsti ať se ta druhá nepotvrdí (předpokládám že to ještě zatím potvrzené nemáte 😕 )

jankatr
autor
10. bře 2011

@lenulinka21 Ten kulíšek můžeš s tou smektou kombinovat - on to vlastně není lék že by něco léčil - ale dodává to tělíčku ty ztracené minerály a pod. dává se to při velké dehydrataci. a je to volně prodejné.

adrosek
10. bře 2011

-nějaké fotky

myska77
10. bře 2011

@lenulinka21 Leni Mates to mel dva TYDNY ne dny, taky zvracel a mel prujem. On teda z toho mlika, vy asi z infekce. Az kdyz jsme ysadili to mliko, tak udrzel tu smektu a ta pomohla. Jinak Smekta s mlikem nefungovala. Ten kulisek se muze kombinovat se smektou. Jojo, nic, kde je mliko, muze jen ovesne, kukuricne a kokosove a produkty z toho. Potvrzene to z testu neni, ale funguje to, tak to asi mit bude. A ty testy jsou na 40% jen spolehlive, takze muze vyjit negatini a presto muze byt alergicky. Musi se zkouset. A mas pravdu, je to desne drahe, vsak jsem ty ceny uz psala. des.
Dneska uz ma Mates ten zadek o moc lepsi a je zase veselej, bal se i do vody, asi ho i koupani bolelo 🙄 I ja se uklidnila, vim co varit a z ceho a to je hlavni, dite mi teda hlady neumre. Ted jedi polivku z morskych ras kvuli vapniku a dlabou jak protrzeni 😀

myska77
10. bře 2011

@adrosek teda Adri, holky uz jsou velike, sikulky 😎

adrosek
11. bře 2011

-ahojík mamky

@myska77 jojo rostou jako z vody,hrozně to letí,myska to je dobře že už to má lepší ten zadek,určitě se mu ulevilo a tobě taky

lenulinka21
11. bře 2011

@adrosek teda HOLKY jsou taky pěkně veliké 🙂 😉 a vy bydlíte v rodinném domě?

adrosek
11. bře 2011

@lenulinka21 děkuji lenulinka,jojo bydlíme v rodinném domku,ale klidně bych brala aji větší byt jenom,kdo to má uklízet ten barák,tak má to svoje výhody a nevýhody že,ale jinak je to ok

lenulinka21
11. bře 2011

@adrosek tak my máme RD ale bydlíme ve 3+1 docela veliký jak se KLUCI
narodili tak jsme se do něj stěhovali předtím sme měli malinký 2+1 🙂

luzza
11. bře 2011

ahoj holky 🙂 omlouvám se za absenci, nějak jsem v posledních dnech uvízla spíš na FB 🤐 😅
později vás zkusím trochu dočíst...

jinak 🤐 🤐 v noci jsme tu měly dvě jednotky hasičů 🤐 🤐 🤐 🤐 chytly saze v komíně a šlehal oheň z komína 🤐 🤐
úplnou náhodou přijel jirka o den dřív, protože byl objednanej k doktorovi 🤐 🤐 nevim, jak bych to tu zvládla bez něj 😒 já myslela, že to praskání zní tak, jako že venku prší 😨 😨 😨 a ono hořelo v komíně 😨 kdybysme už spali, tak nevím 😔 😔
to pomyšlení je hrozný 😖 😖
hasiči uhasili pískem komín a hlídali, aby se oheň nerozšířil...byli tu asi 2 hodiny...
sousedi nám všichni nabízeli přespání a pomoc...seběhlo se jich tu hafo 😅 byli moc milí 🙂
ale v podstatě nemáme žádnou škodu
a holky to všechno zaspaly 😅 😅
mohli jsme naštěstí zůstat celou dobu doma, ale měli jsme připravený evakuační zavazadlo 😝 😝 😝
dneska jirka kontaktoval kominíka, kterej nám dělal revizi a kontroloval komín před měsícem a půl...

lenulinka21
11. bře 2011

jinak HOLKY já jsme taky na facebooku tak kdyby někdo chtěl mé jméno
je Lenka Martínková 🙂 😉

lenulinka21
11. bře 2011

@luzza ☹ ☹ úplně ti rozumín protože jsem to zažila taky 😔 😔
ještě jak jsem bydlela u rodičů tak chytl komín bylo to strašný kachličky v koupelně byly horký
stalo se to v noci a tak se vzbudila celá ulice přijeli hasiči a dopadlo to dobře,ale
tek STRACH stáli jsme na půl oblečený na ulici ze psem v ruce....a něvěděli co bude....
A však jste měli revizi komínu jsi psala, tak tomu nerozumím, že to chytlo?????

luzza
11. bře 2011

@lenulinka21 taky jsme byli furt venku a čuměli na komín 😖 😖 a na hasiče na střeše... 😝 😝
no to právě nevíme, jak to mohlo chytnout 😕 😕 😕 hasiči řekli, že máme změnit kominíka... ale jirka mu hned ráno volal, ať kouká přijet!!! a on byl nějakej vyplašenej a řekl, že během dopoledne se staví...

jirka je zatím u doktora (to je taky story)

já jsem na FB Luzza Twins 😉

adrosek
11. bře 2011

@luzza to je příšerný teda,hlavně to pomyšlení že kdyby ste už spaly nějak tvrdě teda tak jak by to mohlo dopadnout,no hlavně že to dopadlo tak jak to dopadlo dobře teda,no tak ten kominík tam musel něco zanedbat ne tedy vtom případě jako,když to chytlo samo od sebe,no ale jde ztoho husí kůže tedy opravdu

@lenulinka21 my máme domek tak nevím kolik to je,ale máme celkem 7.pokojů a je to na 3.patra jakoby,takže ten co máte vy by mě bohatě stačil jako

-dneska je tak krásně venku,ted sme se vrátili,tak pojíme a holky půjdou chrnět a já balit věci,jedeme na víkend ke známým do Jičína tak se těším,mají taky malého kluka tak bude sranda
-jojo fc.to je přitahovák,kuknem tam na vás

luzza
11. bře 2011

@adrosek já taky občas toužím po malém bytě 😀 😀
máme přízemek, 1.patro a půdu... 😝 něco jako 5+1 🙂 2 koupelny (jen jedna je po rekonstrukci...v druhé je funkční jen wc a umyvadlo)
a občas se mi stýská po pohodlí v paneláku 😉

jankatr
autor
11. bře 2011

@luzza Teda Luci - uplně mi z toho běhá mráz po zádech .... 😖 😖 😖 - to tu revizi asi dost odrbal co??? To je děs, radši ani nemyslet co všechno se mohlo stát 😕 🤐 😔 No ale hlavně že to dobře dopadlo.

Jinak když už jsme tu u toho FB - tak já jsem Jana Čiháčková 😉 🙂

adrosek
11. bře 2011

@luzza no luzza to mi povídej,taky bych brala občas ten 4 pokojvý byt v kterém sme bydleli původně,pač toto uklízet,taky mám ktěm 7.pokojům ještě dvě koupelny takže jako mazec jako u vás,ale tak co už,zase si říkám je tady klid a pohodlí no

lenulinka21
11. bře 2011

@adrosek 😀 možná sme se nepochopili hi hi my bydlíme v paneláku 3+1 a máme
ještě rodinný domek kam jezdíme na víkendy hlavně v létě 🙂 😉

jankatr
autor
11. bře 2011

ono to má každé něco do sebe - je fakt že je toho míň na údržbu a úklid ale zas ta pohoda když můžeš děcka vypustit na zahradu, napustit jim bazének, a nemáš strach do čeho ti kde padnou a pod. - co bych za to dala.... 🙄 🙄 🙄

lenulinka21
12. bře 2011

@jankatr taky my to máme půl na půl 😉 přes týden v bytě a víkendy na baráku
a už se stršně tešííííme na teplo a léto 🙂 až se napustí bazén pro děti a smontuje plastový domeček
co jim budu na jaře objednávat na zahradu.

lenulinka21
12. bře 2011

funkids.cz



adrosek
14. bře 2011

-ahojík mamky,konečně je teplo venku že,tak určitě ste všeci venku,taky se chystáme jak se holky vychrní
-přejeme hezký den všem

jankatr
autor
14. bře 2011

téééééééédddaaa - dneska to byla fakt paráda - dopolko venku, celý odpoledne venku, sluníčko, bezvětří.... no super 😵 😵 😵 ještě tak aby už to vydrželo 😉

lenulinka21
15. bře 2011

@jankatr 🙂 😵 souhlasím krásně nám to JARO začíná.

luzza
17. bře 2011