Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

tina30
7. led 2009

žanet, tak nakonec jsme vybrali dvě barvy kočárku. jako hluboké korbičky budou v barvě agua - tyrkysová. to je můj favorit. a jako sporták jsme zvolili khaki. a to sem původně myslela že by sporták mohl bejt červenej. ale nakonec to vyhrála taková neutrální barvička. a vy máte nakonec jakej?

luzza
7. led 2009

adri
polštářek fakt super 😀 snad jim ho nezničím,než se naroděj 😀
jinak s těmi sedačkami - já teda nikde po nákupech s dvojčecíma miminama jezdit nebudu 😀 takže mi stačej sedačky v autě, bez adaptérů na kočár... 🙂 a když už pojedem,hodíme si s jirkou každej jednu sedačku na nákupní vozík a bude 😅 😅 navíc z nich hodně rychle vyrostou 😉 takže nechci moc investivovat 😉

ale kdyby mi to někdou koupil,tak bych byla samozřejmě ráda 🙂 😀 je to pohodlíčko 😉

adrosek
7. led 2009

to je pravda že ztoho vyrostou sice,já zas hodně jezdím k rodičům a k holkám takže snad to využiji hodně
stím polštářkem taky si jej chci pořídit a je to nějaký extra jako pro dvojičky že je větší nebo je stejný jako ty ostatní kojící

luzza
7. led 2009

já jezdím všude autem...a na ten přechod od auta k našim,nebo ke kámoškám podvozek k sedačkám tahat nechci... naši,nebo holky bafnou sedačky a jdem k nim 😉

adri - je o dost větší,než standartní velikost... kup si hlavně ten s kuličkovou výplní! takový ty podkovy naducaný nejsou vůbec foremný a pro dvojčátka krátký...

luzza
7. led 2009

a na procházky mám radši kočárek jako takový 🙂
takže když budem plánovat nějaký výlet,půjde do kufru celý kočár 😀 je jednoduše a rychle složený,takže žádný problém 🙂

adrosek
7. led 2009

-tak se poptám přímo na dvojčata že jej chcem,jasně na výlet když pojedem tak to taky vemem celej kočárek no uvidíme ještě tedy

luzza
7. led 2009

adri
a vy taky budete chtít vědět,co čekáte za pohlaví,že??? 😅

adrosek
7. led 2009

jojo chceme to vědět a sme nedočkaví jako,já bych chtěla hrozně páreček,teda alespon jednu holčičku tak sem zvědavá,no hlavně když to bude zdravé sice

tina30
7. led 2009

adri, moje řeč. já bych to nevydržela nevědět co to bude. a hlavně co by si měl člověk nakoupit, v jaký barvě výbavičku a tak.

adrosek
7. led 2009

-no právě mě jde hlavně oty věci že jaké nakoupit

luzza
7. led 2009

já to mám stejné 😀 MUSÍM TO VĚDĚT 😀 😀
taky jsem si přála aspoň jednu holčindu,protože už máme Dominika,ale šance se snížila 😀 ,když je áčko klučík 😀 tak uvidíme zítra 😉 béčko budu taky milovat 😉 😀 😀 😀 😀 ať to bude cokoliv 😀 😀 😀

adrosek
7. led 2009

-no budu na tebe myslet aby tam byla holčička tedy,snad se hlavně ukáže co?

luzza
7. led 2009

no minule mi řekli,že příště budou zase o 3 týdny starší,takže vyrostou a trochu se tam překroutěj 😀 tak tomu věřím 😉 postavím se tam klidně na hlavu 😀 aby tam mohli nakouknout 😀

adrosek
7. led 2009

-no snad ano,ale stejně je to sranda když jedno se nechce ukázat že,nám to jedno na minulém UTZ taky se furt mlelo a nechtělo se nechat pořádně vyšetřit a ani změřit,nějakej divoch prej

adrosek
7. led 2009

-holky a chodíte někam do cvičení nebo plavání nebo se to u dvojčat moc nedoporučuje,já bych chtěla chodit jen se musím ještě zeptat dr.tak si říkám,že si alespon pořídím zatím domů ten balon

luzza
7. led 2009

adri
já do kurzu nepůjdu...jsem zdravotní sestra a co se týká porodů a všeho kolem nich, už mám informací až nad hlavu 😀 na kurz jsem chodila v prvním těhu,ale snad jen proto,že jsem byla v kontaktu s těhulkama,bylo to hrozně fajn 😵 (internet jsme neměli) a pak - jeden porod za sebou mám a to je nad všechny kurzy 😀

co se týká cvičení,balón je super! ten si určitě pořiď! už kvůli zádům! mě to hrozně pomáhá...
plavání je ideální cvičení pro těhulky 🙂 jen někomu vadí ty bazény a chlorovaná voda... 😒 mě teda spíš vadí ta zima v plaveckým areálu 😅 jsem strašně zimomřivá a i když vyhřívaj vodu i vzduch,mě to většinou nestačí 😀 ale jinak plavat můžeš v celém období těhu,je to skvělá rehabilitace 🙂
dál nějak moc necvičím 😔 ale snažím se dodržet aspoň ty pravidelný procházky (i když u nich děsně funím 😀 )

co se týká manži a přípravy na porod,je u nás vše vyřešené...jirka je původně taky zdravotník,takže ví přesně,co nás čeká a co je třeba 😉

takže my máme kurzy a cvičení doma 😀 😀 😀

tina30
7. led 2009

adrosku já vzhledem k tomu že sem v 2.trimestru krvácela a byla v nemocnici tak mám takový aktivity zakázaný. musím více odpočívat a ani žádný velký procházky. i když sem si plánovala jak budu chodit plavat a na procházky, tak ted bohužel nemůžu

adrosek
7. led 2009

-no tak uvidíme tedy,balon si určitě pořídím a budu cvičit na něm alespon doma u telky jentak at stále jen neležím na gauči,alespon ty záda trocha rozhýbat
-no uvidíme

luzza
7. led 2009

tinko
tak to je jasný! koukej se šetřit...ať jsou prcci v pořádku a ty taky...
ono ti nic neuteče,neboj 😉
ženský prožívaj bezproblémové těhu a porod i bez kurzů a cvičení 😉 🙂

luzza
7. led 2009

adri
a tebe taky bolí záda??

tina30
7. led 2009

jj. já se hodně šetřím. sem se naobědvala a chce se mi hrozně spát.

a taky sem koukala na tv paprika (to je jen o vaření) a dneska tam dělali čokoládový bonbony. a já dostala tak strašně velikou chut na čokoládu, že si asi budu muset načnout bonboniéru 🙂

zanetik
7. led 2009

Ahojda dvojmamky 🙂
Tino my máme oranžový korbičky a sporťák nakonec červený, růžový mi neprošel...
Balon jsem si nechala koupit k svátku v lékárně, sedím na něm občas, ale nevím ani jak na něm v těhu cvičit, pořád nebyl čas něco na netu najít...na cvičení nechodím, protože u nás ve městě nic takovýho není, ani plavání (já teda moc stejně neumím) a dojíždět se mi samotný nechce...všechny známé porodily už na podzim...takže já dodržuju procházky a někdy i rychlý, protože věčně nestíhám a dobíhám na poslední chvíli...
jinak já počítám s tím, že budu jezdit sama nakupovat, na zahradu s holkama a ták, jsem ráda samostatná, takže proto ten kočárek a i v létě pojedu do města třeba jen s autosedačkama když pojedem na otočku...

zanetik
7. led 2009

Jankatr a ten kočárek co jsi vybrala je super, už jsem ho i zkoušela, má ho jedna známá, jezdí stejně krásně jako Walker, protože má velká nafukovací kola...já psala dotaz někdy v listopadu, to ještě neměly ty vložený tašky a s těma sedačkama taky nevím, psaly že jo, ale nevím jak to mělo přijít v r. 2009, ale já se bála na to čekat, ale měla jsem ho vybraný hned po Walkerovi...

tina30
7. led 2009

já sem se teda zamilovala do easy walker hned na první pohled

luzza
7. led 2009

žanetko
radši moc neběhej 😀 😀 ať holčičky nevyklepeš 😀

luzza
7. led 2009

holky
až budete kočárky mít,hned dodejte foto 🙂 ať se můžem kochat 🙂

zanetik
7. led 2009

já ho mám v albu, ale z www. stránek, jinak už je zase v krabici u našich, ale vlastně mám sporťák a hluboký vyfocený v tel. tak to zkusím stáhnout...nestihla jsem vyfotit podvozek s autosedačkami...

luzza
7. led 2009

žanetko
ty vybrující lehátka bych chtěla taky...
jen chci sehnat nějaký levný 😉

adrosek
7. led 2009

-no mě záda občas bolí,když dlouho stojím nebo když jsem dlouho na nohách,tak si říkám že budem alespon na balonu trocha se pohybovat
-kočárky pak ukažte to je jasné at se můžeme pokochat

zanetik
7. led 2009

no záleží co je levný...ale to co jsem si vybrala se dá pak použít jako křesílka jsou do 18kg a ne do 9kg jako ty pro mimi jen...ještě ale vybírám že tří provedení...