Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
7. dub 2011

-ahojík mamky hezký den všem přejem

@luzza moc hezké fotky,holky jsou prostě princezny jak svět,taky super že to tak vyšlo stou školkou teda,no já jsem taky zvědavá na nás jako jak to bude

@smilers my taky ještě neumíme na nočník,chtěji si tam sedat ale jen oblečení,když jim chcem sundat plínku tak to je křiku a když se mi to povede tak tam nevydrží sedět ani za nic a pak se mě vyčurají mimo něj ☹ 😠 takže si taky říkám že prostě v létě to snad bude lepší jak budou lítat nahatí,no ale snad se to už naučíme jako

smilers
7. dub 2011

@adrosek taky spoleham na to leto a doufam, ze to bude ok a ze se jim to zalibi bez tech plinek, proste to nehrotim zatim 😀 nejak je a nejak bude, ale do skolky v tom lednu uz je chci mit tuplem bez plenek 🙂

myska77
7. dub 2011

Ahoj holky,
hlasim se po mesici, vidim, ze jsou tady nove prirustky, tak vsechny zdravim a doctu pozdeji. My jsme ted ychytavali tu mlecnou dietu pro Matesa a jeste mu nasli bilek, takze jsem vse zase vyhazovala a kupovala nove veci bez mlika i bez vajec. Denne stojim u plotny tak 3-4 hodiny a varim a fakt to desne zere cas.
Jinak u nas nejvetsi zmena je, ze kluci uz mesic (od 20.mesice) spi ve velkych postelych. Nejdriv jsme u nich zustavali nez usnuli (coz bylo nekdy az 45 minut - pekny vopruz) a ted uz 15 min.ctem pohadky, pusa a odchod. Uz nelezou ven, tak mame zase veget 😀

Jdu vas docist, pekny vecer 😉

jankatr
autor
8. dub 2011

Huráááááááááááá - Mates má za sebou první počinek do nočníku 😅 😅 😅 😅 Tak snad už si teď dá říct, ale plně se na to vrhnem taky až na léto až je budu moct nechat s holým zadkem.

@smilers s tou zahradou to máte super 🙂 taky bych něco takovýho ocenila 😉
Jinak já jsem ráda že jsem se po deseti letech co jsem měla řidičák leda tak na ozdobu (nikdy jsem vlastně nezačala jezdit) konečně dokopala k tomu že jsem se do toho ježdění dala. Jako těhule jsem si dělala kondičky, a během prvního půlroku s klukama jsem se rozjezdila. A ted jsem za to ráda - dokud byl jen Daník tak jsem to nepotřebovala, všude jsme si dojeli busem. Ale teď s klukama bych se nedostala ani za ségrou (bydlí tak 35km od nás) Taťku máme věčně pryč a museli bysme dřepět na zadku doma. A i nákupy jsou jednodušší - a hlavně mám ze sebe dobrej pocit že jsem konečně překonala ten děsnej strach z auta.

@myska77 teda jako byste toho neměli už tak dost 🙄 😒 to musí být fakt mazec -já mám problém i tak normálně vymyslet co uvařím natož kdybych u toho ještě měla řešit aby v tom nebylo mlíko a vejce ... 😒 A máte nějakou šanci že se to s věkem upraví?

smilers
8. dub 2011

@jankatr gratulka🙂

no jelikoz mame jedno auto, ta me je ridicak defakto nanic, a ani na to nemam nervy popravde😀

jankatr
autor
8. dub 2011

No je pravda - že v tomhle směru mám dost výhodu - chlap s ním sice jezdí do práce ale je to jen tady po městě, takže když potřebuju tak babička pohlídá kluky a já si pro něj dojedu městskou (bohužel je to v tomhle směru blbá část města kam jezdí autous až po šesté ráno a to už je pro něj pozdě) No a další výhoda je ta že to naše třetí už je přece jen kapánek větší a docela tam ty dva "obstará" podá dudlíky, hlásí co se děje a tak. 😉

myska77
8. dub 2011

@jankatr moc gratuluju, kez by to tak uz zustalo 😵 Ta alergie by do skolniho veku mohla zmizet, teda ta na mliko, bilek je nejspis uz asi naporad, ale taky se uvidi. Stve me to mliko ted, kdyz potrebuje vapnik, ve skolnim veku uz bude krivy jak paragraf a uz mi bude pak fuk, ze ho zacne smet jist to mliko. Udelala jsem si seznam potravin na 100gr, kde je vapnik v nejvic mg. Jenze, kdyz mi neco za den nesni, tak tu davku vapniku nema. ty nejvetsi stresy me uz pustily, ale co se da delat, jsou horsi veci. aspon je zdravy 😎

jankatr
autor
8. dub 2011

@myska77 Tak jedině mít v záloze ještě třeba nějaký vitamíny s vápníkem a třeba aspoň ty dny kdy ti něco vynechá mu to přidat... 😕 Ale stejně je to pech, když je člověk alergik na prach nebo na pyly - je to sice pakárna ale dostane léky a dá se to zvládnout - ale takhle když má alergii na věci který by zrovna teď nejvíc potřeboval a léky na to nejsou prostě je musíš vynechat - to je fakt na prd. 🙄 🙄 🙄
Od Manželovy sestřenice manžel má taky alergii na vajíčka tak kdybys třeba pak chtěla nějaký recept na něco tak můžu vyzjistit - ona třeba strašně dobře peče - a to právě tak aby to mohl bez těch vajíček nebo s nějakou tou náhradou.

luzza
9. dub 2011

už se to blíížííí 😉 🙂

luzza
9. dub 2011

@myska77 to máš teda co dělat ☹ jsi šikula, jak to řešíš a zvládáš 🙂 nezapomeň na to, že tyhle dětičky mají nárok na zvláštní finanční příspěvky!! tak to nenechávajte státu 😝 🙄 páč si to stát nezaslouží 😝 😝

jankatr
autor
9. dub 2011

@luzza 😉

myska77
9. dub 2011

@luzza ty davky se vztahuji pouze k urcitemu fin.limitu na rodinu, ktery prevysujem a svymi alergiemi nedosahujem ani na 1.stupen, kdy muzes o davky zadat. holky jsou pekne kolednice a uz trenuji 😀
@jankatr Jani za nejake recepty budu rada, kdyz to bude mit v el.podobe a nebude to zatez pro Tebe ani pro manz.sestrenku, nejakou kucharku bez mlika a vajec jsem uz sehnala (780,- 😅 ) a tam je toho take dost. Jde o to si jen zvyknout na ty nove chuti. Dneska jsem mu vybrala jidlo uz i restauraci, docela vsude vyjdou vstrict a reknou i jestli testoviny jsou vajecne ci ne.
Holky my meli dnesnadherny vylet, doporucuju pro prazske nebo stredocechy, kousek od Rican je zamek Berchtold, kde je detske minizoo, velky park, kde jsou male miniatury zamku a hradu z Cech a Moravy, male peklo, a mimo to, ruzne koutky s piskovistema, hrackama, vetsi adventure park pro vetsi deti s kladkama atd. no bomba 😉

myska77
9. dub 2011

Uff holky, tak jsem vas docetla, teda s tema skolkama ste me vysokovaly. To jako chodite s detma k zapisu uz ted ve 2 letech? Jako ofiko zapisu nebo se jen ptat? U nas jsou zapisy az tak leden/duben a jelikoz mame deti v cervenci tak se chystam az pristi rok v lednu. To jako rok mate rozhodnuti v ruce a cekate rok nez nastoupi deti? A ty, kterym deti nevezmou, muzete jiz znovu pristi rok? Tu zmenu zakona si musim vyhledat tedy, snad neni mozne, ze berou deti sockam a lidem, kteri pracuji ne.
A jak ste psaly, ze vam drzi ,mista, neni lepsi jit tedy do prace a ty penize dat na soukr.skolky? Urcite jeste zbyde nejaka suma podobna tomu nasemu ,,sockovnemu"=materske, tudiz budete mit stejnou uroven a jeste deti ve skolce a vy v praci a neblbnout doma 😀 To je teda muj plan, kdyz mi deti neveznmou do skolky.
My se navim pristi rok, kdy klukum budou 3, budem stehovat uplne jinam a v okolnich vesnicich i vmiste bydliste je plno a neberou jeste ani 4lete. Takze pocitam se soukromou skolkou, kterou pokryju z meho platu. Navim ty soukr.skolky funguji i pres prazdniny a dny volna, coz u nas ty statni nedelaji.
@smilers ty ses fakt drsnak a obdivuju Te. Se 3ma bych si to uz hodila.

@adrosek S odpolednim spanim mam uplne stejny problem, jak maji setlo tak porad lezou a blbnou. Opet jsem dala kocar na balkon, ale mame ho na jih a je tam ted uz vetsinou teplo. Holt musim s nima po obede ven a jsou ve vterine tuhy. Ma to nevyhodu, ze jsem cely den na nohou a nestihnu si uz uklidit. Vse musim delat vecer, kdy uz neni sila a vetsinou to odlozim 😀

jankatr
autor
9. dub 2011

@myska77 Na to spaní to chce pořádné závěsy aby byla v pokoji fakt tma 😉 🙂 aspoň u nás to pomohlo - navíc to pomohlo i na to ranní vstávání - vstávali poslední dobou jak bylo už ráno světlo kolem 6 i dřív (před tím chrněli do osmi a nekdy i dýl) A teď co mají ty závěsy tak se zase srovnali, a vstávají až tak po té sedmé - sice už to není co to bývalo ale každá půlhodinka dobrá 😅 😉

jankatr
autor
9. dub 2011

@myska77 s tou školkou je to bohužel pravda - když chci nastoupit za rok do práce tak musejí být letos už kluci zapsaní a musíme ty dvě místa platit - můj plat bohužel není až tak super aby jsme si mohli dovolit někoho soukromého na hlídání a nevím jestli soukromá školka vyjde levněji než když ti někdo hlídá doma - každopádně tady u nás ani není. Navíc ve školce platím měsíčně cca 400,- a obávám se že to by mi pro nějakou chůvu stačilo tak sotva na jeden den 🙄 😒 (a to by to musela být nejspíš nějaká nenáročná studentka)

smilers
9. dub 2011

@myska77 nejsem drsnak 😀 , ale i tak diky 😵 a ver, ze by sis nehodila, nic jineho by ti totiz nezbylo nez se o ne postarat i tak, a kdyz se chce, tak jde vse 😉 😀

no nase holky sly k zapisu v unoru letosniho roku a nastupuji v lednu 2012, tudiz po dosazeni 3 let

luzza
10. dub 2011
lenulinka21
10. dub 2011

@luzza fotky jsou pecka jako vžycky 😀 😀 je vidět že holky si spolu užívají
tohle u nás nehrozí 😀 a nepomáhá ani to, že mají všechno stejnééé perou se bouchaj
hold kluci nooo...

@smilers HOLKA tebe sleduji už od začátku s holkama teda máš můj obdiv 🙂 🙂 😉 já čekala původně taky
tři ale to je jiná story...

crca
10. dub 2011

Ahojky,hlásíme se po delší době,byli jsme v nemocnici ☹ Zase ta (pardon za ten výraz) posr..á laryngitida ☹ Ve středu před půlnocí jsme skončili na Jipce s RZ s Matýskem,dneska nás pustili domů tak snad bude chvilku klid 🙄

smilers
10. dub 2011

@lenulinka21 🙂

@crca laryngitidu holky taky zazily, v zaloze mam i rectodelt, u nas jedeme v herpesvirusu, ted nas v kvetnu ceka imunologicke vysetrenni, tak jsem zvedava, jestli to nejak pomuze 😒

crca
10. dub 2011

@smilers My jsme jí taky měli už několikrát,vždy jsem zaléčila Prednisonem a dobrý, a i čípky mám doma,ale tentokrát to bylo fakt nečekaný 😒 nekašlal,trochu troubil,ale nic hrozného a najednou v noci začal brečet a já už věděla která bije 🙄

smilers
11. dub 2011

@crca vidim, ze si taky uzivate, tak snad se to casem u tech nasich deti umoudri, pac neni o co stat 😒

crca
11. dub 2011

@smilers Nojo vyrostou,ale kdy?Prý to mívají i do 6ti let 😒 ,ale zase čím starší tím lepší,to už si aspoň řekne,že mu něco je.Byla tam jedna mamina,ta jela s holkou na pohotovost s horečkou-po cestě jí holka dostala febrilní křeče,takže v půli cestě ještě volala rychlou ☹ No mě Mates upadnout ještě do bezvědomí 😔 tak to už bych tam byla asi taky 😀

smilers
11. dub 2011

@crca njn, treba ten herpesvirus, co maji holky maji defakto dozivotne, jen postupem vedku a casu se vytraci nekdy i zmizne uplne, ale kdykoliv se muze zase nastartovat, staci oslabena imunita.

Porad neco no, a co pozoruju, tak u nedonosencu je ta imunita nekdy dost oslabena

crca
11. dub 2011

@smilers a co je přesně ten herpesvirus 😒 to je něco s oparem ne?Ono hele,já měla laryngitidu s nima když jsem je čekala 😀 byla jsem ve cca v 25tt bylo to v lednu a trpím na to občas i do teď jenže já jsem dospělá(teda asi jen podle občanky 😀 ) a umím se o sebe postarat a vím jak ještě dlouho můžu čekat a hlavně to zaléčím po svém 😀 Tenkrát jsem měla 2 dny 40 horečky a skončila jsem na pohotovosti a tam mě dr dodělala(jela jsem hned k nám do Ústí nad Orlicí s tím,že mě třeba pošle hned radši do nemocnice kvůli těhotenství a ještě s dvojčatama a ona mě ještě pomalu zjebe proč jsem nejela do Žamberka na pohotovost 😠 upřesním,že od nás z Letohradu to výjde km skoro na stejno a jsem si říkala,že kdyby mě poslala do Ústí do nemocnice,tak aspoň nebudeme lítat sem a tam 😠 Ale 90kč jí nevadilo 😅
Dneska byl krizovej den 😖 Matěj furt u mě,řval když jsem si ho dovolila někde posadit ☹ což na tu jeho laryngitidu není zrovna dobrý 😒 už jsem normálně byla na psychouše a to mě ještě sjel ze schodů,prokousl jazyk a rozbil bradu jak pořád musel být u mě 😖 nic hrozného,ani lepit jsem nemusela nic,ale opět řev řev řev 😔 Míši mě bylo už líto,protože se ke mě vůbec nedostala,hrála si sama v koutku ☹ jakmile jsem si jí vzala tak Máťa okamžitě u mě a chtěl taky na ruce-to zase bude než se to srovná 😖 Ale naštěstí mě aspoň klapla pojistka tak za pobyt v nemocnici dostaneme 2000kč 😀 Aspoň malá útěcha a já se snad už dostanu ke kadeřnici 😀

smilers
11. dub 2011

@crca u nas herpes probiha tak, ze holky maji v pusince puchyre i v krku, tim padem moc neji a hoden zhubnou, vetsinou to mame tak tyden, i s teplotama sem tam, naposledy mely holky skoro 41

nejhorsi herpesvirus co mely bylo, kdyz jim puchyrky zacly hnisat a praskat, tim padem byly jak upirky,pac jim tekla z pusiny krev, tak to pak poprve dostaly herpesin, ted nastesti ho mit nemusi, ale i tak je to des je sledovat, jak se trapi a nemaji chut k jidlu

laryngitidu prodelaly holky vsechny, tu akutni, brochitidu Gabi, takze i u nas porad neco, poprve ji mely v 7mesici, jen u Nelci se taky laryngitida projevila 2x, ted uz ne

crca
11. dub 2011

@smilers teda tak to kam se hrabu se stěžováním na laryngitidu 😅 To musí být hrozné 😒

smilers
11. dub 2011

@crca no nekdy je to des, ale ty krvave mely holky jen jednou nastesti 😒 jinak holkam davam vitaminy tj. Piko a na jare a v zime imunoglukan, to jim vzdycky pomaha, ale jnak jak maji teplotu a z ust jim zapacha ihned davam fenistil

jankatr
autor
11. dub 2011

Teda holky to je mazec... zaplať pánbůh za ty naše bolavý uši a horečky.... 😒 😒 😒

U nás dneska taky den na prd... - odpolko ještě v pohodě, ale navečer přišli naši že umřel děda... 😔 😔 😔 v červnu by měl 85. Ale říkám si že měl vlastně štěstí, umřel uprostřed zahrady která pro něj byla vším, tam u nich už možná i kvetou stromy..., bylo to rychlý a byla u něj teta... - takže co víc by si člověk vlastně mohl přát. Požehnanej věk, pořád dost aktivní - akorát srdíčko to nevydrželo - rozhodně je to lepší než se jakou dobu trápit nemohoucí někde po léčebnách a podobně.

luzza
11. dub 2011

@jankatr ☹ to je mi líto, s dědou... 😒 ale napsala si to dobře...
@crca tak matýsek byl na jipce? 😨 chuděra malej ☹ mohla si tam být s ním?? a co míša?? kdo ji hlídal? už je vám lépe?
@smilers jajaj 🤐 🤐 herpesáčci 😒 no jo no, to je asi občas peklo ☹ a vůbec, jak to zvládáš, když holčinky maroděj?? vůbec si to neumím představit.. nám taťka jezdí domů jen na pátek, sobotu neděli... jinak tu válčím se třema dětma sama... teda chodí k nám moje mamka, což jsem strašně ráda...dáme si kávičku, jdem se projít po vesnici a pak se usadíme na zahradě... bez ní by mi bylo hůř 😅 😅 jo a ještě se tě chci zeptat 😀...mám bordel ve jménech tvých holčiček, ale přijde mi, že ta světlovlasá je jiná, než tamty dvě 😅 😅 je to tak????? 😀 😀

holky, já se nechci rouhat, ale holky zatím vůbec nemarodí... kromě reakce na očkování a u Nelinky šestá nemoc, tak vůbec nic... nikdy ani nekašlaly 😅 😅 Až nám to přijde divný.. Sousedka mě straší, že když děti vůbec nemarodí, nebudou mít dostatečně nastartovanou imunitu a pak je sklátí něco velkýho 😨 😖 v poslední době na to furt myslim, tak doufám, že tím něco nepřivolám 😒