Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
8. srp 2011

@jankatr máš pravdu 🙂 ani nevíš jak tady jásáme že je něco nového nebo, že něco nového umí...

Vím, že jste tady rozumné maminky ale se standartníma dětma a ještě "ve dvojmo" 🙂
Nooo takže nedávno začal konečně vkládat tvay do vkládačky... 😀 a stavět komíny, sice to nedlá sáám
ale když mi věnuje 2 min svého času tak to tam vložííí a zase zmizíí..fakt pokrok 😀 😀 pač do nedávna NIC...
Takže ten metál si zasloužím i jááááá hi hi 😀 😀 Tyhle věci by měli co vím tak zvládat do 3 let... 😉
Těsně před 2 rokem začal na odrážedle jezdil jen Pavlík předtím sme ho zkoušeli samozřejmě chvili chtěl,ale
pak jako by pro něj hrůza a hysteráky 😝 😝
ted už jezdí slušně ale je fakt,že na To sedl a jel až sme hleděli jak DVA puci.. 😀 😀 😀
Má strašné skoky bych řekla a taky "kraviny" SE NAUČÍ HNEDKA!!! Ale důležité věci mu trvají.. 😅
Je těžké učit takové dítě když nemá tu pozornost a ke všemu je asi hyperaktivní..... a jááá ho chci učit ale ON mi po chvilce uteče.......

jankatr
autor
8. srp 2011

@lenulinka21 Leni to znám ... s Daníkem to mám pořád a docela se bojím že Mates bude to samé - ke všemu asi vážně hyper hyper... je sice docela šikovnej - ale pokud jde o nějakou výdrž a soustředění tak to ani omylem - je to taková neřízená střela. A navíc narozdíl od Dana má i to spaní takový vachrlatý. Ale jak už ses tu zmínila na tuhle diagnozu je ještě čas. U vás to možná řešili dřív proto, že se toho sešlo víc najednou. Možná že nebýt toho opoždění a té oční vady tak bys o té hyperaktivitě jen tak sem tam uvažovala ale spíš tak okrajově. Jinak vztekloun a pruďas je to taky pěknej, hned se vším tříská a hází, jak není po jeho, a jak může tak kope a pošťuchuje... no prostě mazec.Kuba je taky raubíř ale v trošku pomalejším vydání - jsou tak trošku jako BLESK & HROM 😀 😀 😀

crca
8. srp 2011

@lenulinka21 gratuluji k pokrokům 😉
@jankatr ježíš to je super přirovnání-jako blesk a hrom 😀 😀 to úplně sedí.S tím poš´tuchováním to dělá Míša 😠 pořád do Matese dloube,strká,zkoumá kde jakou díru 😀 Máťa sedí na nočníku a ona sedí před ním a zkoumá oči,dloube ho do břicha 😅 ..............Tentokrát se pro uměnu otočili,krizi má Míša 😀

luzza
9. srp 2011
crca
11. srp 2011

Ahojky,holky,nějak mě blbne počítač[:@]nebo net,furt se to šprajcuje,zasejkává,nefachčí 😠 jen chci napsat,že Mates si ulomil včera kus zubu,přední jedničky 😒 mě už z nich fakt štrejchne 😅 Dneska jsem byla u zubaře já,tak mě brousila kámen 🙄 taky nic příjemnýho 😝 jinak dobrý 😉

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?26e375a1dc674a6db3517c6e2f5aa8c4

jankatr
autor
11. srp 2011

@crca no taky máte veselo 😅

crca
11. srp 2011

@jankatr No,dneska pro změnu nalítnul na hranu železných štaflí-sice pěkná boule,ale naštěstí nerozbité čelo,když mu to šla babí namazat(my všechno musíme namazat,pak je to ok 😀 ),tak běžel zpátky za mnou ven a zakopl a pro změnu si trochu odřel koleno 😀 Já už je snad začnu někde přivazovat 😀 Klidové období zatím kupodivu přetrvává,za to úrazové asi začalo 🙄 To jsou vyhlídky 😀

jankatr
autor
11. srp 2011

@crca No jo - jsou to draci... 🙄 😝 😅 Marky - jedeme zítra do Police k babičce, pojedeme ale až odpoledne takže bude hoňka ale pokud by to šlo tak možná v neděli cestou zpátky bysme se mohli stavit na kafčo 😉 pokud budete doma. Ale to bych ještě dala vědět - nevím jak to bude a kdy pojedem zpátky. Navíc tam jedou ještě jedni známí, tak nevím jestli mi to projde, jestli Robert nebude chtít jet v neděli s nima. Já ti kdyžtak cinknu 😉 a bud budete doma nebo ne 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
12. srp 2011

@crca tak v tom nejsi sama... 😠 mě se to seká FURT asi jsme někde něco chytla.,.... 😠 😠
věčně se to seká apod...
No koukám, že Ti děti řádí jak černá ruka 😀 člověk, aby měl oči všude hi hi 😝

HOLKY jinak Tomík se pomalinku lepší 🙂 😉 sice ty záchvaty vzteku jsou BRUTUS ale je to klasika je to o zvyku 😉 Jinak jsem včera zjistila, že od manžela jedna holka v rodině TO měla (ADHD) a ted v jejích 9 letech už hyper.... nenííííí 🙂 No to máme vyhlídky takže ještě 7 let 😀 😀 říkali že školka byla PEKLO učitelky na ní dodnes vzpomínají 😀 😝

crca
12. srp 2011

@jankatr jasný, 😉 telefon budu mít u sebe 😉 snad aspoň počasí výjde,jak hlásí 🙄
@lenulinka21 gratuluji k pokrokům,jak jsem psala,manžel měl taky diagnostikovanou hyperaktivitu a ve školce po 14 dnech volali jeho máti,že je nezvladatelnej 😒 tak šli na to vyšetření a tam to měl černé na bílém a stačilo ho prostě jen něčím zaúkolovat a najednou byl klid 🙂 Ty záchvaty vzteku mají oba,teď vede Míša,ale jak píšeš,jde o zvyk a už mě to tak nevytáčí,prostě je nechávám být 😀 Včera jsem jim dala na kartáček pastu Lacalut Alpin-je to s alpskou solí,ale holky já se už tak nezasmála od srdce ani nevím 😀 😀 To byli ksichtíky 😀 😀

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?26e375a1dc674a6db3517c6e2f5aa8c4

jankatr
autor
12. srp 2011

@lenulinka21 no vidíš Leni - nic není ztraceno 😵 😵 😵

@crca tak nevím nevím... otázka je jestli vůbec někam odjedem - v poledne jsem chtěla přeparkovat auto a ani si neškytlo.... 😝 🙄 🙄 🙄 - snad to bude jen baterka...

crca
13. srp 2011

Zdravím,včera jsem koupila dětem zimní soupravy 😵 za 200kč u Tamanů tak snad to chvilku vydrží,ta cena mě šokovala 😅 Míša má sice v takové kávové barvě,ale za tu cenu bych vzala i dvě modré 😀

luzza
14. srp 2011

@crca týý jo, tak to bych hned brala taky!!!! 😨 😨 😨 😅 😅 😅 😅 super !!!!!

crca
14. srp 2011

@luzza no,přemýšlím,zda tam nezajet ještě pro jednu várku 😀

jankatr
autor
16. srp 2011

@crca Marky -super a ta cena taky 😉 Já jsem minulý týden koupila klukům po dvou stovkách supr botky na jaro - jen nevím jestli je nepřerostou - ale myslím že teď už jim ta nožička roste pomaleji- a když jo, tak je holt prodám - s novými nebude myslím problém - prostě jsem neodolala - měli tu výprodej v obuvi, a botky místo 599,- stály 199,- no neberte to za ty prachy 😅 😅 😅

Jinak co se týče víkendu - tak to byla fakt "bomba" - napřed jsem v poledne zjistila že nestartuje auto - ještě že jsem měla tu myšlenku že si musím přeparkovat před barák abysme se s věcma nemuseli tahat daleko. Představa že bysme to zjistili s nabaleným autem a napakovanýma dětma až někdy těsně před odjezdem... 🙄 🙄 - naštěstí chlap přijel domů dřív než měl původně přijet - takže od jedné hodiny řešil auto a sháněl baterku - v obchodě kde byl mu řekli 2200-2500 😝 😝 😝 podle baterky. Nakonec mu kamoš sehnal 60w za 1500,- tak jsme kolem čtvrté konečně vyrazili - opustili jsme sluníčko tady u nás a někde u Náchoda dojeli hnusné černé mraky - kolem sedmé jsme dorazili na místo, ubytovali se a šli ještě mrknout za babčou. V sobotu celej den jemně ale o to hustěji a vytrvale pršelo a v neděli ráno konečně vylezlo sluníčko a my se vydali na cestu domů, protože Robert musel ještě do práce. A aby to bylo veselejší tak se kousek před Hradcem Kubík parádně zablil... takže opravdu super víkend.... 🙄 🙄 🙄

crca
16. srp 2011

@jankatr Taky hezký víkend 😀 No já přidám taky trochu toho ne zrovna dobrého-Míša od včera horečky,v noci teda ve 3 ráno se pozvracela,ale se vším,takže ne jen převléct jí,ale i postel,opět horečka přes 39,a dnešní diagnoza???Aftozní stomatitida 😒 ráno jsem si všimla,že má pod jazykem(ale na něm)velké afty,tak mě to i tak trochu napadlo,že tohle angína nebude-horečky můžou být i týden-u ní je na střídačku,jednou má přes 38,dám Nurofen a za 5 min je schopná lítat po venku,jsme teda ve stádiu začátku,takže se to ještě zhorší a afty se můžou rozšířit a může přestat jíst a pít-což by byl problém,už takhle nemá z čeho brát 😖 ,takže hlavně aby pila a nemusela do špitálu na kapačky ☹ a Máťa...u toho jsem zjistila aft na jazyku teď dopoledne,tak uvidíme....nojo no,má být konečně hezky,tak přece nebudeme venku že? 🙄

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?26e375a1dc674a6db3517c6e2f5aa8c4

jankatr
autor
16. srp 2011

@crca Teda Marky - vy si musíte vyžrat fakt všecko viď? 😒 Jako by nestačily ty pitomý Laryngitidy... 🙄 Tak hlavně ať je brzo líp ...

crca
19. srp 2011

Ahojky,tak začínáme být dobrý,na dnešní kontrole,nám dr.řekla,že jsme Naštěstí prodělali mírnější formu,Míša je od středy vlastně bez teplot a u toho bývají i 10 dní horečky ☹ nejhorší byla teda ta středa co se týká jídla,nic nechtěla,všechno jí v pusince bolelo a pálelo,ale naštěstí pila hodně heřmánkového čaje,včera teda na tom byl podobně Máťa,ale zase tím,že jsme ho začali léčit s Míšou tak to neměl tak hrozný,takže snad máme nejhorší za sebou,jen teda ty noci to je furt mazec,to je asi bolí,jak dlouho tou klapačkou neklapou 😅 tak pak se třeba nějak zamelou a je řev,a opět jsme na začátku...konečně mě začali spát v noci obstojně a tohle zase narušilo,ale asi je to bolí,tak ještě tak týden musím vydržet.Ale teda co tohle je (pardon)za sviňskou nemoc.... 😠 zaltě laryngitida 😅 i když jak Máťa brečí v noci,tak mám dojem,že jí bude za chvíli následovat 😒
Michal dneska jel na motosraz,tak jsme sami doma 😵 😅

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?26e375a1dc674a6db3517c6e2f5aa8c4

jankatr
autor
22. srp 2011

@crca Marky to je fajn že je to lepší a že se to aspoň u Matyho tak nerozjelo. Snad vás nedoběhne ta pitomá laryngitida. Tohle musela být fakt hnusná nemoc... 🙄 🙄 🙄 😒

My byli včera kouknout na parní Mašinku https://picasaweb.google.com/118032867306728242...
Kuba byl dokonce i na lokomotivě - Maty se bál - on je takovej náš malej poserka 😅 😅 😅

Co Michal na srazu - asi spokojenej co? - No já už se taky těším - máme jet v půlce září tak snad do toho nic nevleze.

crca
22. srp 2011

@jankatr No ještě aby přijel nespokojený 😅 3dny klídek,pohodička 😠 😀 Ale zvláštní je,že mě to nijak nevadí,my máme svojí pohodičku 😀 Děcka už jsou na tom dobře,jen ještě moc nesmíme na sluníčko-což je docela problém 😒 ,ale venku teda jsou,dopoledne je to v pohodě,to tak nevalí,ale pak odpoledne je to na mašli 😖 Teď jsme byli dva dny v lese na houbách-no Máťa je v tomhle po mě 😀 to je normálně rodilej houbař 😀 za to Míše jsem už vyhrožovala,že příště teda zůstane u babí 😠 -do všeho rejpala,všechny houby co nebyli jedlí tak rozmrdlala v ruce,pak má člověk strach aby se nepřioptrávila,protože ty ruce pak strká do pusy..... 😠 nebýt Máti tak nemáme žádnou houbu,protože jsem pořád sledovala víc jí 😅 Ale bylo tam nádherně 😵 Fotku mám na Facu,dám jí i sem,ale dneska dopoledne jsem si nechala blbec telefon u tchýně,tak odpo si ho vyzvednu....Teď švára slíbil,že se koukne na ten můj počítač-že se staví(to bylo minulý týden) a nestavil a tenhle týden odjeli na dovču 😠 takže jak se mě to pořád seká,tak ani moc na počítač nechodím.

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?26e375a1dc674a6db3517c6e2f5aa8c4

crca
22. srp 2011

Jinak pořád uvažuju,že už prodám kočár,tu trojkombinaci,nechávala jsem ho ještě na tuhle zimu,ale stejně už choděj po svých, a když,tak jedu autem,tak uvidím 😅

jankatr
autor
22. srp 2011

My už máme jen ten golfáč a pak dva samostatný golfáčky - a v podstatě už jezdíme skoro furt jen s těma dvouma takže ten dabl už taky asi brzo střelím 😉

crca
22. srp 2011

@jankatr Já mám taky i ty golfky,ale v zimě stejně tady u nás s nima nikam nedojedu,ten velkej je aspoň jako tank,ale zase se pěkně už s nima nadřu,už jsem ho teda nepoužila od jara 😀 Jinak tady trochu ňuchnínka 😀 viz foto 😅

jankatr
autor
22. srp 2011

no já už to spíš beru tak, že ted vlastně chodíme skoro pořád pěšky, nebo popojedem autem a zbytek dojdem a když napadne sníh tak holt vytáhnem sáně 😀 😀 😀

crca
25. srp 2011

Jo tak kočárky mám vyřešené,dneska jel Michal do práce autem,ale i se sedačkama,takže sjedu k nám do Discontu s kočárem-jenže poprchávalo ,tak že zase zkusíme velkej na něj mám pláštěnku-no když už jsem dofoukla kola a chci vyjet tak je utrhlá rukojeť 😠 -nechápu.....,takže nic,golfky jsem brát nechtěla a hlavně,Michal ho jednou skládal,ale jak pořádně neví jak tak nepodkopnul jednu stranu a zlomil nejt uprostřed,je tam sice daný drát,ale jeďte si stím někam na nákup,když nevíte jestli dojedete 😅 ,tak jsem sběhla ke tchýni,půjčila auto od ní a holt-i když bych neměla,jsem s nima sjela dolů pod kopec bez sedaček 😅 ale upřímě,blbej pocit to byl 😒 pěšky bych si to nelajskla,je to po silnici a tahat nákup a je nahánět....doma jsem měla udělané kynuté těsto tak jsem i spěchala...takže asi kočárky už máme vyřešené 😀 Míša ta mě teď 3 den usíná na gauči-naštěstí fakt lehne,já kvedlám s Máťou a usnou docela na stejno 😀
Jinak teda co vy?Co vedro?A Jani taky u Vás řádily ty kroupy?Viděla jsem včera z Jihlavska zprávy ☹ My byli celý den skoro v bazéně,teda děcka 😅 Máme ten kulatý klasický a děcka tam choděj po dně kolem dokola 😀

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?26e375a1dc674a6db3517c6e2f5aa8c4

jankatr
autor
25. srp 2011

@crca no tak to máte teda veselý s těma kočárkama 😅 😅 😅
Autem bez sedaček bych to s těma našema drakama asi nedala 😖 😝 jsou to hrozný neposedové - ale taky je fakt že my jsme přece jen ve středu města, takže je tu uplně jinej provoz než u vás.
Ty kroupy jsem naštěstí viděla taky jen ráno ve zprávách - včera tu celej večer blýskalo a hřmělo a já furt nadávala že jen burácej a nezaprší a nezaprší aby se kapku ochladilo - a když jsem to pak ráno viděla tak jsem si jen říkala - no ještě že to sem nedošlo... 😒 😒 😝

Ten bazén jen tiše závidím já jim nemůžu ani na tom balkoně ten bazen napustit - protože nemáme ještě hotové ty výtěry (byli jsme znovu dneska) a dokud to bude mít ve výtěrech tak je vlastně pořád infekční - a představa že by tu salmošku mohli kluci chytit mě fáááákt děsí 😖 😖 😖

luzza
26. srp 2011

zdravíme dvojmamky a všechny dvojčátka 🙂 a posíláme videjko 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=BNJySKRKFGk
jankatr
autor
28. srp 2011

tak my taky něco přihodíme 🙂 😉 https://picasaweb.google.com/118032867306728242...

luzza
28. srp 2011

@jankatr krása 😵 😵

adrosek
29. srp 2011

-ahojík mamky,taky všechny zdravíme,jak se máte atak
.nějak není času na pc,boly sme stále někde pryč,u vody a u babiček...