Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
11. led 2009

ahoj dvojmamky
přeju vám krásné nedělní ráno 🙂 🙂

tina30
11. led 2009

dobré ráno,
luzzo k tomu tvrdnutí bříška. začalo mi to tak v 17.tt. doktor mi diagnostikoval dráždivou dělohu. takže od té doby piju magnosolv a je to mnohem lepší. ale stejně mám nařízeno více odpočívat. naštěstí to tvrdnutí nemá - nemělo zatím žádný vliv na čípek. tak uvidíme jak to bude dále.

tina30
11. led 2009

zan, do tabulky můžeš napsat, že termín máme na 20.4.09.

luzza
11. led 2009

tinko
tak to jo,jestli to nemá vliv na čípek,tak to je v poho 😉 🙂
u nás ve špitále na novoroz. jipu leží dětičky narozené od 24.týdne... je to neuvěřitelný,co dokážou vypiplat...
teď jeden odborník v TV na čt2 říkal,že miminka narozená po 27.týdnu,mají 90% pravděpodobnost,že se budou vyvíjet v pohodě a bez následků... je to příjemný,když tuhle hranici člověk překročí...už se na to těším 🙂

tina30
11. led 2009

Luzzi, taky sem pořád přemýšlela a plánovala, že jakmile překročíme 24.týden, tak už to bude o něco lepší. ted si říkam, že vydržet ještě tak 10týdnů, a bude to v pohodě. ale když vydržíme i jen do 34.týdne, tak to bude skvělý.

luzza
11. led 2009

tinko
to víš,že jo 😉
určitě vydržíš 😉 🙂

snehu
11. led 2009

ahojte holky,
nejak vas nestiham cist, doufam, ze se mate vsichni ok 🙂 ja taky tak nejak cekam az prekrocim aspon tu 28tt hranici, pak uz je mozny rodit, tak to si oddechnu 🙂 ted jeste obcas mam takovy stavy, ze co kdyby se neco prihodilo... no proste mi sibe obcas 😉

jinak jsem tu psala o tom kocarku kdysi, ja porad chtela ten jane power twin, nebo twin two, no ale tak jsem ho tedy videla a byl peknej, ale v obchode me presvedcili, ze si ho lidi moc neberou, nebot je i ta oprava dosti slozita a hodne se lame ten ram a nektery ty casti se zabezpecuji pouze takovou plastikovou packou bo tak a ta se pry taky hodne lame... no tak nam ukazala co si hodne lidi berou a je to tento [img]http://www.babydaysdirect.co.uk/prodmainimg324.jpg[/img] snad se to tu ukaze... no nevim esi se da poridit v cechach, ale neni zas tak drahy a je fakt super, jsme si ho tam zkouseli a krasne vejde do auta... jeste jsme si ho nekoupili, zatim hledam nejlevnejsi na netu 😀 ale urco si poridim tento....

tak ja valim holky, mejte se a opatrujte sebe i mimisky 😉

snehu
11. led 2009

no tak se mel ukazat obrazek, ale neukazuje, spis ta adresa, no tak cela adresa kdyby se chtela nekdo mrknout je tady tahle http://www.babydaysdirect.co.uk/products/out-n-... a tedy ten vyrobce je Out n About.. co jsem vsude cetla nazory na nej, tak nejsou vuuubec zadne stiznosti, tak ja budu doufat, ze to bude ten pravej 😉 jo a super je ze ma sirku pouze 77cm coz se krasne vleze vsude do dveri!!!

tina30
11. led 2009

snehu, kočárek vypadá moc dobře, ale já bych osobně do tříkolky pro dvojčátka nešla. osobně mi to přijde dost nestabilní. a co když povezeš jen jedno dítko? to asi pak ovladatelnost bude taková divoká. no nevím.

satana
11. led 2009

ahoj,
tak konečně jsem našla diskuzi o dvojčatových maminkách, kde to trochu žije 🙂! I když teda na jaře je ještě opravdu nečekám 😉 ... spíš až tak v červenci, ale koukám, že sou tady i maminky, které jsou na tom s délkou těhotenství docela podobně. My se půjdeme ohledně kočárků inspirovat asi na tu výstavu v Brně, toho 20.1. Docela se tam těším, že to okouknu, bydlíme kousek za Brnem na vesnici (kvůli vzduchu-sem astmatička), tak potřebujeme nějakej s velkýma nafukovacíma kolečkama.

snehu
11. led 2009

tak to me teda nenapadlo ze bych vezla jen jedno ditko nekam, jako ze bych nad timto uvazovala 😀 oni ty kolecka sou dosti veliky a ta stabilita je perfektni, kdyz jsme tam jeli po obchode, tak mi prislo jako by to letelo ten kocarek nez jelo... uplne super proste a ted delaji hodne tyto trikollky, kdyz tam sou 4tak je to vetsinou maly ty kolecka se mi zda a to bych se vic bala ze se to nekde vylomi.... a tady to predni kolecko se otaci 360stupnu.. no myslim ze to bude dobry, co jsem vsude cetla... 🙂

adrosek
11. led 2009

-ahojík holky jak se máte co?já bola od včera u kamarádky až do dneška tak som se sem nedostala,nějaké novibky jak se vede?

luzza
11. led 2009

ahoj 🙂
vítám satanu 🙂

adrosek
11. led 2009

-taky vítám satanu, stěm akočárkama jsme natom stejne taky se tam jdeme podívát na tu výstavu co bude

luzza
11. led 2009

adri
tak mě napadlo...je tu některá,co čeká JEDNOVAJEČNÝ dvojčata???? 😕

tetes1
11. led 2009

ahoj holky,
jaro sice není mým termínem, ale chtěla jsem se zeptat,zda se mohu přidat?
Koukám, že jste řešily kočárky, já zrovna v pátek volala do toho krámu,co pořádají v Brně tu výstavu,protože je pro mě Brno docela daleko a ta paní byla strašně milá,opravdu hodně dokázala poradit, říkala, že ona tam přímo bude. Takže jestli to máte kousek tak opravdu doporučuju. Mě říkala, že na to krámě v Kolíně mají víceméně to samé, takže já pak pojedu do Kolína.
A ještě jedna věc ohledně kočárků, mluvila jsem s kamarádkou co už má větší dvojčátka a zjišťovala info ohledně kočárků a dozvěděla jsem se,že opravdu důležité je, aby u sporťáku byla mezi kočárkama taková ta přepážka,že ona jí neměla,děti se jí svalili na jednu stranu a nebyla schopná kočár udržet a taky polohovatelný nánožník pod nohy,aby dítě "schválně" nepropadávalo.

downhamka
11. led 2009

Cauky holciny, doufam, ze jste meli super zimovej vikend 😉 No ja mam nakonec opravdu dvojvajecny prcky a i ty placenty jsou dve. 😉
Tinko vaha, ve stredu v poradne jsem uz mela 11kg nahore. Vypada to ze budu neco jako ty! A to jsem zacinala s 54kg, ted samozrejme uz se tesim na 70kg hranici. Moje mamina mela taky dvojcatka a pribrala celkem 25kg. Tak jak rikaji holky, hlavne ze jsou ti mrnousci v poradku a dari se jim. Jo a pro kocarek si jedeme az 22.1., ja jsem to blbec napsala blbe, o te vystave jsem vedela, ale diky 🙂
Jinak fakt beres dost tech vitaminu, ja mam taky Calibrum a beru jednu denne, to pry staci. Pak jeste zelezo a rozpoustim si magnezium.
Nohy zatim neotekaji, ale prsty u rukou jo, budu muset sundat prstynky 😉

Tak holciny zatim pa a super, ze probirate kocarky, my se budeme muset rozhodnout uz brzo! 😀

jankatr
autor
11. led 2009

Snehu - a tobě nevadí že budou hned od narození otočený pryč od tebe??? Já tu měla vyhlídnutej taky moc pěknej a lehoučkej kočárek ale tohle mě na něm teda v podstatě odradilo 😒

Satana - ahojky - to nevadí že to nemáš na jaro - ono je to spíš o tom že jsme tu všechny ještě těhulky. Ona je tu ještě další dvojčátková diskuse - ale ta už je dost rozjetá a mám pocit že už tam ani žádná těhulka není. 😉

adrosek
11. led 2009

-já myslím že tady máme všechny dvojvaječný dvojčátka nebo je tady někdo s jednovaječnýma?
-no já už taky pomalu začínám příbírat,zatím sice 3kg ale to pžijde si myslím

luzza
11. led 2009

ahoj tetes 🙂
no jasně že se přidej 🙂
můžeš se mrknout na naší tabulku 🙂 je u zanetika v albu 😉

luzza
11. led 2009

dow
tak to je dobře,že jsou dvě placenty 🙂 je to bezpečnější 🙂
jinak - s tím calibrem - ono je v návodu napsáno 2 denně,ale mě to přijde taky hodně,tobě to řekl doktor? Že stačí 1 denně? 😅
a já těch 25 kg přiberu určitě 😖 jsem čuník 😀 😀

jani
taky potřebuju vidět na miminka...jinej kočár bych mít nemohla 😕 ten náš Hartan je naštěstí na obě strany...

luzza
11. led 2009

holky
od tchýně jsem dnes vyfasovala plnou tašku pletenejch věcí 😝 😝 tak nevím co s tím...asi na půdu?? 😅
(myslím,že jsou ještě po manžovi 😀)
jo a taky se jí nelíbily jména,který jsme dětem vybrali ☹ 😝
ale nám se líběj!!!! 😠

artep26
11. led 2009

Ahojda těhulky, 🙂
vítám novou členku Tetes, viděly jsme se na termínu Srpen 2009, kam už nechodím, protože chodím na dalších asi 5 témat, tak to nějak nestíhám 😀 Jo a s tím termínem ... já taky zrovna na jaře rodit nehodlám, takže si myslím že je to v pohodě. Alespoň nás tu bude víc. 🙂
Dnes jsem byla asi po 10 dnech venku, vytáhla jsem psa šli jsme celá rodinka bruslit. Já se psem teda jen koukat, zbytek family jezdil po ledě. A pes střádavě taky. Bylo fakt krásně, hezky jsem se provětrala 🙂

jankatr
autor
11. led 2009

No - jo to víte - když jsme na společném termínu - tak něco jsem tam napsat musela 😀 😀 😀 ale berte to s nadhledem 😉

Tetes - ahojky - taky tě vítám do party 🙂

tetes1
11. led 2009

Děkuji za přivítání.
Ta tabulka je super 🙂
Asi i půjdu do stejného kočárku,jako má vybraný Zanetik i kvůli tomu,že se na něj dají připevnit sedačky. Taky jsem uvažovala o kočárku dopředu,ale přesně pak mi bylo líto, že bych na prcky neviděla.
Luzza:chtěla jsem se zeptat,mě se ten Hartan taky líbí,ale četla jsem na diskuzy na dvojčatech.cz, že prý ty dvojkolečka zapadají do kanálů apod.,myslíš,že to může být pravda? Jinak mě se Eliška hrozně líbí i jsem o ní uvažovala,ale má jí moje nejlepší kamarádka,tak by to bylo blbý....
Artep:já vím pamatuji si, právě že jsem si říkala, že mi tam všechny dvojčátkovky zmizely.
Janka: ty jsi mi tenkrát radila při stimulaci na ivf, že? 🙂

luzza
11. led 2009

tetes
já si tě taky od někud pamatuju,ale nevím z které diskuze... 😅
jinak ten Hartan jsme pořídili po poradě s mými 2 kolegyněmi (také sestřičky) co už Hartanem dvojčata odjezdili
byly spokojený a ty kočárky maj naprosto nezničený... 😅 těch koleček jsem se nejdřív taky bála,ale holky mi to vymluvily 😉 😉
artí
já chodím jen na 3 diskuze a sotva stíhám 😅 😅 😀 SESTŘIČKY,IVF ZÁŘÍ 2008 a DVOJČÁTKA 😵

luzza
11. led 2009

jani
Samuel jde hezky k Danielovi 😵 😵 😵 a co to druhé jméno?? 😅 Co Dominik...? 😅 😅 😅

satana
12. led 2009

ahoj
tak vás tady po ránu zdravím, taky sem se koukala na tabulku a je moooc pěkná.
Jelikož bydlíme v rodinném baráku s mojí mamkou a bráchem, a máme tudíž (naštěstí už jen do jara) společnou kuchyň, wc, koupelku, tak sem se po ránu hnedka naštvala. Všem se teda omlouvám za můj srdeční výlev, ale zajímalo by mě, jestli by vás to taky naštvalo ... bratrova přítelkyně (tzv. mrcha obecná 😉) si včera dopoledne dojela k nám (což by tak nevadilo), ale ... dojela s kašlem a teplotou 38,5 a v klidu si tady celej den chodila a roznášela bacily. Do večera měla 39,9, takže jela s mamkou na pohotovost, protože brácha měl do večera taky horečku a jí i přes zábaly nešla srazit horečka. A přestože bydlí o vesnici vedle, tak se přijela s akutním zánětem průdušek léčit k nám. No tak mi to připadá tak trošku bezohledné a sem na ni hoodně naštvaná. Mám sto chutí jí něco říct pěkně od plic. Přitom ví moc dobře, jaké mám problémy (celej 3. měsíc sem na střídačku krvácela a špinila a ke všemu mám zánět žaludku, takže skoro nic nejím). Tak nevím jestli sem přecitlivělá z toho těhulkování, nebo jestli jí mám něco říct. Co myslíte?

adrosek
12. led 2009

-ahojík holky,přeji hezký den všem
-satana já bych hí asi něco řekla,když ona so to neuvědomuje,dyt by tě mohla akazit právě a to by bolo zase spoustu dalšich problémů
-jinak co děláte dneska holky co,budete doma nebo se aji někam chystáte co?

gabina26
12. led 2009

dobré ráno,
já dneska budu polehávat doma... nějak mi není dobře... a bojím se chřipek a nachlazení, tak raději nikam nepůjdu... 😉