Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

tetes1
12. led 2009

Luza:no,my jsme zrovna o Pravoslavovi a Cecilce uvažovali 😀 😀
To je mi jasné,že se pak ty kontroly prodlouží,já jsem zatím ráda, že jsou časté. a ono můj doktro je z těch hodně opatrných a pečlivých.
Aliku: ten 36.tt ti taky závidím, že držíš takhle dlouho. Jé a koukám, že to bude u vás velké překvápko. 🙂

luzza
12. led 2009

tetes
super výběr jmen 😀 😀 😀
překvápko jako alík bych nevydržela 😀 😀 😀

alik30
12. led 2009

Tetes neboj, 36. týden není taková vyjímka 😉 Určitě Vás tu bude spousta, co to dotáhnete až sem, i když máte třeba ze začátku nějaké problémky. Joo, překvápko bude, už se celkem těšíme 🙂 Hlavně to tipování v našem okolí je moc zajímavé 🙂

luzza
12. led 2009

alíku
a co si přeje manža?? 🙂

downhamka
12. led 2009

Luzzo myslela jsem tim ze po cisari nemuze clovek fungovat jako po prirozenem porodu. Ohybat se a tak, ale kdyz to musi byt tak se taky neda nic delat. U mne zatim na cisare vypada, ale jeste by se mohli protocit, tak sance tam je 😉 😉 😉

Alik diky za ty tipy! Ja bydlim v centru mesta, vytah ma siri 78cm, tak by tam i ty 78cky snad projely. No kdyz ne tak se z toho taky nestrili. Vetsina kocarku ma totiz siri 78, ty nejuzsi jsou 76cm. ale uvidime az budeme v obchode a vse zase promerime!

alik30
12. led 2009

Luzza, ten si samozřejmě přeje aspoň jednoho pindíka. Takže párček by si moc přál. Ale teď nejvíc řešíme, aby byli mrňousi zdraví 🙂

gabina26
12. led 2009

holky... jste mě nějak nahlodali s tím, že nejsem doma...
hele, zanetik byla taky od začátku těhu doma? ☹

luzza
12. led 2009

alíku
to je jasný 🙂 to si přejem všichni 😉 🙂
dow
máš ještě čas,ještě se můžou uvelebit správně 😉

luzza
12. led 2009

gabčo
já si hlavně nemyslím,že je rozdíl mezi přirozeným těhu a těhu po IVF...
dvojčata se berou jako rizikový obecně
ale moje kamarádka pracovala do 26.týdne v realitce a dvojčátka se narodili ve 36.týdnu,vše bylo ok...a taky byla po IVF...
záleží asi na každém...
já jsem teda ráda,že jsem doma,i když se mi po práci a po holkách moc stýská... 🙂

adrosek
12. led 2009

-taky si myslím že kupovat nové je zbytečné,taky právě sháníme ale apon aby boli trocha stejné by bolo gud,ale když ne tak nevadí
-jinak já už budu mít obídek tak se pěkně najím,pak spočnu a pak budem uklízet dál

alik30
12. led 2009

Gabi, určitě z toho nebuď ve stresu. Já chodila do práce ještě začátkem prosince 🙂 Všechno záleží na tom, jak se cítíš. Dvojčátka jsou sice rizikové, ale není to důvod být od začátku doma. Já měla práci v kanceláři, pohodovou, žádný velký stres, super kolegy. Jsem ráda, že jsem chodila tak dlouho do práce, doma bych se unudila. Je pravda, že ke konci už jsem nechodila na osm hodin, ale i tak to bylo fajn, být mezi lidma. A teď si zas maximálně užívám toho, že jsem doma. A i když jsem doma třeba celý den sama, tak mi to vůbec nevadí.

luzza
12. led 2009

na tom ultrazvuku,co se mělo odtajnit pohlaví byly čtyři další sestřičky plus náš jipovej doktor 😀
máme to naštěstí o 2 patra níž 😀
byla to hrozná sranda 😀 😀 jak všichni civěli na ten monitor 😀 😀
škoda,že to někdo nevyfotil 😀
i doktorka,co ten UTZ dělala se tomu pořád smála 😀

luzza
12. led 2009

máme fakt super kolektiv 🙂 všichni to se mnou prožívaj,je to moc příjemný... 🙂

adrosek
12. led 2009

-holky já už bych taky chtěla vědět co to bude,ale ještě si počkám asi,jsem dneska 15.týden a k dr.jdem když budem 16.týden to jde vídět spíš tak kolem 20.týdne že asi až

downhamka
12. led 2009

Tak holciny ja letim, pekne se to tady rozjelo. Ja mam ale odpoledne doucovani a musim se jeste pripravit,takze se mejte a zase se brzo ukazeme 🙂 🙂

luzza
12. led 2009

adri
je to vidět už v 16.týdnu 😉 🙂
když se prcci budou chtít ukázat...
my věděli jen chlapečka,ten byl vidět pěkně,aůle holčička byla pořád otočená a nožičky u sebe,tak nás napínala trochu déle 😀

luzza
12. led 2009

holky
já taky musím,nebo tu shnijem ve špíně 😀
musím vyluxovat a vytřít 😉
tak zatím pa pa

tina30
12. led 2009

down, já mám mimča stále nad sebou. nějak se jim nechce vedle sebe. no ale uvidíme. dr říkal že se můžou srovnat až ve 36.tt.

tetes1
12. led 2009

gabi:neboj,pokud se cítíš úplně dobře tak je to v pohodě a doktro určitě ví co dělá, ale jinak taky si myslím, že v tomhle není rozdíl zda se jedná o dvojčata z IVF nebo ne.
adro:postýlky asi taky koupíme jeté, ale chtěla bych určitě koupit do nich nové matrace. Ty mi přijdou docela důležité. I když třeba v Ikea, mají ty postýlky docela levné, rozhodně o něco malinko dražší než kolikrát v bazaru, takže ještě uvidím.
luzza: ty jsi dělala ve zdravotnictví a přímo na gyndě? Nebo jsem nechápavá.

tina30
12. led 2009

co se týká postýlek, tak mi budeme potřebovat celkem 4, máme rodinej barák. a většinou jsou poscháněný od známých. ale matrace si koupíme určo nové.
koukala sem že maj v ikea i za docela dobrou cenu. tak je pořídíme asi tam.

tetes1
12. led 2009

tina:koukala jsem ti do alba,tobě hrozně rychle vyrostlo bříško, to je docela skok na těch fotkách. 🙂

adrosek
12. led 2009

-tak se kukneme ještě do té ikey tam sme ještě neboli,no nic holky já se nacpala pořádně a půjdu utírat prach pomalu,utoho mi vytráví a půjdu uklízet zbytek
-tak né že se tady rozepíšete jako blázen

tetes1
12. led 2009

Vy všechny uklízíte, to je hrozný, to snad budu muset taky 😠 No, alespoň vyklidit myčku bych teda mohla 😅

luzza
12. led 2009

tetes
jsem sestruša 😀 pracovala jsem na JIPu v krajský nemocnici...
JIP máme v 7.patře a gynekologie je v 5.patře 😅 takže pár schodů 😅
proto se mnou na ultrazvuky chodí i kolegyně,jen si na chvíli odběhnou 😉

luzza
12. led 2009

já teda jen všude vyluxovala 😝
a musím dát odpočinek 😅
vytřu až za chvíli 😉 teď si dám čajíček 😵
nic se nemá přehánět 😀

tina30
12. led 2009

luzza moje řeč, nic se nemá přehánět. pěkně nožky nahoru a odpočívat. ještě se napracujeme dost 😉

tina30
12. led 2009

tetes však sem byla ráda že už mi roste bříško. pořád sem čekala kdy no a nejvíc to začalo po tom 22tt. a ted čekám že by měli začít růst pořádně. sem někde vyčetla, že by ted každý týden měli vyrůst o 1-2cm. to mi přijde docela dost. tak snad se tam nějak vejdou.

adrosek
12. led 2009

-já si taky vytřela horní patro a ted si dávám odpočinek na chvílu,vypiju si čajík

tetes1
12. led 2009

tina, asi jo, tady to taky tak píšou
http://www.nase-mimi.estranky.cz/fotoalbum/neza...

adrosek
12. led 2009

-taky som sa kukla tetes na velikost našich mimin