Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

gabina26
4. únor 2009

Ahojte holky...
ty co už máte za sebou triple testy, jak vám vycházely? Je fakt pravda, že u dvojčat to bývá zkreslené a tudíž vycházejí pozitivně???

tetes1
4. únor 2009

gabi:mě je nabírali dneska, a říkala mi předtím dr. na genetice, že u dvojek často vycházejí falešně pozitivní, že o tom ví,tudíž to potom porovnávají s výsledky NT...

gabina26
4. únor 2009

tetes: a ty jsi byla na genetice proč? měla jsi nějaký důvod? mě nidko nic o genetice neříkal...

tindra
4. únor 2009

ahojky,sice jde pozdě,ale taky jsem měla kojící polštář terabeg co holky,kojila jsem dohromady jen občas,ale i na "válení" v těhu byl super a pak na podpírání,já ho prostě užila a měla jsem ho už z druhé ruky a ještě jsem si trochu kuliček usypala,je to prostě pak na pocitu jak se domluvíte s mimčama dohromady 😀

veruleg
4. únor 2009

ahoj gabina : ja na trippl nebyla, neb se to tady nedela, proto jsem si nechala v Brne udelat to NT vysetreni. Jinak jsem taky cetla na vice strankach ze u vicecetnych tehotenstvi to vychazi zkreslene.
Gabi, jsem tady zacatecnik jak Ti mam napsat do toho IP?

Jinak ten polstar vypada dobre, pravda ze z tech povlaku se da tezko vybrat. Ja zacnu nakupovat az se vratim do Republiky. To urcite s tchyni skocime do toho obchodu pro dvojcata u Kuriho rynku.

gabina26
4. únor 2009

veruleg: ip je soukromá pošta, vedle foťáku, je obálka se šipkou, na tu klikni a budeš v poště a tam můžeš psát a budu to číst jen já

gabina26
4. únor 2009

vedle foťáku u mého jména napravo...

tetes1
4. únor 2009

gabi:šla jsem na genetiku protože čekám dvojčata z ivf,prostě mě tam můj doktor poslal z tohodle důvodu..

jankatr
autor
4. únor 2009

Ahojky - 🙂

Já mám dneska za sebou konečně tu cukrovku - nebylo to tak hrozný jak jsem čekala. Navíc tam šla na kontrolu kolegyně z práce, tak jsme na ty dvě hodinky sedly do cukrošky na čaj - a docela to uteklo. Výsledky jsou v pohodě 🙂 🙂 🙂

Jinak tu samozřejmě vítám nově příchozí 😵 😵 😵

Verul - teda ta péče to je fakt síla - člověk by řekl že jsou tyhle země napřed a ono to zas není až tak uplně ve všem, pokud vím tak v třeba anglii je to něco podobného. Když si vezmu třeba jen to že při druhém IVF jsme měli v 7 tt zamlklé těhu - a já na sobě nic nepoznala - zjistili jsme to na UTZ - kdo ví jak by to dlouho trvalo než by se to projevilo. A vím že jedna kočena měla právě v anglii s tímhle dost problém - taky na to nepřišli protože se tam nechodí tak na kontroly jako u nás, a ten mrtvý plod jí málem způsobil otravu krve ... 😒 😖

jankatr
autor
5. únor 2009

Dobré ránko - přidali jsme do albíčka nové úlovky 🙂 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

luzza
5. únor 2009

dobré ránko
já tu super fotku zkoukla už ráno 😉 😀

luzza
5. únor 2009

gábi
triple nám vyšly dobře...
ale před tím mě varovali,že to u dvojčat bývá zkreslené často,ať se neděsím,kdyby to vyšlo špatně...
ale naštěstí jsem nemusela plašit 😀

luzza
5. únor 2009

jani
já jdu na cukrovku teď 10.února... (už podruhé 😝 )
a ty jsi měla Daníka přece taky "obříka" že?? 😅 tak jak to,že tě nehoní jako mě?? 😠
já byla kvůli tomu v 15.týdnu,teď půjdu znova a ve 32.týdnu prý půjdu zase 😨 😨

jankatr
autor
5. únor 2009

no já už jsem si skoro myslela že nepůjdu vůbec - řekla mi to až minulý týden. Ale jak říkám - všude je to jinak... ti doktoři si prostě dělají co chtějí. Na druhou stranu - lepší když o tebe pečujou víc, než aby něco zanedbali. A nevím jak se posuzujou ty váhy předchozích miminek - ale Daník byl sice 4 kilovej - ale žádnej špíček - on byl tak celkově vazbička - už od mala - a je do dneška - má ramena dvakrát takový než ostatní děti v jeho věku. Takže na jeho tělesnou stavbu to byla váha tak akorát - tak jestli to není třeba tím.

jankatr
autor
5. únor 2009

Mimochodem - s těma jménama toi vypadá že asi opravdu dáme Samuel a Dominik 🙂

arwenka
5. únor 2009

janka: Samuel je moooooc hezke jmeno 🙂

Ja jsem s vyberem na pokraji sil - pro kluka vim proste jenom jedno ( Sebastian) a zadne duhe me absolutne nenapada ☹ Nemohly byste me nejak inspirovat? Vlastne si nejsem jista ani s tim druhym pro holcicku - jista je jen Mia a vaham nad Sandrou....

tetes1
5. únor 2009

janka:to jsou moc hezký jména. Akorát mě by doma neprošli 😖 .
arwe:tak ještě máš čas, tě určitě něco napadne, koukám, že saháš po těch méně tradičních,takže v tomhle bych ti já konzerva moc nepomohla 😅

arwenka
5. únor 2009

testes: ano, ja vim, nejak se mi ta zvlastni jmena libi vic, i kdyz Honzik nebo Anicka maji take svoje krasne kouzlo 🙂
Koukam, ze jsi na tom nejak tak stejne jako ja - taky na Tobe bylo uz skoro od zacatku vsecko videt? Ja jsem uz ged jak chodici almara ☹

jankatr
autor
5. únor 2009

No u nás to bylo jednoduché - manža chtěl Samuela a trval na něm - takže já si vybrala to druhé 🙂 a myslím že k sobě i docela pasujou 🙂 Jinak být to čistě na mě asi zůstanu nějaké jednoduché klasiky - já to pořád řeším z té stránky aby z toho jednou děti nebyly nešťastný až tyhle modní vlny zas pominou...

Arwenko - zkus taky naťuknout manžela ať nějaká jména navrhne a pak už je spolu jenom proberte - aspoň má pak chlap pocit že je do toho všeho víc zapojený 😉

Tetes a máš aspoň nějaký jména v merku?

arwenka
5. únor 2009

janka: On ma spoustu napadu a shodli jsme se uz na trech, ale to ctvrty ne a ne vymyslet - porad by chtel Kristiana a ja vidim jen Noveho a jeho Zavrete oci, odchazim.....brrrrrr

veruleg
5. únor 2009

Ahoj holky....
My uz se s manzelem na jmenech dohadovali nekolik let dopredu. Vybrat klucici jmeno bylo nadlidsky vykon. Kdyz nam oznamili ze to budou dvojcata, tak jsme sli do kolen i kvuli tem jmenum 😀
Manzel - Dominik ma uz nekolik let jasno ze holka musi byt Zoe. Dlouho jsem vahala, ale nakonec asi jo.
Takze nase holcici varinaty jsou Zoe + Sara
klucici Erik + Viktor
Erik taky proto, ze to je stare skandinavske jmeno a Dominik ma teorii, ze kdyz jsou deti "made in Sweden" tak to budou poradni Vikingove ....no chlapi 😎
Me by se libil i Patrik, ale to je svagr oni jsou Dominik + Patrik. No a to se nechcem opakovat.
Uvidime, jeste je cas, treba se to nejak samo vyvrbi.

adrosek
5. únor 2009

-ahojík holky,jdem vás na rychlo jenom pozdravit,jak sa máte co?nějaké novinky jsou tady nebo jak co?
-my tady máme ještě tu návštěvu tak nestíhám sem nakukovat,tak zase jak bude čas tak nahlídnem

tetes1
5. únor 2009

janka:my už jsme celkem dohodnutý, Michal - Ondřej - Kateřina - Michaela, podle toho jak se nakonec dvojky poskládají 😀
arwe: včera jsem byla na kosmetice a chodím ke kamarádce,co teď taky čeká dvojčátka asi 10tt, a koukala mi na břicho a říká, to si děláš p.del, že tohle ti vyrostlo za tři týdny,co jsem u ní byla naposledy 😠 😀
janko:mě se ten Samuel,Dominik třeba líbí moc, ale Samuel Hora by znělo divně 😅 v našem případě....

arwenka
5. únor 2009

testes: Ja uz neobleknu svoje normalni dziny a nemuzu si na sebe vzit tesne tricko, kazdy by to hned poznal. Opravdu nevim, co budu delat a hlavne do ceho se oblekat za par mesicu. Asi napisu Haline Pawlowske, jestli by mi nevenovala neco ze sveho satniku 🙂

tetes1
5. únor 2009

arwe: v tom případě se přimluv i za mě 😀

luzza
5. únor 2009

jani
váha se bere jako váha 😀 a je jedno jakou má mimi konstituci 😉 🙂
u nás v ústí se chodí ve 24.týdnu... a když je předchozí plod na 4000g tak dokonce dvakrát až třikrát za těhu
i když se nikdy cukrovka neprokázala 😉 ale asi to fakt hlídaj až moc 😅 😅 😅

a s těma jménama pro hošíky jsi mě potěšila 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
pěkně vám jdou k sobě všechny tři jména 😉 😵 😵 😵 😵

luzza
5. únor 2009

arwi
sandra by mi neprošla i když je to krásný jméno - manža totiž ráčkuje 😉 😀 😀

luzza
5. únor 2009

holky
nedělejte si hlavu s váhou a svým zjevem 😅 😅
mě vyrostlo břicho za posledních 14 dní tak,že ztrácím lidskou podobu 😝 😝 😝

arwenka
5. únor 2009

luzza: Tu jsem nemela ani predtim 🙂 🙂
A starosti si nedelam, jen s tim, jak to schovat, aby si toho co nejdele nikdo nevsiml....

artepa
5. únor 2009

Tak mám za sebou kontrolu u obvoďačky, tak teď se ještě dokopat k zubaři 😖 . Zítra jdu na odběry krve na tripltesty. Zatím jsem se na UZ objednala do CARu, kde mi dělali screening v I. trimestru, tak uvidím, co na to obvodní gyndr, zda mě nebude chtít poslat jinam. V CARu mi říkali, ať se neděsím, když tripltesty dopadnou pozitivně, že to u dvojek bývá zkreslené.
Jména zatím neřešíme, počkám až ucítím pohyby aby do toho děti taky mohli trochu "kecat" a taky až budeme vědět, co to bude.
Jinak já už si chvílema taky připadám jak vorvaň. Doufám, že mě nepřijdou greenpeace odtáhnout do moře 😀 .