Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

tina30
16. bře 2009

ahoj holky.
teda luzza ty jsi ale ranní ptáče. myslim si že bych takhle brzo nevstala. 😒 naštěstí ani nemusim v noci vstávat na čůrání. mimča jsou tam tak zvláštně uložený že mě ani moc netlačej.

adrosek
16. bře 2009

-no tak to se umě říct nedá,že by mě to netlačilo,já musím občas jít aj dvakrát vnoci

zanetik
16. bře 2009

Ahojky, tak to já taky tak jednou v noci jdu a teď už i dvakrát a dnes v noci mě vzbudila bolest podbříšku, ale přešlo to a hned jsem usla...teď mě zas pobolívá a v poledne ze mě vytíkalo něco průhlednýho slizkýho, tak nevím co to je...a to chci jít do města se kouknout na foťáček k narozkám, když ten můj nepřežil pád na zem 😅

lenulinka21
16. bře 2009

ahoj holky 🙂
Tak to já jsem vzhůru sice brzo, ale vstávat se mi nechce takže
si ještě nějakou tu chvilku poležím 🙂
S čůráním tak to já chodím snad co půl hod.v noci 😀

gabina26
16. bře 2009

Ahojte holky,
tak jsme dneska byli na ultrazvuku srdíček.. a srdíčka jsou v pořádku. Nicméně ptala jsem se, jak je to s tím velkým ultrazvukem (genetickým, orgánovým apod.) jak se mu různě říká. Doktor mi řekl, že někteří lékaři mají kvalitní přístroje a dokážou zjistit spoustu věcí a proto na velký ultrazvuk neposílají jinam, že spíše posílají na srdíčko, protože na srdíčko se specializují jen někteří lékaři.
Takže asi je všechno v pořádku, protože kdyby ne, tak by mě můj lékař určitě někam na ultrazvuk poslal, ale dle sestřičky mi podbrobný ultrazvuk dělal a neměl důvod mě posílat na genetický. Takže jsem sice neviděla ani žaludek, játra a další orgány ani obličej..... ani pohlaví, ale jen srdíčka a ty jsou OK. Tak snad jsou moje prďolky v pořádku.
🙂

lenulinka21
16. bře 2009

Gabi: tak to je super, že oba mají zdravé srdíčka.to je důležitější
než pohlaví 🙂
A vy to chcete vědět?

luzza
16. bře 2009

ahoj kočky 🙂
jsem jen na skok 😉 jsem ostříhaná,obarvená,odpočatá 😀
teď jdu dohlídnout na Domčovi úkoly a později vás dočtu 😉

gabina26
16. bře 2009

lenulinka: no, přítel a celá rodina to vědět nechtějí... a já jsem samozřejmě zvědavá... a chci to vědět... takže pokud mi to neřekne můj gynekolog na běžné kontrole, tak s přítelem se to asi nedozvím, protože to nechce vědět... až tak důležité to teda není, ale jsem zvědavka..na poslední kontrole se doktor zaměřoval na jiné věci než na pohlaví, takže snad příště ho poprosím, aby se koukl...
🙂 jo holky a už KONEČNĚ cítím pohyby...!!!!! teda doufám, že to jsou pohyby 😀

adrosek
16. bře 2009

-gabi tak super,že srdíčka jsou ok,to je nejdůležitější taky
-já jsem byla odpoledne na poště a pak jen kukala na filmy,nějak se mi už nic nechtělo dělat
-gabina tak super že už cítíš pohyby

zanetik
16. bře 2009

Ahojda dvojmamky...
Gabi gratulace k srdíčkám a pohybům 😉
Za to mě bolí občas podbříšek, konečník a na wc ze mě vypadl kus nažloutlýho hlenu, tak nevím jestli to nebyla zátka, jestli zítra v porodnici na kontrole nebudu jako první a to už v noci 😅

tina30
16. bře 2009

ahoj holky.

gabi taky gratuluji k srdíčkům a konečně taky k pohybům.

zanet - možná se ti už připravujouu porodní cesty. tak to je dobře, aspon bys nemusela na vyvolání.

jinak mě ted už druhý den pobolívá stydká kosst - ale jen vpravo. vždycky mě tam tak píchne, nepříjmně. a mimča jsou aktivnější než předtím. o hodně více. někdy teda je to až nepříjemný. ale co bysme nevydrželi.

adrosek
16. bře 2009

-zanetik tak třeba je to už znamení a brzy už budeš mít prcky u sebe co?
-aby jsi tam vážně nebyla první zítra co nebo ještě dneska vnoci,hlavně aby bylo vše ok,potom musíš dát vědět
-no jasně tina co bychom nevydrželi že,já měla dneska holky nějak vklidu,až překvapivě tak nevím co je,hlavně aby bolo vše ok

jankatr
autor
16. bře 2009

Zanetko - no taky už to máš za pár 😉 a jestli jsou holky hlavou dolů tak by bylo fajn kdyby to začalo samo dřív než se doktoři do toho pustí, je to lepší než kdyby ti to vyvolávali z uplně nepřipravenýho stavu. Pokud teda nebudeš mít císaře.

Gabi - ten tvůj doktor je fakt zvláštní. Mě ten můj vždycky pěkně popíše co zrovna měří a tak a docela se tomu pověnuje.

luzza
16. bře 2009

holky
zítra jdu na kontrolu,tak mi zase na chvíli strachy ztvrdlo břicho 😉 ale jen na chviličku...asi bych se neměla koupat,ale jen sprchovat...ta teplá voda mi to někdy dělá... 😕
taky to holení je pro mě čím dál náročnější 😝 😝 😅

luzza
16. bře 2009

gabi
gratulce 😉 🙂
žanetko
taky myslím,že už ti to začíná 😅 😅
buď ráda 🙂

luzza
16. bře 2009

jinak zase perlička od našeho Doma 😉
vlastivěda 5.ročník... Dominik říká : "... a až do sametové revoluce v r.1989 u nás vládla TOALETNÍ vláda."
(myslí totalitní 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀)

luzza
17. bře 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
večer jsem ještě vyžehlila pár miminkovských věcí...
dnes mám zase oteklý nohy 😒 tak snad bude dnešní kontrola v pořádku,hlavně aby nebyla v moči bílkovina...
mám totiž hrůzu z předčasnýho pobytu v nemocnici...ráda bych vydržela doma co nejdýl a v pohodě jak žanetka,tinka nebo janka 😉 😵 😵 😵

jankatr
autor
17. bře 2009

Luzziku - tak kontrolu - tfuj tfuj tfuj - ať to dobře dopadne. Naprosto chápu tvoje obavy. Ono při prvním těhu to není tak hrozný, manžel to sám chvíli přežije, ale jak už má člověk jednoho raubíře doma tak je to komplikovaný.

luzza
17. bře 2009

jani
přesně si mě prokoukla 😔 😕
největší strach mám o domču... vím,že se už někomu může zdát velkej,ale vím,jak je beze mě nemožnej 😒

jankatr
autor
17. bře 2009

jj - já jsem strašně ráda že už mám mamku od léta v důchodu, takže až bude potřeba tak půjde Daník tam. Jinak bych se asi zbláznila - kdyby ho měl delší dobu hlídat tchán. Copak o to, on se o něj postará, jenže na druhou stranu ho pak učí takový věci jako jak si přelézt z gauče na parapet od okna (je mezi tím asi půl metru mezera... 😖 ) navíc docela často větraj... 😖 😖 😖 a nebo si hrát se zapalovačem co vypadá jak pistol a podobně - a já pak jen trnu hrůzou co se přihodí... Takže jsem ráda když ho tam nutně dávat nemusím a představa že by tam byl třeba měsíc v tahu.... 🤐 🤐 🤐 Asi bych se v tom špitále zbláznila. Navíc jedinej způsob jak si s ním hraje je, že se rvou - jenže on pak nerozlišuje jestli je to děda nebo někdo jinej - a to je taky blbý...

sorbona13
17. bře 2009

gabina: gratuluju k srdíčkám a pohybům, kdo si počká, ten se dočká 🙂
zanetik: taky bych chtěla být v 38tt tak aktivní jako ty 🙂 Teda jestli to vůbec do 38tt dotáhnu 😉
luzza: mě tvrdne břicho tak 20x denně a teplá voda mi nevadí, spíš bych řekla, že nejhorší je dlouhé stání a sezení a někdy mi tvrdne i když ležím na zádech s podloženýma nohama 😠

jankatr
autor
17. bře 2009

Sorbona - na zádech to taky není moc dobrý - mě se na zádech dělá vyloženě zle - musím to přehazovat z boku na bok, protože tam asi vyloženě na něco tlačej. (i když já jsem kapku dál) 😉

luzza
17. bře 2009

jani
já mám zase největší strach kvůli škole...vzhledem k domčovým potížím se s ním do školy nikdo jiný nepřipraví tak jako já...je to s ním prostě jiný,než s "normálním" dítětem a já už mám na to grif 😉
sorbi
nejvíc mi tvrdne,když jezdím delší dobu autem...

luzza
17. bře 2009

loučím se...jedu k mudře 😉

myska77
17. bře 2009

Zdravim mamky,
kdyz vam tak casto tvrdne brisko, berete magnezko? Vcera byla zase v klubu dvojcat prednaska a rikali, ze by se k magnezku melo brat jeste Calcium, ze Magnesium ho vyplavuje z tela, ale Calcium je dobre jako stavebni material. Ja si ho hned dneska bezim koupit. Jinak se probiralo koupani, jak casto, kyblik/vanicka, jak uspavat a vychovavat a proste spousta figlu na dvojcata, ale vetsinu veci jsme tady uz oddiskutovaly.

zanetik
17. bře 2009

Ahojky dvojmamky, tak vás ještě jdu pozdravit, za chvíli vyrážím do poradny do porodnice, tak jsem zvědavá co mi tam řeknou a jestli si mě tam nenechají, v noci mě zase vzbudila bolest v podbříšku,ale cestou na wc a zpět to přešlo.
Cestou se ještě stavíme mi koupit dáreček, tak budu mimi asi fotit už novým foťáčkem a ne půjčeným...
Jj jsem spokojená kam jsem to až dotáhla a celkem aktivně, nebýt něch otoků noh, tak by to bylo ještě lepší.
Luzzo kontrola dopadne určo dobře a ty nohy je fakt normální těhu stav kor u dvojčat prý ještě horší, protože tlačí víc na třísla kde se to ucpává...

katy.m
17. bře 2009

Dobré ráno 🙂
luzze a zanetikovi držím pěstičky na kontrole 😉
Luzzi ,jak jsi psala o tom píchání mezi nohama,tak to občas mívám taky,je to taková ostrá,pichlavá bolest někde dole uvnitř,trvá jen pár sekund a přejde.Dělá to ještě někomu??? 😨
gabi,to je supr,že už cítíš pohyby a že jsou srdíčka prďolků v pořádku 😵

Já dneska ráno měla děsně šišaté a hrbolaté břicho,vypadalo to fakt "škaredě",to by mě zajímalo,co tam ti mí raráškové prováděli.
A na rtech mi vyrašili 2 opary,tak jsem hned slupla B-komplex forte a titlu si to slivovicí,ať se vysuší 😅

septim
17. bře 2009

zanetik preji hodne stesti uz se vam to krati 😉 😉

septim
17. bře 2009

katy.m jak pises o te bolesti dole 😀 Tak jsem to mela taky. Dr mi rikala ze se to u dvojcat stava. Nic to neni pry neni. 😉

adrosek
17. bře 2009

-ahojík mamky tak přeji všem hezký den,sice dneska to na slunko nevypadá tak uvidíme
-jinak luzza a zanetik at vám dobře dopadne kontrola a at je vše vpořádku
-já se ještě nevyklubala z pyžama a kukám na telku,za chvílu se převleču a dneska nebudu dělat nic