Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
3. pro 2008

Tak očičko už mám odlepený a je to docela v pohodě - akorát ještě musím kapat kapičky. Prej je to teď nějak ve vzduchu nebo co - že ty děti řáděj - prej jsem byla tenhle týden asi pátá mamina kterou zmrzačilo vlastní dítě 😅 😅 😅

Kontrola u gyndr. dopadla taky dobře - i když fotečku nemám - domluvili jsme se že si ji nechám udělat příští týden v tom Brně - mají tam lepší UTZ - přece jenom teď jak mi to dělá už přes břicho tak ten obraz zatím není nic moc, ještě se ten špíček moc neroztáhl 😅 😅 😅
Ale jinak byl s nama nadmíru spokojený. Porodní cesty v pořádku, děložní hrdlo uzavřené a od příště už prý začnem ultrazvukem měřit jestli se (tuším) čípek nějak nezkracuje - kvůli těm dvojčátkům - přece jenom je to větší zátěž.
Jo a máme jednoho kluka a jedno zatím překvápko - brouček tam strčil hlavičku a nechtěl ji dát pryč 😀 😀 😀 Tak snad nám to ukáže příští týden - no ale každopádně - napůl už jsem se trefila 😉 🙂 😵

Down - u nás jsou ty pohyby zatím takový nesmělý - jednou se tam něco zavrtí a pak zas třeba tři dny nic... - takže jsem ráda že jsem broučky zas viděla že jsou OK protože tohle mě fakt znervozňuje... 😕 Ale srdíčka tlučou a ani pan doktor neměl žádný poznámky - tak je to možná tím že mi přece jen pár kilo navíc zůstalo už od Daníka a další jsem nabrala loni během těch dvou neúspěchů ... tak jim to dá asi víc práce se prokopnout až tak aby to bylo opravdu cítit. A možná taky v tom fofru kolem Daníka ani některý pohyby nezaregistruju.

Evi - tak ať je všechno v pořádku 🙂 😉

Zanetiku, Down - můžu se zeptat kolik jste zatím přibraly? já mám teď tak kolem 4kg nahoru - není to málo? Teda myslím na dvojčátka? Chtěla jsem se na to zeptat ale zapomněla jsem.

adrosek
3. pro 2008

Ahojík holky,tak dávám do albíčka fotky ze včerejšího UTZ tedy.

downhamka
3. pro 2008

cauky, blahopreju Janka a Androsek!!!Kluka bych taky chtela 😀 😀 😀

Janka ja pribrala uz 7kg, doktorka rikala, ze na konci bych mela mit az tak 16-18kg celkem. Zase je to pry nebezpecny, kdyby se pribyralo moc, to by bylo spatny. Ja bych si s tim hlavu nedelala, jez jako vzdy a vaz se na konci kazdeho tydne, tak zjistis jestli ta vaha jde nahoru, ted by to melo byt tak 300-350g za tyden. A kdyz te to bude porad vrtat hlavou tak se zeptej v pristi poradne. Ted jsem se koukala do meho tehotenskeho deniku, tam pisou, ze od 13-20tt by se mela pridat tak ty 4kila,tak to mas dobry, ja to mam double. 😉

majerovi
3. pro 2008

Tak vás zdravím při večeru 😉

Kontrola dopadla dobře a jsem převelena ke svému doktorovi 🙂 Fotečku jsem hodila do albíka 😎

downhamka
3. pro 2008

Hodne stesti Majer. Blahopreju a at rostou vesele 🙂 😀 😀

alik30
3. pro 2008

Ahoj holky, všechny zdravím. My jsme byli dnes na kontrole a asi posledním ultrazvuku. Obě děti hlavičkou dolů, jedno má 1500g a druhé 1700g. Když probíráte tu váhu, já mám zatím nahoře necelých 10 kg, jsem zvědavá, jak to ještě poroste.

adrosek
3. pro 2008

Tak ještě na vás kuknu na chvílu,majer taky gratuluji super.
No já zatím přibrala asi dvě kg spíš sem zhodila jak mi bolo více zle,nyní trocha začínám jíst nebo se snažím tedy.
Ale jinak se rozloučím,jdem se natáhnout,mě se chce stále jen spát no hrozné semnou

zanetik
3. pro 2008

Ahojky, tak jsem úspěšně přelouskala poslední dva dny aby mi něco neušlo, snad odpovím na co jsem chtěla 😅
Tak pohyby už cítí dost znatelně asi před 14dny to začalo, teď to jsou občas opravdu kopanečky že je to vidět na bříšku ne jen cítím...cítím i jak se točej a pohybujou, je to jak když mi pod kůži leze vetřelec 😅 a většinou na střídačku, ta na pravo třeba 2dny nic pak den jo, ta na levo je asi čilejší 😅
Jinak si myslím, že jsem přibrala 3kg podle domácí obyč váhy, uvidím kolik mi zítra naváží sestra a napíše do průkazky, tak budu informovat...ale je fakt, že ze začátku jsem trpěla na nechutenství, tak jsem 1-2kg schodila.
Aliku tak to znamená, že bys mohla rodit normálně ne? Jak je to...řekne ti to někdo dopředu jak budeš rodit? Taky jsem četla, že se většinou od 32tt hospitalizuje, ale asi jen když jsou problémy ne? Jak to máš ty? Jinak váhu mají už pěknou my máme tak 400g 😅
Tak přeju dobrou noc, zítra mě čeká kontrola.

luzza
4. pro 2008

ahoj dvojmamky 🙂 🙂
hlásím se z domčovýho špinavýho a upatlanýho počítače a píšu na křupající klávesnici,ve který jsou zapadaný drobky od sušenek a brambůrek 😝 😝 😝

luzza
4. pro 2008

a jdu vás dočíst,ať jsem v obraze 😉 🙂

luzza
4. pro 2008

teda žanatce posílám obrovskou pochvalu za tabulku!!! 😵 😵 😵 😵 😵
je super,že se nám tak krásně rozrostla 😵 😵 😵

luzza
4. pro 2008

tak jsem vás dočetla 🙂
a samé hezké zprávičky 😵 to jsem ráda... 🙂
já mám teda zatím 3 kila nahoře,ale zdá se mi,že to musí být mnohem víc 😅 musím si nakoupit nový podprdy...ze všech mi lezou prsa 😅 😅 je to hrůza 😝

luzza
4. pro 2008

dow
ty ses nějak nevyjádřila k tomu španělsku... 😕 tak jsem zvědavá 🙂

zanetik
4. pro 2008

Ahojky díky Luzzo 😅
Tak já běžím na 11:30 do poradny, jsem zvědavá co novýho, co mě dál čeká atd. ale už je to takový jiný těšení, fakt těšení ne strach, jestli je všechno v pořádku, spíš zvědavost co bude dál. Musím se taky zeptat jestli bych si nemohla nechat odblokovat mezi lopatkama, to je jediný co mě trápí, v noci se kvůli tomu budím, celý den to je pohoda, pokud teda někde 2h nesedím jako u pc 😅
Jinak taky budu muset koupit ještě jednu podprdu a hlavně kojící to bude pálka...
Včera jsem si koupila dvoje plínky v Tescu byly v akci 😅 , budu kupovat každý měsíc dva balíky když budou v akci, ono co jsem počítala, tak bude potřeba tak 5balíků na měsíc, tak budu mít první až druhej měsíc vystaráno a taky jsem koukala, že Pampers dělají mini plínky od 2-5kg, tak ty si taky koupím balení do porodnice, určitě je ze začátku budu potřebovat, tak pak dokoupím když budou vyhovovat...

alik30
4. pro 2008

Zanetiku, ptala jsem se doktora, jestli budu rodit normalne, tak mozna ano, mozna ne. Rikal, ze se to neda tak dopredu rict. S tou hospitalizaci jsem to taky cetla, ale zatim mi nikdo nic nerikal. Muj pan doktor toho moc nenamluvi. Jsem rada, ze mi vubec rekl, ze je vsechno v poradku. Ale jak jsem sla z ordinace, tak mi rikala sestricka, ze uz tam chvili nemeli dvojcatka, ktera by k nim chodila tak dlouho. Asi jsou vetsinou uz v rizikove poradne.
K tem plinkam. rozhodne si do zacatku kupuj pouze od 2-5 kg. Ty potrebuji dost i deti, ktere jsou narozene v terminu a maji pres 3 kg. Mam to ze spousty zdroju.

zanetik
4. pro 2008

Aliku díky, tak já letím do poradny večer se ukážu pa

alik30
4. pro 2008

Ahoj holky, píšete tady o bolesti v tříslech. Moje zkušenost je taková, že mě až tak třísla nikdy nebolela, ale už víc než měsíc bolí všechny pánevní kosti. Hlavně ty dole. A není to jen taková malá bolest, v noci mám problém otočit se z boku na bok. Pak doktor říkal, že bude hůř 🙂 Nechci strašit, vydržet se to dá, akorát jsem s něčím takovým moc nepočítala. Porodní bolesti budou určitě horší 😉

downhamka
4. pro 2008

Cauky holciny
Luco Tak ta kamoska je v Seville, odjela tam s pritelem, ale nemyslim si ze by tam potkala tveho bratra, jen jsem se tak ptala jestli ji znas, protoze jsme byli a jsme velke kamosky.
Zanetiku tak at ti to dobre dopadne. S tema pohybama mi mluvis z duse, ja je taky uz citim jak se tam zacinaji mlyt a davam si pozor abych je rozeznala 😉 😉 Jo a s tema plinkama, to je super napad, s tim dokupovanim. No ja si rekla, ze zacnu az tak po 25tt, ale mozna ze to bude i driv, zalezi na stredecnim utz.

Aliku ty uz to mas vazne za par. Tak bys mi mohla poradit, nebo zanet ji Janka, jak holky spite? Jednoho mam na jedne strane bricha, druheho na druhe, na zadech se mi spatne dycha. Ta leva strana je vzdycky nejlepsi, ale stejne se prevaluju a od 4am pravidelne nespim, mali taky kopou 😉 A to mam skoro polovinu jeste pred sebou 😉

alik30
4. pro 2008

No ja uz spim hodne spatne. Hlavne kvuli tomu otaceni. Silnejsi pohyby citim tak od 22. tydne, ted uz jsou to kopance obrovske. A konecne od vcerejska taky vim, jak jsou oba prcci polozeni. Predtim jsem mohla jen hadat. A poradne nakupovat zacinam az ted. Ja na ty nakupy nikdy moc nebyla. O vikendu uz snad zacnu prat veci, ktere mam 🙂

downhamka
4. pro 2008

Aliku, to vis ze ja jeste necitim zadne kopance jako ty, ale na to, ze je to moje prvni poradne tehotenstvi, je citim dost brzo. 😉 Jinak s tema nakupama to jeste nechci nejak prehanet. Musim se zeptat svagrove, jestli ji nezbyly nejake veci po detech (je anglicanka, takze se o veci stara a pak vypadaji jako nove) Koukala jsem, ze asi nevite pohlavi, to ja bych asi nevydrzela, teda hlavne muj zvedavy manza! 😀 🙂
Asi taky chodis ted uz kazdy tyden do poradny vid? Docela ti zavidim, taky bych uz chtela mit tak blizko do konce. Musite jeste vydrzet alespon do toho 35tt, coz je mesic 🙂 🙂 🙂

alik30
4. pro 2008

Neboj, ty kopance prijdou 🙂 Ale jsou paradni. Az od pohybu verim tomu, ze jsem tehotna 🙂 Nez jsme otehotneli, tak jsme pohlavi vedet chteli, ale pak nas to nejak preslo. Ale uz se samozrejme tesime, az se narodi a budem to vedet.
No, ted jsem byla dvakrat na kontrole po 14 dnech a ted pred vanoci jdu az zase po 3 tydnech. Ja osobne bych chtela vydrzet aspon do druhe pulky ledna, ale ja o tom nerozhoduju, ze 🙂 Na konec se castecne tesim, ale castecne chci, aby tam jeste zustali, pak to bude pekny zahul 🙂

jankatr
autor
4. pro 2008

No mě s tou váhou trošku mate to, že s Daníkem jsem touhle dobou měla tak cca 5 kg nahoře tak jsem si říkala jestli to na dvě není málo - i když na druhou stranu je fakt že jsem pak na konci měla asi tak 22kg 😖 - takže možná to spíš tenkrát bylo docela dost. 😅

Jinak mě zatím prckové v noci nebudí - pohyby cítím jen tak lehce a spíš když se na to soustředím - horší je to se zádama - pěkně mě bolí v křížích 😖 😖 😖 a zvlášť v noci když se potřebuju zvednout a jít na záchod tak chodím jak důchodce v posledním tažení 😅 😅 😅
No to ovšem neznamená že bych spinkala jak šípková Růženka - protože mě budí prozměnu ten náš malej šoumen kterej se nám pravidelně mezi 1-5 hodinou ranní nastěhuje do postele a pak se tam hoši roztahujou a já padám z postele... 😠 😠 😠 Jenže odnést ho - to neriskuju takže buď to do rána nějak přežiju a nebo když přijde opravdu brzo tak se mu nastěhuju do jeho postele - ještě že už nemá dětskou postýlku 😀 😀 😀 Ta by asi nepřežila 😅

Jinak pokud jde o polohu tak u mě vede "stabilizovaná poloha" (skoro) ale jsem tak zvyklá spát i normálně. Zatím to jde v pohodě - později to bude chtít nejspíš polštář mezi kolena 😉

alik30
4. pro 2008

jankatr, ja jsem milovala spani ve stabilizovane poloze, ale s timhle brichem mi prijde, ze to uz davno nejde. I tak, kdyz spim na jednom nebo druhem boku, tak mam pocit, ze prcky zalehavam. Vic citim pohyby. A ty bolesti kosti, co mam ted, zacaly bolestma v krizi. To jsem vas asi povzbudila, co? 😉

adrosek
4. pro 2008

Ahojík holky tak vás zdravím moc,jakpak se máte co?Všchny vás zdravím.

zanetik
4. pro 2008

Ahojky, tak mě kontrola dopadla snad i na výbornou, prý se cysty o půlku zmenšily co dr. viděl...tak si mě pozval na kontrolu ještě 22.12 a pak 5.1 jedu do Hradce, to by tam opravdu nemuselo už nic být, jestli to dnes dobře změřil...jinak jsem dostala magnezium na tvrdnutí a jdu na těhu cukrovku to mám radost 😒
Jinak jsem od posledně přibrala..vlastně za měsíc 3,5kg, tak to vypadá že mám celkově od mé normální váhy +4kg 😅
Jo a záda si můžu nechat bez problému odblokovat, že prý se zbytečně ortopedi apod. bojí, rána jsou hrozný, spím bok..záda..bok a takhle se celou noc točím, na boku to jde jak kdy záleží jak jsou berušky položené...a od začátku mě bolí hlavně kostrč, jinak by to šlo, až mezi lopatkama ta blokáda, teda ono to asi bude zase 12té žebro.
Jinak fotečku už mám v albu, tentokrát jen hlavičky...

jankatr
autor
4. pro 2008

No Aliku - máš pravdu že je to čím dál komplikovanější - ale nějak to musíme přežít - já zas mám pořád pocit že se mi ten pupík nechce vejít pod žebra - jak někde lehnu tak mě to děsně tlačí... 😒
Jinak, ono už pak je lepší si opravdu pod to pokrčený koleno podložit třeba polštář - tím se otočíš trošku víc od postele a míň tlačíš na bříško.
Na zádech pokud vím by se ani moc spát nemělo - tuším že se tam pak nějak utlačují žíly které zásobují mimčo kyslíkem - teď doufám že to nepletu... a nekecám tu hlouposti.

luzza
5. pro 2008

dobré ránko dvojmamky 🙂
jsem ráda,že jste všechny OK 🙂

luzza
5. pro 2008

dow
tak to jo,já myslela že se znají oni dva 😉 tak to nic... 🙂

luzza
5. pro 2008

no jak tu píšete o potížích ...mě jen občas pobolívá kříž,zato mě hodně tlačí ta stydká kost.. taky mám 110 pulsu,takže jsem docela dušná...když vylezu schody nebo i když rychle a dlouho mluvím,tak cítím,jak mi nestačí vzduch 😅 no jak stará bába 😀
jinak jsem OK 😉 ,přibrala jsem už 3 kila...
na test na cukrovku jdu příští pátek 😒 taky z toho nejsem nadšená 😒
jinak zatím chrápu na břiše,nijak mi to nevadí,asi je ještě brzy...to spíš nevím kam mám hodit prsa 😀

luzza
5. pro 2008

taky pročítám knížku o dvojčatech 🙂
občas se pořádně zasměju 😀 😀 a jindy mi zas tuhnou rysy ve tváři 😖
ale myslím,že to všechny zvládnem... 😉
(a jani! po těch našich "ADHDéčkách" už přežijem všechno 😉 😀 )