Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
15. čer 2012

@crca Jo a s tím hubnutím - chceš navnadit??? od ledna co chodím do práce - teď už bych spíš řekla lítám mezi školkou, prací a dětma mám dole skoro deset kilo ani nevím jak 😎 😎 😎 a upřímně řečeno je mi to jedno hlavně že jsou dole 😀 😀 😀

crca
16. čer 2012

@jankatr děláš si srandu???? 😕 😀 Já už chci taky lítat 😀 Až se děcka vyspěj,tak s nima jedu ještě na ten jamrock,ať zažijou pořádný rošambo 😀 Dopoledne jsme byli v lese,šli jsme pro vodu z pramenu,protože nám netekla voda a samozřejmě ráno ani kapička,ale nikde,ani v konvici 😠 Michal o tom věděl,že nepoteče,ale úplně na to zapoměl 😀 takže ušmajdaný jsme jak nikdy,prý je to kousek a nakonec jsme šli 2 hodiny a přitom to bylo kousek,jenže jsme to celé obešli 😅 -tak já nevěděla,že je někde pramen-teda jo,vím že je tam někde,ale kde to nevím a tak jsem šla jen za Michalem 😅 Přišli jsme ve 3/4 na 11,děcka hladoví,naštěstí jsem měla oběd ze včerejška a jen se usmažili kůzlečí řízečky.Děcka snědli litr polívky,to kuře s bramborem a chlebem a kys.okurkou a Máťa se ještě dorazil 2řízečkama 😀 😀

jankatr
autor
16. čer 2012

Marky nedělám si srandu... fakt jsou dole, před měsícem jsem si koupila riflový tříčtvrťáky a aby si šla koupit nový... nějak mi plandaj a padaj... 😀 😀 😀

crca
20. čer 2012

@jankatr Tak to já si byla koupit taky a už jsem si radši vzala pro změnu větší 😀 😀 Dneska jedu k dr.pro ty výsledky od Máti,a na poštu a musím něco koupit sousedce a její holčině,měli narozky 😅

adrosek
2. črc 2012

-ahojík mamky,všechny vás zdravíme
-to máme ae teploučko že,konečně se můžeme rochnit ve vodě
-jak se máte

adrosek
2. črc 2012

-tak sme vyrostly,máme 3.roky už

adrosek
2. črc 2012

-ještě jedna foukací

jankatr
autor
2. črc 2012

@adrosek Tý brďo ten Váš malej už je tak velikej....???? 😲 😲 😲 to ho krmíš minimálně šlehačkou 😀 😀 😀 je vidět že mu chutná 😅 A holky už jsou taky pořádný slečny 😉 🙂 sluší jim to. tak dodatečně všechno nejlepší 🙂

adrosek
3. črc 2012

-ahojík,jojo rosteme jako zvody
-no malej je cvalda jako,měl základ při narození a pak už to šlo jen na horu,v 6.týdnech sme měli 6.kg a 60cm tak jsem zvědaá nyní jak půjdeme kolik bude mít

kristaly
3. črc 2012

Ahoj holky, zdravím po dovče, vrátili jsme se dom živi a zdrávi, což považuju za největší úspěch 😀 . Jinak ale musím pochválit kluky, hrozně jsem se bála cesty do Chorvatska autem a oni to zvládali úplně skvěle, jen cestou tam jsme se na hodinu zastavili v zácpě a v tom největším pařáku, což byl horor, z nás všech jenom lilo a nedalo se nic dělat, navíc kluci na každém rohu na střídačku chtěli stavět na čůrání a kakání, ale nakonec jsme bez úhony tu kolonu překonali. Naštěstí to bylo jen 5km popojíždění. Kemp byl super, ubytování v mobilhomu taky bez chyby, všechno přizpůsobené pro děti, celý den čvachtání ve slané vodě buď v moři nebo bazénu a zakončení dne minidiscotékou pro mrňata taky nemělo chybu 😎 . Jak se máte vy? Koukám, že jste toho mezitím moc neprobrali, tak doufám, že jste všichni zdraví (hlavně crca a jankatr). Jsem ostuda, ale tak dodatečně gratuluju @adrosek ke krásnému klučinovi - je to opravdu ukázkový kousek - nádhernej 🙂 .

kristaly
3. črc 2012

ještě přikládám pro ukázku pár fotek, bylo bezva, že se kluci na dovče naučili plavat s rukávkama, ta voda je vždycky tak utahala, že večer padli za vlast 😅 .

crca
4. črc 2012

@jankatr
@adrosek
@kristaly ahojte všeci 😀 @androsek opožděně vše nej holčinám-teda už slečnám 😉 malej je krásnej 😵 @kristaly-ta poslední fotka je super,jak odpadlíci 😀
My se cachtáme přes silnici u babí v bazénu,děcka absolutně žádné nafukovací záchrany 😀 skáčou ze schůdků salta,potápěj se a plavou pod vodou 😀 jsou jak malí lachtani 😀 ,ale je to tím,že mají vodu k prsům takže na dno dosáhnou,něco jiné by bylo v hloubce to je jasné 😉 My by jsme chtěli jet pod stan do Mělic,je to někde u Pardubic,nebo Přelouče,takže od nás kousek,podle fotek a recenzí krásný kemp,ale pokud budou pořád taové bouřky,tak asi nic 😖 Z neděle na pondělí tady byla taková bouřka,že jsem měla teda staženou prdel i já 😖 teď se taky nějak kaboní 😒 Jinak snad jsme zdraví,Máťa sice pořád že ho bolí v krku 😒 ,ale teploty nemá,Míša ta má pro změnu zase pusu plnou aftů,ještě má osypanou prdelínu,ale jen jednu půlku,v noci kňourá,škrábe si to.... ☹ tak uvidíme,teď mají být svátky,ale upřímně k dr. se mě nechce,protože si vždycky něco přitáhneme 😠 Takže asi tak 😀 Včera jsem udělala průvan v peněžence a nakoupila si oblečení,protože za ty 4 roky co jsem doma,jsem nic nepotřebovala a už je to samá díra 😀

adrosek
4. črc 2012

-ahojík mamky,všechny vás zdravíme
-krystaly ty fotky jsou supr,ta poslední je nej jak píše crca
-já ted měla volno o ned.teda jako od holek,jsou u mamky na prázdninách celý týden,já tam za nima sice zítra jdem ale aspon chvílu jsem spočlla,pač sjedním mimčem uplná lahoda,holky si tam užívají bazénu,mají tam trampošku a tak jsou celý den venku takže spokojené
-jinak my asik dovču letos zatím neplánujem,uviíme zda něco vyjdeči ne,ale asi jen tady c čr.kdyby něco

crca
4. črc 2012

tak zítra vyrážíme pod stan-to chci vidět 😅 Míša ta je natěšená,ale Máťa mě brblal,že ve stanu nebude spát 😀

crca
11. črc 2012

Ahojky holky,tak jsme zpátky 😀 bylo to super,nad moje očekávání 😀 až stáhnu fotky tak sem něco hodím,písák pěknej,bylo to jako u moře 😵 každý večer nás teda chytla bouřka,ale děcka nechodili spát po obědě a tak to zalomili i u buřiny 😀

kristaly
16. črc 2012

😀 @crca @adrosek @jankatr zdravím vás holky zase po nějaké době a koukám, že se tu nic moc nesehrálo, asi toho času taky nemáte moc nazbyt, co? 😠 Mě přijde, že jsme ani na žádný dovče nebyli a léto už taky skončilo a to je přitom chladno teprve pár dní, ale celkem mě to medí.... Třeba bude ještě hezky, uvidíme. @crca těším se na fotky, aspoň porovnáme, jaký máte plaváčky 😀 . Naši kluci minulý týden (jak byla ta posední vedra) řádili v mini-bazénku jako v tom moři - bez kelímků ani ránu a "Pepíčku, zakloň hlavičku!" "Fanoušku, zakloň hlavičku" a navzájem si polévali vlasy jak šílený 😀 a hrozně se u toho tlemili 😀

crca
16. črc 2012

Tak trochu vzpomínek na léto 😀 Ta posledení fotka s tou srnkou je ze soboty,když jsme se ráno vzbudili,tak byli skoro u baráku 😵 Jinak něco málo jsem teda ukázala,Míša tam moc není,ta do vody moc nelezla,spíš byla jen na kraji s těma kelímkama a hlavně je zcela nahatá,tak to sem moc dávat nechci-nejde o vás to je jasné,ale člověk nikdy neví kdo sem kouká 😒 😅

jankatr
autor
17. črc 2012

@crca Hezký fotečky je vidět že jste si to užily 😎

adrosek
18. črc 2012

-ahojík mamky,taky vás šechny zdravíme po pauze,nějak není času a když je a senu ktomu že něco pisnu tak se zase děje a čas už zase není
-crca mooc hezké fotky,určitě ste si to super užili všichni
-jak se máte jinak

kristaly
19. črc 2012

@crca máte bezva fotky, takový momentky jsou nej vzpomínky 😀. Kluci koukali se mou a nejvíc se jim líbil hrnec s guláškem 😉 , jak všichni vaříte a ujídáte venku z jednoho hrnce 😉 .
@adrosek jsi dobrá, že vůbec k pc zasedneš 😀 , fakt Tě obdivuju, neumím si představit teď péči o malé mimčo k těm našim dvoum raubířům. Tak se držte a ať vše probíhá levou zadní 😵 !

misha_hl
1. srp 2012

Ahoj,

možná by Vás mohl zajímat zajímavý rozhovor který udělali s paní Klárou Rulíkovou, zakladatelkou Klubu dvojčat a vícerčat.
http://www.nejenmaminkam.cz/68-rozhovory-s/392-...

crca
1. srp 2012

Ahojte všichni🙂 Tak ještě měsíc a začne nám to co?? 😒 Já už nakupuju jak vzeklá 😀 a pořád mám pocit,že toho mají málo 😀 My teď byli 3 dny bez tatínka,byl na montáži,tak dneska už má přijet a chtěli by jsme kouknout do ZOO do Olomouce,tak uvidíme 😵

evikj33
1. srp 2012

Hezký den,nezlobte se že vám sem lezu,ale mám dotaz řešíme kočárek pro dvojčatka a na novej asi nebude tak se koukám po bazárku a zamlouvá se nám EW,ale většinou se prodává sporták zvlášt a nevím zda na něj pasuje i novější korba,a taky zda korba z kolekce 2009 byla nepromokavá a zda se daj někde sehnat náhradní kolečka na kočárek.Také by mně zajmal váš názor na tento kočárek.Budu moc ráda za odpovědi.Děkuju. 🙂

crca
3. srp 2012

@evikj33 tak s kočárkem já bohužel neporadím ☹
@jankatr
@adrosek
@kristaly Jinak zdravím mamky,co děláte?Asi blbá otázka co?? 😀 Holky tak na noční mě padla,ale nabídl mě ranní,ale od půl 9 😀 do kolika to se domluvíme,to bude záležet na mě a prý jestli to beru 😀 😀 😀 No jistě že jo 😀 taková šance už moc není,prý mě čas posunul kvůli dětem,když je budu vozit do školky 😀 Tak snad to fakt klapne,jsem si nic lepšího nemohla přát 😅 Dneska jedem kouknout po koberci do pokojíčku,tak jsem zvědavá jestli něco vyberu 😒 Ještě jsem se chtěla zeptat,asi spíš @jankatr,kolik těch náhradních věcí mají kluci ve školce,jako trika,spoďáry.....páč mám pocit,že budeme snad chodit z báglem 😀 Dneska mě přišly sněhule pro Míšu,jsou to ty DEMAR a teda super,jdu do dalších 😀

kristaly
3. srp 2012

😀 @crca i ostatní holky 🙂, ahoooj! Na otázku, co dělám: zrovna piju kávu v rámci poledního spánku, takže je mi fajn 😎 , ale jinak je to s klukama občas horor, když je hezky, snažím se s nima být co nejvíc venku, jelikož bydlíme v paneláku, tak jezdíme různě po zahradách příbuzných a známých a občas mám z toho balení byť jen na jednu noc parádní amok. Furt toho sebou vozíme nějak moc, jenže pozor, my to skoro všechno pořád i potřebujem 😠 . Tím navazuju na Tvůj další dotaz ohledně školky a těším se na odpověď od @jankatr, protože by mě to taky hrozně zajímalo 😀 . Např. kolikery tepláky, trika, jaké botičky, co se stane, když se při poledním spánku počůraj nedejbože to druhý a pod. ??? Furt si to nějak nedovedu představit. Navíc se naši kluci odmítají strojit nebo svlíkat sami, no, bude to pořádná změna tempa - nás to čeká na konci října 😖 .

crca
3. srp 2012

@kristaly tak kluci jsou oproti našim ještě malí,my v tomto období taky měli neskutečnou potřebu věcí 😀 Jinak teda u nás je dobré,že na odpolední spánek ,mají mít tu ochrannou podložku a nebo děti co nosí plíny,tak plíny 😉 My teda jsme už 2měsíc bez nehody u odpoledního spánku,ale stejně jim ty podložky radši pořídím....
Tak na kobercích jsem pořídila tak na půl.měli krásné,ale ještě se kouknu jinde,ale odvezla jsem si co měli zbytkové kuse a bude akorád na chodbu 😅 a vedle v obchodě jsem koupila rozkládací velké a široké křeslo,je modré s mořskýma rybičkama 😀 Chtěla jsem postel,protože někdy spím u nich,ale kupovat postel a do toho matraci....,a co pak s postelí???Takhle to složím a děcka budou mít křeslo a nebude to tak zabírat místo 😵 ,ještě chci nějaké skříně 😀

adrosek
5. srp 2012

-ahojík mamky,taky vás všechny zdravíme zase po dlouhé době tedy
-jakpak se máte,vidím že řešíte věci do školky,no ja se dio toho taky pustila pomalu,nakupuji holkám taky věci,trika,kalhoty,tepláky,pyžamo atd.no a taky nevím koik čeho atak,chtěla jsem něco slušnějšího at taky mají,hodně dlouho jsem nic nekupovala,spustu věcí máme poděděných,jsou hezké ale taky už dostaly zabrat,zvlášt když sme začli malovat atd že,takže jsem zjistila že nemají triko aniž by nebylo pomalované či flekaté atd a to samé kalhoty nějaké,takže pomalu něco kupujem,ikdyž vím že ze škoky taky nebudou chodit čisté že,zvlášt když tam budou jíst bez brindáků,co ž si snad nedovedu představi u těch našich čunátek 😀 😀
-takže tak unás,jinak sme bud unašich na delší dobu vždy pač mají bazén a trampolínu takže trávíme prázdniny většinou tam,sice unás taky máme na verandě bazén ale né tak velký jak u babičky
-malej je zlatičko a to ještě že tak,sice ces den skoro nespává ale i tak je hodný,vnoci spíme až do rána takž ok snad mu to vydrží tak
-takže tak unás tady,tak se opatrujte a pisněte jak se máte
-taky sem se chtěla zeptat co ostatní jako luzza,myska,lenulka at víte onich něco,už sem nechodí vůbec

lenulinka21
7. srp 2012

@crca @adrosek @jankatr @kristaly já tak nějak pravidelně čtu, jen nepřispívám...
navalila se fůra potíží 😒 a tak řeším, sháním a dělám co sedá.
Pořád jsme smutná z toho že KLUCI nebudou spolu chodit do školičky... ☹ Holdy to ale prostě jinak nejde.Snad za 1 rok to Tomík zvládne a přistoupí k Pájovi do třídy. 🙂
Jinak pro ty co neví: Tomík byl na diagnoze v Praze.Závěr je jasný ADHD+Expresivní vývojová dysfázie 😒
Porozumění má k věku jen ta řeč... má problém ve vyjadřování proto ta exprese.Ke všemu má neobratné ruce a celkově tu motoriku... tak proto nastupuje do spešl školičky. Kde bude mít veškerou péči 🙂
Na normoš školku by neměl nechce pít ani z hrnku,plenky už sice dávno nemá(ani na noc) jenže celkově je tam ve třídě moc dětí na 1 učitelku a on bude ve třídě jen s 12 dětma a větší péčí.
Jinak si užíváme léto tady na severní moravě umíráme vedrama 😝 potůček nám na zahradě vyschl... ale co nám tady chybí jinde přebývá ☹ v čechách padaly kdesik kroupy, příroda si nevybírá....
Tak se opatrujte a užívejte léto. 😉

jankatr
autor
7. srp 2012

@crca S tou prací to máš fakt luxus 🙂 🙂 🙂
@evikj33 S tím Kočárkem taky neporadím myslím že všechny holky co ho tady měly už sem v podstatě nechodí. My měli Patrona, byl fajn, jen jediný problém - malý kola ve předu a zrovna ten rok byla ta sněhová kalamita. Pak už jsme přesedlali na golfáč - Aria Twin - taky jsme kupovali bazarový, a neměnila bych. Spojená rukojeť a váha 8 kg, a bezvadně skladnej. Tak kdybys pak řešila ještě golfáč, tak tenhle můžu vřele doporučit.
@crca @adrosek @kristaly pokud jde o tu školku, tak tepláčky jsme měli náhradní tak dvoje, slipy raději víckrát, protože kolikrát si třeba jen ucvrknou a teplajdy to přežijou. no a trička taky tak dvoje - pro sichr. Ale většinou když byla nějaká nehoda tak byla jen jedna. Ono zas to není tak hrozný, protože tam ty děti čas od času pobídnou aby šli na záchod. Když se počůrali u spaní, tak jsme nafasovali povlečení domů na vyprání.
Jinak co se věcí týče, ne že bych jim dávala nějaký roztrhaný nebo špinavý, ale že bych se snažila vyloženě dávat nové to taky ne. Protože často pracují s barvama, dopoledne řádí na písku, do toho oběd.... takže to fakt nemá cenu.

crca
17. srp 2012

Ahojte maminy,tak trochu změna 😀 Zase platí ta noční,ale tak pořád lepšší než směny,nebo chvástání na 7 do práce 😀 Papíry mám podepsané,teď ještě musím k dr.na vstupní prohlídku a nechat si udělat zdravotní průkaz,který jsem sice měla,ale z minulé práce jsem ho nedostala zpět,tak mě buď vystaví jen duplikát za 50kč,nebo teda zase nový za 400kč 😒 ,ale to mě proplatěj.Nástup jsem si dala až od 10.9,děcka budou ve školce a já po 3letech budu mít aspoň týden hawai 😀 😀 a taky udělám spešl úklid a v klidu 😀 Jinak teď jsem koupila děckám bundy a kabátek na zimu a podzim,takže ještě boty na podzim a zimu a jsme komplet 😀 Te´d jsme kupovali bačkůrky,brala jsem je teda z normáního obchodu,přeci jen v nich budou víc než doma a děcka se mě začínaj pěkně rozjíždět,co se týká velikostí 😀 Míša má o půl cenťáku větší nožičku než Máťa,jemu by stačila vel 98,ale jí už 110 😀 😀