Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
1. dub 2009

-jojo myska bolo to moc dobré,mnam
-sorbona ty si teda nakupovatelka jako,pěkně si nakupila

veruleg
1. dub 2009

ahoj holky :
U nas sviti krasne slunicko. Dnes mi prisly monitory dechu z dvojcat.cz, zaruku maji az do unora..... 🙂
Jinak ja si objednala uz skoro pred mesicme ten kojici polstar a porad na nej cekam....k nemu jsem jeste dokoupila tu kosmetiku bubchen-sampon a olejicek. Ze zacatku pry se ma pouzivat je cista voda a to i na otirani prdelek. Kamosky maji vyzkouseno ze rybilka prokaze stejnou sluzbu jako bepanten. Na bradavky mam to babylove mast z DM. Mydlo pro mimi sebamed.

Jankatr. : no to je sila s temi vakcinami..... 😒

adrosek
1. dub 2009

-tak mě taky dneska konečně drazili skoro po 14.dnech kapsáře na postýlky,nějak jim to trvá těm dodavatelům že?
-já ještě nevím jakou kosmetiku koupím,ale prej je dobra tak bubchen jak píšete

tina30
1. dub 2009

ahojky holky. tak koukám že se to tu pěkně rozepsalo.
Nejdřív musím pogratulovat jance - teda ty váhy jsou opravdu naprosto luxusní. kam se hrabeme my. a termín v pátek je taky super. já si myslím že asi vydržím až do ponddělka vcelku a na kontrole mi řeknou co a jak dál.

ale musim teda říct, že jak jsem tak celou dobu počítala s císařem, tak se tedka nějak začínám obávat klasického porodu. dneska sem v noci i blbě spala, pořád sem přemýšlela o blbostech. no hrůza.

no a taky by se mohla objevit žaneta, aby nám poreferovala. určo už jsou z porodnice doma.

tina30
1. dub 2009

co se týče kosmetiky - tak já sem si ji nakoupila u chiccca - tekuté mýdlo a šampon v jednom, olejíček po koupeli a krémík. pak samozřejmě mám bepanthen na prdelky a bradavky. ještě mám v plánu koupit borovou vodu na očička a něco na ošetření pupíčku.

adrosek
1. dub 2009

-no žanetka by se mohla ukázat už aj s mimčama,nějaké fotky sem dát,ale asi toho má hodně nyní

sorbona13
1. dub 2009

veruleg: já si taky koupila mast na bradavky Babylove z DM 🙂 Tam nakoupím i veškerou kosmetiku pro prcky.

luzza
1. dub 2009

jani - s maliníkem chápu 😉 díky za typ 🙂

luzza
1. dub 2009

s drogerií pro miminka mám směs různých značek...
Bepanten,Calcium panthotenicum,Menalid,Babylove... no prostě směs 😅 😀

luzza
1. dub 2009

teď jsem přišla z venku,kecala jsem se spolužačkou,co má měsíční dvojčátka 🙂 tak jsme se nasmály 🙂 rodila přirozeně a vše bylo OK a rychlý... tak mě potěšila 🙂

jankatr
autor
1. dub 2009

Artí - na dvojčátka mají u nás spešl monitor - má o jednu sondu navíc aby mohli natočit obě mimča najednou, ale mají ho jen v nemocnici. Kdybych čekala jen jedno - tak bych mohla chodit na pásy u svého dr. protože má v ordinaci i tohle. Někde to dělají i tak že natočí napřed jedno a pak druhé, ten můj dr. to tak ale nechce - že je to špatný - fakt je že pak je asi někdy dost těžký posoudit jestli náhodou nemonitorují pořád jedno a to samé.

Kosmetiku pro mimča mám taky babylove - vyloženě nějaký mýdlo jsem zatím nekupovala, koupila jsem si olejovou lázeň kterou jen přidám do vody - myslím že pro ten začátek to stačí, není nutný ty mimča hned vyloženě mydlit - konec konců ani nemají moc příležitost se někde ušpinit. A to sem tam ublinknutí a tak - to setřem ubrouskem a pak omyjem vodou 😉
Na mazání po koupání - mám klasiku - domácí sádlo - absolutně nealergenní 🙂

No jinak k tomu otírání prdelek čistou vodou - já naopak četla že to až tak ideální není, protože tou vodou uplně nesmyješ ten mastný film co udělají krémy a pak se v tom můžou držet všelijaký fujtajblíky který pak můžou způsobovat opruzeniny. Ty ubrousky tohle rozpustí a krásně se to setře. 😉

myska77
1. dub 2009

Sorbi: ty ses rozjela, ale vybavicka je nadherna 😀
Tino: Ty uz to mas taky za par, holky jak vam zavidim ☹ ja uz neujdu ani par kroku bez problemu

U Zanat mozna cekaji az ta druha cacorka taky bude mit kolem 2,5 kila, mela jen 2 kila, tak treba si tam holky jeste nechaly.

luzza
1. dub 2009

mysko
ono jde spíš o to,že miminka po porodu zhubnou a nabírat začnou zase až tak ten třetí den...takže se nejspíš ta druhá beruška dostala pod 2 kilka...ale určitě to už dohnala 🙂 🙂

luzza
1. dub 2009

jani
tak jaký mají pásy u nás ve špitále nevím...jsem zvědavá 🙂

luzza
1. dub 2009

ale myslím,že budou mít taky ty pro dvojičky...už proto,že náš špitál je
Baby Friendly Hospital a nemocnice s certifikací podle ISO normy.
Jsme perinatologické centrum - pro riziková těhotenství i novorozence s nízkou porodní hmotností.
Ročně se u nás narodí více než 2000 dětí.

jankatr
autor
1. dub 2009

No tak s takovouhle vizitkou - by je mít mohli 🙂

Ty Luzzi tak mě tak napadlo - jak to vlastně dopadlo s tou brzdou na kočárek??? 😕 Máš ji tam nebo ne?

luzza
1. dub 2009

a pro zajímavost...
V této nemocnici ..Nejmenší dítě, které se narodilo, přežilo a ve 4 letech se normálně vyvíjí, vážilo 550 g.
V roce 2007 to bylo 30 dětí, nejmenší s hmotností 530g.
V roce 2008 to bylo 28 dětí, nejmenší s hmotností 560g.

luzza
1. dub 2009

jani
na brzdu jsme se nakonec vyflákli 😀 😀 😀

luzza
1. dub 2009

je fakt,že na těch nedonošencích jsou to teda žížalky,to by člověk brečel...

luzza
1. dub 2009

a ty porodíš takový macky 😀 😀 😀 😀 to je sranda 😀 😀

tina30
1. dub 2009

luzza to je dobrá statistika i dobrá vizitka. naštěstí tvoje holčiny už maj skoro 2 kilča. 😉

luzza
1. dub 2009

tinko
taky to píšu pro holčiny tady na dvojčátkách jako povzbuzení 🙂 🙂 🙂 aby se ničeho nebály 😉 😉 😉
a ti tvoji broučci jsou už taky velký 🙂 🙂

sorbona13
1. dub 2009

Narazila jsem na super těhotenské pásy, jeden v černé barvě už mám doma z jiného e-shopu a teď váhám, jestli si nekoupit ještě jeden, hodně se mi osvědčil, nemusím kupovat nový trička, koukněte na http://www.protehulky.cz/cz/shop/tehotenske-pasy

adrosek
1. dub 2009

-tak já si odpoledne spočla a usnula jsem dokonce na dvě hodky
-tak vidím že každá už máte nějakou kosmetiku doma,tak budem taky muset pokročit

myska77
1. dub 2009

Sorbi ty pasy jsou uzasne 😀 Hned bych je skoupila ve vsech barvach, kdyz ja mam nejak vsechna trika dlouha nebo uz jsem si nakoupila takove ty tuniky, takze vsechno mi zakryje bricho, no ale asi si jeden na leto koupim, jen ze srandy 😎

sorbona13
1. dub 2009

myska: já si ještě jeden jeden koupím asi na léto, podle toho, jak velký budu mít pupek, jestli to poroste tímto tempem, tak už mi žádnej pás ani nebude 😀

právě jsem si odšťavnila celer s červenou řepou, neskutečná dobrota 🙂

hanulka3112
1. dub 2009

Ahojky Holky, tak dnes jsem konečně došla k obvoďačce pro razítko do průkajdy 😉 🙂 a pak jsem šmejdila po městě a zase malým něco přikoupila 😀 jinak mě ale zklamalo počasí tady je pořád pod mrakem takové pochmůrno 😒

tina30
1. dub 2009

hanulko dneska je tady taky pěkně šero, celej den. já jen doufám že zítra už zasvítí sluníčko. bude hned veseleji-.

tina30
1. dub 2009

holky jak to máte dneska s pohybama? moje mimča jsou dneska až příliš v klidu, tak nevím jestli odpočívaj nebo co se děje.

tina30
1. dub 2009

jo a ted má jedno škytavku. chudáček