Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
15. dub 2009

To né Sorbi: to vím teprve z 3D UTZ ve 20+3tt jak jsem byla 🙂
A jak je tobě jinač? Co kluci řádí?

myska77
15. dub 2009

Tak jsem se probudila a podpocinula z toho MOtola.
Sorbi: super zpravy, mam radost, a ze se pry cipek nezvetsi, fakt Ti urcite prospel ten opustak 😀 KET Ti uz Artep vysvetlila, kdyz se chodi na IVF, tak pokud je vic embrii, tak si nektere schovas a zmrazis na priste. Ja mela 28 folikul, z toho bylo 21 zralych vajicek, 18 se oplodnilo a prezilo, takze bylo 18 embrii (10 ICSI a zbytek prirozene), 2 mi dali cerstva. Ten 5.pokus jsem si nechala dat take 3 jako Lenus, ale spis kvuli tomu, ze byly embrousove zamrazeni po 3, tak proc toho jednoho vyhazovat. A ujmuly se nam 2, tak jsme nemuseli na redukci, ale byla jsem pro ni take rozhodnuta.

Lenus: za to by Te nikdo neodsuzoval, 3cata jsou fakt desne rozikova i na narocna financne pak pro pojistovnu pokud se narodi predcasne. Ja podepisovala dokonce i nejaky papir, ze na tu redukci kdyztak pujdu.

Artep: ke svemu gyn.uz nechodim, on si dvojcata nenechava od 20.tt, dal me uz do rizikove poradny po porodnice a tam je to jak na bezicim pase a asi je to zdrzuje nebo nevim proc se tomu vyhyba. Jeste jdu ale v patek na 4D UTZ jinam, tak si reknu tam o to pohlavi.

sorbona13
15. dub 2009

lenul: já myslela pohlaví toho embrya, co vám vzali? Kluci řádí, už je to někdy vidět i přes břicho 🙂 Někdy si říkám, že to bude asi mazec, mít doma 3 chlapy 🙂

myska77
15. dub 2009

Sorbi: oni Ti daji 3 pokud uz nemas co zmrazit a mas 3 embrouse cerstve, tak se nevyplati mrazit jednoho, je to dost drahe, u nas 7000. Tak Ti daji 3 a doufaji, ze se neuchyti vsechna. A pak muj pripad, ze uz mas nekolikaty pokus a mas j zmrazene najednou, tak je skoda jednoho vyhazovat. Ono kdyz clovek chodi 7 mesicu na IVF a porad nic, tak ses schopna si jich dat i 5, aby se aspon jeden ujal 😀 (to prehanim, ale o riziku pri redukci v tu chvili vubec neuvazujes)

adrosek
15. dub 2009

-lenulin neboj,já si myslím že tři by bolo už velký záhul,hlavně pro tebe jako,hlavně že ty dvě jsou vpořádku a ty taky
-já to magnesko beru taky 3x2tbl.a myslím že je to lepší,taky ale když jdem delší dobu nebo něco dělám tak cítím jak se pokouší tvrdnout

lenulinka21
15. dub 2009

sorbi: nevěděli ru reduci mi dělali když jsem byla v 10tt.
Nám z prodloužené kultivace zbyly 3 embrijak takže nám dali 3.Jak píše myaska
je škoda to jedno vyhodit a taky tímpádem nechat mrazit.

sorbona13
15. dub 2009

myska: to musí být hrozný nervy, nemluvě o penězích 😕

myska77
15. dub 2009

Sorbi no to mi povidej, prvni IVF s metodou ICSI a zamrazenim zbylych nas prislo na 25 tisic
(a to to jeste dotuje pojistovna), normalne by v nasem CARU (Centrum asistovane reprodukce) IVF stalo 80 tisic. Drahe jsou ty leky co si pichas a pak jeste nektere ukony pojistovnsa nehradi vubec, jako treba tu mrazeni nebo ICSI metodu no a pak nehradi zadny KET (transfer tech zmrazenych). Takze pak kazdy KET me stal 7500,- a to jsem jich mela 5. Sila vid? Jsou ale i holky co tech pokusu mely i vic a treba museli prestat, protoze jim dosly penize.

artep26
15. dub 2009

Jo jo, nás ty děti taky přišly asi na 27 000 Kč a to se chouďata ještě ani nenarodily 😀
Ale co se dá dělat, dala bych i víc ale ty nervy to je děs. 😒

adrosek
15. dub 2009

-nás mimča stály 18.tisíc mamky,takže vidím,že každá sme za ěn pěkně zaplatili co?
-no hlavně že se to povedlo ale všem a je vše ok

sorbona13
15. dub 2009

myska: to je teda síla, na to aby si člověk pomalu vzal půjčku, hypotéku na dítě 🙂 Ale hlavní je, že se vám to nakonec povedlo.

artep: a to je teprv začátek, já když spočítám, co jsme dali jenom za kočár a výbavu, tak na mě jdou
mrákoty 😝

lenulinka21
15. dub 2009

Tak nás celé umělé vyšlo na 34tis + cesty do Brna ale stálo to za to. 🙂
Měli jsme to se vší parádou chtěli jsme do toho dát všechno.

Nejhůře jsou na tom páry co tam snad už byli 100krát a nic peníze v čudu
a to nemluvím o nervech a jejich psychice.
Stejně by měli vymyslet něco pro ty chlapi hl. myslím na to sperma nám třeba řekli
že se s tím nedá nic moc dělat. Ale v dnešní době?

adrosek
15. dub 2009

-jojo máte pravdu holky,nejhůře jsou natom ty,kteří už zkoušeli tolikrát a nic,já znám jednu známou,která už jde po 6.a dali do toho už tolik peněz,ted za poslední platili 40.tisíc kč a to už po několikáte,brali si aji půjčku už na to

luzza
15. dub 2009

tak jsem vás dočetla 😝 uff...
lenul - tak to tě úplně chápu,trojky bych si nenechala,ani kdybych neměla domíse (jak psala artep) když zvážím všechna pro a proti,byla by to pro mě jasná volba! Jankatr měla taky zavedený 3 embrouše,ale ujali se jen Kuba s Máťou 😀
jinak - nám vyšlo první IVF,takže jsem byla strašně šťastná 🙂 ,navíc mi je už 32,takže mě trochu stresoval i věk...

adrosek
15. dub 2009

-no je to strašné stěma mimčama v dnešní době,v dnešní době mi přijde,že to ani jinak nejde snad pomalu než s pomocí dr.

luzza
15. dub 2009

holky a jak jsem vám psala,že ta kámoška porodila ivfkové miminko po X letech léčby neplodnosti,tak se ujalo 5 let staré embrio!!!! 😅 😅 dali jim tam poslední 2,které v mrazáku měli a pak se už na to chtěli vykašlat,rozjeli žádost o adopci a ona se z toho se narodila holčička jak obrázek 😵 😵

lenulinka21
15. dub 2009

teda Luzz to je příběh to hnedka povzbudí 🙂 🙂

holky to je fakt co ti lidi třeba už do toho vrazili jsou chudáci zadlužení
a nervy v háji ☹
jak píše Androsek příjde doba kdy to bude naprosto normální jít na umělé.
Třeba naši vnuci a vnučky to takhle budou řešit-to je hrozná představa, že?

lenulinka21
15. dub 2009

Jinak Vám všem děkuji za stejné názory jako mám já na tu redukci
to víte všude se mi nedostalo pochopení ale každý má právo na
svůj názor 😉

A vůbec honí mě mlsná takže jdu šmejdit co zbylo z Velikonoc za dobrotky 😀

luzza
15. dub 2009

lenul
já jdu taky něco prošmejdit 😀

lenulinka21
15. dub 2009

baf... tak já vyšmejdila kinder vajíčko a v něm auto Smart 😀

A to jsem vám ještě neřekl že scháníme větší auto bo ta naše malá Mazda je
fakt MALA vleze kočárek ale né KLUCI ☹
Takže to vidíme na Octavii combi-asi 🙂

adrosek
15. dub 2009

-jojo lenulin velké auto je potřeba co
-no my máme octavii a kočárek se nám naštěstí vleze,ale budeme zřejmě kupovat ještě jedno auto,aby měl manžílek čím jezdit do práce

lenulinka21
15. dub 2009

tak my uvažujeme stejně Mazdu si manžel nechá na práci
a mě a Klukům nechá Octavii 🙂

luzza
15. dub 2009

lenul
nám se octávka zdála malá,vzhledem k tomu,že potřebujeme do zadu 3 dělený sedadla,bo Niky jezdí ještě s podsedákem... proto jsme sáhli po tom sharanovi 🙂 je vážně obrovskej a dozadu se vejde kočár i bez úplného rozložení kočáru 😉

adrosek
15. dub 2009

-my taky máme nyní octavii a druhé auto bude menší,jen aby měl včem jezdit manžílek do práce
-tak si jdem dát něco na zub nyní

veruleg
15. dub 2009

ahoj holky, mate vsechny muj obdiv jak vas tady ctu, co vse jste musely podstoupit ....... 😔 Ono to musi byt asi i sileny napor na psychiku. My se rozhodli ze zacnem par mesicu po svatbe a kdyz se to na poprve nepovedlo tak mi sedl broucek do hlavy.....blbec co....no a hned druhy mesic se zadarilo a hned dvojatka, az si tady mezi vami pripadam trapne 😕

Jinak cukr dopadl vyborne, vse je v norme. V patek bezna kontrola, tak uvidime...brisko tvrdne casteji a i v noci.

adrosek
15. dub 2009

-veruleg tak to je odbře že cukr dopadl ok
-no já se loučím pro dnešek,papa

myska77
15. dub 2009

Veru bud rada, ze se Ti to povedlo prirozene, ono pri IVF neni o co stat, clovek porad jen pocita dny a terminy, kdy ma kam dojet a co si do sebe nechat pichnout a vlozit 😅 Dobre, ze mas cukr v pohode, ja se vysledky dozvim az v pondeli a to jsem tam byla uz pred tydnem, ale nechtela jsem cekat dalsi hodinu.

Uz to taky dneska balim, tak dobrou vsem a jdu si povidat misto s Christianem a Matyskem s Emou a Matyskem 😀 😀 Jsem zvedava, kolikrat nam to jeste zmeni 😵 Tak sladke sny

zanetik
15. dub 2009

Mysko jen jsem ti chtěla napsat, že s kočárkem jsem maximálně spokojená, každej je z něj unešenej a hlavně když ho vyzkouší... dnes jsem zkusila i autosedačky, jezdily jsme po městě a je to super (jen ty původní adaptéry na to nám teď vyměnily za nové, tamty stáhly, že nebyly dost bezpečné, ale ty my nestihly vyzkoušet).
Možná jediný problém bude až budou ve sporťáku že budou ve směru jízdy, že nejde přehazovat rukověť, ale já to jako problém nevidím, nemá to jediný kočárek a když bude pršet nebo chumelit budou mít stejně slídu.

luzza
16. dub 2009

dobré ránko dvojmamky moje 🙂

luzza
16. dub 2009

holky mě se táák blbě spí 😝 😝 bolí mě kyčle i kolena,při přetáčení funím jak zvíře 😅 no hrůza 😝 a pod nohy si dávám polštář,abych se ráno vešla do bot,bo ty otoky jsou šílený 😝 už si docela přeju,ať se holky naroděj 😅