Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
20. dub 2009

Artep, 😀 😀 to by bolo....
Luzz, uvidis, budem drzat palce aby ta nechali este doma.Tie otoky si mala od zaciatku alebo az teraz?, bo mna prekvapuje, ze ja ziadne otoky nemam, nastastie.

artep26
20. dub 2009

Jasný, to by mě taky nebavilo.
A jak jsou holky?? Zkusíš rodit normálně??

artep26
20. dub 2009

Blucko no doufám že to tak nebude 😀 😀 😀

artep26
20. dub 2009

Holky mám hladíka, tak si jdu něco ulovit a jdu něco dělat, jsem dneska zahálela 😅
Zatím pa a mějte se kočandy 🙂

blucka
20. dub 2009

aj ja sa s vami lucim, zachvilku dojde manzel, tak idem este nieco porobit.papapa

sorbona13
20. dub 2009

luzza: drž se, snad tě ve špitále nenechají, držím palce, ona je to totiž hrozná otrava tady být 🙂 A navíc když máš ještě doma Dominika 😒
Jinak podprdy mám asi 3 od kamarádky a zatím se do nich vejdu, i když prsa se mi teda taky zvětšila, snad už dál neporostou...
Postýlky máme u manžela v práci ještě originál zabalený a dá je dohromady asi až v době, co budu s klukama v porodnici, až se narodí...

luzza
20. dub 2009

bluci
ty otoky mi začaly kolem 30.týdne... ☹

luzza
20. dub 2009

artí
při poslední kontrole byly holky áčko hlavičkou,béčko příčně...
teď se mi zdá,že už leží jinak 😕 😕 😕 tak jsem zvědavá...
jinak bych ráda rodila normálně...

luzza
20. dub 2009

sorbonko
děkuju 🙂 🙂 snad to dopadne OK 😉 hlavně ať jsou holky v poho...

adrosek
20. dub 2009

-jojo luzza tak at dobře dopadneš tedy,pak dej vědět
-my postýlky ještě nemáme složené,jsou v pokojíku,ale ted někdy je poskládame taky at je to nachystané
-no tak jsem zvědavá od toho 30.týdne jestli taky začnem otíkat

zanetik
20. dub 2009

Luzzo vypijou jak kdy od 30 do 70 proto je vážím a tak do 100 je dokrmujeme, takže různě, dr. teda myslela podle váhy, že by jim 80 stačilo,ale to brečej a Verča si strčí do pusy i celou ruku 😅
Jinak dudák Nela vůbec ani ho nechtěla ji natahovalo, ale Verča nám s ním večer 2x usla a do 10min jsme ji ho vzaly a od té doby nic, tak uvidíme.
Jinak pořád máme dokrmovat stříkačkou, že by si mohly na lahev zvyknout a odmítat prso, že to sání není ještě dokonalý.
Artep já to řešila taky tak, ale když jsem viděla jak holky ublinkávají když jsme je daly spát, tak jsem se bála, aby se tím neudusily i když je dávám spát na bok. Sehnala jsem nový na netu jeden za 2tis.pak je snad prodám. A tašku jsem měla někdy od 30tt možná 28tt mi dr. řekl a postýlku jsme chystaly ten den co jsem se vrátila z porodky 😉

jankatr
autor
20. dub 2009

Luzz tak doufám že dáš vědět kdyby něco 😉 🙂

U nás v porodnici dudlíky nikomu nenutí ale mají je napsaný i na seznamu do porodky, a záleží už pak jen na mamině jak se rozhodne. 🙂

luzza
21. dub 2009

dobré ránko holky 🙂
dnes jsem spala dobře 🙂 va WC jsem běžela jen v 1 hod a pak v 5,takže pohoda 🙂

luzza
21. dub 2009

adrosku
otoky nemusíš mít vůbec...já je měla i při domčovi (ale né tak velký)

žanetko
tak to holky pijou hezky 🙂 jsem si představila Verunku,jak má tu ruku v puse 😀 že vám to jde dokrmit tou stříkajdou je super...oni ještě trošku přiberou a pak budou mít víc síly a budou tahat jenom z tebe 😵 😵
myslím,že už to bude trvat jen chvíli a stříkačku budete moct vyhodit 😉

luzza
21. dub 2009

jani
jasně že bych hned dala vědět...já na vás myslím snad víc jak na rodinu 😅 😀

luzza
21. dub 2009

dneska se náš "model" zase vymódil 😀 a taky mi ráno oznámil,že už nebude nosit takovýhle ponožky a vyndal ze šuplíku asi osmery... 😨 prý jsou dětský 😨 (a to na nich nejsou žádný obrázky! 😨 jen maj třeba barevný proužek,nebo barevný paty) Tak já budu muset dneska nakoupit nové ponožky 😒 (samozřejmě NEDĚTSKÝ 😠 😠 😠 )

artep26
21. dub 2009

Dobré ranko,
Zan tak ať holčinky hezky přibírají a můžeš už jen kojit. No jo no, jsou to drobečkové, ale ony to doženou 😉
Luzz ponožky už jsme probraly na IVFku ... 😀 😀 😀
A co dnes plánujete??
Já se tu u PC přemlouvám k DPH, asi s tím budu muset začít, no zase jsem to nechala na poslední chvíli, klasika 😅 To jsem celá já 😕 😝 😀

adrosek
21. dub 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny,já jsem předchvílí vstala,vnoci jsem nějak nemohla spát tak jsem se převalovala a pak sice usnula,ale bol to boj,tak jsem dospávala ráno
-ted posnídám a pak budem jen odpočívat,mám nakázan od manžela,tak budem kukat na telku,odpoledne se chystám do kosmetiky se trocha zkrášlit zase
-tak snad nebudou otíkat nohy,mě jen víc buší srdíčko jak jsem psala včera,asi tím jak zásubuji další dva oběhy atak,docela mě ro viděsilo,ale manžílek říkal že to nevadí,že jedině kdyby se to zhoršovalo tak uvidíme
-tašku do porodnice ještě zbalenou nemám,ale asi ji taky zbalím pomalu,holky je někde seznam co si musíte všechno vzít do porodnice

lenulinka21
21. dub 2009

čauki mamky 🙂

tak já jsem na tom stejně jako Androsek s tím spaním je to
fakt na střídačku.

jinak jsem ráda že mám vše vyprané a vyžehlené potom až budu
jako opravdový vorvan 😀 by se mi do toho nechtělo.

věci do porodky už chystám pomalu chybí mi teda ta podprda a kalhotky ty
jednorázovky.Košilku využiju erární protože to stejně bude špinavé od všeho možného
až pak mi tu moji donese manžel(později).

holky co rodíme v létě myslím že bude stačit na cestu domů 2 dupajdy, 2 body s dlouhým rukávem
2čepičky, dvoje ponožky a zabalí se do zavinovaček?

adrosek
21. dub 2009

-jojo lenulin,taky jsem si dneska napsala seznam věcí do porodky a postupně si to budu chystat,musím si nakoupit taky ty jednorázovky kalhotky ještě,nějaký ten malý hyg.balíček,ty podprdy taky nemám ještě
-j taky jej budu odnášet holky jen v dupačkách,kabátek,letní čepička a ponožky no a záleží jak bude tak jej přikryjem v autosedačke dekou
-budete si půjčovat v porodnici věci na miminka nebo si donesete vlastní

artep26
21. dub 2009

Tak jsem se chvilku odtrhla od DPH, no nijak mě to neba ...
Já mám koupené do porodky overálky a čepičky, ještě musím koupit bodyčka a ponožtičky a tak myslím že max. deka do sedačky, ale snad nebude potřeba. Jo a až budeme odcházet, tak budou v rychlozabálkách 😉
Já se teprve musím podívat, co do porodky, nějak si to nepamatuji. 😉
Adri taky jsem přemýšlela, zda dětem vzít svoje oblečení, ale nebudu to řešit, kdyžtak pověřím manžu, aby něco přivezl, uvidím i jak plínky, když bude málo, tak taky přiveze. 🙂

adrosek
21. dub 2009

-jojo asi ano tedy artep
-já nebudu brát ani svoje rychlozavinovačky,oni je tam taky zabalí do peřinek co tam mají
-já je už pak do sedačky nebudu balit do ničeho pokud bude teplo

lenulinka21
21. dub 2009

já si asi půjčím v nemocnici pro kluky jen jin vezmu
to v čem pojedou domů. O starost bude méně.

no a asi vezmu jen deky do autosedajdy lepší jak zavinovačky
ale ty si tam vemu kdyby něco.

artep26
21. dub 2009

No uvidíme holky jak bude, a kdyžtak zasáhnou manžílkové a něco dovezou, ne?? 😝

myska77
21. dub 2009

Ahoj mamky,

ted jsem se vratila z poradny, vse pry OK. Cesta tam byla silena, trva mi to tam cca 10 min a ted jsem jela 45, ja myslela, ze chcipnu, uz mi vadi i to auto 🙄

Jinak Lenul, An´drosku: budu si taky kluky brat z porodnice jen v dupajdach, kabatku a cepicce a podle potreby prikryju v autosedacce dekou.

Jinak tasku do porodky mam uz od 23.tt, doktori me vyplasili a udelala jsem dobre, ted mam klid. Jinak MOtol ma seznam veci na netu, takze vim, ze potrebuju jen svoje veci jako zupan, vlozky do podprdy a pantofle. Zbytek veci na me i na mimco vcetne kosmetiky a hygienickych potreb mi tam daji.

Andry: veci na mimi si v porodce pujcim, v Motole ani neni takova praxe brat si svoje.

holky jinak to spani je desny, ja uz tyden nespala 😢 😢 uz to nejde ani pres den, vcera mi bylo tak zle, ze jsem ani nepsala, bricho mi tvrdlo po 10minutach a tak obecne mi nebylo dobre, ja uz fakt nemuzu ☹

artep26
21. dub 2009

Mysko musíš to dát 😉 prostě co nejdýl 😉
A co ti řekli na to tvrdnutí po 10 minutách?? To je docela dost, ne?? No nevím, určitě tě doktor prohlídl a když píšeš že vše OK ... 😉

myska77
21. dub 2009

Zanet tak to holky pijou docela dost tedy s tim dokrmem, za chvili z nich budou poradne zenske 😀 My do tech podlozek taky pujdem, preci jen nejaka jistota a trocha klidu to je, hlavne s tim ublinkavanim.

myska77
21. dub 2009

Artep, diky, no co mi zbude, z bricha si je nevyndam, doktor rekl, ze co se divim s dvojkama, ze at beru Magnezko dal, uz tak ho beru dost a at lezim. No ale videli ste nekoho 3 mesice jen lezet, to se proste neda 😖 Vcera jsem cumela vecer na TV a to jsem LEZELA a bricho trvdlo i tak, kluci ani moc nekopali az jsem se zacinala bat. Dneska uz se ohlasili, tak jsem v klidu. Manzel je ted na tyden pryc, tak mi nema ani kdo uvarit, no ale co, dost skuhrani, vzdyt jsme na tom vsichni stejne, jen mi to uz prijde dlouhy 😒

adrosek
21. dub 2009

-jojo asi tahat zbytečně moc věcí nemá cenu že,taky si vemu věci jen na sebe a pro mimčo jen plinky a dudlíky atd.to co je potřeba,ostatní věci půjčí
-myska tak to je dobře že kontrola dopadla ok,já jdem zítra tak jsem zvědavá tedy,bude velký UTZ tak se těším a aj bojím
-no sbalením té tašky,jak sleduji tak bych měla taky zabalit

artep26
21. dub 2009

Mysko mně je celkem dobře, bříško po Magnezku 2x1 docela přestalo tvrdnout, jen to sezení mi prostě nedělá dobře. A ležení taky moc ne, když hodně cajdám, tak mi zase natékají kotníky. Tak si asi musím stoupnout na uši nebo co 😀 😀 😀
Taky mám hodně ležet, ale to se prostě nedá. Ještě dopírám věci pro prťata a chci mít vše připravené, kočár jsme ještě ani neviděli ...
Někdy se taky bojím, páč se miminka neozývají, ale jindy zase kopou a melou se jako o život ... no holt jak se píše, mají období spánku a období aktivity.
Holky jak jsou teď ty naše drobátka asi velký?? Všude píšou něco jiného a nevím čeho se chytit. Nevíte některá?? 😖