Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
19. kvě 2009

Ahojík mamky. 🙂 🙂

Dlouho jsem tu nebyla ale četl ajsem Vás poctivě.

Jééé vítám novou maminku Anny 🙂 máš moc krásné fotky kluků
nemohla jsem se vynadívat a taky ty váhy co měli- no super hl.přejeme
zdraví a at vám klukci rostou jako z vody.

Sorbi: teda ty musíš mít železné nervy. Já bych už vzekem porodila 😠 to snad
není ani možné co se tam v nemocnici děje. Máš být v klidu a né prožívat každodenní
tiátr se spolubydlícíma. No snad tě brzo pustí V tom 30tt bys už byla doma?

adrosek
19. kvě 2009

-annytak hlavně že jste to zvládli a je vše ok a kluci jaou ok
-já stále rozmýšlám jak budeme rodit ještě nevím,jednu mám hlavičkou dolu a druhou mám na příč ces břicho jakoby hlavou za ní tak nevím tedy

anny84
19. kvě 2009

adrosek: a ty si muzes zvolit, jak bys chtela rodit? Tak ono mas jeste cas, treba se jeste slecna otoci taky hlavickou 🙂
Ja nakonec byla mozna rada, protoze Davidek, ten sel jako druhy a byl trosku priduseny, musel dostat kyslik, tak nevim, jak by to bylo, kdybych rodila normalne. A to byl po minute venku za brachou.

Uplne vam ale zavidim, ze jste jeste tehotne, bylo to fakt krasny, tak uzivejte 🙂 🙂
Ale potom je to zase uplne jine, a taky krasne.

Pro me byl zacatek horsi, kluci nechteli papat, ale pak se to rozjelo

adrosek
19. kvě 2009

-no on se mě ptal jestli u vím jak chcem rodit,že pokud bych chtěla císaře tak mi jej udělá,no já se právě bojím proto,aby nebyla pak nějak přidušená ta druhí a neboli nějaké komplikace při normálním porodu tak nevím
-a kojíš je oba dva zaráz nebo jak to máte nacvičené co a jak skoupání,koupeš je taky zaráz nebo obden každého,to si myslím že by stačilo aji ne

kacatko000
19. kvě 2009

Ahoj holky
přeju všem hezké ráno

Anny vítej mezi náma, koukala jsem na fotečky a kluci jsou úžasní!!!!!! A ty váhy no super... jen nevím jestli to dokážu vydržet taky tak dlouho, jsem strašnej hubenourek. Ale máš opravdu krásné dětičky.
začátky jsou asi opravdu nejhorší, pomáhal ti někdo??

Reni to snad není možný, vím že ta holčina za to nemůže ale zkus to někomu říct, že jsi strašně nevyspaná a že už nemáš sílu, měli by s tím něco udělat. Mám dnes dojít na návštěvu a nebo budeš spinkat a dohánět noc?? Taky chápu, že když je člověk unavenej nemá moc na návštěvy chut, tak pisni.

Holky jak to budete dělat s doktorem, máte nějakého domluveného na porod a nebo to necháte na tom kdo tam bude??? Já chodím do rizikové poradny k super doktorovi, je vyhlášenej porodník a chtěla bych ho mít u porodu, ale nevím jak si to domluvit, zda mu jen říct a nebo se dávaj i peníze???

adrosek
19. kvě 2009

-no já bych taky chtěla svého dr.tak se sním ještě musíme domluvit jestli by bol ochotný dorazit

sorbona13
19. kvě 2009

lenul: domů by mě pustili ve 30tt jedině v případě, že se to nezhorší, ale dost o tom pochybuju, že by se to nezhoršilo, ale naděje umírá poslední. Zkusím ukecat aspoň ty víkendy, abych si trochu odpočinula.

adrosek
19. kvě 2009

-tak snad to vyjde sorbonka a aspn navíkendy budeš doma vklidu 🙂

blucka
19. kvě 2009

Anny, vitaj medzi nami a blahozelam ku krasnym miminkam 😵 😵 , moji kluci su tiez hlavickami dole, tak sa mozem rozhodnut ako rodit, ale nechavam to na situaciu kedy to pride. To je bomba, ze si vas tam nechali len 9dni, to je prave moja nocna mora,ze tam zostanem mesiac ☹ ...
Tvoja poznamka, ze nam tehu zavidis a mame si ho uzivat je mila 😀 , tak uz sa nestazujem 😉 a vydrzim...... 😵 😵
Kacatko, asi sa ho spytaj ci by nemohol byt pri porode a uvidis....
Niekde som citala, ze si za to platis ako za nadstandartnu sluzbu...

adrosek
19. kvě 2009

-tak já si chystám akorát něco na zub,ale jen rychlovku,nechce se mi nějak vyvařovat,tak všem přeji dobrou chut kdo si dává do nosu akorát

blucka
19. kvě 2009

akorat jaaaaaaaaaa, aj tebe dobru chut

myska77
19. kvě 2009

Ahoj holky,

Anny vitej, mas opravdu roztomile kluky. Jen si me pobavila tim, at si uzivame tehu, my si tady dost casto skuhrame jak uz to nezvladame co vsechno za potize nas trapi a Ty prijdes s tim, ze je to krasne obdobi. Ja tento nazor sdilena tak max.ve druhem trimestru 😀

Sorbi: chudatko, uz jim neco rekni, nebo at Te na noci pousteji domu, ze se fakt potrebujes vyspat.

Ja mela noc tak prumernou, kluci neuveritelne pracovali vcera cely den, pak i noc a jeste ted se obcas razantne ozvou, uz jsem to vcera malem zase nevydrzela. Takze jsem po snidani v 8, v 9 zase zalehla a vstala ve 12 😵 ted jsem sice dost vyvorana, ale po obidku pujdu zase klidne hajat 😉

Jinak zitra mam kontrolu, UTZ i poradnu, tak se snad zase dozvim vahy a jestli se otocili. Jsem zvedava co mi reknou na tu moji svedivku, tece mi strasne casto i krev z nosu a to ji zastavuju v umyvadle i treba pul hodky. A tyto dve veci nekdy prave ukazuji na ta jatra jak ste tu taky zminily, tak uvidim.

adrosek
19. kvě 2009

-myska tak zítra budeme držet pěsti hlavně,neboj bude to ok,mě taky týkávala dost často krev,ted se to nějak ustálilo tak uvidíme tedy
-tak já se nacpala tak chvílu spočnem a pak se vrhnem na ten koláč

lea77
19. kvě 2009

ahoj Sorbona, mě taky to áčko tlačí hlavičkou dolů, navíc mě přeléčili macmirolem asi nějaký zánět či co zjistili z kultivace pochvy, ale to mi připadá dávají každé holce co tam je. Může to mít taky vliv na to zkracování čípku.
Včerejší kontrola dopadla jakžtakž,tj. dětičky povyrostli, ale čípek je minimální 0,8 mm, takže mám jen ležet a ležet. Akorád ta cesta do Brna mi dala celkem zabrat, 50 km, pak 2 hodiny čekání a cestě zpět, no jdu zase do hajan, tak se drž ...

adrosek
19. kvě 2009

-lea ty se taky drž tedy a odpočívej hlavně

lea77
19. kvě 2009

díky adrosku, ty taky🙂 všechny tady.

adrosek
19. kvě 2009

-jojo všechny musíme vydržet co nejdéle 🙂

sorbona13
19. kvě 2009

myska: jsem zvědavá, jak broučci vyrostli a hlavně co ti řeknou na tu svědivku. Krev z nosu mi taky často teče, občas i z dásní, ale to je prý v těhu normální.
lea: ahoj, macmirol mám taky, objevilo se něco v kultivaci, ale prý to nemá vliv na čípek, chytlo mě to asi z průjmu, co jsem měla po magnosolvu. U mě se ten čípek zkarcuje spíš asi tím, že áčko tlačí dolů...

Byla za mnou doktorka, tak jsem jí prosila, jestli by mě nepustila aspon na noc domů, že se potřebuju vyspat a prý by to bylo na propuštění, že mě zítra vyšetří a uvidí se. Já jsem jí tedy říkala, že za každou cenu domů nechci, kdyby se něco stalo, tak bych si to do smrti vyčítala, tak se prý uvidí zítra po vyšetření, pořádně se jí vyptám na všechna rizika.

adrosek
19. kvě 2009

-tak se zítra uvidí sorbonka tedy,budeme držet pěsti aby to dopadlo ok a ty jsi mohla jít domů

artep26
19. kvě 2009

Ahoj holky,
Sorbi choudě, nemáš to tam lehký, viď?? A co špunty do uší?? Nezkoušela jsi?? Nebo někam kde je větší klid?? Ale ono je asi dost plno viď a člověk je rád, že tam je a mají ho pod drobnohledem. Kéž by tě pustili domů, viď??
Anny vítej a gratuluji ke klukům, jsou krásní 🙂 🙂 🙂
Mně doktor minule řekl na to že bych ráda rodila normálně, že se uvidí, ale většina porodů dvojek je prý CŘ.
No udělám co mi řeknou v porodnici, hlavně aby byla děti v pořádku. Jinak můj doktor ve FN v HK nerodí, takže já na koho tam narazím, ten tam bude. Moc se mi tam nechce, nikoho tam neznám, ale to neva, hlavně že je tam dobré zázemí pro miminka a maminky, kdyby se něco dělo, tak tam je dobře vybavená neonatologie a to je hlavní, že??
Já se dneska pachtila s ovocnýma kynutýma knedlíkama, trošku jsem uklízela a mám toho plné "brejle".
Do albíčka jsem hodila fotečky postýlek, dnesk mi přišlo povlečení a další věci, tak jsem to zkusmo povlékla a vyfotila.
Za chvíli dorazí kolegyně z práce na kafe, kolem 5 jdeme gratulovat k sousedům neteři a navečer dorazí kamarádka na drby ... tak to vidím že večer padnu za vlast a budu ráda že budu ráda.
Přeji hezký den, tady už svítí, je po dešti a je tam prostě bájo.
Zatím pa 😉

sorbona13
19. kvě 2009

artep: na to špunty nepomůžou, sestričky rozsvítí světlo a je po spánku špunty nešpunty. Navíc mi vedle hlavy hučí monitor, potřebovali zjistit,jestli není ohroženo mimčo, takže spánek naprosto nepřicházel v úvahu. Nechápu, proč paní nepřeložili na JIPku, když to s ní bylo tak vážný a doktoři se tady jen rojili...

blucka
19. kvě 2009

Sorbi, to by bola bomba, keby ta pustili.. 😵 😵 , drzim palce.
Myska, daj vediet ako ste dopadli, ale to krvacanie mam aj ja, ale nie az tak silne.
Kocky, stalo sa vam, ze vam az teraz praska brusko a to okolo pupiku???, ja sa teda mastim stale a vcera som si vsimla ciary okolo pupku a je to teda skarede a to ani nemam pocit, ze by mi nejak koza pla... 😠

myska77
19. kvě 2009

Blucka: me zatim kuze nepraska, ale Ty ses o mesic dal, takze treba to pak taky prijde. Ja mam zatim v pase o 45 cm vic nez pred tehu (z 60 na 105cm), nevim o kolik se brisko zvetsilo Tobe. Ale je fakt, ze me to nejvic tahne prave u pupku a pak po stranach jako boky. Zitra dam vedet, ale jen mi asi vezmou krev, tak nevim, kdy budou vysledky. Me uz tece krev i samovolne, kdyz spim, a to dost, fakt jsou to proudy a nejde to zastavit. NO ale vim, ze to k tehu patri, ale ze by az tak?

Sorbi: to by bylo super, kdyby Te pustili. Zase si vem jak casto Te tam kontroluji, denne urcite ne, takze kdyby ses tam treba 2x tydne ukazala, tak by to taky stacilo. A doma je proste doma a hlavne se vyspis a odpocines.

blucka
19. kvě 2009

Myska, mna to prekvapilo, ze ze to bolo zo dna na den, cez pupik mam 113cm, ale asi co by som chcela, su tam dve a celych 15 kilo mam v bruchu...urcite sa o tom porad s dr., ked sa ti to spusta samovolne a velke mnozstvo, uvidis co ti povie...istota je istota

lenulinka21
19. kvě 2009

Tak jsem doma z KO doktor spokojen, čípek drží- na prohmat 2,5cm
a kluci váží cca 1,2kg každý. Příště bude ve 30tt velký UTZ tak se těším bude
tam i manžel 🙂

Jinak já mám přes pupek 106cm a dneska mi dr. říká:
-no tak ted to máš velké jako s 1 mimi to už bys rodila a já smích, že s jedním
by to teda byla pohoda. Ale máme ještě nějakých 10týdnů čas.

Myska: to mě teda překvapuje s tím krvácením z nosu-no jsem neměla ale radši
se na to přeptej dr. at máš klid na duši 🙂

anny84
19. kvě 2009

Moc vsem dekuji za privitani a pochvalu kluku, to potesi 🙂 to pak vsechny poznate 😉

Jak jsem psala, ze zavidim tehu, tak to opravdu, ja mela cele hodne pohodove, i konec byl ok, akorat uz jsem se valila jak hroch, ale udelala jsem do konce uplne vsechno. Posledni 2 tydny pred porodem jsem teda mela otoky, to bylo horsi, ale porad to slo. V noci jsem spala porad krasne, max. 2x jsem chodila curat. Ale verim, ze to tak nema kazda nastavajici maminka, ale vsem bych to prala.

Me take dr. rikal cele tehu, ze porodim normalne, tak jsem s tim pocitala, ale tim, ze kluci byli velci, tak pri te posledni kontrole jsme se domluvili na cisari.

Moc vsem preju, abyste sve deticky donosily stejne dobre jako ja, ukonceny 37.tyden.

Ze zacatku to byl celkem zahul, ja jsem mela malo mlicka, takze jednoho nakrmit, potom jeste strikackou dokrmit, byl to takovy blazinec, ale na to si rychle najedete. Nam teda kluci nechteli pak pit z flasky, tak jsme z Aventu, pres Nuky dosli az k MAM flaskam, ty nam nakonec nastesti vyhovuji 🙂 Ted papaji jak o zivot, a taky se o jidlo umi krasne hlasit 🙂
Ze zacatku me trochu mrzelo, ze nemuzu kojit, protoze toho bylo fakt malo, ale vyhoda UM je pro me takova, ze kluciky muze nakrmit kdokoliv, coz je dobre, kdyz si uz potrebuji odpocinout 😉 A tatka, babi s dedou jsou z toho nadseni, ze si mohou kluky nakrmit.
Co se tyce koupani, tak to od zacatku praktikujeme tak, ze ja jednoho vykoupu, tatka si ho pripravi a jde krmit, ja vykoupu druheho, pripravim a taky jdeme papkat. Koupeme kazdy den, myslim, ze to je dobre, protoze kluci pak vi, ze se jde spinkat do loznice. Pres den je mam v obyvaku, tam mi uz spinkat nechteji, jen venku kocarek 🙂

adrosek
19. kvě 2009

-ahojík mamky,tak sme doma,boli sme se trocha vyvětrat
-anny děkujeme za rady a za zkušenosti
-tak ono taky uvidím jestli budem kojit nebo ne že,kdyby ano tak jedině že budem kojit jedno a tatka koupat,ale chtěla bych obě dvě zaráz pokud to půjde tedy
-taky všichni píšete co dokrmujete tak se musí ze začátku stříkačkou nebo můžem hned najet na flaštičky

blucka
19. kvě 2009

Adrosek, nemusi, ale doporucuju to aby mimca neodmietali prsnik...aspon tak mi to bolo vysvetlene na predporodnom kurze...

anny84
19. kvě 2009

adrosek: s tim kojeni uvidis, ja si planovala, jak budu kojit oba, poridila jsem si i kojici polstar, ale tomu neporucis.
V porodnici mi kluky hned treti den prikrmovali, to delali strikackou, ctvrty den uz jsem je mela u sebe, tak se mi ptali, jestli chci strikacku, nebo flasku, ja zkusila strikacku, ale to byl des, bud to neslo natlacit, nebo jsem to zmackla hodne, az bych je v tom mlice utopila 🙂 tak jsem si pak rekla o flasku, a to bylo lepsi.

adrosek
19. kvě 2009

-no tak uvidíme podle situace že,to je pravda že pak by mohli odmítat prso,kdybych přeci jen trocha kojila,no ale uvidíme,bude to asi boj,ale budeme se muset přizpůsobit na všechno