Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
11. čer 2009

Ahoj holky,

Luzz: no jeste, ze holky po krmeni jeste vytuhnou, co, ze si clovek muze jeste zdrimnout.

Ja mela noc zase na pytel, asi se to strida, jeden den OK a dalsi des bes.

Jinak jsem vyfotila aktualni bricho dneska, uz mi ani nestaci ruka a musim pres zrdcadlo 😀 : http://picasaweb.google.cz/misule77/BrichanecJa...
tak jestli se chcete pobavit 😵

jankatr
autor
11. čer 2009

ahojky - přeju krásné ráno

Jinak pokud budete chtít juknout na fotečky tak v albíku je odkaz na rajče - sem se nám to nějak nevleze 😀 😀 😀
http://jankatr.rajce.idnes.cz/

luzza
11. čer 2009

mysi
nějak se mi to nechce načíst ☹ zkusím zase za chvíli...
jani
my vaše fotky na rajčeti kontrolujeme pravidelně 😉 😀

adrosek
11. čer 2009

-ahojík holky,tak přeji hezký den všem,sice zataženo ale snad se to yvebre ještě
-janka jasně že kukneme na fotečky

artep26
11. čer 2009

Ahoj holky,
tak jsem pokoukala fotečky u Myksky i Janky a jsou moc krásné. Kluci rostou jako z vody, jak ti už narození, tak ti nenarození 😀
Luzz holky jsou taky moc krásné a buclinky to jsou taky pěkné 🙂

Leňuli držím palec na dnešní KO 😉 pak se ozvi, jak jsi dopadla 😉

Adri ahojda, u nás taky nic moc, ráno svítilo a teď trošku pršelo a je zataženo. No na víkend a pak hlásí hezky, tak se těším, je to veselejší, když si můžu jít lehnout ven a odpočívat venku 😉

Všem přeji hezký den

adrosek
11. čer 2009

-jojo prý od víkendu hlási horka tak uvidíme tedy,to budem zrovna od neděle ležet v porodce tak uvidíme jestli tam umřeme horkem 🙂

artep26
11. čer 2009

Jé Adri tobě se to blíží kvapem, viď??
Tak pak dej někomu na mob. vědět, jak je a co prdelky.
A Blucce se to taky krátí, že??
Jejej mimisci další 😀 😀 😀

adrosek
11. čer 2009

-jojo krátí se to,pak jak budem moci tak se ozvem určitě nebojte

artep26
11. čer 2009

Tak budeme i s prckama držet palec, ale vše bude OK, viď??
Jdeš do celkové narkozy nebo do epi??

adrosek
11. čer 2009

-no snad bude ok všechno,ne jdem do epidurálu,chcem je hned vidět a slyšet

artep26
11. čer 2009

Já pokud mě čeká císař, tak bych taky ráda epidurál, taky se na ně klepu a hlavně jsem zvědavá a přišlo by mi nefér, abych já jako matka věděla poslední, co se nám vlastně narodilo 😀 😀 😀
To bych opravdu nepřežila 😀 😀 😀

adrosek
11. čer 2009

-no to je pravda a ty ještě navíc co to bude že,tak to je jasný,to musíš být u toho

luzza
11. čer 2009

já už budu mít navždycky z epi hrůůůůzu 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

luzza
11. čer 2009

po tom zážitku 😝 😝 😝 😝 😝 😝 už nikdy více...

artep26
11. čer 2009

Adri no právě ... 😀 přeci mě všichni nepředběhnou ...
Luzz ty jsi odstrašující případ a je smůla že jsi si to takhle vybrala ty. Ale jak říká ségra, jak je někdo z oboru nebo nějaký kulich (kulich - tak se prý u ségry v práci v Plzni na Lochotíně říká třeba nějakým protekčním pacientkám a známým a příbuzným personálu 😀 😀 ) tak je vždy jako na potvoru nějaká komplikace. A koukám se to potvrdilo. 😖

jankatr
autor
11. čer 2009

No musím uznat že po tom tvém zážitku Luzz nevím jestli bych teď do toho epi šla kdybych rodila až po tobě. Ale abysme holky jen neděsily - tak u mě to proběhlo v pohodě - až na tu nevolnost na sále - ale nevím jestli to bylo z toho, spíš ne, protože se mi začínalo dělat zle už na té kapačce ještě než se to rozhodlo pro ten císař.
Ale jsem ráda že jsem rodila až večer a většinu času z toho čekání na to až nohy přijdou k sobě jsem prospala - je to fakt dost divnej pocit, když máte pocit že ty nohy už cítíte ale když chcete cokoli udělat tak vás prostě neposlouchají. 😝
Jinak to bylo v pohodě a jsem ráda že mi ty první chvilky uplně neutekly 🙂

adrosek
11. čer 2009

-holky tak mě teda neodrazujte ztoho epi,to se už začnem pomalu bát jako ☹ já jsem taky z oboru tak snad mě taky nepostihne to co luzzu

luzza
11. čer 2009

artí
u nás se jim taky říká kuliši 😀 😀 ale snad jsem tu smůlu vybrala já a vy už budete v pohodě 🙂 😵
musím se přiznat,že v té bolesti mi byly holky úplně fuk,jestli je uvidím nebo ne 😔 taková jsem byla zlá máma 😔
sice mi je ukázali,ale já se nedokázala soustředit,takže to bylo takový naprd...

luzza
11. čer 2009

adri neboj
smůla už je tady na dvojčátkách vybraná 😉 🙂

luzza
11. čer 2009

jinak
většina fotek elinky a nelinky na
http://elcaanelca.rajce.idnes.cz

adrosek
11. čer 2009

-no snad už je to vybráno luzza ☹
-tak uvidíme v pondělí,raději nadtím moc nepřemýšlet

adrosek
11. čer 2009

-luzza moc hezké fotky těch tvojich princezniček 🙂

lenulinka21
11. čer 2009

Ahojík všem 🙂

No dobré zprávy nemám ☹ ☹ čípek žádný, otevřená na skoro 1 prst-podle dr.
nechal mě doma 😒 ale mě se to nezdá jak mě prohmatával tak od té doby to bolí jak čert.
A-čko je natlačené úplně dole že ho dost cítím, oba hlavičkama dolů.
Asi ale zajedu tedkom do nemocnice-vůbec se necítím. Přece jenom tam je člověk pod dohledem
a co doma? Kdyby mě to chytlo tak mi nestihnou napíchat injekce na dozrání plic.

Co myslíte?

veruleg
11. čer 2009

ahoj holky : tak ted jsem mluvila s Lenkou a chysta se radeji do te nemocnice. Pak mi da vedet co a jak tak ja vam napisu.

Ja uz jsem z kontroly taky doma. Dnes to bylo na dlouho, tak jsem docela vyrizena.
Tak A ma 1970g a je hlavickou dolu a lehce naleha
B ma 2200g a prekvapive po nekolika tydnech se otocilo, aniz bych to citila a je koncem panevnim dole.
Ozvy dnes merili 2x. Poprve meli docela dost uderu za minutu a ja i vyssi tlak. Pak po asi hodine ozvy znova, tentokrat uz v norme a ja tlak taky v norme.
Cipek mi udelal dnes jen pohmatem, ale tak strasnou bolest, jsem tam dole jeste nezazila...co teprv musi byt porod ☹ jinak za ty tri dny beze zmeny (predtim ultz, ted rukou....nevim jak pozna rozdil)
Prutoky pupecniky pry OK....A 1,02 a B 0,62 .....nevite kolik byla ta hranice kdy to uz je blbe?

Jinak me dostal do kolen, kdyz jsem se zeptala na porod. Rikal ze pokud budou A i B hlavickama tak vaginalne, pokud A hlavickou a B zadeckem tak mi daji vybrat....jinak cisar. Ja uz s nicim jinym jak cisarem nepocitala....tak abych se neprepocitala 😖

Kontrola az za 2 tydny...to je rizikova poradna co ? Pry to budem smerovat az klidne k 38 tt.

Na zaver diganoza : dohled nad vysoce rizikovym (ohrozenym) tehotenstvim

tak ja jsem rada, ze to takhle dopadlo,ikdyz z nekterych veci jsem teda JELEN 😕

adrosek
11. čer 2009

-ahojík holky,tak lenul potom dej vědět jak si dopadla tedy
-veruleg tak pěkné váhy mimin jsou už ne,mě to taky už bolelo když mě vyšetřoval potom,hlavně že to takhle dopadlo ne

blucka
11. čer 2009

Ahoj holky,
Veru, tak to maju mimca krasne vahy 😉 , ale ten zaver a kontrola po 14 dnoch je zvlastne, ale keby sa ti nieco nezdalo vzdy mozes na ko a od 36tt budes chodit uz po tyzdni. Tak to som zvedava do kedy ta budu drzat 3v1.
Ja myslim, ze Lenul urobila dobre, ze sla do spitalu aspon bude kludnejsia, budeme cakat na spravy...
Artep, to si vystihla, ze by som ako matka videla deti posledna 😀 ...
Luzz, po tvojom zazitku by som uz jedine celkovu 😉 .
Adrosek, uz balis? 🙂

myska77
11. čer 2009

Veru, mas krasne vahy mimousu, ne jednovajky uzasne. Co se tyce tech prutoku, tak jsem nekde cetla, ze od zacatku tehu, kdy je hodnota kolem 1,3 to klesa k terminu porodu az na 0,8, 0,5, ale i tak je to pry tim UTZ orientacni, jako ovsem vsechno na UTZ. Me treba minule v 32tt namerili prutok Acka vyssi 1,51 a rekli, ze je to jeste v norme, ale ze uz je to vyssi, porad to pry jde, budou jen vic hlidat a pokud mimi roste soumerne, neni ceho se bat. S tim porodem je to fakt divne, nezapomnel, ze mas jednovajecne? Kdyztak nepodepises porodopis a vydupes si cisare, u jednovajek je to riziko tedy ohromne u vaginalniho porodu, v Motole mi rekli, ze to NIKDY nedelaji.

Lenul udelala dobre, jsem zvedava jak pochodi. Do kdy se holky jeste pichaji ty injekce na plice, ja myslela, ze po 30.tt by to uz mimca zvladla.

Luzzy: fotecky uzasne. taky budu fotit o 106 😀

adrosek
11. čer 2009

-už mám nabaleno asi od 33.týdne raději,nyní tam dodám už jen zbytek na co si ještě vzpomenu,ale to asi až v neděli tedy,jojo už se to blíží 🙂

veruleg
11. čer 2009

ahoj holky , za ty vahy jsem fakt rada. Jen mam ted broucka v hlave ohledne toho porodu. No snad to mimousci zaridi tak, ze nebudou muset spodem 😔 Sranda je, ze doktroka co sedi hned vedle mluvila jen o cisari....ted na to nebudu myslet nema to smysl 🙂

adrosku :ja uz jsem sbalena od toho 29tt jak si me tam chteli nechat a pokazde tasku beru sebou do auta.Pro me to uz je jako talisman....kdyz je taska tak jedu domu... 😀 kdyby nebyla tak by sime tam urco nechalii 😅

Dnes nas videl soused a maval na nas....bo videl tu kabelu a hned se ptal, jestli uz teda vecer budou s tchanem zapijet 😀 😀 😀 😀 😀

Lenulinka jeste nenapsala, tak nevim....pisnu ji a pak dam vedet

veruleg
11. čer 2009

Mysko ty plice pry dozravaji ve 34 tydnu. Jinak teda brisko mas vetsi jak ja 😲 Ja se dnes dostala na vahu stejnou jak manzel 😠

Luzzi, Janko....fotky uzasne....mam vas v oblibenych a pravidelne nakukuju 😵