Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
26. čer 2009

-ne nevzdala,řekla jsem si že uvidíme jak budou nabírat,pokud by nějak hubly tak zase začnem s dokrmem,ale nyní jsem jej vynechala pač jak jsem psala tak se mi zdálo že pak nechtěla ode mě ☹ takže uvidíme tedy,si říkám že si vezmou kolik chtějí ne?

luzza
26. čer 2009

adrosku
jasně!!! máš úplnou pravdu 😉
vydrž jen kojit a uvidíš,jak budou přibírat 😉
věřím,že krásně 😵
koukni na naše holky,na jaký váhy už se "vypapkaly" 😀 😀 😀

adrosek
26. čer 2009

-no pěkně se vypapkaly holky tak doufám že ty naše se taky vypapkají pěkně a postupně,necháme se překvapit tedy
-hlady snad neumřou holky moje

luzza
26. čer 2009

adri
to víš,že ne 😀 😀 😀
dřív taky kojily ženský i dvě děti a šlo to 😉 a žádný nutrilon nebyl 😅 😅 😅
moje babička taky byla tzv. kojná..kojila ještě cizí dítě za peníze 😅 😅 a tak si přividělávala 😅
takže buď hlavně v klidu a pohodě 😵

adrosek
26. čer 2009

-jojo děkuji luzza,no jen sem měla strach aby mi nehubly,ale zatím pomalu nabírají 🙂
-tak já čekám než se mi vzbudí holky,nakrmíme a jdem chrupkat všeci
-tak se loučím pro dnešek,t

adrosek
26. čer 2009

-taky si říkám,že dřív nic takového nebývalo,žádný nutrilon a ženský ani nerozmýšlaly nadtím že by je měly dokrmovat že

myska77
26. čer 2009

Luzzy ta operace kyly dopadne dobre, mala to zvladne neboj. Clovek ma sice strach, ale ti prckove to zvladaji dobre. Me takhle malou operovali zase pupecni kylu.

Uplne mi je trapne sem ted skuhrat jak mi je zle, a jak zase rvu jak me boli jak kluci do me kopou,proti Veru je ted vsechno malicherne. 😢 Snad bude kocka brzo aspon trochu v poradku.

luzza
26. čer 2009

mysi
jen si postěžuj 😉 ten závěr těhu je fakt náročnej...ale brzy se ti uleví 😉
taky mi proti veruleg přijde ta kýla malicherná 😔 😔

myska77
27. čer 2009

Dobre ranko mamky,
tak dalsi probdela noc za mnou, bricho mam jak reseto a uz fakt nevim jak dal 😖 No nic, jdu neco delat, stejne si to musi kazdy vyzrat sam.

Luzzy: kdyby si mluvila s Veru, tak ji moc pozdravuj a poprej od nas vsech hodne sil a dej nam zase vedet jak se ma, ju?

lea77
27. čer 2009

ahoj Myska, taky tě zdravím po ránu, já ty noci mám taky hrozné, dneska mě to tak tlačilo úplně dole vpravo, jsem si říkala, že se snad nic z mimčama neděje, asi už je pěkně utiskuji.
Popíjím ten maliník a čekám co kdy přijde, zatím pořád nic. Asi z toho magnézka jak jsem brala jsem přemagnézkovaná ... v nemocnici kapačky, pak pořád 6 tablet denně a teď nic, ale co se dá dělat.
Začala jsem 38tt ... nechápu, ale přece jen všude píší, že nejpozději do ukončeného 38tt jdou dvojčátka v každém případě ven, že jo?

lea77
27. čer 2009

Jo další rada na vyvolání porodu je sex, co? Jen nevím teda jak s tím břichem a jaký by to byl požitek 😉

luzza
27. čer 2009

dobré ránko 🙂
holky spaly do půl devátý 😅 ,takže už konečně pochopily,že je víkend a že se vstává déle 😀 😀 😀
takže jsme převlečený,přebalený,nakrmený a teď se holky válej na gauči v obýváku a cumlaj dudlíky 😀

luzza
27. čer 2009

kočenky všechny co máte před porodem...MOC VÁS LITUJU!! ale už jen pár dní a strašně se vám uleví!!!
pro mě byl porod vysvobození a pak už jsem se cítila super!!! 😵 😵 😵 😵

leo
mě teda maliník vyvolával slušný tvrdnutí... 😉 ale magnézko jsem přestala brát dřív 😉

lea77
27. čer 2009

ahoj Luzza, tak to jsou šikulky ...
Luzza, ale tvrdnutí nevadí ne, jak to poznám, že se blíží porod 🙂 ???
Mělas přirozený nebo císař? Já se v tom tady trochu ztrácím, promiň. A v kterém tt ?

luzza
27. čer 2009

leo 🙂
rodila jsem ve 36+0 dle PM a ve 36+5 dle UTZ akutním císařem...přišla jsem ráno na příjem,začaly mi kontrakce a byla jsem už na 4 cm otevřená...přiroz. porod by byl nejspíš rychlý,jak říkal doktor,ale jedna holčička měla bohužel příčnou polohu,takže císař byl nutný.
břicho mi tvrdlo dost...jestli to vadí nebo ne prokáže jen monitor,je na něm vidět,jak se při tvrdnutí mění puls miminek...elišce se dost zpomaloval,takže to bylo špatně...utlačovalo ji to tam dost,byla už hlavičkou hodně nízko...
a že se blíží porod jsem poznala...při kontrakcích mě hodně bolelo mezi nohama,ale fakt dost...to při tom tvrdnutí doma nebylo... 😉

lea77
27. čer 2009

díky, luzza, no snad to poznám kdy mám jet ... mám takové obavy víš, ať to dobře dopadne.

lea77
27. čer 2009

tak pozdravuj bejbinka, jdu chvilku na dvůr načerpat vzduch, zatím pa 🙂

luzza
27. čer 2009

neboj leo 🙂 🙂 😉
všechno dopadne good 😉 😉 😀

myska77
27. čer 2009

Lea: Ty ses taky peknej drzak, do 38.tt tady vydrzela jen Zanet a Blucka. No mozna to z toho magnezka bude, moji zname ho zapomneli vysadit a to se otvirala uz v 18.tt a nakonec ji to vyvolavali v 41.tt. Ja taky mela konske davky v kapackach a magnezka 8 tablet denne, vcera jsem je vysadila. Je tedy znat, ze mi bricho tvrdne o poznani vic tak se jen bojim, aby jim to nevadilo jak pise Luzza. Ale v Motole na monitoru jim moje kontrakce zatim nevadili. A ses domluvena s doktorem, ze Ti to kdyztak v tom 38.tt ukonci? JInak k tem kontrakcim, fakt to poznas, ja je mela akorat v tom Motole jeden den od 16:00 do 02:00 a fakt se to pozna, bolelo me pri tom desne v krizi, vystrelovalo do trisel a stehen, molel me podbrisek jako pri MS a pri nekterych se clovek nemuze ani pohnut. Zacali po 10.minutach az ke 3 min. a pak jsem je rozehnala horkou sprchou. Takze to byli jen poslicci.

Jo a co se tyce sexu a dalsich babskych rad, tak to stejne pomuze jedine tehdy, kdyz uz je mimi i telo ready na porod a chce se mu ven. JInak se muzes postavit treba na rasy a nicim je ven nedostanes 🙄

Luzzy: mas ty holky uz pekne vycviceny, jsou to sikulky 😀

lea77
27. čer 2009

holky, tak mě docela uklidňujete, to potřebuji slyšet. Už se snad nebudu bát, že to nepoznám až to přijde.
To břicho mi začalo trochu tvrdnout, ale ne moc.
Myska, jsem domluvená na kontrole na úterý na ráno, podle doktorky, jak jsem byla v úterý si myslela, že to už další týden nevydrží, tak uvidíme, ještě jsou to 3 dny ... a na ukončení už bysme se určitě domluvili. Ale raděj bych to chtěla, aby to došlo přirozeně samo, vyvolávání asi není nic moc. Uvidíme.

myska77
27. čer 2009

Lea, taky nechci, aby to vyvolavali, jedne holcine v Motole, kdyz jsem tam lezela to vyvolavali od pondeli a ve ctvrtek ji stejne udelali cisare. Ty mas mimca jak, obe hlavou dolu a chces rodit prirozene? Me se porad otaci, takze to asi bude prekvapeni do posledniho dne. Tak v to utery dej urcite vedet jak dopadnes, ja jdu az v patek, to budu teprve 36+1tt, takze me jeste dva tydny asi nechaji. Ty kontrakce fakt poznas, ja se taky bala, ale kdyz fakt prisly, tak jsem si rekla ,,aha, tak tuhle bolest jeste neznam, je to fakt sila" 😀 Ale zase je fakt, ze kazdy to ma jinak. Spolubydlicka je ani necitila a uz byla v pulce porodu, ale ona mela vic kil tedy.

blucka
27. čer 2009

Ahoj dvojmamky...
vsetky zdravim a prajem pekny den....
Tu to vypada, ze bude prsat, snad to vydrzi, aby sme mohli von 😉 .
Mysko, aj keby ti porod vyvolavali, tak mi pride sialene aby to skusali niekolko dni. Mne to skusali Hamiltnovym hmatom a zataz.testom a jedine co bolo, ze som sa otvorila na3cm a to sa uz bali cakat a tak sa naplanoval cr.
Kocky vydrzte, plne vas chapem, ale bude tomu koniec....
My mame za sebou fajn noc, ale to zaspavanie Adama ☹ , uz neviem ako na neho, nechcem ho tahat z postielky, aby nemal pocit, ze sa bude nosit na rukach, je napapkany, prebaleny, ale aj tak trapci 😠 .Uz ponukam dokrm len jemu na noc, ale vyzahne 30vzdy.

lea77
27. čer 2009

Myska, měla jsem ultrazvuk před 10 dny, obě byli hlavou dolů, tak snad udělá doktorka utz ještě teď v út, pokud vydržím, nebo jak přijedu rodit. Vybrat mi asi nedají jestli rodit přirozeně nebo císař, chci rychlý a bezbolestný porod, jak jinak 🙂
Pokud do út vydržím a dojedu domů, určitě se ozvu.

kacatko000
27. čer 2009

Ahoj holky

včera jsem se dozvěděla o veruleg od sorbonky, je to srašné, chce se mi brečet ještě ted, když na to jen pomyslím, byla jsem z toho hodně přešlá a i v noci se mi to furt vracelo. Je mi jí hrozně moc líto. Jen mě napadlo, nemaj se náhodou jednovaječný dvojčátka rodit dříve?? Ona byla už V 36 týdnu, což mi přijde dost pozdě. je to stašný, nedokážu si to představit.

veru je mi to moc moc moc líto, ta bolest nikdy nezmizí, přesně jak psala luzzi ale čas ji aspon otupí. Musíš být silná pro viktorka, on vám to vše vynahradí, i když to místečko v tvém srdíčku bude vždy patřit eričkovi. Moc na tebe myslím ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Luzzi jestli budeš psát veru, vyřid ji, že jsme v myšlenkách s ní. děkuju

Luzzi mrzí mě to s tou kýlou, chuďátko takovej malej bobek a už musí na operaci, ale neboj vše dopadne dobře a malá pak už bude mít pokoj.

kacatko000
27. čer 2009

Androšku máš krásné holčičky a mají hodně vlásků, že.. 🙂

Bluci klučíci jsou sladoučcí, vypadaj krásně jak spinkají 🙂

Ahoj mysko jak ti je?? Už je to pro tebe dost těžké co?? Myslím na tebe, už to vydržíš a brzo se dočkáš miminek.
lea ty jsi teda fakt držák, já si to vůbec nedokážu představit, být v 38 týdnu, jsi statečná holka 🙂

Já se taky už moc necítím dobře, ale když člověk pak slyší co se vše může stát a po tom co potkalo veru, tak jsou tohle fakt maličkosti a člověk zatne zuby. Hlavně at jsme všichni zdraví a všechny dětičky tady a všude jinde, to ostatní už vždy nějak půjde

kacatko000
27. čer 2009

Holky koukám, že jste řešily magnézko a maliník, já jsem ve 34 týdnu, dokdy mám magnézko asi brát a od kdy začít popíjet ten maliník??

Mysko psala si mi o tom ultrazvuku, že jsi někde chodila sama a platila si to, pro klid duše, můžeš mi prosím poradit kde si byla a kolik tě to stálo??? Mě sice budou po 14 dnech dělat monitory a od ukončeného 35 týdne, bych měla chodit do poradny co týden ale na ultrazvuk mě pošle až v 38 týdnu, takže fakt po měsíci, tak nevím 😒

myska77
27. čer 2009

Ahoj Kacatko,
UTZ by Ti meli udelat vsude, kde ho maji, reknes jen, ze chces objednat jako samoplatce a je to. Nekolikrat jsem byla na Dlouhym lanu (Praha 6) u Doktora Simka, je to v tom centru Cordeus. Pak jsem byla taky 2x v Suchdole (Praha 6), tak je taky nekolik doktoru. Kdyz ho ma jakykoliv gynekolog, staci tam zavolat a zeprat se, jestli Ti udela UTZ, kdyz si ho zaplatis. Nemela jsem nikdy problem. Po mesici je to fakt pozde kor u nas dvojcat. Vem si Veru, sla po 2 tydnech a tohle.

kacatko000
27. čer 2009

mysko děkuju a prosím tě kolik tě to stálo???

kacatko000
27. čer 2009

Holky co máte po ruce globus, od včerejška je tam akce na plíny pamper sleep and play, mini 3-6 kilo , v balení je 70 kusů a jedna plína vychází na 2.70. pokud si koupíte víc jak dvě balení tak zaplatíte ještě mín.

myska77
27. čer 2009

Kacatko: stalo to vzdy okolo 350-400,-Kc, ale vetsinou se mi vsude venovali vic nez, kdyz to mam napsane od Mudr., tzn. i tehdy na zacatku tehu mimi vzdy zmerili, urcili vahu, prutoky, kontrola organu atd. Ted uz to delaji samozrejme ke konci, ale u tech placenych UTZ to delali i v rannem tehu.