Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
4. črc 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny konečně,holky pojedly ale nějak vyvádějí a nemůžou usnout nějak tak uvidíme tedy kdy zaberou
-jinak luzza my máme kapky sab simplex takový sirup tak snad ji to pomůže chudince,ale dneska se už vyprděla hodně sama bez pomoci tak uvidíme tedy
-jinak blucka sme boli dneska prvně venku,jeli sme na chatu k manželovým rodičům tam sme poseděli,holky chrupkaly v kočárku
-ted chvílem spočnem a snad holky vdrží aspon do desíti

sorbona13
4. črc 2009

ahoj holky, tak kluci dnes oba zaváleli, Kubík ráno vypil z toho lepšího prsa 45ml (a to má dávky ze sondičky 28ml 😕 ) a odpoledne z horšího prsa 10ml (ale byl unavený po koupání, tak chudák usínal) a Honzík ráno z horšího prsa 25ml a odpoledne z lepšího prsa 55ml 😕 Včera zapomněla sestra Kubíka zvážit, tak jsme ho vážili před koupáním a měl 1390g, takže od včerejška přibral 60g, ani se mi tomu nechce věřit. Honzík přibral 30g a má 1495g.

myska: zatím nikdo o následcích nic neříkal, něměli žádné komplikace, tak je snad nebudou mít ani do budoucna, jen možná budeme muset cvičit vojtovku, kdyby měli problémy s motorikou. Svým způsobem máme velké štěstí, že nás nepotkala žádná infekce, očička vypadají dobře, ultrazvuk hlavičky dopadl také opakovaně dobře (ťuk ťuk), tak věřím, že budou v pořádku a ta nedonošenost na nich následky nezanechá.

kacatko000
4. črc 2009

reni kluci jsou prostě úžasní a davají ti zpět to, co jsi vytrpěla během těhulkování. Jsem moc ráda, že je to tak.

myska77
4. črc 2009

Sorbi jsem moc rada, ze jsou kluci v poradku, a ze tak krasne papaji. Kamaradka ma totiz s dvojcatkama silene starosti a to se narodili v 31.tt, takze i nadale vam budu drzet palce 😵

Kacatko tak to je mi lito, ze Ti neni dobre, ono tohle pocasi pusobi na vsechny, ty tlaky se porad meni a na nas tehule to ma dvojnasobny vliv. Tak snad dnesni noc budes mit trosku klidnou a vyspis se. Ja uz jsem si docela zvykla, ze v noci cumim do stropu nebo koukam na TV a dopoledne to dospavam, kdyz se vratim v monitoru. Kluci zacinaji radit vzdy tak kolem 4 odpoledne a konci tak v 6 rano. Pres den se jen bouli a obcas me nakopnou do spodku ci zeber, ale da se to vydrzet, za to v noci bych je nejradeji vytahla za nohy ven. 😅 Jojo uz to mam za par a silene se tesim, vikende uz je pomalu za nami, pondeli se nejak prezije a ve stredu si me tam uz nechaji a ve ctvrtek v 8:15 jdem na to, takze v patek budu uz na normalnim pokoji s klukama, pokud pujde vse dobre. Uz delam doma posledni upravy a vse pripravuju. Z naseho okoli nikdo nic netusi, vsem to napisem az v smsce jako prekvapko 😀

Adrosku: to ste byli poprve venku od porodu? To bych doma tedy nevydrzela asi. S kocarkem pujdem asi hned a autem budem muset taky hned druhy den jet k doktorce, tak jsem zvedava jak to zvladnem, bude to asi vesele 😵

sorbona13
4. črc 2009

myska: a co má za problémy? Kdy se ty problémy vyskytly, hned po porodu nebo až později, třeba ve 2 měsících? Já pořád nějak nemůžu uvěřit, že bysme z toho vyvázli takhle v pohodě, pořád se tak trochu bojím, že se něco ukáže. Ale zatím tomu tedy nic nenasvědčuje, měli jen 4 dny cpapík, ale nepřidávali tam kyslík vyšší než 21%, což je hodnota, kterou dýcháme my (prý to měli proto, aby se neunavovali dýcháním, pomáhalo jim to roztahovat plíce) a pátý den už dýchali sami bez jakékoliv podpory. Nejvíc jsem se bála, že budou zaintubovaní, což potom přináší hodně problémů do budoucnosti (očička, sluch) a taky je velký strašák infekce, která může způsobit i krvácení do mozku...ale to všechno se nám zatím vyhnulo, ťuk ťuk

kacatko: zítra se uvidíme, ráno ti zavolám, v kolik dorazím. Drž se.

blucka
4. črc 2009

Ahoj holky,
prajem pekny vikend....u nas je napadnutie.
Dnes sme boli opat vonku, mimca si to uzivali, aj cestovanie v autosedackach sa zda, ze sa im paci, co som moc rada... 😉 Zvladla som aj kojenie vonku, coho som sa bala 😅.
Mysko, to je za par, snad tie posledne dni budu prijemne aby si si to este s bruskom uzila 🙂.
Sorbonka, kluci su naozaj super, su to bojovnici, je normalne, ze sa bojis, ale musis verit, ze ked je doteraz vsio ok tak bude aj nadalej.

luzza
4. črc 2009

adrosku
sab nám vůbec nepomáhal...

luzza
4. črc 2009

holky
ty Markvartice co ukazovali ve zprávách...tak tam bydlí ségra ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
jsou úplně pod vodou... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

celý den nám díky bouřce nešel net...

luzza
4. črc 2009

je mi hrozně 😢 😢 😢

luzza
4. črc 2009

.....V Markvarticích na Děčínsku se rozvodnila Bystrá. Voda odřízla několik domů a na místě zasahují záchranáři. Přítomna je i sanitka a zasahoval také vrtulník.Před 19. hodinou začali hasiči na lanech evakuovat lidi z odříznutých domů....

píšou na Seznamu...

luzza
4. črc 2009

jinak mám z dneška nové foto dětiček...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

veruleg
5. črc 2009

ahoj holky

prvnich par fotek Vikouska jsem dala do alba...jsou z mobilu...z fotaku dodam pozdeji 😉

Sorbi : uplne cucim jak kluci pribyvaji. To je nadhera. Jinak jeste nevime co se Erickovi stalo. Pricin muze byt nekolik. Kdyz jsme odjizdeli z porodnice tak uz meli pitevni zpravu, ale doktorka tam nebyla. Takze se to dozvime pristi tyden. Prednosta co me operoval, rikal, ze ale mozna i z toho nebude poznat proc se tak stalo. 😔

ahoj Luzzi : Viktorek prdi o 106.Pri kojeni, po kojeni...dnes i pri meri teploty se uplne pokakal....a toho co je v plenach, nevim kde se to v tak malem gumidkovi bere. 🙂

luzza
5. črc 2009

veru
to je dobře,že je Viky takový "kakánek" 😀 😀 😀
je vážně sladkej 😉 😵 😵 😵

lenulinka21
5. črc 2009

Zdravím maminky a jejich miminka 🙂 🙂

Mysko tak ty už máš plánovaný termín? jestli jsem dobře četla?
Tak to už skoro finišuješ ikdyž se to stále táhne, co?

VERU: Viktorek je úžásně sladký na fotky sem se nemohla vynadívat. 🙂
A jen at KAKÁ a PRDÍ je to přece pořádný chlap.

Sorbi: vám patří pochvala před nastoupenou jednotkou 😀 😀 a na špatné věci nemysli
jste neskutečně stateční a máte náš obdiv. 🙂

No my sme stále 3v1 v Pá jsem byla na KO po týdnu, co mě pustili z nemocnice. Zatím to na porod
nevypadá, ale já jsem zcela KO 😝 😝 další KO v pá prý už mi řekou více. Zatím císař.

lenulinka21
5. črc 2009

Ikdyž jsou oba hlavičkama dolů teda jeden už dost náléhá tak jsem
jim řekla svůj názor že se přikláním k císaři-že je tam menší riziko apod. K mému
údivu souhlasil i sám Primář že se berou i hlediska jako: prvorodička, po IVF atd.

A to nemluvím o vahách KLUKů ten jeden bude mít určo 3kg a druhý ho dohání.
Prý mám výhodu své výšky 178cm ale vždycky jsem byla hubená-tak je to fakt zátěž.
Navíc mám 23kg navrch. 😝

zanetik
5. črc 2009

Ahojda dvojmamky, tak vás zase letmo dočítám a zdravím....hlavně těhulky se držte, musí to být hrůza v tom počasí. Věčně dusno, vlhko, nám to doma neschne, je to studený a vlhký byt a ještě vytopený, ještě že v úterý jedeme na týden pryč, jen mám obavy jak holky zvládnou 10h autem, ale myslím že to prospí jsou to spáčky. Chodíme spát tak ve 22-23h, spíme do 5-6:30 a pak si jdeme ještě do 9-10h lehnout, takže pohodička.
Teď je budu muset jít vzbudit, protože přes den nespaly kloudně v kuse, protože jsme měly na návštěvě příbuzný ze Slovenska a ještě to dusno, tak mi půl hod. před kojením usnuly a mě teď můžou prasknout prsa, jdu hodit teplou sprchu a jdem na to.
Kdybych se už nestihla do odjezdu ukázat, tak se všichni mějte krásně, hlavně lepší počasí, bude hned všem líp 😉

blucka
5. črc 2009

Ahojky kocky....
Zanetik tak to krasne spinkaju, ja uz sa tesim ked aj my budem tak.. 😵 , uzite si dovcu, princezny to urcite zvladnu a este ked su spacky 😉 ...
Leni, CR bude asi fakt lepsi, a este ked ma jeden cez 3kila.....ja som bola zan vdacna 🙂 .
Luzz, je to hrozne co ta voda dokaze...mne z toho naskakuje az husia koža, vobec si to neviem prestavit.

luzza
5. črc 2009

ahoj dvojmamky
tak naši byly dneska pomáhat ségře v Markvarticích uklízet škody...
taky vezly spoustu balíků vod pro místní lidi,páč jim samozřejmě neteče voda...
je to tam fakt děsný ☹

žanetko
vy jste taky vytopení? 😨
holčičky ti teda spinkaj krásně 🙂 a co to dokrmování? už nemusíte?
jinak si hezky užijte týden mimo domov 😉 🙂

lenul
to je dobře,že tě nenutí rodit spont. 😉 🙂 tohle je větší jistota 🙂

luzza
5. črc 2009

bluci
je to vážně neštěstí ☹ ale musej být silní a začít znovu... jsou mladí a zdraví,oba mají dobrou práci...tak to snad všechno zvládnou...
co ti tvoji chlapáci?? 🙂

blucka
5. črc 2009

Luzz, mas pravdu, ono im ani nic ine ani neostava len zacat znovu, ale je to hrozne a ked vidim jak ti ludia hovoria v televizii tak ich obdivujem jak to mnohi zvladaju....
...chlapaci...ok, nedokrmujeme, pac pekne papkaju, mam pocit, ze je to kazdym dnom malinko lepsie, ze si zvykame.Luzz, nevies do kedy by sa mali mimina na papanie budit? A vacsinou po kazdom kojeni este odsavam, nevies ci mam stale, alebo ci je dobre tak casto?Dnes sa mi mliecko hodilo, bo ma boleli bradavky tak som im mliecko dala lahvickou.

veruleg
6. črc 2009

ahoj Bluci : ani nevim jestli jsem Ti stihla pogratulovat ke klucikum. Jsou rozkosni. jak jsi nakonec rodila? Ono i ten cisar je docela zazitek 😒 ale nebudu strasit holky co to maji teprve pred sebou.

Luzzi : ja jeste na sale prosila primare at radsi chvili pocka, at to oprvadu zacne pusobit a rekla jsem mu o Tobe. Tak se me snazil uklidnit ze do ziveho nerezou. Nastesti to nebolelo.....horsi bylo tech 24h na JIP.

kacatko000
6. črc 2009

Ahoj maminky a těhulky

Veruleg: moc tě zdravím, Viktorek je nádhernej klučík a je fakt sladkej, bude to sluníčko a bude mamince vše vynahrazovat. už jen to kakání je super 🙂 , hlavně že ho netrápí bolesti bříška. Myslím na tebe, jsi statečná holka.

Luzzi: to je fakt hrozné, je mi moc líto všech těch lidí a nejhorší je to, když přijdou o barák a ještě o někoho blízkého, jako ta paní ve zprávách před pár dny. Bude to těžké začít znova a chce to moc duševní síly ale nic jiného se taky dělat nedá, člověk nemůže rezignovat i když by asi někdy chtěl. ☹

Lenulinko: teda holka ty jedeš, ty váhy jsou fakt super, musí to být maso. Už tě snad nebudou dlouho trápit.Drž se holka!!!

reni: my si zavoláme, nakonec jsme ten nákup zvládli včera ale zase začlo blbnout auto tak jsme tak tak dojeli domů.
Ty už si dnes určitě s klukama v podolí co? Tak ráda bych za tebou zajela ale už to nezvládnu. Už si začala číst tu knížku?? Tvojí kluci jsou zázrační, já ti to říkám pořád 😉

Bluci: ty kluky vůbec nepřikrmuješ?? Tak to je moc dobře, že máš tolik mlíčka.

kacatko000
6. črc 2009

Holky mám zprávu od MYSKY!!!!!!!!!!!!!!!!!

je v nemocnici, přemluvila doktora a tak ji udělaj císaře už zítra!!!!! Bylo ji už moc zle, tak to zítra ukončí, takže kolem 9 ráno jde na řadu, manžel bude u toho a od středy bude volný i nadstandart, takže budou mít soukromí a klid. Tak ji všechny držte palce, Myska vás moc zdraví a už se nemůže mimísků dočkat 🙂

blucka
6. črc 2009

Veru, cisarem, normlne by som to nezvladla, lebo som dost omdlievala a zle sa mi dychalo, takze som bola zan rada. 🙂
Kacatko, neprikrmujem, lebo vypiju od 100-140 co si myslim, ze im staci na to ze im budu3tyzdne.Ale Adamko od vcera strajkuje, nechyta dobre bradavku tak ich uz mam na srot, esteze mam materinu v mrazaku.
Pozdravuj Mysku a moc na nu budem mysliet zajtra, konecne sa jej ulavi. Drzim palce... 😵 😵

lenulinka21
6. črc 2009

Jééé super MYSKA už to bude mít zítra za sebou. 🙂 🙂 až jí to závidím.
Takže 3v1 zůstáváme já a KAČATÁKO.

Bluci: a ty jsi rodila císařem? Nemám nějak přehled kluci nebyli hlavičkama dolů?
A jestli ano tak byl plánovaný?
A co kojení Bluci kojíš oba současně?
Tolik otázek, co jsem to baba zvědavá 😀

KACATKO: tak od zítřka jedem DUET. Jak to vypadá u tebe? Co kluci jak jsou uložení?
Já už sotva lezu-kluci jsou velcí a navíc mi z toho ležení v nemocnici ochably svaly ☹
V pá mám zase KO po týdnu prý už bych se mohla něco bližšího dovědět.

luzza
6. črc 2009

bluci
já po kojení neodsávala a ani neodsávám... 😉 v prsou se tvoří tolik mlíčka,kolik je potřeba 🙂 takže odsávat není nutný... to jen v případě,že by se ti zdálo,že máš mlíčka málo... protože čím víc dostaneš z prsou ven,tím víc se ho tvoří... 🙂
a bradavky si zvyknou,neboj 😉 za pár dní to přestane bolet 🙂

luzza
6. črc 2009

já holky jen kojím...neodsávám ani nepřikrmuju a už maj pěkný faldíky 😀 😀

luzza
6. črc 2009

u nás zase začalo pršet ☹ ☹ obloha je úplně černá ☹ ☹ ☹

lenulinka21
6. črc 2009

Ahojky LUZZ teda ty nemáš mlíko ale smetanu 😀 😀

kacatko000
6. črc 2009

lenulinko to máš pravdu, že zustanem jen my dvě a ty to už máš určitě taky za pár..snad
Já zítra budu 35+0 tak už taky nějak nevládnu.
Zítra mám sice KO, ale jen monitory a ruční vyšetření, ultrazvuk mám až 22.7. a to jsem byla naposledy na ultrazvuku 19.6. tak mě takhle napínaj ☹ ani nevím kolik ted kluci maj a jestli se přetočili.
Zatím bylo A hlavičkou dolů a B příčně

víte něco o lee???