Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
16. zář 2009

ahoj holky, jsem tu dnes jen na skok, budeme se stěhovat 🙂 Kluci dneska spali 2x 5 hodin, takže se v noci vzbudili jen jednou na kojení 🙂 Teď usnuli v lehátkách, do kočáru vůbec nechtějí, pokud s nima nedrncám, tak šíleně řvou a já nic doma neudělám. Jenom nevím, jestli je dobře, když jsou celý den v lehátkách, jestli jim to třeba nějak neškodí na záda, co myslíte? Máme lehátka od Fisher price: http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172001&e...

adrosek
16. zář 2009

-no já totiž nevím jestli je najezená pak nebo ne,pač pak za chvíli někdy brečí tak mám dojem že má hlad zase

luzza
16. zář 2009

sorbonko
naše holky jsou taky skoro celý den v lehátkách... 😉 😉 myslím,že jim to nevadí... 😉

adrosek
16. zář 2009

-já mám holky bud v cestovní postýlce,kterou mám rozloženou v obyváku nebo je dám do lehátek nebo ted zkouším na hrací deku

myska77
16. zář 2009

Sorbi ja mam kluky taky bud v lehatkach nebo na hraci dece, v postylkach je davam spat po obede.

Luzzi: Kdyz krmis v noci kazdou jinak, sladi se Ti rano zase? Taky to chci vyzkouset krmit v noci jen jednoho, Christik chrni jak zabity tak bych ho taky radsi nechala spat. Jen si to nechci rozhodit a kazdeho pak krmit jinak, to bych se s nima ani ven nedostala. 😵

luzza
16. zář 2009

mysi
u nás to není problém... ráno krmím už obě dvě a pokračuju až do večerního kojení před spaním... pak už krmím jen elišku...přes den jsou už spolu zvyklý na pravidelný krmení... 🙂

sorbona13
16. zář 2009

tak mám sbaleno, čekám, až se kluci vzbudí, nakojím, nechám je odpočinout a pak hurá do nového domova. Na to zařizování se netěším, hlavně než vybalíme všechny krabice, když ještě nemáme ani skříně. Kluci jsou dnes strašně hodní, řvali dnes jen jednou před kojením, jinak buď koukají nebo spí, kéž by to takhle vydrželo co nejdýl, musím to zaťukat.

kacatko000
16. zář 2009

Ahoj holky moc vás všechny zdravím.

ještě jsem nedočítala, tak nevím co nového.
veru tebe moc zdravím, jsi hodná, že jsi napsala taky na tebe myslím, Já už jsem na tom dobře, vypadá to, že i ta boule pod jizvou mizí.
Holky prosím vás jak jste na tom ze zimními věcma?? Já nevím zda kupovat zimní kombinezy a nebo fusaky, jelikož máme kočár easy wolker kde jsou ty korbičky uzunké, tak my teda přijde že se tam kluci v zimně nemůžou vejít ve fusaku, tak přemýšlím o těch kombinézách. přijdou mi super, jen nevím jakou velikost, zda 62 a nebo 68??? klukům je 7 a půl týdne a ted mají Daneček A 3100 g a 52 cm a Patriček B má 3600 a 53 cm, A nám nějak zaostává. Kluci pořád nosí velikost 56 a někdy ještě oblíknem i větší 50. jen nevím jaké nakupovat oblečení na zimu. Jak to máte vy???

myska77
16. zář 2009

Sorbi: tak at vykrocite pravou, hodne stesti v novem domove 😀

Luzzi: dneska v noci zkusim premieru, tak dam pak vedet 😵

Kacatko: ja mam koupene uz fusaky, kluci uz v nich v kocare byli nekolikrat hned po porodu, kdyz jsme byli venku a neudrzeli jeste teplotu. Ja je v nich budu mit i v zime, pokud se prestanou vejit, tak je vic nabalim a budou bez fusaku, to se uvidi az podle situace. Ale na podzim a zacatek zimi se Ti rozhodne hodi. Ja mam kluky 4,5 kila a nemaji problem, nedavno jsem je v tech fusakach znovu zkousela. Spis zalezi jak je chces oblikat, jestli vic vrstev nebo min a teplejsi prikryti (fusak). Fusak ale vyuzijes jeste pak po zime na to prechodne obdobi do sportaku, to uz budou kluci sedet.

adrosek
16. zář 2009

-ahojík holky,já taky ještě nemám vůbec zimní věci,no jednu kombinézku a dva kabátky teplé tod vše,ale mám taky fusaky,takže uvidím jak to bude,protože příští rok už stejně budou ve sportáku pač se mi stejně nevlezou do hlubokého už
-tak holky ted nachvílu usnuly,ale to bude tak na půl hodiny a pak už budou protivný jako vždy než se půjdou koupat 😉

jankatr
autor
16. zář 2009

Ahojte - moc prosíme dejte nám svůj hlásek :o) :o) (desítka je nejvíc ;o) - tak kdyby se vám fotečka líbila...)

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=8966

myska77
17. zář 2009

Odhlasovano 😀

katy.m
17. zář 2009

Ahojte 🙂

...i já jsem přidala svůj hlas 😀

garp776
17. zář 2009

Ahoj jankatr

mohla bych se tě na něco zeptat? Našla jsem v diskuzích, že manžel trpí Klinefelterovým syndromem. Můj přítel má azoospermii a dle dalších příznaků to vypadá na právě tento syndrom. Ještě za sebou nemáme genetiku, ale radši budeme na všechno připravení. Znamenáto tedy na 100% dárce spermií? Díky moc za odpověď.

adrosek
17. zář 2009

-ahojík mamky,tak všechny zdravím
-janka tak je odhlasováno
-jinak dneska sme boli u dr.a ok všechno,očkování zatím až za 3.týdny tak se uvidí,jinak počasí je pěkně na nic,nedá se nikam jít,ráno vtom dešti jít k dr.teda bola sranda jako,jednou rukou řídit kočár a sruhou si držet deštník,pač zrovna lilo jako zkonve,no ještě že to máme kousek
-copak děláte co mamky

luzza
17. zář 2009

ahoj holky...
Dominikovi upadl NTB a je v pr...
takže zatím moc nemůžu na net...
zatím pa ☹

jankatr
autor
17. zář 2009

adrosek tak to jsi frajer jezdit s deštníkem 😅 - to už jsem vzdala a pláštěnka to jistí 😀 😀 😀

adrosek
18. zář 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-no janka,ale bol to boj jako ti řeknu,myslím že příště bude pláštěnka,ale musím si ji koupit nejprve
-ani jsem nenapsala váhy holek ze včerejška-sárinka 5530kg a Aduš 5630Kg a obě mají 60.cm
-jinak dneskla mi Sárinka spala až do 8.hod.akorá v po 5.se vzbudila Aduš a Sárinka spinkala tak jsem ji nebudila a vydržela až do 8.ted se najedly a zase chrupkají,ale to bude tak na chvilku jenom
-luzza jé tak to je smůla teda ☹

adrosek
18. zář 2009

-tak sme dali nové fotky do alba-http://milanandrea.rajce.idnes.cz/

luzza
18. zář 2009

jinak holky na čtyřměsíční : Nela 6,320 a Elča 5,O kg... dvojčata je De Vito se Schwarzenegrem 😅
a máme v sobě druhou HEXU...

adrosek
18. zář 2009

-luzza hezké holky taky 🙂

adrosek
19. zář 2009

-ahojík mamky,tak vás všechny zdravím a přeji hezkou sobotu,sice unás to nevypadá moc,ale tak co už naděláme,jen aby nepršelo,chcem jít odpoledne s holkama ven na chvilku

myska77
19. zář 2009

Ahoj holky, pekny vikend,

Adrosku Luzzi: pekne vam holky rostou.

Ja mam od vcerejska antibiotika, mam anginu jak remen. Chci se vas zeptat, mate nektera zkusenost s necim na srazeni teploty u mimin. Jen pro pripad, ze by ode me neco chytli. Mam cipky Nurofen i paralen, ale oboje je od ukonceneho 3.mesice a od vahy 6 kilo a kluci maji jen 4,5 kilo.

Taky se chci zeptat tech co plne koji, uz ste dostali menstruaci? Ono se rika, ze pri kojeni se objevi az po skonceni kojeni, ale chci vedet jestli je to pravidlo nebo je to opet individualni. Chceme jet zase na dovcu do Madarskych lazni.

Luzzi: vy uz mate druhou hexu? Vy ste rychlici, my jdem za 3 tydny na druhe rotaviry a prvni hexu. Meli holky nejakou reakci to tom ockovani? My chcem hned po tom ockovani odjet do toho Madarska, tak nevim, jestli je to vhodne hned po tom ockovani. Jo a taky mi prestava vytekat mliko, uz muzu chodit bez vlozek, ale kdyz je jdu prebalovat pred kojenim, tak se mi mliko spusti proudem, takze je stejne jeste nosim 😀 Fakt skoda toho notebooku, no snad budes mit brzo s nama nove spojeni.

adrosek
19. zář 2009

-myska my máme ještě ten sirup na teplotu ibalginový
-já ještě pořádnou menstruaci nedostala tak nevím tedy jak to je

sorbona13
19. zář 2009

ahoj dvojmamky, tak jsme konečně přestěhovaní a z nejhoršího snad venku. Sice mám ještě jeden plnej pokoj věcí na vybalování, ale už máme aspoň skříně, do kterých to můžu vybalit. Ještě zítra přivezou sedačku a čeká mě mytí oken, ale to už se dá v mezidobí mezi kojením postupně zvládnout. Kluci byli hrozně hodní, jenom dneska řvali 2 hod. v kuse, když sem si dovolila odjet do Ikei nakoupit. Manža si chudák užil, ale aspoň poznal, jak dokážou být ti naši dva zbojníci ukřičení. Oni vždycky večer jsou jak miláčkové, když přijde manža z práce, ale přes den řvou kolikrát tak, že není slyšet vlastního slova.

sorbona13
21. zář 2009

ahojda, tady je nějak mrtvo, asi nikdo nestíhá 😀
Včera mi kluci vydrželi spát v noci 7 hodin, až jsem si říkala, jestli je to dobře, nechávat je tak dlouho spát, když jim je teď teprve 7 týdnů korigovaně.
Zato dnešní noc byla hrozná, budili se napřeskáčku celou noc, spala jsem jen asi 2 hod.

myska: já taky ještě menstruaci nedostala a mám trochu vítr, jestli nejsem zase v tom. Docela mě uklidnilo, že jsi to taky ještě nedostala 🙂 Asi je to normální, jestli nejsme těhotný obě dvě 🙂

myska77
21. zář 2009

Ahoj Sorbi: kluci asi taky maji zmatek z noveho prostredi, tak proto se mozna budili tak chaoticky, to se upravi. Ke by moji spali 7 hodin. Vyjimecne vydrzi 6 hodin, ale to se stalo zatim jen parkrat. Jinak standard je 4 hodky v noci a 3 pres den. Pokud Ti pribiraji, tak bych je nechala spat. No jinak ja tehotna urcite nejsem, nejak nemam pomysleni na nejake hratky, vecer vzdy s manzelem padnem za vlast a ted jsme oba nemocni. Uz jsme i mluvili o 3.diteti, kdyby mi nekdo zarucil, ze to bude holcicka, tak do toho snad jeste pujdu, ale jinak asi ne. Taky by se to muselo povest prirozene, do IVF se mi taky uz nechce. Tak to nechame asi na prirode.

JInak jak se zije v novem domecku, to vybalovani je asi neprijemne, ale zase mas ted spoustu novych podnetu, takze Te to na chvili rozptyli a zabavi. Ja mam vzdy rada nejake zmeny. Rada neco prestehuju, premystim, zrenovuju atd. 😀

Objednala jsem klukum do postylky perove periny 130 x 90cm, maji ted povleceny perovy polstar a uz jim zacina byt maly a odkopavaji se. Jsou krasne v teplicku a pekne si v nem lebedi. Taky jsem objednala 4 nova povleceni a vse mi prijde ve stredu tak se tesim. 😵

zanetik
22. zář 2009

Ahojky dvojmamky, tak vás zase po době zdravíme 😀 , jak je hezky tak pc vůbec nestíhám, ale od půlky října se má ochladit a pršet, tak tu snad budu častěji 😅
Jinak v neděli jsme měly půl roku, takže dnes jdeme k dr. jsem zvědavá co tam a zítra na nožičky, tam bude asi všechno v pořádku a ve čtvrtek já na gyndu, nechám si udělat i UZ břicho mám pořád jak v 5tým měsíci a spedek kolem jizvy mě pořád na dotek nebo když se opřu o linku bolí, jak jste na tom vy po císaři???
No a na prodloužený víkend jedeme k příbuzným na Slovenko, tak to snad zvládneme stejně dobře jako Polsko.
No a co jinak nového, jste všichni zdraví?? My naštěstí jo, na to že v okolí je kde kdo nemocnej...musím kouknout večer do albíček na fotečky jak rostete...teď už se musíme jít chystat k dr. zatím papá

myska77
22. zář 2009

Ahoj Zanet, teda utika to, vid, vy uz mate pul roku,to je neuveritelne. Ja tu ted sedim casto, jsem nemocna, ale vypada to, ze kluci to zvladnout bez ujmy. Drzim holkam palce at dobre dopadnou. Jinak Ty by sis asi opravdu dojit s tim brichem. I kdyz ses jak komar, tak si mela velke bricho a mozna se to bude stahovat dyl, ale po pul roce uz by se to melo zmensovat. Ja mela hned po mesici bricho ploche a porad na nem pracuju, je fakt, ze kolem jizvy to citlivejsi mam, ale to je asi normalni, je tam 5 vrstev siti, tak to boli az k deloze, ale nijak me to neomezuje. O linku se taky radsi neopiram, ale vim o cem mluvis.
Uzijte si to na Slovensku a stastnou cestu. My meli nadherne to Chorvatsko, cachtali jsme uz i kluky 😵

zanetik
22. zář 2009

Tak vše v pořádku, holky jsou prý šikovné, dostaly jsme třetí očkování, krmím je správně, žádné jiné mléčné výrobky zatím dávat nemáme, na kontrolu za 2měsíce. Verča má 6,5 kg 64cm a Nela 6,4kg a 63cm.