Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
4. lis 2009

Ahoj holky,
Mysko, my sme mali kasu od Nutricie, ale moc mi to nevyhovuje ich krmit lyzickou pred spanim, su uz unaveny, tak skusim tu cosi kupila ty a uvidim ci sa im to bude pacit.
Adrosku, ja si myslim, ze je to na tebe, ale asi ked takto krasne kojis tak by som este chvilku pockala s nejakymi prikrmami, ale ak myslis, ze to holkam uz nestaci tak kasou urcite nic nepokazis.
Janka, navrhneme to navrharom kocarov a uvidime 😉 . No ja mylsim, ze aj ine veci pre mimca robia ludia, ktrori si to snad nevedia predstavit ani v realy, priklad zimne bundy, rukavy jak pre panenky.

jankatr
autor
4. lis 2009

ahojky - tak jsme byli dneska s Matym na kontrole - a není to dobrý... 🙄 prý to vypadá že tam opravdu bude nějaký ten "prchavý" reflux - ale naštěstí jen tohle - není tam žádná změna která by byla vidět na UTZ což je ta dobrá stránka věci. Tohle vypadá že to může být způsobený nezralostí ledvinových pánviček a to se prý může upravit časem i samo. Znamená to že se mu jen někdy ta moč vrátí zpátky a pak z toho vlastně vyjde zánět a proto ty horečky a tak. Ale ještě nás poslali na vyšetření. Teď budem šest týdnů brát nějakou udržovací léčbu, a nosit moč, a pak by mu udělali "mikční cystografii" (vůbec netuším jestli to píšu správně takže za případné chyby se omlouvám - píšu jak to slyším) Při tom ho musí ale nacévkovat 😖 🙄 (chudáček malej 😒 ) No ale prý se u toho dává nějaký částečný oblbovák tak snad to nebude tak hrozný.
Je mi smutno za něj - takovej malej šmudla a pořád takový nějaký starosti. 🙄

Jinak nechali jsme se i zvážit - tak v 7 měsících máme cca Kubík 9,4kg a Matýsek 7,7kg (bude to o nějakej fousek míň páč tentokrát měli bodýčka - jinak se vážej v poradně nahatí 🙂 )

Jo a k těm kočárům - myslím že nejlepší by bylo kdyby vždycky udělali pár prototypů a nabídli to maminkám na vyzkoušení - určitě by neměli problém sehnat lidi. A měli by to i rozhodit do různých oblastí - město, venkov, hory ... atd. A pak teprve probrat připomínky a doladit konečnou podobu. Protože někdy jsou to fakt maličkosti který by se daly upravit raz dva.

artep26
4. lis 2009

Janko, reflux i rozšířené pánvičky má i naše Amy. Od narození bere preventivně atb na noc, právě pro to, aby se zamezilo infekci. Amy taky cevkovali, musí to bobínek vydržet, ještě jí napouštěli kontrastní látkou, aby opravdu věděli, zda ten reflux má. Pánvičky se po nedávné kontrole lepší, na další ko a UTZ ledvin jdeme v prosinci.
Neboj, bude to dobré, dají vám atb aby neměl horečky, budete ho muset hlídat a s každou teplotou lítat ale hlavní je, že se na to přišlo.
Blucko prosím tě ten nánožník od Emitexu máš ten Duo?? my koupili každému nánožník svůj ale nepasují, tak chci objednat ten duo přes net a nevím jestli bude na Wolkra pasovat. Prosím prosím poraď ... díky předem.
Letím , teď jsem přijeli z HK, sháněli jsme ten nánožník duo ale bez úspěchu. Tady je nečas, chumelí a prší dohromady, fakt děs.
Jo holky na webu Ráj plínek mají slevy plínek Huggies classic (my je teda používáme a jsme max. spokojeni) tak na to mrkněte, dnes mi přišlo 7 balíků 😀 😀 😀 😀

blucka
4. lis 2009

Artep, nanoznik mam duo, maju ho napr.tu: http://www.babylife.cz/nanozniky-ke-kocarkum/em... , myslim, ze Emitex vyraba len tento jeden.
Janka, tak to mi je luto, ale aspon nasli pricinu tych teplot, i ked to nie je utecha ☹ .
Artepa, jukla som na foto, deticky su krasne.

jankatr
autor
4. lis 2009

Artep - a jak moc to má? Má už i viditelné změny na UTZ? Mudr nám napsala Sumetrolim - máme brát poloviční dávku jen na noc. Aspoň teda do toho vyšetření - pak se uvidí. Vám na to přišli jak?

artep26
4. lis 2009

Blucko díky moc, já si to myslela, ale raději jsem se chtěla zeptat abych neobjednala zase něco na houby 😀
Díky za pochvalu dětiček 😉
Janko já na to upozorňovala sama, protože manža to jako dítě měl taky. Sice jsem to hlásila při příjmu k porodu, ale na ten reflux jsem upozornila znova když zjistili rozšíření pánviček, jinak by jí ani tou kontrastní látkou nenapouštěli a nezjistili by to. Má 3. stupeň na levé straně a 1. stupeň na pravé straně (rozšíření pánviček u ledvin, je max. 5 stupňů) a reflux 1. stupně vlevo (max 3 stupně).
Ale pánvičky se lepší dle poslední ko na utz, zužují se, reflux nekontrolovali a dr v porodnici mi říkala, že s největší pravděpodobností se to upraví samo, tak jako manžovi. Sumetrolin máme asi 14 dní 1 ml na noc a doteď jsme měli Duracef taky 1 ml na noc právě jako prevenci proti možnému zánětu. Budu držet palec ať je to co nejmenší a dej vědět jak jste dopadli.

adrosek
4. lis 2009

-holky tak at se vám to brzy upraví s těmi ledvinami hlavně

blucka
4. lis 2009

-tak, tak, pridavam sa k Adrosku, nech sa to rychlo upravi, deticky su este male aby ich trapili taketo veci.

jankatr
autor
4. lis 2009

artep dík za info - tak snad to bude dobrý. O těch pěti stupních mi právě dr říkala a že si myslí že u nás to bude tak 1 nebo 2 - že ty vyšší už by prý byly poznat i na tom UTZ. Tak snad to bude dobrý.

artep26
4. lis 2009

Janko určitě jo a kdyby to bylo tak zlé, tak by se to projevilo si myslím už dříve. Držíme palčáky.
Blucko nánožník už mám objednaný a zaplacený, nakonec jsem ho objednala přesně na té adrese, na kterou jsi mi poslala link. Vyšel nejlevněji, když jsem si přičetla poštovné a balné. 🙂
Adri já dětem taky většinou na noc dávám Sunar (HA), páč už nic moc v prsou nemám a oni se pěkně napucnou a kolikrát spí taky do 6 do rána, max vstávají 1x na jídlo a chrní pak do rána 🙂 Když moc ve dne nespí, tak je krmím taky i každé 2 hodinky, tak si taky říkám jestli mají dost, ale nabírají tak snad ano 🙂

myska77
4. lis 2009

Janka vy si tedy uzivate, ale dobre, ze se uz vi, cim ty teploty byli. Drzim moc palce at ste brzo fit nebo to mate aspon 100% pod kontrolou.

Artep: taky jsem jim vecer chtela davat nejakou umelou hmotu jak tomu rikam 😀 , ale dr.rikala at radsi nemicham materske s tim umelym, tak jsem zkusila kasi. Zatim jim smakuje, ale mozna casem taky vyzkousim nejake umele mleko. Podle ceho ste je holky vybiraly, je jich tolik.

artep26
4. lis 2009

Mysko já jim občas dám i přes den, Miki mi začal stávkovat, nechce se mu "tahat" z prsa a tak řve a řve a vyřve si flašku 🙄 No já dávám Sunar HA (hypoalergenní), je to prý jedno, jaké mléko dávat ale u nás byla podmínka HA, když kojím že je to nejlepší a značka je jedno jaká.
Kaši jsem nezkoušela, jakou dáváš?? Já si myslela, že lepší než kaše je právě nějaké um. mléko tak na to koukám jako puk ... 😵

blucka
4. lis 2009

Artep, som rada, ze som pomohla, aj mne tam vysiel najlacnejsie 😉 .
Ja si myslim, ze kasa jak je hustejsia tak viac zasiti.
Mysko, pozerala som tu, co si spominala, je hypoalergenna, co je dobre, len ma trosku prekvapilo, ze sa ma podavat za stalej lek.kontroly 😒 .

jankatr
autor
4. lis 2009

artep - tak to je zvláštní - já když tenkrát měla problém s bradavkama a potřebovala jsem nějaký mlíko jako nouzovku tak mě mudr od HA spíš zrazovala že napřed zkusit normální a teprve kdyby byl nějaký problém tak to HA - že není dobrý to dávat preventivně, že by to pak naopak mohlo vést k nějaké pozdější alergii - no zkrátka asi tak jako že ani s úklidem se to nemá přehánět - že když dítě vyrůstá ve "sterilním prostředí" tak se pak tělo neumí bránit protože nemělo potřebu vytvářet protilátky.

blucka
4. lis 2009

Jani, nas pustali zo spitalu tiez s HA a ked som sa neskor pytala pediatra, tak mi povedal, ze pokial nemame alergie tak nevidi dovod aby sme HA pouzivali. Co doktor to nazor a vo vsetkom 😠 .

adrosek
4. lis 2009

-já dávám taky obyčejné mlíko,když jim dávám večer,asi jiný dr.má jiný názor

artepa
4. lis 2009

Tak my dáváme Bebu HA. V nemocnici dostávaly děti Bebu Alprem, než se mi udělalo mlíko. Ta je pro nedonošené. Po konzultaci s kamarádkou, co měla taky dříve narozené děti jsme se rozhodli pro HA. Náš dr. říkal, že to není třeba, pokud v rodině nemám nějaké výrazné alergie, ale že to nevadí. Že je to ale spíš reklamní tah, než že by to uchránilo před alergií.

artep26
5. lis 2009

Dobré ranko,
koukám rozebírá se tu HA 🙂
Mně to doktorka odůvodnila tak, že pokud kojím je škoda dávat obyč mléko a tak máme zvolit HA. Takže proto, jinak si myslím že je to jedno, dávala jsem HA na popud mudry i Aničce ale v dětství stejně měla problémy s alergiemi, naštěstí už jí to pustilo, s věkem se toho zbavila.
Navíc ten HA Sunar je pěkný blivajz 😀 ale dětem chutná, hlavně Mikuláškovi, ten včera vyzunkl 160 na noc a ještě koukal že by si asi dal 😀 😀 😀

artep26
5. lis 2009

Holky co máte EW, chystáte se prodat korbičky??

myska77
5. lis 2009

Ahoj holky,

kluci mi chrni na balkone, tak mam chvili napsat.

Artep: ja korbicky budu prodavat az dohromady s celym kocarem. S autosedackama a tim sportakem. Davam jim kasi Sinlac. Vcera mi ji malem sezrali i s flaskou. Jsem s ni moc spokojena. Rano meli uplne hustou stolici, tak to asi zacne byt veselo jak se zacne s prikrmama. Pekne to uz smrdiio 😀

Bluci : to jsem ani na te krabici ani necetla, ale spis je to asi mysleno proto, ze tahle kase se dava i detem s atopickym ekzemem, tak se ma asi kontrolovat jestli se to u nich nezhorsuje. Me mudra rikala, ze tahle kase je nejsetrnejsi co na trhu je pro zazivaci trakt, taky je nejdrazsi 😖

Tak koukam, ze s tim mlikem co doktor to nazor, tak si radsi koupim nejakou pro sichr, kdyby dosly zasoby v mrazaku a uvidime. Uz to hrotit nebudu, budu kojit co to pujde a obcas je dofouknu podle potreby. 4 mesice kojeni je OK, ja nebyla kojena vubec a v detstvi mi nic nebylo ani nemam na nic alergii.

Ten kocar na balkone je k neaplaceni, nemusim X krat denne nosit kluky do kocarkarny na prochajdu, vychrni se a ja si stihnu neco aspon udelat. Za chvili jdem na nakup, potrebuju rukavice na hory
😀

adrosek
5. lis 2009

-ahojík mamky,taky přeji všem hezký den,dneska je zase škaredě unás takže zase se nikam neodstaneme zřejmě,budeme doma ☹
-navíc sme sami doma,manžel má opět službu takže dojde až zítra
-jinak dneska budem chystat věci,máme zítra vyrazit na tu chatu stou naší partou,jen to počasí asi bude špatné ale to nevadí

katy.m
5. lis 2009

Ahojte holky,

zase po nějaké době zdravím 😉 .Často si Vaší diskuzi otevřu a čtu,jak Vám dětičky krásně rostou 🙂
Jsem ráda,že vám všem tak pěkně papkají a prospívají.Shlédla jsem i nějaké fotky,tak musím napsat,že všechny jsou opravdu povedené.
My už taky konečně začínáme plánovat budoucnost s prckem,tak snad to tentokrát vše dobře dopadne
🙂

Tak se všechny mějte a krásně a hlavně ve zdraví si to maminkování užívejte 😉 😵

artep26
5. lis 2009

Adri ahojda, u nás je docela fajn, svítilo chvilku i sluníčko, ale začíná se to kazit, takže to špatné počasí dorazí asi i k nám.
Užijte si volno na chajdě 😉
Jo a koukala jsem na tu tvojí vlasandu, je to bomba, páč náš Mikuláš je téměř plešounek, on je tedy blonďáček tak to chmýří navíc není moc vidět a Amy to vypadalo ale háro už zase roste. Ale na vás nemáme 😀 😀 😀

Katuško ahojda, ráda tě tu vidím a ještě raději 22tt 🙂 🙂 🙂
Moc ti přeji ať tentokrát dopadne vše tak jak má a v březnu přiletí čáp s chlapečkem. Moc hezká jména, Oliverka jsem taky chtěla, manža nechtěl tak máme Mikuldu, teď už si ani neumím představit, že by se jmenoval jinak. Je to prostě vykuk Mikulda 😀 😀 😀
Měj se krásně a zase se ukaž 😉 😉 😉

sorbona13
5. lis 2009

katy.m: ahoj, koukám, že jsi už 22tt, tak přeju hezké těhulkování, já už v tuhle dobu ležela v nemocnici ☹ Tentokrát už to u vás určitě dobře dopadne, držím palce a někdy se zase ozvi. A víš už, co budete mít, kluka/holku?

artepa
5. lis 2009

ahojda, máte na balkon kočár dvojčecí, nebo máte pro každého singlkočárek?

adrosek
5. lis 2009

-ahojda katy taky tě ráda vidím tady,tak se hlavně opatrujte a at všechno dobře dopadne tentokrát,držíme palce
-já nemám artepa žádný kočárek na balkoně
-tady je ale vážně škaredě,je tma jakoby bylo už hodně pozdě

jankatr
autor
5. lis 2009

Tak další novinka - už je zubatej i Matýsek 😅 😅 😅

Ahojky Katy - pěkně ti to přibývá - tak se drž a dávej na sebe pozor ať někde něco nechytneš 😉

artep26
6. lis 2009

Ahoj hočiny,
u nás je nic moc, vypadá to na nějakou chumelenici nebo déšť, ale zatím nic ... včera bylo krásně 😵
Děti spinkají na verandě, tak snad to bude na dýl 😉
Já taky nemám jiný kočárek než EW, my ani balkon nevedeme, máme baráček takže děti šoupnu pod střechu na verandu a je 😉 Ale kdybych měla balkon, tak si určo pořídím nějaký, asi dvoj, no podle toho, jak by ten balkon byl velký 😉
Janko gratulka k dalšímu zubatci 😀 😀 😀

artep26
6. lis 2009

Jo a u nás vlastně taky novinka, Amy se přetáčí na bok, strašně jí to baví 😀 😀 😀
Asi to není žádný zázrak ve 4,5 měsících, ale u nás je to pokrok 😎 😎 😎

artep26
6. lis 2009

http://www.facebook.com/inbox/readmessage.php?t...
hodila jsem link na facebook kde máme fotečky, tak snad vám to půjde otevřít 🙂