Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
18. lis 2009

-http://milanandrea.rajce.idnes.cz/
-taky sem dala odkaz na fotky luzza

luzza
19. lis 2009

dobré ránko 🙂
adrosku kráásné fotky 😵 😵 😵 a už můžete i k holiči viď?? 😅 😅 tolik vlasů 😀 😀 😀 to je sáruš nebo aduš? 😅

sorbona13
19. lis 2009

Ahoj holky, další noc za námi, recept od mysky nezabral ☹ Kluky jsem dala spát v sedm a po 10min. řev, s přestávkama jim trvalo asi hodinu, než oba tvrdě usnuli a přestali se budit ☹ Už jsem si říkala, jestli třeba nemají hlad, ale asi ne, když vydrželi potom spát do 2 hod a potom ráno do 6 hod. Honzík spí ještě teď, ale Kubajz se vzbudil, trošku si cucnul a teď tady řádí pod hrazdičkou. Přes den mi spí jak kdy, nenechávám je vzhůru dýl jak 2 hodiny v kuse, dopoledne spí 1-2x po půl hodine, po obědě 2-3 hodiny a pak ještě krátké zdřímnutí odpoledne.

luzzi: konečně zas mezi námi 🙂 Však ona to Elča všechno dožene, naši kluci jsou taky drobečci 🙂

luzza
19. lis 2009

sorbonko ahój 🙂 😵 😵
no jo,ale vaši klučíci měli malou startovací váhu,takže vlastně přibrali dost 🙂 😵 ale elí měla 3 kila a od té doby žádná sláva 😒
a navíc se jí opět objevila tříselní kýla 😒 ,takže budeme muset zajít zase na chíru 😒

myska77
19. lis 2009

Ahoj holky,

Luzzy: vitej zpet, to byla ale doba. Rezim holek mas naprosto dokonaly, krasne spinkaji i papaji. Ta Eliska je zahada, ale pokud je zdrava, tak asi neni cim se stresovat. Vysetrili ji stitnou zlazu, myslim, ze si o tom uz psala, vid?

Jinak u nas Luzzy nic moc noveho, kluci maj 6 kilo, kojime stale plne, zkusili jsme kase, ale budili se nam casteji nez po mliku, tak jsem najela znovu jen na kojeni. Vydrzi od 6 do 2 a pak do 6, kdy uz vstavaji. Do 8 si hrajem a pak jdou do kocaru na balkon. Po kazdem kojeni je necham tak 1,5 hodk hrat a pak je dam spat, nekdy neusnou, nekdy jo, ale snazim se je udrncat. Jinak jdem na 2.Hexu a cviceni jsem uz zrusila, kluci pasou uplne stabilne a dlouho a Mates se uz i lehce plazi a Christik zveda prdelku a zkousi to. Zuby asi budou za chvili 😵

Sorbi: tak to me mrzi, ze to nepomohlo, my museli jit az na 6.hodinu, aby nervali a usnuli v klidu, tak budu drzet palce. Hlad urcite nemaji, kdyz vydrzi do 2.

adrosek
19. lis 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-tak my jsme spali pěkně,jen Aduš se tak kolem 5.vzbudí a povídá si asi tak půl hodinu než usne zase a spaly do 7.hod.dneska a pak do 8.30
-jinak ta dlouhovlasá Luzza je Aduš,jo vidím to na sponky zachvílu asi 🙂
-je krásně tak půjdeme po obědě ven se vyvětrat

luzza
19. lis 2009

ahoj mysi 🙂 🙂 jsem ráda,že tu jsem zase s vámi 😵 😵 😵 a díky za info 😀 to jsou kluci šikulky 😵
s elíkem mě to trochu trápí...ale snad je to v pořádku,no... nela je proti ní jak tank 😀 😀

adrosek
19. lis 2009

-tak sme byli venku a bylo krásně,předchvílí sme pojedli a holky si ted hrají v lehátkách
-copak děláte vy co mamky

luzza
19. lis 2009

my už máme všechny tři hexy a za tři týdny jdeme na synflorix 😉

blucka
19. lis 2009

Ahoj holky,
dnes sme sa vratili zo Slovenska.
Mame za sebou 2.hexu a 2.prevenar, ale tentokrat to znasaju horsie, do odpoludnia mali 38,5 a teraz 37,5, tak snad to pojde dole☹. cely den je hlavne Adamko uplakany, dufam, ze sa vyspinkaju v noci a rano budu fit.
Myska, myslim, ze ty si sa pytala na zidle, my mame Chicco polly magic, je od narodenia s lehatkom a tam ich krmim, som s nou moc spokojna, je sice trosku drahsia, ale myslim, ze sa vyplati. 😉
A aby som nezabudla, na ko v 5mesiacoch sme mali 7,8kg a 7,5kg 🙂 .
Luzz, vitaj!!! 😀

myska77
19. lis 2009

Bluci na tu Polly magic jsem se taky divala a chtela bych ji taky, ale porad vaham jestli to tehle drahych sedacek jit nebo je krmit v lehatkach do te doby nez budou sedet a pak koupit ty zidle z te Ikei. Dala si klukum nejaky sirup proti teplote po tom ockovani? Ja jsem jim po 1.hexe tenkrat dala Panadol Baby tusim a byli v pohode, sice trochu breceli ten vecer, ale teplota se nam vyhnula.

Zitra jdem na rehabku, tak se tesim jak nam vynada, ze necvicime 😵 , ale je mi to jedno. Dneska Mates absolvoval celou prochazku na brisku v kocarku a desne se mu to libilo jak muze koukat ven, tak at mi nekdo rekne, ze je pozadu. Asi to te rehabce zitra vysvetlim 😀

adrosek
19. lis 2009

-myska tak at dobře pořídíš tedy zítra

blucka
19. lis 2009

Myska, ja lehatka nemam, tak ako investicia to nebola zla a som s nimi spokojna. Dala som im hned po ockovani studeny obklad a Panadol, pri prvej to bolo tiez ok, ale teraz telicko reagovalo nejak viac. Z rehabky si nerob hlavu....dolezite, ze sa tebe zdaju ok.

blucka
19. lis 2009

Holky, pozdravuje vas Kacatko, ma toho teraz vela, ale urcite sa ozve a viac napise.

sorbona13
20. lis 2009

Ahoj holky, tak dnešní noc už byla o chlup lepší, dala jsem je do postýlek v půl sedmý, Honzík usnul skoro hned, Kuba chtěl pořád podávat dudlíka a nemohl zabrat, tak jsem mu ho pak podávat přestala a po půl hodině řevu konečně usnul. Spali do jedný hodiny a pak do pěti a nakonec ještě do půl osmý Honzík a do osmi Kuba.
Pak jsem je dala do postýlek v půl desátý, spali půl hodiny a teď snad budou spát znovu aspoň hodinku, uvidíme.

myska: já jsem slyšela, že se po očkování nemá dávát preventivně panadol ani nic jiného, že to pak má vliv na účinek té vakcíny. My budeme očkovat asi začátkem prosince, tak jsem na to zvědavá, snad se nám teploty taky vyhnou.

luzza
20. lis 2009

sorbi
jak píšeš, panadol až při teplotě nad 38,5... jinak se brzdí přirozená imunitní odpověď organizmu... i když pro jednou se prd stane 😉

myska77
20. lis 2009

Bluci, Luzzy, to jśem nevedela s tim panadolem, tak to jim h priste uz nedam. JInak sranda na te rehabce, od minula jsem VUBEC necvicila a Matesa pochvalila, ze je uz dokonaly miminko a nemusime cvicit uz VUBEC a Christik jeste OBCAS na zpevneni briska, tak 2x denne. Tak jsem se musela s manzelem v aute smat, jak jsme krasne cvicili 😀 😀 😀 Priste prijde i neurolozka a asi nas uz obe definitivne propusti z pece, tak se fakt tesim.

Sorbi: uspech, aspon jeden Ti zabral hned 😵

sorbona13
20. lis 2009

myska: to je super, jsem ti říkala, že cvičit nemusíš 🙂 Dneska dám kluky spát už v šest, tak jsem zvědavá, jak mi usnou.

myska77
20. lis 2009

Sorbií to jsem taky zvedava jak Ti usnou, dej pak vedet. Jak rikasm, my taky dosli z te pul 8 az k 6 a tam je to usinani bezproblemove. aspon ma clovek vic casu na manzela a sve veci nez jde taky spat.

luzza
20. lis 2009

mysi
to je dobrý s tou rehabkou 😀 😀 😀

lenulinka21
20. lis 2009

Ahoj jsem tady jen n askok jsem na návštěvě u švagrové tak Vás chci jen
pozdravit 🙂 🙂

zase nám blbne net TO JE DĚS BĚS 😠 😠

luzza
20. lis 2009

lenul, ahóóój 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luzza
20. lis 2009

jinak hlásím,že dnes jsme naťukly nové zoubky... jedničky dole, takže nelinka je už čtyřzubec 😀 😀

adrosek
20. lis 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím dneska,my jsme byli na Slovensku u kamarádky,taky mají holčičku a o měsíc starší a bylo super,holky byly hodný takže paráda
-ted už chrní a je klid
-myska tak super na rehabce teda 🙂

blucka
20. lis 2009

Ahoj maminky,
tak dnes sme boli bez teploty, parada. 😵
No mne ten sirup po ockovani poradila doktorka, takze preto som ho dala a potom ked mali teplotu, bolo fakt vidiet, ze im neni dobre. ☹
Mysko, tak to je sranda s tou rehabkou 🙂 .

adrosek
20. lis 2009

-nám řekla dr.abychom jim dali po očkování 3.kapky Fenistilu

blucka
20. lis 2009

Adrosek a pomohlo? Ja teda netusila, ze existuju aj Fenistil kapky 😒 .

luzza
21. lis 2009

dobré ránko 🙂
adrosku - to je super,že ste si to na slovači užili 😵 😵 😵 a fenistil je super volba 😉 🙂
bluci - tak to kluci zvládli dobře 😉

luzza
21. lis 2009

nelinka tu hryže chladící kousátko a oblizuje se jak kdyby jedla svíčkovou 😀 😀

adrosek
21. lis 2009

-ahojík holky,přeji hezký den všem
-jo pomohlo blucka,nic nebylo žádný problém unich,ale to byla první vakcína tak uvidíme jak zareagují na druhou
-holky kolikrát denně ještě krmíte mimča