Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
1. pro 2009

sorbonko
váhy holek : ve třech měsících Eliška 4620g a Nelinka 5620g... Váha ve čtyřech měsících Eliška 5 kg, Nelinka 6,23 kg...Váha v pěti měsících Eliška 5200g a Nelinka 6840g... Váha v půl roce Eliška 5440g a Nelinka 7440g

sorbona13
2. pro 2009

Ahoj holky, tak i po Sunaru nevydrží spát o moc dýl, tak to s tím dokrmem budu dělat opravdu jen na noc, asi jim fakt to moje mlíko ještě stačí.

zanetik: to Hami taky asi vyzkouším, jestli se nenaučí na ten Sunar, díky za tip. S tou kaší počkám, až budou mít korigovaně ukončený 4. měsíc, není kam spěchat, pokud budou přibírat 🙂

luzza: to jsi mě teda pobavila, no já jsem taky občas na vážkách, kdo je kdo, ale většinou se nespletu 🙂. Taky jsem za to kojení ráda, snad to doklepu až do těch jejich korigovaných 6 měsíců a pak už budou mít moje mlíčko jen jako zákusek a nebude ho potřeba tolik. A podle váhy vašich holek koukám, že jsou kluci v normě, to mě taky dost uklidnilo 🙂

adrosek
2. pro 2009

-ahojík holky,přeji všem hezký den,konečně trochu slunečno unás,ale nevím jak dlouho to vydrží
tak to dělej sorbonka jen na noc,asi jim to opravdu stačí,pokud by ne tak by se určitě ohlásili
-luzza taky jsem se pobavila tedy,to musí mít ten dr.opravdu radost znich,aspon má veselo zase

adrosek
2. pro 2009

-holky taky sem se chtěla zeptat,nevíte jak je to stím,že holky se vlastně narodily v 8.měsíci,ale plánovaně jakoby tak jestli jim ten měsíc stále odečítat či ne,dr.se nějak nevyjadřuje když máme jít na kontrolu jako nebo na očkování atak,tak jestli se to počíta nebo ne,nevím jestli sem to napsala dost na pochopení nebo se ji mám zeptat dr.

myska77
2. pro 2009

Adri: to ke ten korigovany vek, jak tady poad pise sorbonka, ona to korikuje o 2 mesice a ty bys mela asi tedy o jeden. Takze pokud je ted holkam 5 mesicu od porodu, tak jsou jim vlastne korigovane 4 mesice (od planovaneho terminu porodu). Zalezi ale na na tom jak jsu sikovne a jestli to dohonily nebo mate porad korigovat. Nasi kluci byli o 3 tydny drive, ale dohnali to, takze nic nekorigujem, ani neposouvame ockovani. Zeptej se mudry. Pokud to ale nezminuje, tak budou holky asi taky v pohode a nic nemusic odcitat. Jde vice mene o to, abys nesrovnavala drive narozene deti se stejne starymi detmi narozenymi v terminu. Vyvojove muzou byt jinde.

myska77
2. pro 2009

Sorbi tak to je skoda, ze ten sunar nezabral. Nam se kase ani Sunar ani Nutrilon neosvecili, kluci se budili stejne jako po mojim mliku, tak jsem vse zase uklidila. Zeleniku od Hami jsem uz taky nakoupila, asi zacnu bud o vanocich nebo az po Nove roce, 7.1. maji pul roku (akorat na moje narozky 😀 ) Uz jsem i nakoupila literaturu o prikrmech a ctu si v tom, tesim se az jim budu varit, i kdyz to asi zabere vic casu nez jen vystrcit prso 😀 Ses fakt borec jestli vydrzis s kojenim do jejich korigovaneho 6.mesice, to budes mit 30 kilo i s posteli 😵 😵

adrosek
2. pro 2009

-já vím jak to je stím korigovaným věkem,jen nevím jak to počítat,zeptám se tedy zítra dr.jak a co,taky sme neposouvali očkování kvůli měsíci tak uvidíme

luzza
2. pro 2009

adrosku
naše holky se narodily ve 36+0... a dr. nám žádné očko neposunul...ani začátek příkrmů...řekl že máme začít normálně v půl roce... bere je jako by byly normálně donošený 🙂

adrosek
2. pro 2009

-nám se taky tak luzza nrodily a nic nám taky neposunovala dr. a ani nic neříkala že by se mělo,tak se jí ještě pro jistotu zítra zeptám

sorbona13
2. pro 2009

tak dneska Sunar nechtěli, pěkně se šklebili a usínali zase s řevem, i když byli nakojení. Asi toho mlíka mám pro ně večer míň, ale Sunar si stejně nedají, tak co mám dělat 😠 😖

luzza
2. pro 2009

sorbi
já myslím,že toho tvýho mlíčka mají dost... neboj... to podle prsů nemůžeš poznat... ten sunar nechtěj,bo mají dost tvýho 🙂 😉 můžeš být v klidu 😉

adrosek
2. pro 2009

-sorbonka taky si myslím že mají dost toho tvého neboj

adrosek
2. pro 2009

-holky a kojíte ještě zaráz mimča,já už ne,pač utoho dělají blbiny a jedna druhou poštuchují

luzza
2. pro 2009

adrosku já je kojím jen společně... líbí se mi jak si proplejtaj ručičky nebo mačkaj prso té druhé 😅 koukaj na sebe, je to krása 😵 😵

luzza
2. pro 2009

jinak hlásím,že ode dneška je Nelinka ŠESTIZUBEC 😅 😅 😅 😅 vyrostly jí dvojky nahoře... 😉
(elinka ani skořápku 😀 )

adrosek
2. pro 2009

-no mě se to taky líbí,ale Sárinka dělá takové hlouposti že nejí spíš,bodá Adušku do očí a za vlasy ji tahá apod.samo asi nechtíc ale i tak,musela jsem je rozesadit jak se říká 🙂

adrosek
2. pro 2009

-a gratuluji k zoubků super,unás zatím nic 😉

jankatr
autor
2. pro 2009

Zanetik - on Matulka sice stojí - ale nesedí 😅 je to kulišák - aby Kubu dohnal tak to "podle něj nepodstatné" vynechává 😅 😅 😅

Jinak já jsem kluky taky půl roku plně kojila - pak jsme chtěli začít s příkrmama jenže kluci mi to jíst nechtěli, a pak marodili tak jsem je nechtěla trápit - takže jsme to vlastně o měsíc posunuli. A teď v 8 měsících máme dopolední sváču, oběd a odpolední sváču, mezi tím sem tam kukuřičný žížalky, nebo kousek rohlíku na žužlání - ale to je spíš o tom žužlání než o jídle. Jinak pořád mlíčko 🙂 a myslím že hoši rozhodně nestrádají - přesně vám to povím zítra - jdem poradny - ale když jsem je zkusmo posadila na normální váhu, tak v oblečení a s plínou měli K 10kg a M 8kg - tak jsem zvědavá kolik nám naváží Mudr. 😅

luzza
2. pro 2009

jani
já říkám od začátku, že hoši jsou prostě správní DŘEVORUBCI 😀 😀 😀
a večer nemají žádnou kaši??
a co dáváš za odpolední sváču??

jankatr
autor
2. pro 2009

Teda Luzzi - vy už ale máte zubů 😲 😲 😲
Já kluky kojím společně přes den už jen někdy. Ale večer ještě pořád. Ale je to spíš proto, že už jsou to takový vrtule a když je kojím na gauči tak mám strach že mi spadnou.

luzza
3. pro 2009

jani
no je to srandovní,jak je zubatá 😀 😀 a eliška je roztomilá bezzubka 😀

sorbona13
3. pro 2009

Ahoj holky, dnešní noc super, budili se po 4 hodinách a teď ještě chrupkají 🙂.

adrosek: já kojím společně jen v noci, přes den u toho dělají strašný blbiny a nemám šanci je oba udržet. Někdy je kojím přes den i společně, ale to musí se mnou doma někdo být a dělat záchranu 🙂

luzzi: téééda, vy jste ale zubíci 😵 Kluci se taky navzájem pořád otlapkávají při kojení 🙂

luzza
3. pro 2009

sorbonko,to se máš,že tak dobře spali...eliška zase furt vstávala...párkrát cucne a hned usíná,potvůrka 😠

adrosek
3. pro 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím dneska
-tak sme byli u dr.a trochu jsem naštvaná,plá čekárna miminek takže sme čekali 2.hod.a když sme došli na řadu tak nám dr.řekla že nás nenaočkuje,pač Adélka je trochu obsipaná,po něčem se trochu vyházela,takže jdeme za 14.dní znova a to jdem už na 6.měs.poradnu aj zrovna,takže na nic dneska,ale tak co už,holky váží Adélka 7.450gr a Sárinka 7.kg takže ok

luzza
3. pro 2009

adrosku, tak to je fakt smůla 😝
jinak holčičky mají krásné váhy 😵 😉

adrosek
3. pro 2009

-jo smůla,ale tak co už naděláme,hlavně že rostou pěkně

myska77
4. pro 2009

Ahoj holky,

Adri s tikm cekanim je to pech, to by me taky nastvalo. My byli vcera na rehabilitaci, byla tam pozvana i neurol., aby to pripadne uz ukoncila a rekla, ze s Christikem mame delat jeste to brisko, uz na ni fakt kaslu. Taky me nastvala, vcera se uplne sam zacal tocit na bricho jak vrtule a pry at posiluje. At se jde bodnout. Nemusi mi chodit v 5 mesicich, ne? Premyslim, ze se tam uz neobjednam po NOvem roce, ale uvidim.

Ted jdeme za chvili na 2.hexu a 1.Prevenar, to bude zas revu. Jsem taky zvedava na vahy. JInak spali od 18 do 03 a pak az ted v 06 a jeste spi, v 7:45 je jdu budit. Kdyz jsme doma jsou od 6 uz na dece a nenechaji me vyspat a dneska delaji hodna miminka, hadi mali 😀 😀

Tak dam vedet, zatim pekne ranko vsem.

luzza
4. pro 2009

mysi
ty je dávat spát už v šest ?? 😅 chudáčci... to my v šest se vracíme teprve domů a nebo začínáme teprve poklízet hračky 😀 a to nás čeká pak ještě koupání,papání,mazlení a pak teprve spinkání 🙂 to by si je náš taťka moc neužil,kdyby už v šest chrněly 😀 my si tu s nima púěkně zablbnem 😀
jinak v knížce Každé dítě může dobře spát je kapitola o délce spaní kojenců...píšou,že dítěti jako noční spánek stačí 10 hodin a zbytek spinkají přes den...a je tam přímo napsáno,abychom nedávali spát svoje miminka příliš brzy...ale jsou samozřejmě vyjímky...a to jsou tví kluci určitě 😅 😅 😅

adrosek
4. pro 2009

-ahojík mamky,tak přeji všem hezký den,unás škaredě tak asi budeme doma,taky sme dneska sami,manžílek má službu tak dojde až zítra ráno ☹
-jinak my dáváme holky spát tak kolem 19.30,kolem 18.30 se začínáme pomalu koupat,vtom ještě trocha blbneme,cvičíme atak no a pak samo papkáme,spí pak do těch 6-6.30 jak kdy a pak něco ces den
-tak myska at očkování zvládnete na 1

myska77
4. pro 2009

Luzzi: my je davali spat okolo 20 vecer, ale to desne rvali a spatne se jim usinalo. Tak nam Mudra poradila at je davame driv. Posouvali jsme to po pul hodinach az k te 18 a to si pekne lehnou a usnou krasne. Pres den taky hodne speji, tak 1-2x dopoledne tak 30 minut a 1-2x odpolko taky tak 45 minut.Holt jsou spavci po mame. Manzel chodi brzo, takze stiha koupani i hrani a mazleni a pracuje jeste vecer, kdyz kluci spi.

Dali nam to ockovani, kluci maji Mates 6200gr a Christik 6020gr a meri oba 65 cm. Dalsi hexa a Prevenar za 6 tydnu v lednu.