Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
19. pro 2009

ahoj holky
tak eliška má svoji první rýmičku 😒 ☹ má ucpanej nos,takže strašně funí, v noci furt plakala,ale nic moc neodsaju,i když mám tu odsavačku na vysavač...
jirka jel nakoupit a do lékárny pro kapky...
takže postýlku máme zase ve zvýšený poloze,na topení tlustej mokrej ručník a na noc do ložnice zase šoupnu sušák s prádlem...
tak sme tátu hezky přivítali 😠

luzza
19. pro 2009

sorbi
musíme si nějak poradit 😅 😅 😅
bluci
to je krásný s tím sebíkem 😀 😀

blucka
19. pro 2009

Luzz, jedna maminka mi poradila, MM kapicku do nosika, vraj to jej malemu velmi pomohlo pri ryme, mozno blbost ale keby pomohlo. 😉

jankatr
autor
19. pro 2009

Luzz tak jak to píšeš s tou rýžovou jsem to míchala Daníkovi - ten kaše miloval a snědl uplně všechno co dostal.
U kluků zatím kaše nedávám - nějak je to nenadchlo, tak jsem to zatím nechala plavat. Takže máme jen dopo svačinku - jogurt nebo přesnídávku, oběd a odpo sváču - a jinak jen kojení.

sorbona13
20. pro 2009

Ahoj holky, včera byl super den, zajeli jsme s manžou ke kadeřnici, kluci byli celkem hodní a potom k tchánovcům, mají krásně ozdobený barák, samý světýlka a kluci byli jak u vytržení. Kuba nechtěl ani pít, protože přitom neviděl světýlka 😀 Pak jsme šli na procházku, bylo to úžasný, jak je všechno venku zasněžený, sníh na vesnici je něco úplně jinýho, než v Praze, jsem fakt ráda, že jsme se z Prahy odstěhovali. Kuba měl hrozný záchvaty smíchu, když ho babička lechtala, smál se nahlas a dělal u toho hrozný grimasy, až mi tekly slzy smíchu 🙂

bluci: to muselo být krásný, ono je stejně úžasný, jakou radost ti udělá dětský smích 🙂

luzzi: to je mi líto, chudinka Eliška 😔 Švagrový holčička má rýmu skoro pořád a taky jí mazala mlíčko pod nosánek, poradila jí to její doktorka. Kuba včera trochu chrochtal, tak jsem mu vysála dva soply z nosu a už je to dobrý. Jenom se chudáci oba hrozně bojí vysavače, jak ho zapnu, tak je řev.

lea77
20. pro 2009

ahoj holky, moc Vás zdravím, nějak nestíhám nic psát, ale občas Vás dočítám a beru rady 🙂
Naše dvojčátka budou mít za chvíli půl roku, Ivanka má přibližně 6 kg a Radeček cca 7 kg. Jsou super. Ale prostě nic moc nestíhám.

Chtěla jsem se zeptat ohledně fusaků a nánožníku, holky co máte EASY WALKER a používáte už sporťák, jaké máte fusaky, jestli tam sedí ty od EMITEXU, předpokládám, že snad ano ??? chci je kupovat, tak ať se nějak neunáhlím.

A dokupovali jste nánožník na EASY WALKER na zimu? EMITEX nabízí univerzální nánožník pro dvojčatové kočárky, jestli s tím máte zkušenost. díky a mějte se.

Obdivuji Vás co pořád ještě kojíte, my jsme cca od 2,5 měsíce na BEBĚ. Zatím máme bebu 1 a k večeři papkají kašičku. Jinak příkrmy máme začít až od půl roku, naše doktorka je docela přísná ve stravě. Tak zatím poslouchám.

adrosek
20. pro 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny konečně,měli jsme tady naše,pač nám v pátek hlídali holky,sme byli na večírku s manžou,tak bylo super a na chvílu sme se odreagovali aspon
-jinak příkrmy papkáme pěkně,zatím to vcelku holkám chutná tak uvidíme,ještě je zatím vždy dokojím tedy,tak uvidím kdy si řeknou že prostě nechtěji potom už mlíčko
-lea já mám holky taky už ve sportáku,musela jsem je tam dát už prostě,pač v korbičkách už byly dost natlačeni,kočárek easy wolker nemám tak neporadím

adrosek
20. pro 2009

-holky copak děláte nikde nikdo,asi odpočíváte nebo není času že,tak přeji hezký veče všem

blucka
20. pro 2009

ahoj holky,
vsetky vas zdravim....a mame po vikendu.
Teda riadna kosa, my sme sa dnes nedostali ani von. Kluci mi uz druhu noc bojkotuju, obe noci som bola 2hodky hore a a oni nie a nie zaspinkat. 😠 Tak snad...
Lea, ja mam EW, ale fusaky Kaiser, Emitex by mal tiez sediet a nanoznik od Emitexu a som spokojna.
Adri, tak to je supis, ze holky pekne papkaju. 🙂
Sorbi, u nas je to prave naopak, ked sa kluci moc vztekaju, zapnem vysavac a oni v momente stichnu 😀 a pri odsavani sa tiez chechtaju, len ked mali rymu tak sme trochu bojovali(to uz bolo na nich moc caste)

lea77
21. pro 2009

díky holky za zprávy, nánožník už jsem objednala přes internet, tak ještě někde splaším ty fusaky.
Doteď jsme měli jen ty od emitexu co jsou do autosedačky, zatím stačily.

myska77
21. pro 2009

Ahoj holky,
zdravim vsechny. Tady je tak krasne, vsude spousta snehu a venku pekne mrzne, skoda, ze na Vanoce ma byt obleva. Vcera vecer jsem ozdobila stromecek, mame krasnou jedlicku a je to parada ta spousta svetylek. Klukum se to moc libi.

Lea: ja je mam jeste v korbickach, sportak dam az po zime. Jinak ale mam ten nanoznik od Emitexu a fusaky taky, jsem moc spokojena s nima.

Sorbi, Adri, tak ste si aspon trochu odpocali u kadernika a na vecirku. me se v posledni dobe nikam moc nechce, asi tim, ze jsem pohodlna se ted nejak balit ven 😵 JInak ale zimu miluju tak nevim co se to deje.

Kluci nam taky pekne papaji prikrmy, uz snedi plnou davku tak zacnu varit. Vecer davam Matyskovi kasi, prso nejak vecer nechce, sni dvojitou porci a je spokojeny 😀 Jeste se mi 2x za noc vzbudi, ponuchnaji se a jdou zase spat. Desne ted rostou a tezknou. Mam pocit, ze velikost 68 meli snad 2 tydny 😎

Zitra se chystam nalozit kapry a ve stredu udelam polivku a salat a na Stedry den se budu koukat na pohadky. Mate nekdo nejake vychytane recepty na polivku nebo kapry at treba zkusim neco noveho?

sorbona13
21. pro 2009

Ahoj holky, dneska je super počasí, kluci spinkají v kočárku, co víc si můžu přát 🙂 Včera jsem zabalila dárky, ještě čekám na poslední dárek pro neteř, objednávala jsem to 1.12 a v pátek to měli poslat, tak se budu modlit, aby to dorazilo včas. Naštěstí pro ní mám dárků víc, tak ten jeden přinejhorším dostane po vánocích.

lea: já mám fusaky od emitexu v hlubokých korbičkách a ještě jsem koupila takový fusak jako bunda, dá se použít i do autosedačky, má otvory na pásy. Potom je asi použiju i do sporťáku. Mám dva v modré barvě a koupila jsem je tady: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29384750&tab=2

blucka: my ven chodíme zima nezima 🙂

myska: my už taky máme stromeček, klukům se to taky strašně líbí. Ty si koukám opravdu odpočineš až na ty Vánoce 🙂 Taky budu dělat ve středu salát, na štědrý den jsme pozvaní k tchánovcům na oběd a odpoledne už budeme odpočívat a užívat si s klukama Štědrý večer, strašně se letos na Vánoce těším, tak jsem se snad netěšila, ani když jsem byla díte 🙂 S receptama ti neporadím, budu smažit řízky, manžel ryby nejí a pro mě nemá jedna porce cenu, takže si usmažím lososa.

adrosek
21. pro 2009

-ahojík mamky,taky vás zdravím všechny dneska,unás krásně svítí sluníčko,ale je pěkná zima -10 stupnů,takže nikam nepůjdeme,všude sníh a pěkně bílo tedy,holky ještě kašlou takže raději budeme doma ještě
-jojo taky se těším na Vánoce už,taky asi zítra už nastrojím stromek at to mám nachystané a holky budou valit oči jak je znám,hlavně na ty světýlka že 🙂
-tak my ještě plnou dávku nesníme příkrmů tak je ještě dokojuji trochu,tak snad si brzy zvyknou

luzza
21. pro 2009

ahoj všem, máme tatínka doma, takže na net není čas...ale posílám aspoň foto!! 😉 🙂 🙂 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

luzza
21. pro 2009

inak elišky rýmička byla za 2 dny pryč!! 😅 😅 😅 😅
kapali jsme 3krát denně NASIVIN a každou chvíli jsme stříkali STERIMAR BÉBÉ (mořská sůl) a vážně to zázračně rychle zmizelo. Ta sůl ve spreji stála asi 150,ale účinek super!!! Takže doporučuju!!!

adrosek
21. pro 2009

-luzza tak super že je to už tedy,no my ještě bojujeme s kašlem tak snad se toho taky brzo zbavíme

katy.m
21. pro 2009

Ahojte holky a dětičky,

přiskočila jsem Vám popřát krááááásné svátky a kouzelného(prvního) Ježíška se svýma ratolestma 😵 😵 😵

adrosek
21. pro 2009

-ahojík katy,děkujeme za přání a samo aj tobě přejeme hezké a klidné svátky 🙂

blucka
21. pro 2009

Ahoj maminky,
deticky mam na prochajde s tatinkom tak mam trochu cas na net 😎
Sorbi, my chodime von tak do -5, ale 27.sa chystame na Slovac a tam bude pekna zima aj cez den, tak kluci skusia aj vacsiu zimu ak nechceme sedet len doma 🙂 .
Myska, ja na Vianoce robim klasiku kapra, tak moc neporadim.
Luzz, tie su kuzelne 😀 ...Sterimar pouzivam aj ja pri odsavani, lepsie to ide a je bomba, dlho ti vydrzi, hlavne ze uz je ryma prec. 😉
Adrosku, len sa pekne vyzdravte az ste na vianoce fit. 🙂
Katy, dakujeme za prianie.
My zdobime stromek az 23.a uz sa moc tesime, to budu kluci valit okale 😀 .Chcem si aj pripravit kapustnicu a salat az si Stedry den uzijeme v klude a v pohode, ked bude hezky pojdeme dopo von a inak to istia rozpravky 🙂 .
Holky, dnes mi manza odnesie PC niekam na odvirenie takze tu uz do Vianoc nebudem....

Prajem Vam krasne prezitie Vianoc, aby ste si ich uzili v pohode a do sytosti, detickom vela, vela darcekov... :o)).

adrosek
21. pro 2009

-blucka děkujeme ti a taky přejeme hezké a klidné svátky 🙂 a opatrujte sa

sorbona13
22. pro 2009

Ahoj holky, dneska kluci chrupkali do 5, potom se najedli, chvilku povídali a usnuli do 6, pak půlhodinka v posteli a vstávačka v půl sedmý. Jinak kojo 18 - 22 - 2.30 - 5 a teď už zase spinkají.

luzza: To je krásný PFko 😵 Nelča je proti Elišce opravdu kus ženský 🙂 A to teda koukám, jak rychle jste se rýmy zbavily, to je super 🙂

katy: Ahoj, jak prožíváš těhotenství? Koukám, že už jsi 29tt, to jsem kluky porodila 🙂 Přeji Tobě a celé tvé rodině krásné prožití svátků vánočních a hodně zdravíčka.

lea77
22. pro 2009

ahoj Myska, tobě se tam dětičky ještě dají? Mě teda Radeček (má cca 7 kg) dost na těsno, takže uvažujem, že dáme sporťák co nevidět. Čekám na ten nánožník.
Nám doktorka řekla, že máme chodit ven tak do -5°C a jen tak na hodinku. Tak snad už dneska konečně vyjedeme.
Sorbi, to vypadá moc pěkně, já jsem používala doteď takové ty fusaky do autosedačky emitex, zatím stačili.

adrosek
22. pro 2009

-ahojík mamky,přeji hezký den všem 🙂 dneska je tak trochu zataženo,ale není taková zima,je 0 tak půjdeme konečně ven na chvilku aspon,nám taky dr.řekla že můžeme chodit do -5,jen Aduška ještě trochu kašle tak nevím jestli mám jít ven nebo ne raději
-sorbonka tak vcelku noc dobrá ne

sorbona13
22. pro 2009

Nevíte, jak se počítá ukončený 5. měsíc? Kluci se měli narodit 28.7 a mudra chce už od ledna najet na příkrmy s tím, že budou mít ukončený 5. měsíc 28.12, ale podle mě, budou mít začátek 5. měsíce 😕

myska77
22. pro 2009

Sorbi ted jsem Ti to zacala pocitat a taky jsem se zamotala, ale 28.8. budou mit ,,odzity" korigovane 1 mesic (takze ukonceny), 28.9. ukonci 2.mesic, /10 ukonci 3., /11 ukonci 4. a /12 ukonci 5.mesic, takze Mudra ma pravdu pokud to pocitam dobre.

sorbona13
22. pro 2009

myska: mně to taky tak vycházelo, ale kamarádka mi říkala, že se to počítá jinak. Takže začátkem ledna najedeme na příkrmy, jupíí 🙂

Nevím, jak se sem zítra dostanu, tak vám PŘEJI KRÁSNÉ VÁNOCE, HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A RODINNÉ POHODY A JEN TY NEJHODNĚJŠÍ A NEJZDRAVĚJŠÍ DĚTI 😵

adrosek
22. pro 2009

-sorbonka taky jsem to zkoušela počítat ale nějak sem se do toho zamotala 😒
-tak hezké Vánoce pokud by jsi tady zítra nebyla
-tak já už nastrojila stromek,pač zítra chcem udělat salát a polívku at na Štědrý den jen kukáme pohádky a popř.jdeme ven na chvilku

zanetik
22. pro 2009

Ahojda dvojmamky, jdu vám rychle něco aspoň napsat...
Sorbi určitě budou mít ukončený 5-tý měsíc!! 😉
Nevím co je u koho novýho, není čas dočítat, ale snad jste všichni zdravý hlavně dětičky...
U nás ve zkratce, Nela si sama sedá, ale má srandovní způsob, takový gymnastický...až bude čas dodám videa 😉
Verunka na sezení kašle a včera se postavila sama v postýlce, vylést schod ji nedělá problémy i když neumí lést po čtyřech a dneska si vylezla pod konferenčí stolek, máme ho jako dvoupatrový tak do toho spodního patra i když je asi 25cm nad zemí 😅 a staví se u všeho...i na Nelu si vleze, na moji nohu, vyškrábe se všude 😅

Takže přeju taky všem krásné a pohodové svátky, plné lásky a klidu 🙂

veruleg
23. pro 2009

ahoj holky

Krasne Vanoce vsem. V novem roce kupu zdravi, stesti a radosti. 🙂 🙂 🙂

V+v

adrosek
23. pro 2009

-ahojík mamky,taky váš zdravím
-jé zanetik to je sranda jak to popisuješ
-taky přeji všem hezké a klidné Vánoce 🙂