Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
30. bře 2010

tak koukám že už mě smázli... 😝

myska77
30. bře 2010

😵 Adri, neni treba kupovat boty, pokud sami neujdou sami par kroku, pak teprve je chodidlo prizpusobene k chuzi a dite vi jak davat nohy, tak pak bych koupila ty oveene kotnickove boty. Dobre znacky jsou Essi, Sante, Elefanten nebo ty s Zirafou. Ted jsme koupili nechodici boty do kocaru, abych mohla dat pryc fusaky a klukum neprofoukly fusky. JInak pak dej bacha i na sirku boty, Deti si nevyslapnou boty podle sebe, ale boty formuji jejich nohy, takze opravdu musi byt vhodne co do delky, sirky i vysky nartu, jinak ploche nohy jsou na svete v minute. Nasi kluci maji dost rozdil v nohach, Mates ma 18 ky a Christik 16 ky, ale boty jim ted dedit nenecham.

luzza
30. bře 2010
adrosek
31. bře 2010

-ahojda holky
-děkuji za info,no já chtěla spíš jen takové zatím na doma jakoby papuče,aby měla pevnou nohu když vstává Adulka a capá podél ohrádky,na ven zatím mám jen takové obyč,aby jakoby měly něco na noze,když nemají fusaky už
-luzza to už máte tyto capáčky na ven ne ale,doma by jim bylo horko vtom nebo ne,máš je na doma holkám

jankatr
autor
31. bře 2010

Luzzi ty jsou pěkný akorát teda by byly jen na Matýska 🙄 - Kuba asi bude mít místo bot dětský lyže 😅 - už teď by potřeboval min. 21

adrosek
31. bře 2010

-tak mě už smazali taky jak tak na to kukám

zanetik
31. bře 2010

Ahojda holky, mě vůbec nejdou vkládat fotky ☹
Dneska venku hnus, holky protivný Veru nechtěla spát doma, ale jak kňourala vzbudila po 10min spánku Nelu, takže protivný obě, po hodině jsem to psychicky nevydržela a vrazila je do kočáru a v dešti a vichru jsme šly ven 😀

Jinak řešíte tady boty, nevím co si o tom myslet, ale ve snídani s novou byl chlap už nevím jestli doktor nebo kdo, ale prý není důležitý mít značkový zdravotní boty za stovky korun, to je jen tahání peněz z lidí, ale nejdůležitější je koupit do nich zdravotní vložku, právě asi kvůli plochým nožičkám apod.

myska77
31. bře 2010

Zanet to jako fakt s tema vlozkama? Uplne si to neumim predstavit v tech malych botickach, to se takove vlozky vubec prodavaji? Ja bych tedy do toho asi nesla, jednat nebudou uplne kopirovat ten vnitrni tvar vystelky a musi tam litat a taky vlozky dost zvedaji nohu, tak aby se tam ta noha vubec vesla 😎 Skoda, ze jsem to neslysela.

luzza
31. bře 2010

ahoj kočky
nemám moc času...
Nelinka mi horečkuje ☹ ☹ Nevím, co jí je, není ani nastydlá... pořád má ruku narvanou v puse, tak leda zuby...ale už to trvá od včera ☹ ☹ panadol vždycky zabere do půl hodinky a pak je nějakou dobu klidná...ale jinak hoří, válí se po mě, pospává, nebo pobrekává... k tomu je tu ještě elinka, která snad cítí, že na ní nemám moc času, tak je extra protivná a stále se po mě plazí...takže vypadám jako unavená fena zavalená štěňaty 🙄 🙄 doufám,že dnešní noc bude lepší, než včera...jsem K.O. Jirka se vrátí až zítra večer ☹ .

luzza
31. bře 2010

adrosku
botky jen na ven... doma mají protiskluzové ponožky...to je lepší než bačkůrky...
jani
buď v klidu, eliška má 20 a nelinka 21 😉 nela je dost velká celkově...v 10 měsících jí naměřili 78 cm... tak uvidíme, jestli neporoste do manžova rodu 😝 😝 jirka je z nich nejmenší a má 187. Jeho mladší brácha má 208!!! Je to obr 😅 😅 Tak naší nelinku strašej, že si pak nenajde ženicha 😀 😀 😀 ale já vím, že tu pro ní bude kdyžtak Kubík 😅 😅 😅 😅

luzza
31. bře 2010

jani
za chvíli máte narozeninky 😵 😵 😵 😵 😵

adrosek
1. dub 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den všem
-luzza to je pravda,na doma by jim mohli stačit jen ty ponožky,jen sem si říkala,že aby měla pevnou nožku
-jinak luzza tak at se brzy uzdravíte hlavně,třeba se tam objeví tedy nějaký ten zoubek
-nám zase Aduš včera večer když sme šli spát kolem 22.hod tak plakala asik hodinu nevím co to bylo,ale mám dojem že bud bříško nebo další zoubek,který není ještě pořádně prořízlej,ale když jsem ji pak hladila po bříšku tak se uklidnila a spala až do rána pak,tak uvidíme co bude dneska,jsem sama dneska,tatka má službu tak nám bude smutno ☹

luzza
1. dub 2010

adrosku
naše paní doktorka z ortopedie říkala, že ať choděj hodně bez bot...
takže se o nožičku se neboj 😉

u nás noc hrůza ☹ ☹ ☹ horší jak noční v nemocnici 😝

adrosek
1. dub 2010

-děkuji luzza,tak koupíme botinky jen na ven pak tedy

sorbona13
1. dub 2010

Ahoj holky, dneska se Honzík poprvé postavil sám 🙂 Takže mám ještě týden - 10 dní klid, než se postaví i Kuba a nebudu vědět, koho zachraňovat dřív 😨

luzza: to je mazec, nemůže to být šestá nemoc?

adrosek
2. dub 2010

-ahojda mamky,tak dávám nějaké aktuální fotky holek
http://milanandrea.rajce.idnes.cz/2010-03-29_Ad...

luzza
2. dub 2010

sorbonko
Honzulka se tváří jak pan učitel 😀 😀 😀 šikulka 😉 🙂

adrosku
holky jsou kouzelné 😵 😵

u nás furt děs ☹ ☹ nela přestala hicovat až dnes kolem čtvrté odpoledne, od té doby je bez teploty,ale furt řve a sahá si do pusy a furt tak divně plazí jazyk...

adrosek
2. dub 2010

-jé luzza tak at je už brzy lépe,no hlavně že nejsou teploty už 😒
-no ale i tak je to vyčerpávající že?
-

luzza
2. dub 2010

adri
no jsem už hotová ☹

jankatr
autor
3. dub 2010

Luzzi a u dr jste byli? Nemůžou to být ouška? U nás to vždycky vypadalo tak nějak podobně ať u Daníka když byl malej tak i u Kuby na podzim - taky to vypadalo že ho bolí zuby, pořád si tam cpal ručičku - a nakonec nám píchali ouška 😒 Tak hlavně ať se to brzo z lepší - je to fakt vyčerpávající - já jsem si užila svoje na podzim když to měl Maty málem ob týden... 😔 🙄

S tou délkou to je teda mazec.... 😲 - asi z ní bude modelka co? - ale já mám pocit že teď je těch dlouhejch holek tolik že za chvilku se už nikdo vůbec nepozastaví nad tím že je holka vyšší jak kluk - a vůbec podívej se na slavný lidi - většina chlapů má vedle sebe vysokou ženskou 😉
A jinak jak říkáš - Kuba to jistí 😀 😀 😀

Jinak teda u nás je to taky na milou rozmilou - včera Kubíkovi už zas píchali ouško ☹ ☹ ☹ - měli jsme jít na kontrolu v úterý ale dostal zas horečky tak jsme jeli hned. Ale už nám aspoń naplánovali ty trubičky - takže pokud nebude nemocnej tak 27.4. bysme na to měli jít. Měla jsem trošku obavy jak to s klukama udělám ale naštěstí se to dělá ambulantě - takže tam ráno přijdem a odpoledne půjdem domů.

Jo a s tím obouváním - taky jsem se na to ptala ortopeda a ten mi řekl že pokud máme doma plovoučku, lino a podobný hladký a tvrdý povrchy tak je lepší obouvat - na tom se ta nožička rozplácne a rozjede. Ale pokud máme nějaký hrubý strukturovaný koberce (což asi málokdo) tak na to je lepší bosky - tam to má podobný efekt jako chození bosky venku.

a pokud jde o tu vložku do bot - mě to pro ty první botičky taky přijde divný... 😕 nám hlavně říkali ať si pořádně ošaháme jestli to má opravdu pevný opatek aby ta nožička neujela do strany a taky by neměla být moc měkká podrážka - pokud bez problémů ohnete špičku až k patě tak to prý taky není dobrý - pružit ano, ale ne aby to bylo jako bláto.

luzza
3. dub 2010

ahoj holky
tak dnes dopoledne se nelinka osypala, takže se z toho vyvrbila šestá nemoc... a aby toho nebylo málo, vykoukl nám kousek stoličky vlevo dole 😅
jsme bez teplot a v dobré náladě 🙂
dnes jsme nakoupili tůje, tak je budem zítra sázet 🙂

sorbona13
5. dub 2010

Ahoj holky, jak jste si užily velikonoce? V sobotu jsme dali dlouhou procházku s tchánovcema, kluci předběžně jednu babičku vyšlehali a strašně se u toho řehtali, lumpové. V neděli jsme jeli za prababičkou, Kubík asi hodinu v kuse v autě zpíval, děda mu pouštěl muziku, tak do toho přizvukoval 🙂 No a dneska jsme byli zase u našich, kluci vyšlehali druhou bábu, už to měli pěkně nacvičený, tak si to užili 🙂 Mají teď nějaké pohodové období, pořád se smějou. Honzík si stoupá všude možně, kdy se mají pořídit botičky? Doma máme všude plovoučku.

Já jsem byla v sobotu cvičit na trampolínách a ještě dneska se nemůžu hnout 😝 Ale bylo to super, krásně jsem se zničila 😀

adrosek
6. dub 2010

-ahojda mamky,tak všechny zdravím konečně,měla jsem tady mamku s babi od neděle tak bylo veselo a hlavně sem si oddychla od holek,když jsem měla pomocníky,bylo to bezva
-velikonoce sme taky zvládli,tak normálně hlavně
-jinak konečně sem dneska našla u Sárinky první zoubek a myslím že za chvilku se vyklube hned další vedle něj dole,tak konečně nebude bezzubá naše beruška
-no a co říkáte na počasí co,no včera bylo hnusně,ale dneska se vcelku dalo tak snad juž to bude jen lepší a lepší

myska77
7. dub 2010

Ahoj holky,
tak vas vsechny zdravim. Jsme porad nekde v luftu, bud na chate nebo jinde na vylete, takze na net neni cas a na chate neni signal.
Adri gratuluju k zoubku, to ses nacekala, vid 😵
Sorbi: Honzik je sikula, za chvili je uz neuhlidas. Me se stavi zatim jen Mates a Christik se natahuje kde muze, ale je na kolenou, uz dost dosahnou, tak uz tvedame veci vys a vyklizime suplata.

Luzzi: vy si zase uzivate s nemocema, Snad bude Nelca brzo v pohode, ta 6.nemoc nema zadne dramaticke prubehy jak jsem cetla, ze? a rychle zase odejde.

Janka dobre, ze uz vas objednali na ty trubicky, sice to nebude asi zadny med, ale kdyz to pomuze od toho pichani, tak jedine dobre. Uz aby byl chvili zase klid, vid?

Tak ja jdu zase balit na chatu, prijela jsem jen neco poresit v Praze a zase frrrr zpet, mejte se tu krasne a zase jak budu v Praze tak se ozvu, papa

adrosek
7. dub 2010

-ahojda mamky,myska tak si užíjte na chatě
-tak a já dneska objevila další zoubek u Adulky už 7 to je naše zubejda zase
-jinak dneska už dorazily autosedačky nové tak jsou už namontované v autě a holky už budou parádnice sedět pěkně po směru jízdy snáma

jankatr
autor
7. dub 2010

ahojky - tak v úterý Kubíkovi to ouško zas píchali a doktor se nestačil divit kde se mu tam toho tolik bere 😒 - už aby tam měl ty trubičky - snad mu to konečně pomůže. Zajímavý je že on je při tom pořád celkem v pohodě - v noci spí, přes den je vysmátej, horečky žádný, zkrátka nikdy to nevypadá že to bude špatný - ale opravdu tam toho měl spoustu

Myska - ty trubičky prý nebolí - dělají to v narkoze ale prý jen proto že se u toho děti nesmí pohnout což by jinak bylo asi nemožný. Ale ať tak nebo tak -hlavně aby to už konečně pomohlo.

adrosek
8. dub 2010

-janka to je mi líto teda,no už at máte ty trubičky,pač stále to pichat taky není ono že ☹ chuda malý jedno
-jinak se máte jak holky,dneska vyzkoušíme holky v nových autosedačkách tak jsem zvědavá co na to budou říkat a jestli nebudou mrčet vnich,ale snad ne

jankatr
autor
8. dub 2010

Adri - určite budou spokojení - my máme v nové zatím jen Kubíka - Matýsek se do té malé ještě jakš takš vejde - a zatím řešíme problém jak tam nacpat i tu druhou větší... 🙄 - ono ne že by se nevešly vedle sebe, ale neví jak potom budu zapínat Daníkův pás... 😒
Jinak ale Kuba je děsně spokojenej s výhledem - protože vidí dopředu a je výš. Vždycky se tam rozvalí opře si jednu nohu na okýnko a prstíkem si čmárá po skle 😅 😅 😅

sorbona13
8. dub 2010

Ahoj holky, jsem tu jen na skok, kluci spí a já musím makat.
Dala jsem dvě videa sem:

https://www.youtube.com/watch?v=yT5SdgWL9_U


https://www.youtube.com/watch?v=cDw0nYT3kf4
veruleg
9. dub 2010

ahoj holky, jdu vas pozdravit, nez zase vyrazime ven 🙂 Venku je fakt super tak neni na konika cas.
Vikymu roste prvni zub....uz ho ma kousek venku a dalsi dva uz jsou videt. Stavi se na kolinka, otevira supliky a privira si do nich prsty,no sranda. Problem je nocni buzeni, zkouseli jsme cokoliv ale zatim nic nezabralo.
Mejte se vsichni fajn a uzivejte si jaro s prdolkama 😉