Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
29. srp 2011

@jankatr boží,to máte takové hřiště u baráku? Pokud ano,jen tiše závidím 😵 Ty posilovací stroje měli na Kladně,to bylo super 😉 No a my jinak zase dneska byli u dr. 😖 Míšu bolí ucho,ale na zánět středního ucha to nevypadá,protože přes den pohoda,blbnou,teploty nemá,ale jak se jí ouška dotknu tak cuká,prý to má víc zalepené,ale dala nám papír na ušní,tak zítra musím tam,dneska tam stejně nejsou.nejdřív jsem si myslela,jestli tam nemá něco strčené,na to je ona profík 😠 ,ale pak mě napadlo,jestli to není z vody,minulý týden byli ve velkém bazénu imrvére,tak jestli jí to tam nějak nenateklo.....,no uvidím zítra 😒 Musela jsem vzít i Máťu,neměla jsem hlídání a čekali jsme hodinu 😖 já už na nervy z nich,zabavit je....hrůza.... 😅 Minule jsme právě krájeli houbičky a Míšu nenapadne nic jinýho,než si jí strčit do nosu-tu kosku houby 😠 Naštěstí,jsem jí ucpala druhou dírku a vyfrkla to 😀 Se jen děsím,že jednou příjde,že má něco v pipce 😠 Máťu tohle ani nenapadne...jo,příjde,třeba s něčím,ale ukáže třeba kuličkou u nosu a hned říká"ne,aui,hmm-že ví,že nesmí",ale Míša to je drak 😅 No odcházela jsem od dr.a byla tam čerstvě narozená holčička,takový drobínek 😵 -tak se ptám maminky,kolik váží a ona 2,8kg 😨 -no když jsem si představila,že takoví byli i ti mí 😀 nechápu jak jsem se nebála s nima manipulovat 😀 Takže asi tak 😀

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?26e375a1dc674a6db3517c6e2f5aa8c4

jankatr
autor
29. srp 2011

@crca Teda vy máte pořád veselo co?? 😒 Tak snad to bude dobrý... 😕
U baráku to bohužel nemáme - je to na opačném konci města - ale je to bomba - vůbec bych se nezlobila kdyby nám tu udělali něco podobného - jenže to chce abysme s nima byli aspoň tři dospělí, tak jak včera - protože to je jediná šance jak se na to dostat 😀 😀 😀
S tou velikostí - ono je to děsně relativní - když se narodil Daník s těma svejma 4kg tak se mnou byla na pokoji holčina s 3kg holčičkou - a přišla mi stráááááššnnněěě maličká - a teď když se narodili kluci a měli těch svejch 3,15 a kolem nás samý prťata sotva do tří kilo tak jsem si říkala jaký jsou to obříci 😅 😅 😅

crca
30. srp 2011

@jankatr Ahojky,no tak ono celkově,čím víc lidí,tím víc 😀 My na ušním dobrý,nic tam nemá zarvaného 😀 jen má podrážděný bubínek a dostala jen nějaké kapičky do ucha 😉 Máťa byl u babí,ale co se dělo pak když jsme přišli domů.... 😖 ukňučenej,uřvanej,vzteklej 🙄 ještě že šli za chvíli spát,přitom,k babí šel v pohodě,od babí taky...nevím co ho zase draplo 😅 V noci lítal čuba komár,na nikoho nešel,ale Míša je doďobaná 😠 pak jsem tam dala do zásuvky ten Raid,sice je už prázdný,ale asi to zafungovalo,protože pak byl klid 😀

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?26e375a1dc674a6db3517c6e2f5aa8c4

jankatr
autor
3. zář 2011

@crca tak doufám že už jste zdraví :o) abyste si pěkně v klidu mohli užít babí léto 😉
já jsem byla teď v úterý na ortopedii protože se mi na pravém ukazováku udělal nějaký výrůstek - přesně v kloubu mezi prstem a dlaní - takže to docela dost překáželo. Dr mi řekl že to vyřízne - ambulantní zákrok s lokálním umrtvením - tak jsem si představovala že mi fikne v ordinaci u nějakýho stolku... - já tam přijdu - nafasovala jsem košilku, župan,dovedli mě k operačním sálům - tam si mě převzal další zřízenec - košili zas dolů, přes sebe zelený prostěradlo a na lehátko - na lehátku mě dovezli na sál - doktor ještě s nějakým mladším kterej se asi učí mi to tam pižlali, sestřička mě chodila kontrolovat - no byla jsem z toho jak u vyjevení - kvůli centimetrový dírce takovej cirkus - a ještě mi pak zafačovali celou ruku - takže jsem vypadala jak válečnej invalida 😅 😅 😅 naštěstí ve čtvrtek mi to sundali a už to mám jen přelepený -ale bolelo to slušně, jednak jak to odštípávali a taky tam ještě šťourali kolem jestli tam není ještě něco takže to bylo dost podrážděný. Akorát doma to bylo veselý - jak jsem postupně zjišťovala co všechno bez té ruky nemůžu - ještě že máme tu babičku hned vedle - já bych ani kluky nepřebalila - natož pak třeba uvařit. Ale teď už je to docela v pohodě - sice to nemám moc namáhat ani s tím moc hýbat, ale zjistila jsem že bez ukazováčku se celkem fugovat dá - pokud jsou ty ostatní prsty volný - s palcem by to bylo horší.

crca
3. zář 2011

@jankatr jo my jsme dobrý,sice kapu Míše kapičky do toho ucha,ale nemáme žádné omezení,ale já jsem k.o,unavená,nevyspalá,dneska jsem dostala měsíčky,bolí mě hlava...... 😖 ještě,že je měl Michal celé odpoledne dole u babí,pracovali spolu 😀 ,kopali brambory.... 😀 já jsem jim včera rozdělila postele,dneska jim dělal ještě zábrany,aby nežuchli 😅 Kupodivu je to zatím o.k,usínají v pohodě,sice za mojí asistence,ale to už mě tak nevadí,jako to věčné posouvání a kopání v noci o sebe 🙄 už jsem prostě rezignovala,že takhle se spát nedá,přece jen jsou už velký a dlouhý a je to znát,každej cenťák na víc,co zaberou 😀 Takže útrum 😀 Michalka začala docela hezky už mluvit i jí rozumím,takže jsem už v klidu 😅 Jenom mě děsí,teď kupování zase na podzim a zimu věcí a bot 😖 Dlouho jsem jim nic nekupovala,vystačili si přes léto s tím málem co měli i z loňska a najednou není nic teplejšího a zatepleného 😅 Takže to bude hukot zase v peněžence,nemluvě o tom,že nemám ani já zimní boty.....chtělo by to sponzora 😀

crca
3. zář 2011

@jankatr Jinak teda s tím prstem to nezávidím,ale asi bych z toho byla taky vyjukaná 😀 Mě když teď vyřezávali tu bradavičku na čele,tak jsem byla normál v kalhotech,jen do podprdy,pak na mě šoupli jen takovou zástěrku a přes ksicht teda tu zelenou plentu,jen s tím výřezem u obočí 😀 a to mě docela teda vadilo,protože jsem neviděla,co se bude dít 😀

jankatr
autor
3. zář 2011

@crca to mi povídej s těma penězma... 🙄 🙄 🙄 je to fakt mazec 😝
jinak já z toho nebyla ani tak vyjukaná ve smyslu vyděšená - jako mi to spíš přišla hrozná prča - že kvůli centimetrové díře na prstu je kolem mě takovej cirkus 😀 ale bylo to tím že to dělali na normálním operčním sále, takže prostě museli dodržovat postupy. Ale hlavně že to pořádně umrtvili -to bylo to jediný co mě zajímalo - po tom co jsem si zakousla letos v dubnu když mi vyřezávali takovou jakousi tukovou bulku na hlavě a ten debil nějak neměl čas čekat až zabere umrtvení... 😖 😖 😖 to bych fakt nepřála nikomu. A tady se navíc pořád ptali jestli dobrý, a kdyby něco tak mám hned říct a tak. Prostě uplně jinej přístup. Jenže taky jsem pak po tom zákroku co jsem na něm byla v tom dubnu zjistila že ten doktor u kterýho jsem byla je dost profláknutej tím jakej je to kretén... - takže poučení pro příště - napřed se poptat ke komu jdu, když ho neznám.

crca
4. zář 2011

@jankatr Prosím tě,tebe taky furt jenom řežou 😀 No hlavně,že je to v pořádku bez nějakých diagnoz 😉 Dneska měli mláďata premieru v postelých se zábranou a dobrý,sice jsem tam byla 3x ,ale v pohodě až Máťa ráno přilezl ke mě 😀

jankatr
autor
4. zář 2011

no jo nooo 😅 kdyby to bylo aspoň vidět na váze že mi někde kus uřízli 😀 😀 😀 😀

jankatr
autor
4. zář 2011

Letní osvěžení... 😎 😎 😎
https://picasaweb.google.com/118032867306728242...

crca
5. zář 2011

@jankatr jej to jsem se zase nasmála 😀 to je božíí,to máte jako ofic koupálko?Nebylo nějaké pohoršení když chodili lidi kolem? 😀 😀

jankatr
autor
5. zář 2011

no ofic koupák to nejspíš nebude - ale žádnej zákaz tam taky nebyl 😅 😉 - lidi v pohodě akorát jak jsme se tam pak ještě vrátili z toho hřiště - tak jsem si nějak neuvědomila nebo mi to prostě nedošlo že i Daník se vyslíkl uplně do naha a nenechal si ani slipy - tak to tam měl nějakej pán poznámku - ale nic hroznýho - je fakt že on už je na to docela velkej - ale stalo se. Jinak napřed jsme tam byli uplně sami, ale když jsme tam přišli podruhé tak už tam těch dětí přibylo -tak nevím jestli to bylo tím že jsme tam před tím byli moc brzo - a nebo jestli jsme ty ostatní inspirovali 😀 😎 - ale bylo to super -až jsem těm špuntům záviděla - jenže pro sebe jsem nic náhradního neměla (kluky jsem vybavila převlíkáním) a měla jsem riflový kraťasy - a mokrý rifle to je docela vopruz.

crca
7. zář 2011

@jankatr no ale jinak super 😅 A kde jsou ostatní maminy? 😅 My na ušním už dobrý ,Spaní každý ve svém se taky osvědčilo,spěj krásně 😵 jo sice se vzbudí Míša 2x a máťa někdy jednou,ale furt je to lepší než když se budili i 10x 😅 Dneska jsem jim objednávala oblečení-580kč 😒 a to jsou jen mikinky(bundičky-flees),roláčky,trika s dlouhým rukávem 😒 ,teď jak spěj sami tak nemám vlastně ani povlečení(už jsem jim dala velké peřiny),prostěradla a musím koupit peřinu sobě,protože jim jsem dala svojí-dala se spojit patentkama,je to taková ta dva v jednom(letní,zimní)teď jí mají v Jysku za 500kč,tak jí chci vzít aspoň bude jedna erár.Ta letní verze(rozpojená) jim úplně stačí,je pod ní taky teplo,tak jsem to vyřešila tak,ale další výdaje 😖 Jinak jsem narazila na MMB na sněhule,je to ta guma s šusťákem a mají je za 386kč,tak asi je zkusím vzít 😅

crca
7. zář 2011

tady jsou a ještě levnější než jsem si pamatovala 😀 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47948958&tab=0

jankatr
autor
8. zář 2011

@crca nevypadají špatně 😉

Ostatní holky už nejspíš přesedlaly víc na FB - tady to nějak upadá co??

jankatr
autor
8. zář 2011

@jankatr jinak na to povlečení - dobrej tip http://www.vyprodejskladu.eu/bavlnene-povleceni... je to za 350,- kč na dvě postele, k tomu dva malý polštářky a ještě cosi jako prostěradlo - já to použila místo závěsu 😅 jinak na MMB se dají najít ještě i jiné vzory 😉 stačí dát hledat 7 dílné - a ono ti to vyjede.

jankatr
autor
8. zář 2011

tohle je třeba pěkný http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=46830852&tab=0 objednala jsem ho klukům, jen ta barva není tak pěkně modrá, spíš taková modrofialová.

crca
8. zář 2011

@jankatr týjo to jsi mě zase nahlodala 😀 Dobré odkazy 😵 jen je docela problém ,že musím vybírat něco neutrálního,pro páreček,mají všechno buď růžové,nebo modré ☹ pro dva kluky se nakupuje líp,ale to už je asi jen rozmar 😅 chtít aby jeden měl modré a druhá růžové 😀

jankatr
autor
8. zář 2011

No mě se právě tohle líbilo že je to takový v podstatě pro všechny - i tím jak je to ve skutečnosti spíš kapku do fialova než ta svítivě modrá - ale je to hlavně takový veselý 🙂 , barevný. Samozřejmě nečekej nějakou extra super kvalitu, ale na druhou stranu - co si budem povídat ono to povlečení dostane s těma prckama zabrat takže je asi lepší koupit dvakrát nový levně než jednou drahý. Mě se líbí že je k tomu i to povlečení na polštářky, a ten pokojíček je pak takovej sjednocenej 😉

crca
9. zář 2011

@jankatr no šmírovala jsem tam celej večer 😀 Uvidím,teď potřebujou hlavně boty a oblečení 😅

adrosek
9. zář 2011

-ahojk mamky,všechny zdravíme po dlouhé době opt,nějak to zandbávám teda
-sme pořád někde fuč a pak večer se mi už moc nechce ani sepínat pc
-tak ja nějaé novinky,ste ok vechny a co děti a tak všechno,asik budu muset dočítat

crca
11. zář 2011

Ahoj holky,musím se pochlubit 😅 Vyhrála jsem CD tady na Koníkovi,jak je soutěž s vodou Lucka 😵 Konečně něco 😀 a ještě mě příjdou kostičky s Krtečkem od Sunaru 😵

jankatr
autor
11. zář 2011

@crca SUPER - gratuluju 🙂 🙂 🙂

myska77
13. zář 2011

Ahoj holky,
take zdravime, stale nekde litame, tak neni cas psat. Klukum ted budem kupovat ta cykloodrazedla, velke Endura jim jeste jsou, ale uz to chce asi zmenu, preci jen uz jezdi od roku. Dost jsem v tech kolech lezela a jsem rada, ze to mam vyresene. Puvodne jsme jim je chteli dat v Vanocum, ale asi to nevydrzim a dame jim je uz ted 😀 Jdu do vany a uvarit na zitrek, hned rano vzdy vypadnem ven. Tak dobrou 🙂

adrosek
14. zář 2011

-ahojík mamky,tak opět zdravíme
-crca super gratulace k výhře vliká
-myska taky zdravím po louhé době
-no my máme jednu novinku,knám přibude nový přírůstek někdy v květnu tak snad všechno dobře dopadne
-jinak to počasí j děs dneska unás,celý den prší tak sedíme doma 😠 😠

myska77
14. zář 2011

@adrosek Si delas srandu???? To takhle odflaknes a bez detailu? Predem obrovska gratulace, jedna se doufam o MIMI 😀 Co to bude a planovali ste mimco? Mi to take stale resime 😎

adrosek
14. zář 2011

@myska77 no mám to potvrzené včera od dr.teprve,jsem zač.6týdne aleještě ebylo rdíčko,to jdemezkuknout za týden tak snad tam bude hlavně,jinak sme to plánovali jen sme si nemysleli že nám to půjde samo,měli sme už domluvenou konzultaci k dr.naší abychom se domluvili že si dáme toho našeho prdolu amraženého co máme a ono to ějak vyšlo samo po 2.letech skoro bo tak nějak,v ste jak na tom tedy

crca
14. zář 2011

Ahojky,teda co to čtu 😅 ?
@adrosek tichounce gratuluji 😉 😉
Dneska mě kamarádka,která přišla o toho malého v březnu oznámila,že má pozitivní testík 😉 Mám za ní obrovskou radost,ale tak nějak se bojíme obě se z toho radovat 😅 Tak snad jí to dopadne do konce v pořádku 😒 Jinak já dneska pořád někde jezdila po návštěvách 😀 Od jedné jsem odjížděla o půl 12 odpoledne a samozřejmě děcka hned vytuhli-doma bych byla tak za 10min,tak jsem jezdila po okolí a čekala,až se mláďata vyspěj 😀 😀 Kdybych doma zastavila tak by pak stejně neusnuli a 10min,by jim nestačilo do večera 😀 😀 Jinak dobrý,jen zase mají příšernou chvilku 😠 hlavně Matěj 😠 to je normálně na mašli a někdy už se mě i zatemní před očima 😀 V pondělí se Míša vyčůrala do nočníka a než jsem přišla z kuchyně,tak Máťa stál u toho nočníku a v ruce držel ponožku,tak se ptám kde je druhá?-----no byla u gauče,tak říkám,dobrý,už jsem se lekla,že jsi jí hodil do nočníku---měla jsem ruce od těsta,tak mu říkám,já si umyju ruce půjdu to vylejt-----já přišla do obýváku,Máťa na nočníku po Míše a že dělá bobana---no dobrý,ještě ho chválím,jenže!!!!On hodil tu ponožku co držel v ruce do toho nočníku kam načůrala Míša a ještě se na to vysral!!!!!! 🤐 😀 Já neměla slov 😠

jankatr
autor
14. zář 2011

@crca 😀 😀 😀 taky dovedeš pobavit 😅 - to mě těší že nejsem jediná kdo je tu z těch ratolestí zralej na blázinec 😝

@adrosek to je krásný - tak hlavně to nezakřiknout - ťuk ťuk ťuk 😵 😵 😵

crca
14. zář 2011

@jankatr jo pobavit...a to nemluvím o tom,že mě půl hodiny před tím,počmárala Míša koberec(mám ten orientální) voskovkou na tom nejsvětlejším místě!! 😠 a ještě si na to vezme trubina černou 😀 Fakt jsme zase v nějaké krizi 😖 neposlouchaj,Matěj ten zase pořád řve a kňučí...nevím,už fakt občas koukám po nějaké větvi co by mě udržela 😀 Ale dneska jsem byla u té těhu kamarádky odpoledne a měla tam digi váhu,tak jsem tam hodila děcka 😀 Matěj 12,3kg a Míša 12,7kg 😀 ale Matěj zase měří "jen" 90cm a Míša 91-2cm 😀