Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

kacatko000
28. dub 2009

jojo vím, děkuju moc

dnes jsem koukala po chůvičkách a monitorech dechu a taky odsávačkách ale to nechám až po porodu, jestli bude co odsávat. Ale ty chůvičky budem asi potřebovat, máme dvojpatrovej byt a pokojíček je nahoře a kuchyně dole. jen nevím jaké, v krámu mě nutili ty drahé ale koukala jsem na fisher price, maj za 890 na mimibazaru nové, jen jsem slyšela že jsou poruchové a ještě že se ruší z monitorama.

taky jsem přemýšlela který monitor vybrat, zda nany, či babysense a nebo ten respisense.

gabina26
28. dub 2009

kacatko: já bych asi koupila náš český nanny... jednak si myslím, že je nejpoužívanější a případná reklamace bude rychlá.... 🙂
chůvičky budeme taky kupovat, a taky zatím nevím jaké.... 🙂

adrosek
28. dub 2009

-tak já mám zté kosmetiky,teda jen co mi říkala mamka,pač ona mi to vše nakoupila a ještě to nemám doma,ale říkala,že olej do koupele,potom mlíko na mazání,na zadek mastičku a to je asi všechno,myslím že víc není potřeba
-já monitory dechu taky nekupovala,až jedině že by se nějak narodili dřiv a bylo by je potřeba

blucka
28. dub 2009

Kacatko, chodim k Sosnovi a som s nim spokojna, je mily a vsetko vysvetli..., myslim, ze u Kouckeho som bola raz.
Ja mam kozmetiku od Nivey-sensitiv, ale len mliecko a myci gel, na zadocek bepanten a tiez krem od nivey. Zname mi spominali, ze dostali niekolko kufrikov v nemocnici s kozmetikou, tak to moc neprehanam, aby som zbytocne nevyhadzovala ak mrnousom nebude vyhovovat...
Chuvicku mam Fischer Price, uvidime aka bude. Monitory budem kupovat tiez, pre moj klud 😉 😉 .
Jo a tie odsavacky, som pocula velke chvaly na odsavacky na vysavac, myslim Baby vac...

luzza
28. dub 2009

kacatko
no dneska mi to taky dochází,že už se z nemocnice sama nevrátím a že lenošení končí 😀 jsou to fakt takový smíšený pocity...hrozně se na ně těším...a taky nechápu,jak to mohlo tak rychle utéct 😅

blucka
28. dub 2009

Kocky, budete kupovat kos na jednorazove pleny?

luzza
28. dub 2009

bluc
ty odsávačky na vysavač opravdu každý chválí...tak je to určitě super věc 😉
monitory dechu pořizovat nebudu 😉 nevidím důvod 😉

luzza
28. dub 2009

bluc
ty pleny se dají tak pěkně zalepit do malý kuličky 😅 že koš snad ani není třeba... a máme před barákem popelnici,takže když budu mít pár plen v igelitce,jen je tam vyhodím...
v paneláku bych ale asi uvažovala o koši zvlášť...přece jen se ti nechce lítat pořád ven k popelnici...

blucka
28. dub 2009

No ved koli tomu a ked su este dve tak som myslela, aby to v byte nesmrdelo, uvidime este........

adrosek
28. dub 2009

-já taky nebudu kupovat koš na plenky,máme popelnici hned na dvoře,když vyjdu z kuchyně,takže to je pohoda
-monitory taky ne,jedině jak říkám,kdyby boli nějak nedonošené a nemocné,jinak nevidím důvod taky

sorbona13
28. dub 2009

ahoj holky, já taky nebudu kupovat koš na plenky, přijde mi to jako vyhozený peníze. Kluci budou určitě nedonošený, takže do monitorů asi půjdeme, líbí se mi respisense a tady mají dokonce set pro dvojčata: http://www.detske-chuvicky.cz/k/monitory-dechu-...
I když tedy ta cena je pořád hrůzostrašná, snad je potom prodám v bazaru, až je nebudu potřebovat. Je to síla, co všechno stojí věci pro mimina, pořád si říkám, jak by se krásně nakupovalo pro jedno miminko 🙂 Ale zase dvojčata mají tu výhodu, že jde člověk zase dřív do práce 😀

sorbona13
28. dub 2009

Dneska jsme se bavily se švagrovou o té pupečníkové bance a shodly jsme se, že je to nesmysl, bude to některá z vás využívat?

blucka
28. dub 2009

Sorbi, my sme nad tym tiez uvazovali, ale precitala som si niekolko informacii pre a proti a napokon sme to zavrhli, ale chcela som darovat do banky co je v Motole, bohuzial som si zrovna dnes precitala, ze Apolinar od nejakej doby to neumoznuje...

veruleg
28. dub 2009

ahoj holky :

Ja monitory dechu nanny koupila po dvojcatech, jeste nejakou dobu v zaruce za docela dobrou cenu. Pocitam ze nasi mimousi budou nedonoseni...tak trochu pro klid duse. Kamosky ho maji a rikaji,ze v noci jen otevrou oko a vi ze je vse v klidu 🙂

Babyvac je urcite super, asi ho koupim. Pred tydnem jsem to videla na zivo na 3-tydennim miminu....byla to sila, ale hned se Fanouskovi ulevilo. Ty obycejne balounkove jsou pry naprd...samozrejme jsem se to dozvedela az po koupi... 😠

na opruzeniny pry je nej klasicka rybilka .....vetsinou ji maji v lekarne v tube a nekde dokonce jeste namichavajivlastni......

kos na pleny mi prijde jako zbytecnost.....pouzivala jsem ho kdyz jsem hlidala malou holcicku ve Svedsku a obcas jsem s nim pekne bojovala....jako otverit a tak....ale nekdy mam ruce grablave 😀 😀 jinak ja porad uvazuju o tech latkovkach

lenulinka : aviril olejicek mam taky....ta vune je klasicka miminkovska

blucka
28. dub 2009

ahoj Veruleg, ja mam aj klasicku balonkovu odsavacku, neviem si docela predstavit, ze v noci budem zapinat vysavac 😉 , tak by som ju pouzivala na noc. Ja mam tiez jeden monitor od kamosky a druhy poziciavam z det.ara.

veruleg
28. dub 2009

ahoj blucka.....to mas pravdu...v noci zapinat vysvac se mi asi taky nebude chtit. Ja navic dostala od kamosky odsavacku sopliku co se natahuje pusou....v lekarne to stoji asi 25 kc....tak uvidim a budu stridat..... 😵

blucka
28. dub 2009

....to by susedia asi neboli nadseny... 😀

veruleg
28. dub 2009

jinak odsavacku mleka budu resit az budu vedet ze to bude potreba......porad doufam ze to pujde samo..... 😔

blucka
28. dub 2009

tu mam tiez pozicanu, zn.Medela, uvidim ci bude treba, ale tiez by som ju predtym nekupovala...

myska77
28. dub 2009

holky oni to pry i neradi odebiraji u dvojcat, ze maji fofr s deckama a jeste aby se zdrzovali odberem krve z pupecniku, my to taky zavrhli. A hlavne, kdyz to chcete pro svoji potrebu, tak si musite najit tu firmu, ktera to bude uchovavat sama a jeste za kazdy odber platite cca 40 tisic. Kdyz ji darujete do banky, tak je to zadarmo.

Sorbi ja na ty Respisene cetla jen sama negativa, ze kdyz se diteti v noci zmensi brisko, tak to dela falesne poplachy atd. A kdyz se zacne pretacet, tak uz to taky ztraci smysl. U nedonosenych deti ten syndrom hrozi az do roka, nekdy i vic, ale pretaceji se drive, tak nevim. My pujdem pripadne do Babysense II., na ty mam zatim jen dobre reference. Ale az podle vahy deti.

blucka
28. dub 2009

Myska, ja ked som to pocitala u dvojcat, vyslo to cez 5Otisic a je pravda, ze ked su fofry tak ani by som nechcela aby sa s tym zdrzovali...Tie monitory su hodne citlive, staci ked sa ti dieta trochu posunie a moze to hukat,ale chcem mat taku nejaku istotu aspon do pol roka...

sorbona13
28. dub 2009

Odsávačku zatím kupovat nebude, třeba nebude ani co odsávat 🙂
Myska: díky za info o respisense, mně se to líbilo hlavně z důvodu, že se dá použít kdekoliv, i v kočárku, ale je fakt, že to možná může způsobovat ty falešné poplachy. Takže v úvahu připadá buď Nanny nebo Babysense II.

zanetik
28. dub 2009

Dobrý večer, moc vás zdravím, hlásíme že jsme v pořádku, zdravoučký a hodňoučký, jen ten čas nám chybí. Už zase běžím spinkat, protože o půl noci bude kojení, tak aspoň 2hodinky spánku.
Luzzo mě den před porodem říkaly, že obě mají tak 2,7k g a nakonec jedna měla 2kg a druhá 2,5kg, takže bych to brala jako hrubý odhad 😉
Stáhla jsem zase nějaký fotečky, tak snad zítra nebo pozítří doplním...

luzza
29. dub 2009

dobré ránko všem 🙂

luzza
29. dub 2009

ahoj žanetko 🙂
chápeme,že máš moc práce,tak nemůžeš vysedávat na netu 😉
a s tím odhadem váhy máš určitě pravdu...je to přece jen ODHAD,tak se nechci děsit dopředu 🙂
těšíme se na nové fotečky 🙂 🙂
a holkám posíláme pusinky 🙂

luzza
29. dub 2009

holky
já ani kolegyně sestřičky s rybilkou moc dobrou zkušenost nemáme 😒 😒
v nemocnici na dětech se skvěle osvědčil bepanten a už při vzniklých opruzeninkách pityol...
to je jen tak pro zajímavost 😉

luzza
29. dub 2009

jinak
u nedonošenečků monitory dechu schvaluji 😉
(jinak u ostatních je to zbytečná investice)
a pupečníkovou banku též bojkotuji 😉

sorbona13
29. dub 2009

Ahoj holky, dnešní noc katastrofa, jak se vzbudím v noci na záchod, tak pak nemůžu usnout a od 5ti hod. už čumím do stropu.

zanet: to jsou bezva zprávy a už se těšíme na fotky 🙂
luzza: já zase slyšela, že rybilka je dobrá, ale je jasný, že co člověk to názor, stejně nám nezbyde, než to vyzkoušet 🙂 Ale ten pityol si pořídím, o tom jsem slyšela, že je fakt výborný, v nemocnici ho používali i na strejdu 🙂

myska77
29. dub 2009

Dobre ranko mamky, tak dalsi noc na pytel, ale to uz je tady standard.

Sorbi: me se ty Respisense taky nejdriv moc libily, i jsme to probirali na te prednasce, pamatujes? ale pak jsem si precetla zkusenosti mamin na netu a vesmes vsechny to hned prodavaly a sly kupovat Nanny nebo ten babysense. Taky se mi libilo, ze se to da brat vsude s sebou, a ze muzou byt oba ve stejne postylce, ale uz jsem to zavrhla. No uvidime podle jejich vah, pak se rozhodne.

Zanet: uz se moc tesime na fotecky 😵

Luzzi: proc ste nemely dobrou zkusenost s Rybilkou? Segra ji pouzivala od zacatku a nemohla si ji vynachvalit.

Tak jsem se vcera dozvedela, ze mi v patek prijde ten truhlar udelat jen pulku toho pokojicku, zbytek az za tyden 😖 tak me to stve, uz jsem si to chtela cincat. Ale co, hlavne, ze priveze skrine a prebalovak, tak si tam naskladam aspon obleceni uz 😵

sorbona13
29. dub 2009

tady se dají ty monitory i půjčit: http://www.monitordechu.cz/index.html