Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
25. črc 2009

ahoj holky, mám za sebou první noc na roominku a naprosto super. Kluci jsou zlatíčka, budí se po 3-3,5 hod., hodinu mi trvá přebalování, kojení a odříhnutí a pak zase krásně spinkali. Jen je občas trápí prdíky 😒
Kubík ráno vypil 60ml a teď jen 20ml a už nechtěl, tak jsem ho nechala, říkám si, že když bude mít hlad, tak se určitě přihlásí. Co myslíte?

Ráno tady byl Dr. na vizitě a říkal, že půjdeme brzy domů, tak mu na to říkám, že nemáme ještě váhu (Kubík měl včera 1795g) a že domů nespěcháme, aby se ještě něco nestalo...ale prý papají krásně a není důvod, proč by nás tady drželi, tak nevím....Jo a taky vyprávěl o tom miminku, co ho maminka porodila doma a bylo přidušené (bylo to ve zprávách), prý asi přežije, ale bude postižené...to musí být pro ty rodiče hrozný pocit, že vlastní hloupostí tohle způsobili, mohli mít normálně zdravé dítě....tak si říkám, proč ty lidi takhle riskujou, já bych udělala nevím co, abych porodila zdravé, donošené miminko a aby si kluci nemuseli projít RES a JIP odděleními, i když si nemám na co ztěžovat, protože jsme neměli žádné komplikace, stejně bych už to podruhé zažít nechtěla.

artepa: v které nemocnici jsi rodila? Děti mají krásné váhy, moc gratuluju!!!! Je super, že jsi to dotáhla do toho 33. týdne, můj sen byl 32+0, ale nakonec jsem porodila ve 29+1tt. Já kojím najednou, nějak si nedokážu představit, kojit je zvlášť, to bych asi nedělala celý den nic jiného. Celý proces přebalení, kojení a odříhnutí mi zabere cca hodinku. Mně hodně pomohli kloboučky na kojení, přijde mi, že pak nemají kluci tolik práce tahat a vypijou v průměru 40ml.

artepa
25. črc 2009

Sorbi, rodila jsem v Krči. Děti na začátku byly slabé a tím, že byli přiložené až 5. den k prsu, tak se špatně přisávaly. Měli jsme taky kloboučky, ale tím, jak se děti neudržely na koze, tak jsme od začátku kojili singl a druhý dostal bohužel lahvičku. To bych řekla, že je hlavní kámen úrazu v našem kojení. Taky jsem v nemocnici byla úplně hotová. Než jsem nakrmila z lahvičky jednoho, nakojila a dokrmila z lahvičky druhého a následně půl hoďky odsávala, tak jsem měla tak maximálně hodinu na spátnek. To bylo strašný. Odsávat jsem musela, abych vůbec měla mlíko. Protože jak jsem byla na té chíře, tak tam mi teklo mlíko samo a já je prosila, ať mi pošlou někoho z gyndy, aby řekl co s tím. Poradit mi nikdo nepřišel, tak já jsem si během těch 5ti dnů 2x odsála trochu mlíko půjčenou odsávačkou. Kdyby mi někdo řekl, že to mám dělat pravidelně a do plného odsátí, tak jsem nemusela o mlíko skoro přijít. Když jsem pak přišla za dětma, odsávala jsem max 10ml. Moc jsem ale chtěla kojit, tak jsem dělala psí kus a než jsme odešly z porodnice, tak jsem slušně odstříkávala. Dvojčatové kojení mi bylo ukázáno až den před odchodem. Doma jsem to pak zkoušela sama, měla jsem tu i laktační poradkyni. Děti dobře dvojčatově sály tak něco přes týden a pak začaly zlobit a stejně jsme většinou museli dokrmit. Hlavně Domísek je línější. Snažila jsem se ze začátku kojit pokaždé oba (singl) ale trvalo to se vším všudy 2 hodiny. To se nedalo. Takže teď většinou má jeden lahvičku a druhý kozu + případný dokrm a trvá nám to tak hodinu. Děti se budí za 3-4 hodiny. V nemocnici jsme to měli striktně po 3 hodinách a co se nenapily z kozy, tak se muselo dormit.

artepa
25. črc 2009

jo kloboučky jsme doma už nepoužívali. Řekla bych, že děti tak drží líp přisáté a líp jim to i teče. Taky už mají větší pusinky. Dneska už mají o cca kilo víc, než když se narodily. Taky už se pěkně pronesou 😎

sorbona13
25. črc 2009

artepa: klobouk dolů, jak jsi se nakonec po všech těch peripetiích rozkojila. Já jsem odstříkávala každé 3 hodiny cca 130-200ml (ráno víc, k večeru pak už míň) a kluky jsme začali přikládat až měsíc po narození. Zkoušela jsem kojit bez kloboučků, ale špatně se chytají a bradavka jim vypadává z pusinek, ale pořád doufám, že až budou větší, tak to půjde i bez kloboučků.

kacatko000
25. črc 2009

Ahoj holky

Artepko: gratuluju k miminkům a teda taky klobouk dolů, musela sis vytrpět svoje, tak snad už bude jen a jen líp.

Holky tak já začínám být pěkně nervozní, nevím jestli je to tím ale jsem i pěkně protivná, s manžou jsme se akorát pohádali..ach jo, mě přijde že to nechápe jak se cítím a jemu zase že to přeháním a on je naprosto v pohodě, a říká, že by si to se mnou okamžitě vyměnil a raději šel rodit a na mateřskou než chodit do práce. Jsem nějaká přecitlivělá, chvilku se mi chce brečet, pak mám zase zlost. Asi je to tím, že mám kolem sebe jen jeho rodinu a už mě fakt unavují, moje rodina je daleko a tak necítím nějakou velkou podporu. Noci už mám beze spánku, břicho strašně bolí a to asi taky nepřidá.

adrosek
25. črc 2009

-ahojík holky,tak vás všechny zdravím moc,artepko tobě moc a moc gratuluji k miminkům
-janka děkuji taky za uklidnění ohledně mlíka,jedině by to bylo tak,že nevytahají to zadní mlíčko,ale mám dojem že tahají pěkně tak uvidíme tedy,ale nabírají tak snad ano
-jinak se opatrujte všechny moc a zase nakouknu na vás,my jdeme v pondělí zase na kontrolu a na odběry ohledně toho bilirubinu tak snad to bude ok a už budeme moci fungovat tak jako předtím,jen kojit tedy a žádně trápení s odtsříkáváním a převařováním mlíčka ☹

luzza
25. črc 2009

ahoj holky
moc se teď nehlásím,páč si musíme užít tatínka,než nám zase v pondělí odjede do práce... 😉
ale zběžně jsem vás pročetla... 🙂
tak hlavně gratuluju artepě k dětičkám a zároveň jí přeju mnoho sil...koukám,že si teda vytrpěla 😖

luzza
25. črc 2009

kacátko
já tě chápu a je mi to vážně líto ☹
musíš to vydržet ☹

veruleg
26. črc 2009

ahoj holky

Lenulka vas vsechny moc moc pozdravuje. Nebylo ji zrovna nejlip. Chytl ji krk a zada. Mela silene bolesti tak ji kluky vzali a napichali ji injekcema a pak dostala i nejake kapaky. Mlicko musela odstrikat a vylit. Ted uz ji je lip, kluky ma zase zpatky. Koji je postupne.Mensi Tomasek saje jak das, vetsiho Pavlika musi trosku pobizet ale i tak vypijou 70 a vice, takze mlicka ma dost.
Jeden je podobny na ni a druhy na manzela, takze si to krasne rozdelili. 😉
Uz chodi a je to lepsi a lepsi.
Zase dam vedet az budu vedet vic.

Luzzi : ja jsem ted taky bez manzela. Odjel mi na dva tydny do Nemecka, pracovne. Rano trosku stresove neb blblo auto. Do toho jsme domluvili prodej dvojkocarku s prevzetim az u Rozvadova. Manza dojel jen do Brna a dnes je to nastiru s autoservisema.....tak cekam dalsi jobovky 😒

lea77
26. črc 2009

ahoj holky, zdravím Vás po delší době, nestačím Vás vůbec dočítat a něco psát, musíme si s dětma vytvořit nějaký režim, zatím to moc nejde☹ ještě, že je víkend a pomáhá manžel.
S tím kojením obou dětí to nějak nestíhám a tak někdy kojím, někdy jim dám BEBU a někdy odstříkám dopředu. Zatím sají obě dobře, tak snad to tak zůstane.
Někdy chcou jíst po 2 hodinou, někdy se budí po 3 až 3,5 hodinách, je to fakt různé. Máte to taky tak nějak podobně? Nebo jste si je nějak naučili, aby pili ve stejný čas oba dva?

Ještě jsem se Vás chtěla zeptat na první procházku, kdy jste šli, kolik měli děti gramů a na jak dlouhou dobu se může poprvé jít ven? Naše dětská doktorka je na dovolené, je tam zástup a ta doktorka mi nějak nesedí, tak se jí nechci na všechno vyptávat. Vy mi poradíte určtitě líp.
Malý Radeček už měl v úterý 3100 gr a Ivanka 2500 gr, tam myslím dneska už je to zase víc. Doktorka v Brně nám řekla, že ven můžeme až budou mít děti 3000 gr a to Ivanka zatím nemá.

lea77
26. črc 2009

Ještě holky jsem se chtěla zeptat, jestli používáte monitory dechu, my jsme je pořídili a zatím nějak nefungují, jestli je to tím, že jsou děti lehké, má se to dávat až pod matraci a možná je to nízkou váhou dětí, máte s tím zkušenost?
Navíc máme matraci danou trochu vyvýšenou pod hlavičkou ,tak jestli to tomu nějak vadí? Můžete mi prosím poradit.

kacatko000
26. črc 2009

Ahoj holky tak já to mám už za pár, jsem docela nervozní ale ještě si to plně neuvědomuju.
Tady vkládám odkaz na rajče, mám tam dnešní pupek a ave výbavičce je pokojíček a postýlky, tak jestli se chcete kouknout tak mrkněte

artepa
26. črc 2009

Ahojda leo, monitory máme a fungují dobře. Měli jsme je už v porodnici. Máme BabySense. Když to zapomenu vypnout a vyndám děti, tak to je pak rachot. Režim zatím nemáme, krmíme jak se budí. Teď je to tak po 3 a v noci po 4 hodinách. Taky přemýšlím, jak jim nejlépe nastavit nějaký režim, ale asi jsou na to zatím moc malé. Ven jsme mohli jít, když děti dosáhli 2,5 kg. Ze začátku měli mít + 2 vrstvy oblečení než mi, přičemž za vrstvu se pokládá i deka a venku jsme měli být tak hodinu. Teď už máme + 1 vrstvu a ven chodíme na 1,5-2 hoďky. Jinak papání podáváme současně. Když jsme to nechávali na nich, tak jsem skoro vůbec nespala, protože se mnohdy každý vzbudil jinak. Když se vzbudí jeden, tak ho jdu přebalit a nakrmit a o druhého se postará (přebalí+bakrmí) buď manža nabo pokud tady mám nějakou babičku. Někdy si je přebalím oba a pak kojím jednoho a druhého krmí "výpomoc". Před pár týdny jsme ještě kojili dvojčatově, ale to už teď bohužel nedám.

jankatr
autor
26. črc 2009

ahojky - k tomu sladěnému režimu - já od začátku vždycky když jeden vstával tak jsem druhého vzbudila, ať už jsem kojila najednou nebo po jednom, podstatné bylo to že se během pár týdnů (myslím že tak do měsíce) sladili a vstávali už sami společně.
S monitory ani s tou váhou bohužel neporadím (teda pro nás spíš naštěstí) měli jsme totiž přes tři kg rovnou takže jsme neměli žádný zvláštní režim 🙂

kacatko000
27. črc 2009

tak holky já tady čumákuju do zdi, vůbec sem nebyla ještě ani v postely, nějak nemůžu jít spát, čumím na net a na telku a vůbec mi nepřijde, že za pár hodin jdu rodit 🙂

tak snad až mi to dojde, to nebude tak velkej šok 😉

tak papa já se jdu ještě dobalit

luzza
27. črc 2009

kačátko
moc na tebe myslím 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

myska77
27. črc 2009

Dobre ranko holky,

Kacatko moc na Tebe myslime, at to zmaknes vsechno v pohode a ses brzo na nohou.

Veru: diky za zpravy od Lenky, je to sikula, ty zacatky jsou tezke a cloveka to desne boli po porodu, jeste to mam v zive pameti. At se drzi kocka.

Leo: My meli kluky taky male (2,7 kg a 2,6kg) po porodu sli oba o 200gr.dolu, ale z porodnice jsme sli s porodni vahou po 10 dnech. Mame oblikat +2 vrstvy a na prochazky taky nejdriv po pul hodinach, ale hned 2.den jsme sli na vylet do nakupniho centra, cca 20 min. od nas a cela prochazka byla tak na 2 hodiny, bylo ale krasne teplo a kluci spali jak zabiti, moc se jim v kocarku libilo. Takze my to fakt nehrotime nejake prikazy a ridime se tim, co klukum vyhovuje. Meme dotykovy teplomer a kontrolujeme je i v prubehu prochazky jestli nemrznou nebo nejsou naopak prehrati. Mam v kocarku zimni fusaky, polozim je do nich jen v dupackach a nekdy v kabatku a obcas, kdyz ted byla zima nebo foukal vitr, tak jsem jim do fusaku jeste dala takovou lehkou fleecovou deku. Na hlavu cepicku a tot vse. Lebedili si tam krasne a vzdy meli teplotu od 36,5 do 37, presne podle doktorky. Ted o vikendu jsme byli i na chate na Slapech a ten cerstvy vzduch s nima delal divy, miminka k zulibani 😀

Jinak ja uz si pomalu vylecila bradavky, takze odkladam kloboucky a kojim zase najednou, jsme za 20 min.hotovi a muzem spinkat.

sorbona13
27. črc 2009

ahoj holky, tak nás chtěli dnes pustit, doktorka říkala, že nemusíme čekat na váhu (Kubík má jen 1840g), že prý jsem tady jedna z mála maminek, o kterých nemá pochybnosti, že to doma zvládne 🙂 😵 Ale domluvila jsem se s nimi na zítřek, dnes by to bylo pro mě moc nahonem 🙂 Zítra to bude přesně 2 měsíce, co se kluci narodili.

sorbona13
27. črc 2009

Holky, zpráva od Kačky:
Tak už jsme tu!!! Narodili jsme se dnes 27.7.2009 Ja Daneček jsem přišel na svět jako první v 9.45h, vážím 2,4kg a měřím 45cm, můj bráška Patriček vykoukl hned po mě v 9:50h, váží 2,2kg a měří taky 45cm a všichni jsme v pořádku. Maminka a tatínek byli s náma od prvniho nadechu a jsou moc šťastní, že nás mají.

sorbona13
27. črc 2009

a ještě něco od nás: chtěli nás dnes pustit, doktorka říkala, že nemusíme čekat na váhu (Kubík má jen 1840g), že prý jsem tady jedna z mála maminek, o kterých nemá pochybnosti, že to doma zvládne 🙂 😵 Ale domluvila jsem se s nimi na zítřek, dnes by to bylo pro mě moc nahonem 🙂 Zítra to bude přesně 2 měsíce, co se kluci narodili.

myska77
27. črc 2009

Kacatko moc Ti gratulujeme, doufam, ze budes brzo fit, a ze nam poreferujes jak to probihalo.

Sorbi: toto tedy uteklo. Ted uz pujde vse jak po dratkach, budete konecne vsichni doma ve svem pohodli.

jankatr
autor
27. črc 2009

Kačatko - moc a moc gratuluju - kluci mají moc pěkné váhy 🙂 🙂 🙂 Tak ať je všechno v pohodě a jste brzo doma 🙂 🙂 🙂

Sorbi -to je super že už budeš mít broučky konečně doma 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
27. črc 2009

holky našla jsem kouzelnou věc - i když je na to zatím hodně brzo 😅 http://minimimi.mimishop.cz/detail.php?zbozi=10...

veruleg
27. črc 2009

Kaci : jeste jednou obrovska gratulace 😵 😵 😵 😵 Kluci maji super vahy 😉 uplne jak moji...ani se nenadejes a budou mit pres tri kila a vic.Drzime Ti s Vikouskem pesticky, neboj vse zvladnes 😵 😵 😵

Sorbi : super, konecne domu 😉 😉 😉

luzza
27. črc 2009

ahoj kočeny 🙂
dnešek jsme ztrávili s mým bráchou a švagrovou 🙂 holky asi cítily,že jsme jinde a tak toho moc nenaspaly..asi se bály,aby jim něco neuteklo 😅
večer úplně odpadly 😵

jdu vás dočíst.. 😉

adrosek
27. črc 2009

-ahojík holky,tak vás všechny zdravíme konečně
-sorbonka tak už domů tedy,to je super a hlavně že je vše vpořádku tedy 🙂
-kacatko tobě moc gratulujeme,super váhy a pěkně se držte a opatrujte
-no a my jsme dneska byli na kontrole kvůli žloutence,tak hodnoty zase pěkně spadly dolů tak sem ráda,takže pomalu začínáme zase plně kojit tak jsem ráda 🙂 tak snad už to bude ok konečně
-jinak všem hezký večer

luzza
27. črc 2009

velká gratulace kacatku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
rodila spont. ?? že mají chlapi mezi sebou 5 min??

sorbonko tak super že už zítra jdete domů 😵 😵 😵 jste z toho už určitě nervozní 😀 dnes v noci neusneš 😀

veru
a co u vás doma,už je to lepší??

luzza
27. črc 2009

jani
ten vodící batůžek už jsem viděla v praxi 🙂 moje kolegyňka má holčičky po 11 měsících!!! 😅 tak je taky "vodila" 😀 😀 😀 jsou to totiž šílený dračice 😀

adrosku
to mám radost za tebe i za tvoje holčiny,že je žloutenka zažehnaná 🙂 😉

sorbona13
28. črc 2009

ahoj holky, kačka vás všechny moc pozdravuje. Daneček s Patričkem jsou nádherní, dala jsem fotky do alba, koukněte https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
Vše je naprosto v pořádku, jen si Kačka zažila něco podobného co Luzza 😖 ☹ Ztratila hodně krve a nezavinovala se jí děloha, takže možná dostane krev a ještě jí dělají nějaké testy. Je to holka statečná, včera jsem s ní mluvila po telefonu a má můj obdiv, zvládla to na výbornou!!