Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
29. črc 2009

-tak mě vypijí když sem je nesměla kojit a dávala z flašky mlíko tak sem jim dávala tak 120 a někdy chtěli potom ještě tak 20 dodat,když je kojím tak nevím kolik vypijí už je nevážím,ale nakrmím je tak 15.minut a pak většinou jedna znich si dá pauzu a potom chce ještě trošku

luzza
29. črc 2009

ahojky
tak na kyčlích jsme dopadli výborně 😵 😵 😵 zpátky jsme jeli už bez abdukčních kalhotek 🙂 🙂 🙂

sorbona13
29. črc 2009

adrosek: co vím, tak by měla mimča pít cca 140-160ml na 1kg váhy, takže jsme v normě 🙂
luzza: to jsou supeeer zprávy!!!!

luzza
29. črc 2009

tak my jsme se zpakovali ze zahrady dom... holky byly v lehátkách... sousedovic děti je furt očumovaly a zpívaly jim,tak holky skoro nespaly... 😅 zato já bych spala jak kotě 😀
jdu chystat na koupání 😉

adrosek
29. črc 2009

-tak luzza to je super tedy,tak si ráda že a holky určitě taky,je jim líp aji a nebude jim horko
-tak snad papkají hezky aj ty naše holky,už máme ces 4.kg tak sem ráda

zanetik
29. črc 2009

Teda jen to letem svtem probíhám a koukám že váhu co má Blucky Adam v 5týdench my měly ve 3 měsících 😅

blucka
29. črc 2009

Adrosku, tak to papame skoro rovnako.
Luzz, tak to je supis, konecne si oddychnu od sirokeho balenie, hlavne v tomto teple. 😉
Zanetik, no a ja myslela, ze trpia hlady 😀 ...samu ma prekvapuje ako priberaju.

jankatr
autor
29. črc 2009

Holky - tak jsem dneska byla zase za ségrou v Jihlavě - a tentokrát jsem jela s naší mamkou - tudíž v podstatě neřidičem (řidičák sice má ale taky jen na ozdobu - dělala ho tak před 20 rokama a nepamatuju že by od té doby někdy jezdila) - a bylo to v pohodě - takže už v podstatě samostatná jízda - jen to ještě dopilovat a naučit se víc sledovat cestu a tak a bude to dobrý 😵 😵 😵 - mám ze sebe radost 🙂 😉

Adrosku - naši kluci tu kýlu měli taky a krásně se jim to stáhlo tak během jednoho měsíce. Jinak teda mě doktorka říkala nelepit - právě kvůli tomu podráždění kůže od náplastí. Ale říkala mi že kdyby to neustupovalo tak se dá pořídit prý nějaký KÝLNÍ PÁS pro miminka. Já jsem se teda akorát snažila když jsem je přebalovala dát tu plínku tak aby to měli utažený přes pupík - aspoň na chvíli. Nevím jestli to k něčemu bylo - no minimálně to tomu neuškodilo. Teď už to mají pěkňoučký 🙂

luzza
30. črc 2009

jani
pochvalu máš už na ivfkách 😀

jinak my máme nakojeno... tak já jdu ještě zahučet do pelechu 😉

myska77
30. črc 2009

Dobre ranko holky,

tak vas zase po delsi pauze zdravim. Dneska sel manzel do prace, tak uz jsme na vse sami. Noc byla silena, od 3 jsem vzhuru. Matysek proste nechtel spat, ani nemel prdiky, napapanej byl, tak nevim. On obcas ma takove svoje zachvaty, kdy se mu uplne klepe bradicka a nevime co mu je. Jak se pozna ta trimesicni kolika, je mozny, aby ji mel? Zacina blbnout tak v 7 vecer a do 2 do rana neda pokoj. Pres den je jak beranek. Christianek je poklad, napapa se a jde zalehnout 😀

Jinak porad valcim s bradavkama, vzdycky vecer se mi fakt uz nechce kojit, protoze je mam desne citlive po celem dnu, tak v noci odstrikavam a davam jim to z lahve, je to i rychlejsi a aspon nekdy vim, kolik vypiji. Ted uz si zacali rikat o vic a vic, jednou dali i 80 ml, jinak prumerne tak od 60 ml do 75ml. Na jejich 3 tydny mi to prijde akorat. Je videt, ze pribiraji, i kdyz je nevazime. To jdeme az v patek. Dnes mame kycle, v porodnici byli OK, tak jsem zvedava dnes.

Luzz: gratulujeme, ze holky maji nozky uz v poradku, byla to pro ne asi otrava s tema kalhotkama, vid?

adrosek
30. črc 2009

-ahojík mamky,tak všechny zdravím a přeji hezký den 🙂
-tak my jsme dneska boli na kontrole u dr. v 6.týdnech-tak holky mají už 4020 gr a 4050gr tak pěkně rostou,jinak se žloutenkou je to už dobré,ještě do neděle to budeme střídat s nutrilonem a jinak kojení a pak už jen kojení,aby jim to úplně kleslo tedy,jen Adélka je anemická tak sme dostali aktiferin sirup tak snad se to brzy upraví a bude to ok,taky se holkám nechce moc na bříšku tak jdeme na rehabilitaci,aby nám ukázali jak máme cvičit trochu,takže tak my válčíme
-co vy jinak jak se máte
-nestává se vám některé že by vám jedno z mimin více ublinkávalo po jídle třebas

luzza
30. črc 2009

adrosku
mě Nelinka ublinkává často,ale myslím,že se přežírá (je taky asi o kilo větší než Elí) a Elča neblindí vůbec
jinak holky mi ještě ani teď pořádně nepasou,ale doktor to zatím neřeší... 😕

jankatr
autor
30. črc 2009

Tak u nás je to taky ten větší, co si po jídle hned většinu "odloží" - vždycky si říkám jestli mu ta námaha stojí za to, když to pak hned vyhodí 😅 😅 😅 ale nijak zásadně to neřeším - vzhledem k tomu jak je pěkně oplácanej, hlady evidentně netrpí 😀 😀 😀

luzza
31. črc 2009

jani
já myslím,že ti naši pobliónové si vážně "odkládají" jen ty přebytky 😀
přijde mi,že nelča nemá žádnou zákopku 😅 prostě baští,dokud jí to nezačne lézt i ušima 😀 kolikrát jí to po mohutném kojení vytrysklo i z nosu 🤐

jankatr
autor
31. črc 2009

No Kubík ten si odloží po jídle a občas i před dalším jídlem - někdy mám pocit že si dělá místo aby se zas mohl přeplácnout 😀 😀 😀

luzza
31. črc 2009

no jasně... 😀 oni toho vypijou tolik,že to do dalšího krmení nestíhaj strávit 😅 😅 😅

luzza
31. črc 2009

jani
kolik kluci vážili ve 3 měsících??
já jsem zvědavá,kolik holky budou mít a hlavně se děsím toho váhového rozdílu mezi nima 🤐 🤐

artepa
31. črc 2009

Ahojda, tak jak jsme minulý týden museli nasadit Bebu, tak máme problémy s prdíkama. Hlavně Domísek se trápí. Dneska kakal až po dvou dnech a chudák naříkal, až se mi chtělo brečet s ním. Nevíte co proti tomu. Máme doma Babycalm a Sabsimplex, ale zatím jsem to nedávala pravidelně. Myslíte, že kdybych to začala dávat pravidelně, tak že to začne pořádně fungovat? Taky mám uvařený feniklový čaj, ale netuším, kdy jim ho dávat, když s jídlem se dávat nemá a jinak mi buď spí, nebo řvou a není s nima řeč. Když jsem ho zkoušela v mezičase dávat Elišce, tak mi to stejně vyblindila. Ta chudák blinká skoro furt a to dáváme Nutriton. Mám pocit, že taky nefunguje. Zatracená umělá výživa. Vlastního mlíčka odstříkám tak do 120ml, takže to pro oba nestačí, tak jim to dávám napůl a někdy si nechávám na další kojení. Pijou teď 80 a 90 ml, ale asi budeme muset zvýšit dávku. K prsu už moc nepřikládám. Mám blbou váhu (váží si co chce 😒 )a děti si málokdy vypijou co potřebujou, tak to dostávají v lahvičce a mám jistotu, že se napapali dost.

blucka
31. črc 2009

ahojky maminky,
dnes som sa na skok zastavila za Kacatkom v porodnici, vypada moc dobre, videla som Danielka, je zlatucky:O)), akurat tie segry su tam na nic:o((....
Artepa, ja mam kupene probioticke kapicky, zatial nedavam, bo prdime o 106, ale pocula som na ne same chvaly, tak skus tie...

jankatr
autor
31. črc 2009

Luzz - kluci měli - Jakub 6,8kg 60,5cm a Matěj 5,6kg 56cm A doktorka to nijak neřešila protože Matýsek má akorát - a to že je Kuba tlustej je zbytečný řešit 😅 😅 😅 no přece ho nebudu trápit hladem - navíc když je to z kojení, tak jsem klidná. Jestli se nemýlím tak tím si nic na později nezakládá. My jdem do poradny příští týden v úterý - tak jsem taky zvědavá 😕 😕 😕

Artepo - bohužel nepomůžu - my jsme s tímhle nikdy problém neměli - takže fakt nevím ...

luzza
31. črc 2009

nestíhám net,trávíme čas s taťkou... ale pak vás dočtu 😉
a čerstvé foto 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jankatr
autor
31. črc 2009

tak konečně se mi povedlo trošku zaktualizovat fotky tak můžete nakouknout
http://jankatr.rajce.idnes.cz/Je_nas_vic_...._c... - dokončený červen
http://jankatr.rajce.idnes.cz/Je_nas_vic..._-_c... červenec

🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
31. črc 2009

tak ještě jednou - měnila jsem názvy albíček - takže by vám to asi nefungovalo 😅

http://jankatr.rajce.idnes.cz/Je_nas_vic..._-_0... - dokončení června
http://jankatr.rajce.idnes.cz/Je_nas_vic..._-_0... - červenec 🙂 🙂 🙂

sorbona13
1. srp 2009

artepa: já dávám před kojením Baby Calm a většinou to zabere. Pokud se pak kroutí po kojení a nechtějí usnout, tak jim dám Sab Simplex a spí jak nemluvňata. A taky jím lactobacillus, to taky hodně pomáhá, přechází to do mlíčka a je to vlastně podobný, jako kdyby měli probiotický kapky. Zatím jsou zlatíčka, nají se, odříhnou a usnou 🙂

adrosek
1. srp 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny moc a přeji hezký víkend
-janka moc hezké fotky kluci jsou pěkně velcí už
-tak my máme problém s kýlou u Adélky-má tu pupíkovou a zřejmě ji to slezlo do tříselné,tak sme byli včera u dr. a ta nás poslala na chirurgii tak sme mysleli že bude muset jít na operaci,tak ji ju vrátil zpátky a zatím operace nebude,musíme to hlídat a když ji to vyleze tak ji to musíme vrátit,takže máme zase veselo ☹ jen se to nesmí uskřinout to by byl průšvih to by muselo být pak akutně odoperováno,takže tak unás
-jinak stím ublinkáváním to máme u Aduš,ta ale aji jak stále tlačí jestli ji tam vadí ta kýla trochu aji to prý může být tím

lea77
1. srp 2009

ahoj Artep, já taky přikumuji děti Bebou, protože už jim to mléčko nestačí a malá mi moc nechce z prsu pít, takže většinou každé 4 hodiny odstříkávám (cca od70 - 130 ml) a krmím je z lahve, malý pije i z prsu, ale to se vždycky nedojí a hned má zase hlad. Je to boj, připadá mi, že nedělám nic jiného, než běhám kolem jídla. Taky máme sab simplex, občas jim ho dávám, ale ne pravidelně. Artep a když se dává umělá výživa tak by se asi čaj měl k tomu přidávat, že jo? Nebo nemusí? Nevíš?
Občas jim dávám před jídlem fenyklový čaj.

A mícháš jim tu Bebu dohromady s mléčkem? Jak tu bebu připravuješ, máš dopředu převařenou kojeneckou vodu a pak si ji ohříváš a pak teprve sypeš Bebu nebo si to vždycky děláš čerstvé, i vodu a všechno?

lea77
1. srp 2009

Jo Artep, ještě dotaz, jak často děti krmíš? Tak po 3 hodinách nebo už se to trošku prodloužilo ta doba mezi jídlem?

veruleg
1. srp 2009

ahoj holky

nejak nestiham docitat...Viky obcas pekne zazlobi...nebo ne jak on ale jeho prdici. Jinak je to opravdu otesanek, snedl by me snad celou. Je to v pohode kdyz se i po hodine dozaduje ?

Adrosku : taky mi ublinkaval ale jen par dnu a vypadalo to spis na prezrani.....ted jsme docela v klidu. Ja mam naklonenou postylku pro sichr a davam ho na bok, kdyz si nejsem jista zda si odrihl.

Jankatr : to je silene jak kluci rostou...jsou roztomili 😉 ja jsem jinak s tim rizenim na tom podobne....ridicak 11 let a posledni roky moc neridim ale ted budu muset zacit 😠

holky Lenulka ma dotaz....je ted u rodicu a asi bez netu tak se pta skrz me. Trosku bojuje s kojenim. Vetsi Pavlik hur pije...po nejake dobe se pusti a pak zase rve a nic nepomaha. Lenka se pta jak kojite, zda postupne ci dohromady. Co delat kdyz jednoho nakoji a ten druhy se nevzbudi a ani moc nechce....vim ze uz se to tady parkart probiralo, ale byla fakt zoufalaa a ja ji v tom bohuzel moc poradit nemuzu 😔
Tak kdyz tak napiste nejake tipy. V utery pujde za laktacni poradkyni....

mejte se ja jdu dat tomu rvounovi 😵

pozdravte mi Kacku 😉

luzza
1. srp 2009

veru
taky moc nestíhám 😀 máme tátu doma 😀 ale aspoň něco dočtu 🙂

luzza
1. srp 2009

veru, pro lenulku...
já ze začátku kojila zvlášť,protože holkám to moc nešlo a eliška ani nechtěla moc pít 😒 takže jsem nad nima měla lepší dohled,když jsem je brala po jedné...
jinak mě tohle dělala eliška po návratu z porodky,protože si tam zvykla na papání dudlíkem a byla z prsu nešťastná,že neteče samo...proto jí to vždycky rozlítostnilo,pustila se a strašně brečela..pak to zase zkoušela znovu.. ☹ ale skoro se nenajedla,takže jsem jí dávala Nutrilon stříkačkou...ale prso jsem jí zkoušela dávat pořád před každým papáním...a druhý den jí to přešlo 🙂 pak už zazlobila s kojením jen párkrát 😉
a ze začátku jsem je kojila tak,jak se která vzbudila...