Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
6. zář 2009

žanetko
ty tvoje pusinky už jsou tak veliký 😵 😵 to je neuvěřitelný 😅 já myslím,že už brzy půjdou na sporťáček 😉 ,v hlubokém už se jim moc líbit nebude 😀 budou chtít koukat 😅

ahoj elonor 🙂
tak moc gratuluju 😉 🙂

kacatko000
6. zář 2009

ahoj holky

tak já u doktora dopadla tak, že mi udělal sono a řekl, že je tam nějaká tkán co tam nemá být a pokud se to nestřebá, tak budou muset operovat, ale už to bolí mín, tak snad to bude dobré. Spíš jsem ted uplně grogy, jelikož jsem včera dostala menstruaci, hodně silnou a bolestivou a navíc mám chřipku, takže parára. Manžel je ted naštěstí víkend doma ale zítra jde do práce, tak to buude zajímavé. Chodím doma s rouškou ale strašně se bojím aby to kluci nechytli. Snažím se knim moc nepřibližovat a pokud je krmím tak jsem co nejdál od nich ale i tak. Holky co dělat kdyby to chytili?? A nevíte nějakej rychlej recept na vylečení at jsem co nejdříve zdravá??

Děkuju moc

Elonor vítej mezi náma a moc moc gratuluju, přeji pohodové těhu a držím palečky.

Holky odnaučuju danečka od dudlíku, nebo aspon od toho velkého, protože po něm si furt ublinkáva, jak je na něj velikej a má na konci tu bambulu tak ho to dráždí a spoliká moc vzduchu, tak snad si brzo zvykne na jinej

luzza
6. zář 2009

kačí
já fakt četla,že dítě zapomene na dudlík během 3 dnů!!! 🙂 tak to vydrž 😉

magika
6. zář 2009

Ahoj Luzz,už jsem měla strach,co je s tebou,tak jsem šla šmejdit sem :o)Jinak zdravím všechny double mamky :O)

adrosek
6. zář 2009

-ahojík mamky,taky vás zdravím všechny
-já tady měla segry od pátku do dneška tak nějak nebyl čas na pc.
-jak se máte nějaké novinky

luzza
7. zář 2009

dobré ranko 🙂
holky se srovnaly úplně 😅 první krmení ve 4 hod,druhé v 8 hod 🙂 Teď už zase chrněj 🙂 Tak snad to bude už dobrý... U nás svítí sluníčko,takže pověsím prádlo a vyrazíme ven 🙂

rojcata
7. zář 2009

Ahoj mamky, doufám, že nevadí, když se mezi vás se svýma klukama přidám. Klukům jsou už 3 měsíce a nějakej ten den a narodili se ve 33.t.t. Prodrali si cestičku přirozeně, ale ještě další měsíc leželi v nemocnici. Dominiček měl 1600g a 42cm a Tedík měl 1900g a 43 cm. Cvičíme vojtovku, s tím, že Tadeášek je šikovnější a nemusíme to už hrotit 4x denně, odpovídá svému korigovanému věku. S Domískem je to težší, máme cvičení na zádečkách a pak na bříšku z patičky , ale furt se stáčíme k jedné straně, na zádech jsme nestabilní (rozhazuje ručičkama a nožičkama) a bohužel odpovídáme novorozenci ☹. Taky nás trápí prdíky, ale na ty nám docela zabírá sab simplex. Jinak Domísek je plně kojenej a Tedík-jelikož byl v nemocnici o týden dýl, kde si zvykl na flašku je dokrmovanej odstříkaným mlékem + na noc nutrillonem. Jinak já kluky nebudím vůbec, ani přes den ani v noci,jsem asi jedinej exot mezi dvojmamkama 🙂,občas jí prostě zároveň a občas nejdřív jeden a pak druhej. Když sem je budila, byli pak šíleně uřvaní a nevrlí a tak to nechávám osudu 😉, zatím nám to vychází. Tak to je tak stručně o nás 🙂

myska77
7. zář 2009

Ahoj Rojcata,

vitej mezi nami. No pekne si to tedy uzivas a obdivuju to krmeni, ja kluky vzdy sfouknu najednou za pul hodky a je klid. Domisek to dozene, neboj, do 2 let se vsechny deti vetsinou srovnaji. Po kolika hodinach si tak kluci rikaji? Ja pres den krmim po 3 a v noci vydrzi oba 4, nekdy 4,5hodky.

rojcata
7. zář 2009

Děkuji za uvítání. No kluci papaj přes den po 3 hoďkách, večer koupem plus minus kolem 8, pak se nají a jdou spinkat. Tadýsek vydrží do 4 do půl 5, ale Domísek se většinou ještě na jedno krmení v noci vzbudí kolem půl jedné. Zatim nám to přes den vycházi, že jeden na druhýho buď chvilku počká, třeba se mu tu pulhodinu plně věnuju, nebo ho poňuňám a on počká, nebo když je braška moc tuhej (tvrdě spí) tak ho prostě nakrmím a on se ten druhý většinou vzbudí jakmile dojíme.

rojcata
7. zář 2009

Holky, chtěla jsem se zeptat, nosili jste po porodu stahovací kalhotky nebo břišní pás?? A jak cvičíte??? Možná vám bude připadat můj problém, jako úplná blbost a zbytečnost, ale ... Já nic nenosila a mám břicho takový docela dost škaredý ☹ ☹. Během těhu sem přibrala jen 5 kg, ale strií mám děs a hrůza, a to jsem poctivě 2x denně mazala (máme to hold geneticky) a po porodu mi to břicho tak nějak furt visí. Nemůžu se kvůli tomu do oblečení před porodem vejít ☹ ☹.

blucka
7. zář 2009

Ahoj maminky,
tak vas vsetky zdravime po vikendu, dufam, ze ste si ho uzili 😉 .
Tento tyzden to vypada, ze bude este pekne pocasie 🙂 .
Musim sa vam pochvalit 😉 , ze minuly tyzden(tak som sa ho bala po SR)sme zvladli na vybornu, kluci boli zlaty. Dokonca uz tyzden nam spinkaju od 8 az do 5, alebo potiahnu az do 7rana.Dokonca som ich raz musela o 9budit.Takze luxus 😵 .
Dnes nam prisla jidelni zidle chicco, co je aj s lehatkom,(tie nemame), tak som bobanov tam na striedacku dnes dala a moc sa im to pacilo, ma to aj hrazdu a kluci maju velky rozhald, takze super.Su uz strasne zvedavy.
Elonor, blahozelam k dvojcatkam a prajem bezproblemove tehotenstvo.
Rojcata, vitaj medzi nami.Ja som asi mesiac po porode nosila stahovacie kalhotky, trochu pomohlo a teraz cvicim mojzisku a brusaky, ale zatial nejaky vysledok nevidim, skor mam lepsi pocit 😉 .A strie tych mam tiez na rozdavanie, pomalinky blednu, najhorsie je ze ked kojim nema sa pouzivat ziadny krem na strie. ☹
Kacatko, tak snad sa to vstrebe a na chripku?...hodne, hodne vit.C, tekutin....
Myska, tak to je super, ze v Chorvatsku bolo dobre, obdivujem ta, ze si to zvladla, a kedy ste cestovali, na noc, ci cez den?

jankatr
autor
7. zář 2009

ahojky - tak nám trošku zkolaboval počítač... 😖 😖 😖 - takže teď mám po "ftákách" - teda spíš po koňovi 😅 😝 No dočítat nebudu, jen tak sem tam nakouknu - tak budu ráda když mi sem tam nějaké ty zásadní události písnete do IP.
Kamoš co nám ten počítač dával do kupy a bude s tím něco dělat má čas až koncem měsíce, takže do té doby mám po hehe... 🙄 🙄 🙄

myska77
8. zář 2009

Dobre ranko holky,

Rojcata: ja stahovaci kalhotky nosila asi tak dva dny, ale moc pohodlne mi to nebylo, tak jsem radsi zacala na brichu dost spat a taky cvicit. Kuze je porad tak trosku volna, ale bricho mam ploche a ta kuze holt musi zas holt nabrat zpet svou elasticitu a to bude chvili trvat. Cvicim Mojzisovku a trochu posiluju na bricho. Jinak ja pribrala 13 kilo, vse jsem nechala v porodnici a strii jsem zadnou nemela. Jinak porad mazu kremem na strie prave kvuli te elasticite kuze, doktor mi to poradil. JInak ses dobra, ze si pribrala jen 5 kilo, to snad ani neni mozny 😀

Bluci: neslysela jsem o tom, ze se to pri kojeni nesmi. Prsa nemazu. Jinak jsme jeli na noc, ve 24:00 jsme vyjeli a rano jsme tam byli. Jinak obdivuju jak Ti kluci krasne spej, to se paradne vyspis.

Kacatko at ses brzo fit, chce to fakt ty tekutiny a vitamin C. Me vzdy pomuze stava z medu a cibule.

Zanet: to snad ani neni mozny, ze uz Ti holky jdou do sportaku, vzdyt to tak rychle uteklo, pred chvili si rodila a holkam bude za chvili pul roku 😵

veruleg
8. zář 2009

ahoj holky
vsechny vas zdravim po delsi dobe. Zdravim i nove prichozi a preju vsem at vse dobre dopadne 😉
Holky muj zivot je ted velky chaos. Byli jsme v Brne, uklizeli byt po najemnikovi a stale hledame nekoho noveho. Do toho hledam byt v Rakousku...jeste jsme nezacli balit, veci mame tak ruzne ze ani nevim co mam. Do toho vseho Vikousek a jeho urvane nalady. Navic jdu rezat dost podezrele znaminka a tak vsechno.
Ja uz se tak tesim az budu sedet zadkem na jednom miste a mit cas chvilku spocnout a vydechnout a tak ...znate to, byt ve svojem.
No dost stezovani. Nestiham to vse procist, ale doufam ze se vsechny mate fajn.

Kaci : moc moc drzim pesticky at se vse da do pohody a at jsi co nejdriv v poradku.

Luzzi : to je dobre ze to podchytili vcas, myslim ze cvicenim se vse zlepsi 😉

Sorbi : kluci se Ti krasne naducavaji, jsou to sikulky

valim zase kojit, my mame snad rustovy spurt kazdy druhy tyden 😲 Musim uz vytahnout tasku s vetsima vecma. Jinak vaha asi 4,7kg 🙂

jo Lenulka taky zdravi, nema v novem byte jeste zavedeny internet. Ma se docela vpohode. jednou dobry jednou horsi, ale tak to mame asi vsechny ze 🙂

sorbona13
8. zář 2009

ahoj holky, jak se dnes máte? Nám kluci vydrželi jednou spát 4,5hod., paráda. Zato teď řvou na přeskáčku v kočáru. Právě jsem dala Honzíka na bříško, tak usnul a začal řvát Kuba. V noci jsem je nechala svázané v pleně, aby nemohli rozhazovat ručičkama a budit se tím a spali krásně.

Rojcata: já mám kluky narozené 29+1tt, zatím sice vojtovku necvičíme, ale myslím, že nám nějaký cvik dají na další kontrole koncem září. Stahovací pás jsem nosila po porodu asi měsíc a břicho mám stejné, jako před porodem (přibrala jsem 7kg).

elenor: vítej mezi námi 🙂

veruleg: ty se teda nenudíš 🙂 Stěhování ti nezávidím, já jsem ráda, že máme všechno zabalené, teď už zbývá po přestěhování postupně všechno zase vybalit, ale to už budu dělat v klidu, už mě nebude tlačit čas. Pozdravuj Lenulku a doufám, že na nás po přestěhování do Rakouska nezanevřeš 🙂

adrosek
8. zář 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-rojcata-já nosila stahovací kalhotky taky jen chvilu,ale chce to spíš cvičit si myslím,taky mám ještě trochu břicho a jinak tu nespěvněnou kůži,to musím taky dohnat cvičení asi tak uvidíme
-jinak veruleg se teda nenudíš jako,tak hlavně at už to máte co nejdřív za sebou a sedneš konečně doma a bude klid
-já akorát pomalu začala balit,pač jedem na týden k našim,manžel jede služebně pryč tak at nejsem sama,ale teda všechno nachystat žádná sranda,spíš jestli se to vleze do auta 🙂
-jinak nám holky spinkají od 21.00 do 5.hod.rána tak snad se jim to nějak nenaruší tou změnou proswtředí potom jak ted nebudeme doma

veruleg
8. zář 2009

Sorbi : me Viktorek taky rozhazoval tema rucickama, pomahlo vzit ho do klubicka.Uz to ale preslo a je ted mnohem klidnejsi. Dnes nevim co se deje, ale je tak hodnoucky tak jsem zvedava co si pripravi na vecer.....asi zbira sily na rvani 😵
Neboj nezanevru na vas. vzdyt jsme spolu tolik prozily... 😉

veruleg
8. zář 2009

jo jinak jsem pridala dalsi fotky

http://picasaweb.google.com/vera.legutova

blucka
8. zář 2009

Myska, ja som si sla kupit asi 3 druhy kremov co mi poradili zname a pri kazdom mi povedala predavacka, ze sa v tehotenstve a pri kojeni nedoporucuje, tak som sa na to vykaslala, mastim ryzovym maslom a moc neriesim. 😉

luzza
8. zář 2009

ahoj holky
tak nás zítra čeká první rehabka...tak mám trochu obavy...asi se to nelče moc líbit nebude 🤐 😉
koukám,že všechny občas s něčím válčíme 🙂 a někdy je hůř,někdy líp 🙂 prostě život 😅 ale myslím,že to všechny v rámci možností zvládáme 😉 🙂 🙂

holky
jak teď krmíte často přes den,když už pominuly ty horka??? já dávala holkám po 2 nebo po 2,5 hod,aby neměly žízeň...teď jsem chtěla najet na obvyklý tříhodinovky,ale oni vydržej horko těžko 😒 poslední půl hodinku jsou značně nevrlý 😝 😝 tak si asi moc zvykly... snad je přeučím na delší intervaly...

luzza
8. zář 2009

taky začínám s pořizováním zimních věcí... 😉 aby nás nic nepřekvapilo 😉 zítra by měly dorazit zimní fusaky do kočárku 😉

myska77
9. zář 2009

Ahoj holky,

Luzzy: me kluci i v tech horkach porad drzeli 3 hodiny, holky si snad zase zvyknou na delsi useky at mas taky chvili cas. Ja mam zimni veci koupene jiz z obdobi tehu, nevedela jsem jak to s klukama pujde nekde neco snanet nebo otvirat PPLce, takze fusaky a obleceni mam do foroty az do 1 roku 😀 Jinak neboj, cviceni pujde rychle, vetsina deti u toho breci, protoze se po nich chteji polohy, ktere jim nejsou pohodlne, ale je to pro jejich dobro, tak moc drzim palce a pak dej vedet jak ste dopadly.

luzza
9. zář 2009

mysi
tak děkuju 😵 😵 😵 snad to bude ok 🙂
ty se máš,že máš všechno nakoupeno 😉

luzza
9. zář 2009

holky
já se zase chtěla zeptat,jestli máte v noci rozsvícenou nějakou lampičku nebo máte černočerno 😀 😅
a taky jestli vám děti usínají při světle...
já nechávám lampičku,páč si holky před spaním hrajou,ale pak svítí do rána 😒 tak se bojím,aby si na to nezvykly...
Dominik pak musel spát se světýlkem ještě v první třídě 🤐

veruleg
9. zář 2009

ahoj Luzzi 🙂
ja se vecer snazim co nejvic aby byla tma. On nam totiz Viky je schopny cucet i na zapnutou televizi. Jinak kdyz je nekde svetylko tak by na to hledel furt 😀 Akorat nechavam jednu zaluzii povytazenou aby nebyla v pokoji cernocerna tma kdybych k nemu musela rychle vyskocit.
Ja zimni fusak taky mam...teda porad dva a nedari se prodat 😒 Jinak budu muste prohrabat tasky s vecma co mam podedene abych vedela jak na to jsme 😨 Drzim pesti se cvicenim 😉
Jinak ohledne toho piti, tak driv vydrzel dele a ted je kazdy den jiny...vcera zlaticko, ze jsem ani nevedela ze ho mam a dnes presny opak. Tak ho ted nechavam vyrvat 😠

myska77
9. zář 2009

Luzzi: my klukum shasiname a zatahuju zaluzie i zavesy. Mam je tak naucene i pres den, kdyz po obede jdeme spat, tak jim zatahnu, udelam tmu a oni vedi, ze se jde spat. Kdyz roztahnu, vedi, ze se vstava. Docela jsme je to naucili a i kdyz treba nespi, tak cuci kolem, ale jsou zticha. Me se uz tyden dari dodrzovat super rezim, ktery vsem vyhovuje. Po rannim kojeni v 8 se do 11 bud hraje nebo jeden spi, nebo s nimi tak cvicim a blbnu. Pak se v 11 naji a jde se povinne spat do 2, pak zase papani a do 5 jsme venku. Po kojeni v 5 se hraje a radi s tatou, v 7 je dlouhe koupani, masaze atd. , v 8 kojeni a jde se spat. Pak mi vydrzi do 24:00, pak do 4:00 a dal do 8:00 a cely den se zase opakuje. Jsem zvedava jak jim to dlouho vydrzi, ale jsou o moc klidnejsi a spokojenejsi a ja taky uz mam vic casu na sebe a na domacnost.

sorbona13
9. zář 2009

ahoj holky, dnešek je naprosto šílenej, ráno s klukama do porodnice na oběry krve, potom domů a s kamarádkou na oběd a nakonec mi volal manža, at jedu okamžitě na barák, že tu kuchyň, co jsme si objednali na míru tam nesedí, protože nám udělali o 17cm větší spíž!! 😠 Takže si musím vymyslet jiné horní skříňky ☹

Mám dotaz, jak dlouho vám teklo mlíko z prsou, že jste museli nosit ty vycpávky? Já jsem furt jak průtokáč, kluci dneska dvakrát za sebou vypili 90ml a mlíko teče pořád dál ☹ Nemůžu ani v noci spát bez podprdy, je to opruz.
Jinak nám včera v noci kluci vydrželi 4,5hod., pak jsem je vzbudila, abychom stihli ráno kojení v 6, protože jsme museli ráno na tu krev, tak aby se napili, než vyjedem.

A k tomu spaní, mně kluci spí celý den v kočárku a v noci v postýlce i při rozsvícené TV, to světlo jim vůbec nevadí.

myska: ty to máš super rozvrhnuté, tiše závidím 🙂

luzza
9. zář 2009

ahoj holky
tak rehabka docela masakr 😖
nelča tam strašně řvala a několikrát jim posrajdila prostěradlo... trvalo to 40 min 😝 😝 a naučili mě tři cviky,který musím dělat čtyřikrát denně doma...za týden jdeme zase na rehabku...

myska77
9. zář 2009

Sorbi: tak to si mela teda mazec a je to pech s tou kuchyni. Maloktera firma dela presne to co chces a zvlast v novem baraku. Tak at to vyresite k vasi spokojenosti, s firmama je to opruz 😅

Jinak ja taky porad nosim ty vycpavky a uz me to dost stve, protoze je to skoro pod kazdym trickem videt. Diky brichu uz muzu nosit obepnute trika, ale kvuli prsum to moc nejde, jen v cernych se to necha. Luzz mi uz jednou psala, ze ty vycpavky dlouho nemela. Ze me to taky tece, jednou jsem si je zkusila nedat na noc a jeste u TV vecer jsem mela pyzamo jak kdyz me polije kyblem vody. Snad se to brzo ustali, ale oni porad zvysuji tvorbu mlika, tak nevim. Verim, ze az budou mit delsi dobu nejaky pravidelny rytmus, jako treba ted uz tyden maji, tak to do mesice musi ustat to vytekani. No povime si za par tydnu 😀

myska77
9. zář 2009

Luzzi: chuderka mala, hlavne, ze to zvladla, uz musela byt dost vysilena, vid? 😖 Budes mit ted o zabavu postarano. Ja rikala, ze deti u toho rvou, chodila jsem tam s kamoskou. Ono az to bude Nelca vic zvladat tak prestane brecet, uvidis, uz ji to nebude tak neprijemne. Kamoska klukovi vzdy pustila relaxacni hudbu, predem mu povidala o tom jak jdou cvicit a co vsechno budou delat. Povidala mu, ze Krtecek to taky tak dela kazdy den (on krtka miloval) - i kdyz tomu asi jeste nerozumnel 😀 , ale cviceni pak pro ne bylo zabavou a dokonce dal pokracovali, i kdyz uz nemuseli. Tak drzim palce at ten tyden zvladnes Ty i Nelca. Jo a kamoska to cviceni vzdy zakoncila jeste masazi.