Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
28. led 2010

Tak zrovna včera jsem psala holkám do práce co jim mám všechno donést za papíry - protože v lednu jsem byla "jakože zaměstnaná" - a prý PPM se do příjmů normálně počítá. 😉 Nemocenská bude to samé.

Bluci - tak to abys je spíš rozsadila každého do jedné ne? 😅 No u nás se ohrádka nevede - kluci jsou "na volnoběžku" a když je potřebuju vyloženě spacifikovat tak je buď dám na chvilku do pohovacích lehátek (ale to už moc nefunguje - naučili se z toho vylézat, nebo je na chvíli upíchnu do postýlky - ale to dělám fakt vyjímečně, když už to opravdu jinak nejde.

blucka
28. led 2010

Jani, separe by tiez nebolo obcas na skodu 😀 . Ja mam kuchyn s obyvakom, ustrazit ich celkom ide, len ked sa im paci vsade len nie na deke, najlepsia je studena podlaha. 😠 Tvoji kluci su sikulky, ked uz vedia vyliezat z lehatok 😀.

jankatr
autor
28. led 2010

Bluci to znám - naši hoši taky nejraději v kuchyni - naštěstí tam nemáme dlažbu ale takové cosi jako lino - ale i tak to studí - ale výhodou je že se pod náma všude topí takže to není tak hrozné - i teď v těch mrazech doma netopíme ale přitom je tu teplo - od té doby co máme plastové okna a zateplený panelák dost ušetříme za teplo 😅 - já tu chodím v tričku s krátkým rukávem -ale kluci mají punčocháčky a tepláčky s laclíkem - a jsou v pohodě - nejsou zmrzlíci.

sorbona13
29. led 2010

ahoj holky, jak se máte před víkendem? U nás noc celkem dobrý, dala jsem včera k večeři kaši z hrníčku na čaj a zblajzli to na posezení. Honzík se sice probral okolo 22hod., ale spravil to dudlík, pak chrněli oba až do 0.30 - 5 a v 6.40 vstávačka. Sice už od těch 5hod. nechtěli usnout,ale byla jsem nekompromisní 🙂 Chvilku si hráli, kopali nohama, ale nakonec ještě usnuli.

přidala jsem na youtube nějaká videa:

https://www.youtube.com/watch?v=XIBaOBkPsB0


https://www.youtube.com/watch?v=_30SHPTEnHs


https://www.youtube.com/watch?v=GmjARmL1DYs
fajn
29. led 2010

sorbonko to je teda nádhera. Jsem úplně naměkko když je vidím. Není to tak dávno co jsme rodily s váma v přímém přenosu a oni jsou už takový šikovníčci. Já je teda nerozeznám ale jak tam hrabe v tom koši a nelíbí se mu to tak to tam vrátí. A jak se krásně přetáčí no fakt paráda,buď moc pyšná maminka zasloužíš si to.

blucka
29. led 2010

Sorbi, jukla som na videa a teda kluci su kraaaaasny.
Jani, mas moc dobrych susedov 😀 .

jankatr
autor
29. led 2010

Bluci to nejsou sousedi - bydlíme v přízemí a pod náma jsou sušárny - a tam se topí všude - těm nad náma teda nezávidím 😅 😅 😅 - ale já bych tu fakt topit nemohla - leda to zas druhou stranou větrat ven - a to zas teda nehodlám. Kdokoli k nám přijde tak všichni říkají že tu máme hrozný horko.

Sorbonko - kluci jsou kouzelní 🙂

luzza
30. led 2010

ahoj kočky
my máme doma taťku,tak užíváme...
Nelinka mu předvedla, jak dělá paci paci pacičky a taky si umí najít pupíček,když jí ve vaně řeknu : kde máš pupíček 😀 je fakt šikulka... eliška to zatím neumí... jako se vším 😀 😀 ale ona ji zas dožene 😉 😀
taky už jsme koupili nové autosedačky... a vajíčka prodáme... Nelince hodně koukaly nožičky a měla je už moc zabořený do sedadla... (jo holky měřej 69 a 74 cm)
včera jsme byli na plavání...bylo to prima 🙂
tak zatím pa pa

blucka
30. led 2010

Ahojky,
Luzz, len pekne uzivajte.... 🙂 , Nelinka je sikulka.A ako sa im v novych sedackach paci? ja myslela, ze este aspon do brezna vydrzime, ale dnes sme boli na dlshiu trasu a vo vajickach sa im moc uz nepaci, nozicky hodne trcia, v polke prosinca uz mali 74cm, teraz ideme na ko az v polke unora tak ani neviem kolko povyrastli.

adrosek
30. led 2010

-ahojík mamky,tak vás zdravím z domova,dneska sme dorazili domů od rodičů,holky už chrní a byly znavení,asi ztoho všeho
-no Sárinka dneska vnoci zase trochu mrčela,ale nechala jsem ji a pak usnula,ale nějak občas pomrčuje vnoci tak nevím čím to je,si říkám že bud má hlad,ale to by zase jinak plakala a neusnula by kdyby měla veliký hlad,chcem vyzkoušet nějakou kaši,ale co se dá pít z flašky holky jakou dáváte nebo dá se nějaká ještě napůl ředit mlíkem

jankatr
autor
30. led 2010

Luzz tak to je šikulka - u nás je na tyhle věci šikovnější Matýsek - ta jemná motorika mu jde líp - taky už pěkně breptá pořád povídá hatátá tátá
Kubík je spíš na ty silový věci a s jemnou motorikou má trošku potíž - v tomhle bude asi dost podobnej Daníkovi - taky jediný co z něj vypadne je funění, odfouknutí a výraz úžasu jako áááááááááááá

adrosek
31. led 2010

-ahojík mymka,tak přeji hezkou neděli všem,copak dneska děláte co?my jsme sami doma,tatku máme vpráci až do zítřka tak budeme válčit sami,asi zkusím jít ven s holkama tak snad se někde nepolámeme,ale už se mi nechce sedět doma 😠
-jinak zítra jdem na kontrolu s kyčlema a pak na kožní se Sárinkou tak jsem zvědavá

luzza
31. led 2010

jani
máme to rozdělené úplně stejně 😀

adrosek
31. led 2010

-tak jak mamky,jak ste zvládli víkend,já už uložila drobky a ted budem kukat telku a zřejmě brzo spát

myska77
31. led 2010

Ahoj holky,

nejak se u nas nic nedeje, porad je to o jidle a spani mi prijde. V posledni dobe me nic nebavi, boli me zada a silene zily v zapesti, uz nemuzu kluky ani zvedat poradne. Kluci uz lezou a dostanou se kam potrebuji, Mates uz je na ctyrech. Jinak jsme dokoncili jeden kurz plavani a zacnem asi dalsi.

Sorbi: super videa, moc jsem se pobavila. 😀

Holky mam dotaz. Me Matysek pres den uz vubec nechce pit mliko, ani ode me ani umele. Po prikrmech chce akorat vodu a svacinu ve 3 pretrpi a da si max 50ml mlika. V noci by se zase uchlastal a vypije treba 200ml mlika (v 03 a pak rano pri vstavani v 7 uz zase nechce)., Christik je pravy opak, po kazdem jidle si da klidne 180ml mlika az mu to musim brat, jinak z nej bude koule. Mate nekdo podobnou zkusenost, Tekutin ma Mates dost, ale mlika asi malo. Kase sni 200ml a je mlecna a pak v noci tech 200ml mojeho mlika, staci to?

sorbona13
31. led 2010

Ahoj holky, víkend je za námi, uteklo to zase jako voda. Kluci měli dnes poprvé ovocný příkrm, dostali jablíčko od Hami a docela šmakovalo, zajedli to ještě sušenkou Sunarka a byli spokojený 🙂 Včera jsme jeli na chatu a jelikož jsme nezajeli až k chatě, tak jsme naložili kluky na sáně a už jeli 🙂 Kuba byl ze začátku vykulenej, ale pak jsem na něj začala dělat opičky a řehtal se jak pominutej 🙂

myska: ohledně těch daní, podle mě bys to prohlášení podepsat měla, pokud jsi byla zaměstnaná, měli by ti něco vrátit na daních. A s tím mlíkem fakt nevím, zkus možná zavolat doktorce. Myslím, že by měli pckové vypít okolo toho půl roka alespon 500ml mlíka denně.

luzzi: jaký jste koupili autosedačky?

jankatr
autor
1. únor 2010

ahojda lidičky - mám prosbičku - pokud se vám bude chtít dejte nám svůj hlásek do soutěže (fotka č.9 :o) )http://www.trebicskecentrum.cz/system001/blok-v...
všem kdo nás podpoří předem děkujem :o)))

blucka
1. únor 2010

Ahoj holky,
Jani, uz mate nas hlas:o).
Myska, mne takto vyvadzal Adam pred casom, priznam sa, ze som ho nutila a podalo sa to, myslim, ze by mali vypit min.pol litra mliecka.

sorbona13
1. únor 2010

ahoj holky,

janka: odhlasováno 🙂 Moc pěkná fotka 🙂

myska: vrtá mi hlavou, jak jsi vlastně při kojení zjistila, kolik ti Matýsek vypije? Já uvažuju, že bych kluky taky zkusmo zkontrolovala, Kuba mi totiž taky nechce moc pít, musím ho při kojení vyloženě houpat na rukou nebo s ním chodit, aby si aspoň trochu cucnul. A nevím, kolik toho vypije, asi budu muset zase vážit. V noci pije dobře. Jaké dáváš UM? Mně kluci nic pít nechtějí ☹ Dostala jsem vzorky beby a hami UM a ani jedno nechtějí. Samotný Sunar bez kaše taky ne ☹

blucka: ty taky plně kojíš, nebo se mýlím? Jak jsi Adámka donutila pít?

blucka
1. únor 2010

Sorbonka, ja nekojim od 4mesiaca, proste som trvala na tom, ze musi aspon nieco vypit, stvarala som pri to "psie kusy"chodila, pohupovala, alebo skusala s prestavkami, krmila ho polozeneho a plienkou chytene rucicky, obcas to vymysla j teraz, ale napokon mlieko normalne vypije. 🙂

myska77
1. únor 2010

Sorbi: kdyz jdu treba ven, tak jim mliko delam do lahve, oba se vrti a divaji kolem a ja, kdyz kojim venku tam pak civim s holym prsem, takze jim davam z lahve. Doma uz Mates taky moc prso pres den nechtel, v noci jo, to vypil klidne obe prsa. (Christik spi celou noc tak davam Matesovi i Christikovo prso). tak proto vim kolik vypije. Ale uprime, uz je odstavuju, nechci pak mit sceny jako kamoska, ktera jeste ted ve 3 letech ma problemy s klukem, ktery se ji porad sape do vystrihu a chce mliko. Davam jim Sunar od 6.mesice a dlabou pekne. Dneska jsem donutila i Matesa snist 180ml, tak mam radost.

Byli jsme v tom Motole s tim Christikovym chrcenim, tak jdeme jeste na UTZ hrtanu a pak na EKG, tak to bude jeste nadlouho.
Jo a kdyz jsme se vratili, tak jsem mela vykradene sve auto, fakt super den. Desne me jeste boli ruka (ten zanet zil) tak, ze uz je nemuzu ani prebalit a rvu u toho bolesti. No proste den na pohodu 🙄

myska77
1. únor 2010

Jinak uz vim, jak je to s tim danovym priznanim k dani z prijmu. PPM an rodicak ani nemocenska nepodlehaji dani z prijmu, jsou to osvobozene davky od dane podle paragrafu 4 zakona o dani z prijmu. Nasla jsem to primo v zakone a rekli i na financaku. PPM se ale pocita jako ,,tzv.prijem" ve smyslu, ze clovek neni bez prostredku a manzel si me nemuze odepsat z dani jako vyzivovanou osobu, kdyz PPM presahne 68 tis.za rok.

blucka
1. únor 2010

Mysko, to mas teda den ☹ .

luzza
1. únor 2010

jani
máš odhlasováno 😉 😵 😵

k tomu kojení...
naše holky teda nikdy UM neměly, vlastně ani nikdy nepily z láhve 😅 😅
a když jsme začaly v půl roce přikrmovat, taky se mi zdálo,že mají menší zájem o mlíko... hlavně nelinka 😠
ale během toho jednoho měsíce se to upravilo...
a od té doby, co jsem je přestala v noci krmit, pijí moje mlíko přes den úplně parádně...!!!!

takže jak ráno vstanou, dostanou MM
za 2 hod dostanou ovoce, nebo přesnídávku
za 3 hod OBĚD
pak maj k svačině MM
večer kaši
a před spaním MM

nemůžu si stěžovat, dlabou krásně a na prso se klepou 😅
ale jak říkám, od té doby co v noci nejedí se to krásně urovnalo a jedí přes den opravdu s chutí...
mudr mi říkal,že paradoxně děti,které se kojí několikrát za noc přibírají méně než děti,které v noci nejedí a kalorickou zásobu nabírají přes den... něco na tom určitě je...eliška pak přibrala kilo za měsíc!! 😅 a do té doby přibírala sotva pár deka... a to cucala i čtyřikrát za noc 😝 😝

luzza
1. únor 2010

sorbi - odkaz na autosedačky máš v IP 😉

sorbona13
2. únor 2010

Ahoj holky, tak dneska ráno Kuba nevypil skoro nic 😠 V noci jsme kojili v 0.15 a 3.45 a v 6 vstávačka. Honzík pije pěkně, ale Kuba jenom koukal a smál se na mě, když jsem se ho pokoušela nakojit. To dítě si ze mě normálně dělá srandu 🙂 Za min. měsíc přibrali oba jen 400g ☹

luzzi: jak jsi naučila holky, aby nechtěli pít v noci? A díky za ten odkaz, jdu na to kouknout 🙂

myska: s těmi záněty žil tě obdivuju, že vůbec zvládneš starost o kluky, to musí být šílený. Nezabírá na to alespoň nějaká mast?

luzza
2. únor 2010

sorbi
bylo to dost na palici,ale zvládli jsme to... řídila jsem se podle knihy KAŽDÉ DÍTĚ MŮŽE DOBŘE SPÁT...
kritická byla jen první noc, druhá už byla lepší a třetí noc už jen občas zakňouraly,ale do pár vteřin samy usnuly...
během jediného týdne prospaly krásně celou noc a ráno mi prsa vysajou jak upíři 😀 😀

jankatr
autor
2. únor 2010

Luzzi - tos je nechala prostě vyřvat v postýlce? Nebo jste uhoupali? - Napiš k tomu něco blíž prosím 🙂 - na tom přibírání asi fakt něco bude - Kubík v noci chrní ale když se pak dostane k prsu tak je jak vývěva - Mates ten pořád nemá čas, párkrát si cucne a pak už nechce, a vstává několikrát za noc - a opravdu moc nepřibírá.

luzza
2. únor 2010

jani
o tom spinkání a potížích se spinkáním je celá ta knížka... je tam spousta rad a postupů při jednotlivých problémech se spaním... je to pro děti od narození do 8 let...

ale v zásadě...abych ti vysvětlila, jak jsme postupovali my...
ideální je,aby byl chlap doma a děti si tak můžete rozdělit... já byla s nelou v ložnici a jirka s eliškou v obýváku (máme tam taky postýlku) jinak kdybys měla hlídat časy u obou dětí,tak v tom máš totální guláš 😀 😅

1.DEN - když začne mimi brečet, jdi za ním až po 3 minutách... hlaď ho, uklidňuj,můžeš ho vzít i do náruče a pochovat, když by opravdu hodně vřískal (u nás to tak bylo 😝 ) zůstaň asi minutu nebo dvě a odejdi (ať brečí, nebo ne)................. pokud furt brečí, jdi za ním až po 5 minutách a opakuj to samý................pokud furt brečí, jdi za ním až po 7 minutách............. ta čekací doba 7 minut první den zůstává, dokud miminko neusne

2.DEN - začínáš s čekací dobou 5 minut, podruhé 7 min, a po třetí 9 minut.... druhý den zůstáváš u 9 minut, dokud mrně neusne

3.DEN - začínáš čekací dobou 7 minut, podruhé 9 min a po třetí 10 min.....zůstáváš u 10 min,dokud neusne...

4.DEN - začínáš na 10 minutách a ty zůstávají už pořád.....

JE POTŘEBA MÍT HODINKY A HLÍDAT MINUTY!!!! jinak to stěží odhadneš.... Když to vydržíš (je to psychicky náročný 😝 ),tak pak odměnou ti bude,že dětičky brzy prospí celou noc bez jídla... Píšou,že 90% dětí se srovná už po třech dnech, 10% potřebuje týden, a naprosté vyjímky déle...
Nám to teda vyšlo opravdu po třech dnech... a zatím koho znám a zkoušel tuto metodu, všichni uspěli 😉 🙂

TAKŽE - DRŽÍM PALCE!!!!!!!!!!!!! STOJÍ TO ZA TO!!! 😉 😵 😵 😵 😵

jo a myslím,že i tady na koníku byla nějaká diskuze o metodách z této knihy...ale tuším ve slovenštině...tak na to klidně mrkni...ty výsledky se taknějak shodují...

adrosek
3. únor 2010

-ahojík mamky,všechny vás zdravím dneska 🙂 unás opět sněží zase,takže dneska zřejmě nikam a budeme doma,navíc sme sami,tatka má službu a dojde až zítra
-koukám že tady píšete otom jak dojít ktomu,aby mimča spaly celou noc,nám se to zatím daří stále,jen jednu dobu měla Sárinka období že se budila vnoci na jídlo,ale po 4.dnech to přestalo,asi měla vážně hlad,ona je ted takovej jedlík,začla jsem dávat na večer kaši a pak večer před spaním MM a spinká zase celou noc,asi ji to více zaplní,máme jídelníčel jaoo ty luzza
-jinak v pondělí sme byli na kontrole na kyčlích tak vše je ok a už nemusíme 🙂 a taky na kožním a tam nás taky pochválila,je to mnohem lepší tak jsem taky ráda,zítra jdeme na poslední Hexu a Prevenar tak snad se do rána nic nestane,že by nějak onemocněly nebo tak a proběhne to vše ok
-no zkoušela jsem jít taky ven s kočárkem a dost hrozné,ty přejezdy na chodníky a občas ty chodníky samá ledovaka atak,takže sem se dost nadřela,no už at to troch opadne
-jinak jakpak se máte vy holky 🙂