Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
12. bře 2010

-jojo jsem sorbonka za to ráda,jen to jako říkám,že nejsme na to zvyknutí pač to neznáme tak brzy,ale i tak je to ok
-taky se mi Aduš přitahuje za šprušle u postýlek tak je sranda se na ní kukat

sorbona13
13. bře 2010

ahoj holky, dnešní noc opět katastrofa, stejně jako včera byl Honzík už ve 4 vyspanej a do 6 hulákal. Musíme dát rošt postýlky už níž, protože se přitahuje a dneska se přitáhl až nahoru a čučel na nás 🙂
Kuba chrněl od 19.30 do 6.30 nonstop, jen mu jednou spadnul dudlík na zem, tak mu ho Tomáš podával. Dneska je šoupneme do dětského pokoje,tak jsem na to zvědavá.

Používáte ještě monitory dechu? Já už jsem jeden prodala, Honzík pořád kopal nohama a ty desky pod ním rezonovali, tak jsem měla i strach, aby je nakonec nerozbil.
A ještě jeden dotaz, když děláte ovocnou sváču, loupete ještě jablka a hrušky před mixováním nebo strouháním?

myska77
13. bře 2010

Tak ted se mi to vsechno smazalo a zacinam znova, se z toho zblaznim.
Jeste jednou tedy, ahoj holky 😵

Sorbi to me mrzi, ze ste meli zase vzruso, snad se uz vyspite az budou kluci u sebe. My mame rost dole uz od 6.mesice a s tim jsme dali pryc i monitory. Ovoce davam klukum uz hotove v tech presnidavkach, ale kdyz jim delam z jablek ci z hrusek, tak porad loupu, nakrajim a trochu podusim, ty kysele stavy jim nedelaji dobre na zaludek a dusene pry je pro ne lepe stravitelne. Dada si vzal kluky a jel k rodicum, tak se muzu kuryrovat a co myslite, ze delam, varim a gruntuju, sem fakt prdla. A az si vecer udelam kafe a konecne sednu tak budou kluci doma 😀 😀 Pekny vikend vsem.

myska77
13. bře 2010

Jo jeste jsem zapomnela, ze uz jeli v novych autosedackach jako frajeri, fakt jim to sluselo. A ja se konecne muzu vratit na predni sedadlo a nebudu vzadu zvracet pri kazde ceste 😀

veruleg
13. bře 2010

ahoj holky

Sorbi : Na zuby to porad nevypada. Nema to natekle a uz zase ani neslinta.Vcera se to zas opakovalo. Kolem pulnoci se probral, napil a pak tak rval, ze po pul hodce jen ze soucitu k sousedum 😒 😒 jsem ho vzali mezi sebe a byl klid a spal az do pul 7.
Jinak ja to taky loupu, ale uz nedusim.....zatim mu to chutna syrove, zadna koprivka nic a mudr taky rikala ze muzem. Strouham na tom sklenenem struhadle. Ted jsem precetla vyzivu dle Forta.....ale jde mi z toho hlava kolem...vsude se pise neco jineho...takze asi pojedem zlatou stedni cestou 😅
Kluci jsou uzasni......pobrecela jsem si nad nima. Je to fakt zazrak prirody, ze vzniknou dva stejni tvorecci. Ach jo....to me bude brat asi porad 😔

Mysko : hlavne se vylez.....uklid vzdy pocka, ikdyz vim ze mi to taky neda. Kluci uz jsou taky sikulky.Uz sedi , ze jsou v nove autosedacce? To my budem ve vsem asi posledni, ale nic nam neutece ze 😵

adrosek
14. bře 2010

-ahojda mamky,přeji všem hezký den,sice zamračený a studený s větrem teda unás ☹
-my jsme dneska sami,tatka nám odešel do služby a vrátí se až zítra ☹ ale odpoledne nám dojde kámoška a bude tady aji spát tak jsem ráda že tak,se nebudeme aspon bát sami
-veru nebudete poslední,my taky ještě jezdíme ve starých sedačkách takže bud vklidu

myska77
14. bře 2010

Veru: kluci jeste sami nesedi, ale ta vajicka jsou jim uz mala, precuhuji jim nohy, tak jsme naswli sedacky, ve kterych muzou skoro lezet jako predtim, maji 4 polohy. Krasne i vidi ven, takze pozoruji auta a je jim v nich dobre. A jya konecne muzu sedet vepredu zase 😀

sorbona13
15. bře 2010

Ahoj holky, dnes jsem totálně vyřízená, od 2 bliju, k ránu se přidal ještě průjem a kluci od 4 do 6 řvali 😝 Celý víkend byli nepříjemný, asi jim rostou zuby, ale dneska přes den super, jenom ten režim jsem nedodržela, vstávačka v 5.30 a potom od 7-8 spánek a pak ještě od 10-12 a před chvílí zase usnuli.

jankatr
autor
15. bře 2010

Sorbi -tak to ti teda nezávidím... - snad bude brzo líp 😕

Holky tak Maty už nám včera taky ušel svůj první metr - ale ještě pořád je na sebe děsně opatrnej 😅 😉 🙂 Ale má z toho děsnou radost 😅

luzza
16. bře 2010

holky
jen tak v rychlosti 🙂 🙂
NELINKA NÁM ZAČALA CHODIT 😅 😅 😅

adrosek
16. bře 2010

-ahojda mamky,hezký den přeji
-sorbonka je tak at je líp hlavně už co nejdřív
-luzza ta to jsou super zprávy jako!!!!
-janka a u vás taky

sorbona13
16. bře 2010

Ahoj holky, dneska už je líp, ale včera to byl horor. Kluci spali odpoledne jen do 15.30 a v 18hod. už byli strašně nepříjemný, tak jsme je dali spát už v 19hod. a chrněli nonstop až do 5.30, Tomáš jen párkrát nahodil Kubovi dudana. Budu muset sundat mantinely, protože nám už v postýlce nedrží, jak je rošt dole a věčně na ně padá.
Honzík mi už krásně pije Sunar z flašky, ale Kuba pořád odmítá, jak vidí flašku, tak se odvrací. Už bych ráda trochu to kojení postupně trochu omezila a až jim bude rok, tak asi přestanu kojit úplně, jestli se teda Kuba kozy vůbec někdy vzdá 😅
Honzík se včera začal přitahovat za žídli a poprvé se postavil, byla to teda spíš náhoda, protože mu Tomáš bral hračku a on se pro ní tak dlouho natahoval, až se postavil, čučeli jsme všichni 🙂

janka: Matýsek je obrovský šikula, já myslela, že děti chodí nejdřív v roce 🙂 😵

luzza: tak to je teda naprostý mazec, Nelča je teda rychlík 😵 😵

holky, hoďte sem nějaký video, ať se pokochám 🙂

adrosek
16. bře 2010

-sorbonka tak hlavně že je už lépe
-no já už taky dala pryč mantinely ale jenom Adélce zatím,pač ta je věčně rozvázala a nebo byla schovaná pod nima 🙂

luzza
16. bře 2010

ahoj holky 🙂
taky máme za sebou desetiměsíční kontrolu...
Eliška 8,80 kg a 74 cm
Nelinka 9,30kg a 78 cm

zítra už budu mít jirku pryč,tak vás musím dočíst 😀

jankatr
autor
16. bře 2010

Sorbi - to je různý - ale ten rok je tak průměr -třeba Daník začal až kolem 15 měs. a kamošky holčička chodila už v 7 měsících ale zas když chodí hodně brzo tak to prý taky není dobrý - i když uplně přesně nevím co se tím ovlivnuje.

Luzzi - koukám že pořád držíme krok co??? 😀 😀 😀

Jinak teda u nás den naprd - jednak - po roce mě navštívila "mrcha" ... - takže už mám po hehe - ale to by nebylo tak hrozný. Horší je - že s Kubíkem jsme šli na kontrolu na ušní - zvali si nás ještě k tomu jak měl na podzim to ouško píchaný a minule měl rýmu tak říkala doktorka že to nebylo ještě uplně dobrý. Původně jsme si říkali, že to odložíme, když má zas rýmu, že se jim to zas nebude líbit. Ale pak jsem si říkala že radší ne - kdyby se mu ta rýma nějak zas vrazila do oušek tak ať to aspoň najdou zavčas... - no a ještě že jsme šli - máme píchnutý obě ouška ☹ 😒
A přitom byl docela v pohodě - občas sice trošku protivnej ale přikládala jsem to té rýmě - ale jinak spinkal v noci pěkně - budil se tak jednou za noc, za ouška se nechytal ... - vůbec jsem to nečekala.
A přitom Matěj - kterej se daleko víc budí, je víc ubrečenej - pořád se chytá za uši... tak ten to má dobrý (aspoň zatím) - Mudr. podotknul že samozřejmě nemůže vyloučit že to třeba nepřijde za půl dne... - tak jen doufám že ne.

myska77
16. bře 2010

Janka tak to moc gratuluju k dalsim kruckum a mrzi me ta ouska, no aspon, ze na to prisli vcas. Me se kluci chytaj za usi porad, ale rymu nemaji, tak snas ani zadny zanet.

Sorbi pak mi rekni jak si dopadla s mantinelama, me taky nedrzeli, jak se nemohly privazat za tu horni tyc, ale jak jsem je dala pryc, tak sileny hysteraky pred usnutim a rvali i hodinu. A jak jsem je dala zpet, tak do minury od polozeni jsou tuhi. Honzik je sikula, je to bomba, kdyz prijde takova dalsi zmena, vid?
Nasi uz umeji zase oba sedet, kazdy ma jinou techniku, ale je to bomba. Mates i vstane, chvili se vrti na nozickach a pak si sedne na zadek nebo pres kolena dolu.

Vcera jsem dostala antibiotika, mam angynu a je mi blbe i od zaludku, od vcera jsem nic kloudne nemela, tak uz je mi blbe i z toho nejezeni. Zvladat kluky je tedy maso. Jen at nic nechytnou, ale rikam si, ze by uz davno neco meli, u me to zacalo min.tyden.

adrosek
16. bře 2010

-myska no hlavně se brzy dej do pořádku a ta to nechytnou kluci hlavně ☹
-my sme sami,tatka šel na firemní večeři tak jsem zvědavá kdy se nám vrátí 😉

sorbona13
16. bře 2010

luzza: holky jsou už neskutečně veliký a mají mezi sebou velký váhový rozdíl, naši kluci jsou tak max. o 300g.

janka: to sis teda užila s "mrchou" i těma ušima, já jsem to pořád zatím nedostala a kluci se za ouška chytají pořád, prý je to k zubům, ale zatím žádný nevylezl.

myska: nestačí mě ten jejich vývoj udivovat, Honzík se třeba přitahovat vůbec nezkoušel a najednou to udělal z ničeho nic, jako by to byla naprostá samořejmost🙂

adrosek
16. bře 2010

-sorbonka tak jak píšeš,rychle se vyvíjí a den ode dne dělají pokroky

veruleg
16. bře 2010

Ahoj holky, dnes jstetoho teda napsaly 🙂 rychle docitam.

Sorbi : Ted snad vsude radi nejaka strevni chripka. Babicka v Opave taky blila.Tak at jsi co nejdriv fit. Honzik je teda sikulka. Proc chces prestat vroce kojit? Porad davam kluky za priklad te kamosce. Holky jsou taky bojovnice, jedna uz ma 2,5kg a druha 1,8kg a dnes je po druhe operaci......nato ze mely 500g tak jsou sikovne.Snad uz za par tydnu pujdou domu.

Luzzi : ahoj 😵 😵 Nelca je superrychlik 😀 😀 😀 😀

Janko: Mates je taky borec.... s ouskama me to mrzi a s tou " jahudkovou mrchou" taky 😠

jankatr
autor
16. bře 2010

No jo - taky z ní nejsem nadšená... 🙄 🙄 🙄 - je holt vidět že jsme docela omezili spotřebu mlíka - sice přes den pořád kojím, ale jak k tomu popíjejí i čaj, tak už toho moc nevypijou, a taky jsem jim zrušila noční kojení - takže už to tu mrchu nepřeválcuje 😝 - to se nedá nic dělat... 😅

Mysko - ta nemoc to je fakt na draka, tak ať se ti brzo uleví

sorbona13
17. bře 2010

Nazdar holky, dneska vstávačka zase v 5.30, ale noc jinak super, spali nonstop, jen ve 4 jsme Kubovi nahodili dudana. Na dnešek budou spát poprvé bez mantinelů, tak jsem zvědavá, jak to zvládnou.

veru: střevní chřipka se mě pořád drží, naštěstí už nezvracím, není ani co, včera jsem za celý den snědla 3 suchý rohlíky a banán 😝 Za 14 dní začnu dávat jogurt odpoledne, takže budu kojit jen ráno a večer (a to večerní kojení si stejně jen tak cucnou) a to si myslím, že už můžou dostávat i UM, jestli ho tedy Kuba vezme na milost a nebudu ho kojit do puberty 🙂 Nějak to kojení přestávám i fyzicky zvládat, chytnu každej neřád a to jsem dřív měla imunitu ze železa, všichni kolem mě byli nemocný a já nikdy nic a teď je to pravý opak.
To je fajn, že jsou kámošky holčičky v pořádku a váhy naprosto úžasný, kluci měli 2100g a 1900g, když jsme šli domů 🙂 Co měli za operaci? A jak to zvládá ta kámoška? Na mě to všechno dolehlo až doma, když byli kluci v porodnici, tak jsem to snášela dobře, ale potom před každou kontrolou jsem se bála, že jim něco najdou, že se nebudou vyvíjet správně a naštěstí zatím (ťuk ťuk) je všechno OK.

myska: už je ti líp? Musíš toho mít plný zuby, pomáhá ti někdo přes den s klukama?

janka: jak často přes den kojíš? A už ti pijou z flašky?

Holky, jak dlouho chcete kojit?

myska77
17. bře 2010

ahoj holky,

Janka, je to otrav dostat mrchu, ja ji dostala pred tydnem, bylo to silnejsi nez jindy, ale tuk tuk v pohode, zadne bolesti, tak doufam, ze to mas i Ty v klidu.

Sorbi: dneska je mi po delsi dobe lip, uz muzu vstat a nemota se mi hlava, takzeč manzel odjel do prace a snad prijede pbzo odpoledne. Vcera tu byl, jel jen na 3 hodky, ale i ty mi daly zabrat. S tim kojenim Ti rozumim, cloveka to zmuze a i fyzicky je vystavenej. A hlavne me to prislo uz i blby na verejnosti kojit tak velky deti, byly obleceny jako dospelaci a cucaj mi z prsa 😀 stejne se osivaly a cucely vsude mozne. Ted jsem je naucila drzet flasku, tak si to vypijou sami a ja si dam zatim nekde kafco, fakt pohoda ted. Se dobra, ze si to hlavne vydrzela uz takhle dlouho, to by me porazilo. Doufam, ze uz Ti taky bude lip, tohle obdobi je naprd, uz aby bylo tepleji.

S klukama je ted takova sranda, tohle obdobi si fakt uzivam, cely den neco melou, mama, baba, tata, vava, porad si spolu hrajou, tahaji se o hracky, Mates se o me porad stavi, no proste jsou to kotata 😀 😀

adrosek
17. bře 2010

-ahojda mamky,hezký den přeji všem 🙂
-myska tak to je dobře že je ti už lépe,no už aby ti bylo úplně dobře 🙂
-já chcem kojit holky tak do 1.roku,nyní je kojím 2xdenně a to ráno a večer
-holky myslíte že bych jim mohla zkusit dát takové ty pěnové žížalky takové ty křupky,určo víte které,ty co se rozpustí hned v puse,jen nevím jestli je můžu dát aj Sárince když nemá ještě žádný zoubek

sorbona13
17. bře 2010

myska: hlavně, že už ti je líp, i tak to musí být masakr. Mně stačil ten jeden den, kdy mi bylo fakt hrozně šoufl, včera už to celkem šlo. Na veřejnosti to kojení je teď už fakt naprd, nejhorší je právě to jejich čučení okolo a moje vystrčená koza 🙂 Jenom se trochu bojím, jak na to budou reagovat moje prsa, abych ještě nedostala zánět, když celou noc nekojím, tak jsem ráno jak Dolly Buster 🙂

adri: já klukům dávám kukuřičný křupky, je to vlastně jen kukuřičná mouka a voda a v puse se jim to rozpustí, je sranda, jak to žužlaj dásněma a aspoň se na chvíli zabaví 🙂

myska77
17. bře 2010

Adri: ja jim ty krupky taky davam uz od 6.mesice a cto zuby nemeli.
Sorbi: s tema prsama mas recht, ja jeste mesic po ukonceni kojeni mela nalita prsa, vzdy jsem to ve vane trochu odpustila, pak jednou za dva dny a ted tak 1x tydne, uz mam z nich jen takove placacky, to kojeni jim teda dalo zabrat.

Jinak jak mi otrnulo, tak jsem dala na web dalsi fotky, tak posilam ukazku.

tady zuzlame rohliky: http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_02#544...
tady je Mates v nove autosedacce: http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_03#544...
tady sami kluci pijou z flasky: http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_03#544...
tady si kluci cistej zuby🙂)': http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_03#544...

jankatr
autor
17. bře 2010

Adrosku - jak píše sorbonka ty kukuřičný žížalky jsou v pohodě 😉 🙂 - ono se jim to hned rozpouští v pusině.

Sorbi neboj ono se to za chvilku srovná - a to množství mlíka se upraví podle toho kolik toho zrovna vypijou 😉 Já jsem taky ze začátku vstávala zas po dlouhé době s promáchanou košilí, když jsem přestala kojit v noci. Ale bylo to tak týden a teď už v pohodě. A taky je dobrý na noc moc nepít, přece jenom ty tekutiny to mlíko taky podporují, takže když víš že do rána ho nebudeš potřebovat tak je lepší se moc nenalívat.

Jinak já teď kojím tak 4-5 za den - ale je vypijí toho míň. Nechávám jim počet kojení přes den zatím tak jako dřív, ale tím jak přidáváme jídlo a pití z flašky mezi tím, tak si sami dají míň a tím i pěkně pomaloučku klesá produkce mlíka a je to takový pozvolný.

sorbona13
17. bře 2010

myska: krásný fotky, kluci jsou fešáci po mamince i tatínkovi 🙂 Je skvělý, jak je každý jiný a přeci jsou si hodně podobní 😵 A nemůžu se dočkat, až budu mít zase svoje jedničky, na to se těším od doby, co se mi pár dní po porodu nalily 🙂

janka: já za včerejšek a dnešek do sebe nedostala skoro žádnou tekutinu a stejně je mlíka pořád dost 🙂 Snad se to časem upraví, když nebude takový odběr.

Tohle období je teda fakt suprový, Honzík se pořád válí přes Kubu a Kubík mu zase pořád krade dudlíka, jsou to takový zvířátka, lezou za mnou do kuchyně a pořád žvatlají, neustále koukají, kde by co provedli, rošťáci 😵

veruleg
17. bře 2010

ahoj holky

Adrosku : krupky uz taky davam. Rozpousti se to fakt dobre...a taky lepi, na obleceni a vsude 😲 a taky to Vikymu zustava na patre, ale dobre ho to zabavi, kdyz se treba chcem v klidu naobedvat 😵

Sorbi : Sofii hned po narozeni neodesla ta smolka a malem ji rozrtrhla strivko. Tak ji to museli rozriznout a mela teda vyvod a ted ji to strevo zpatky sesili. Kamoska je statecna, taky se boji toho jak to bude zvladat a tak. Zatim uspesne koji. Kdyz na ni padnou chmury tak si casto vzpomene na me...a vi ze je rada za to ze ma oba svoje poklady 😔
Ja teda nevim jestli nekdy se dostanu na puvodni velikost.....ale jednicky jsem teda nemela...co bych dala za C-D.....jsem tak F ☹ ☹ ☹

Mysko : kluci jsou sladounci....taky myslim ze tohle obdobi je supr. Pomalu si to zacinam taky uzivat. Spousta lifdi mi rikalo " jen pockej, to Ti skonci zlate casy az se zacne plazit" ....jenze ted je to prave super, ze kdyz VIky chce tak za mnou doleze, a hlavne ted objevuje vsechno mozne v byte a zabavi se sam.....jen me mrzi ze nemame Eriska, to by byla sranda na druhou 😔

Jo Sorbi : Viky zase prestal s tim Abu.bua...a ted trenuje brmlani...pousti vzduch skrz rty.....skoro jako by jsme doma meli nekde kobylku....a taky je vsechno poprskane. 😀

luzza
17. bře 2010

ahoj holky, moc vás zdravím 🙂 🙂
tak jsme si užili tátu 😉 bylo to super 🙂 přebaloval,krmil,blbnul s holkama... no prostě si jich užil 😀
doufám,že vy a vaše dětičky jste všichni v pořádku 🙂

my byli dnes na kontrole s nelinkou na neurologii... naštěstí naposledy 😀 mudra řekla,že už nás nechce vidět 😀
do zprávy napsala : střídavé vyzrálé lezení, sed, stoj, počínající chůze, VELMI ŠIKOVNÁ 😅 😅 😅 😅
tak nás moc potěšila 🙂 k tomu,že začala chodit vůbec nic negativního neměla, naopak 😅 řekla, že je šikulka 😅
takže se tím netrápím 🙂

jinak u nás vše při starém... sníh už nám roztává,tak snad konečně dorazí jaro 😵

a co vy?????? moc jsem na vás myslela... jdu vás trochu pročíst 😉 ale je toho moc 😝 😝 takže vás jen prolítnu...