Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
21. dub 2010

Zanet, moc budu drzet palce. Dej pak vedet jak dopadnete. Jinak o zanetu slach muzu psat romany. U me to zacalo tak, ze me treba pri prebalovani zacala bolet prava ruka, kterou jsem drzela decko za stehno, bolelo to v zapesti na hrbetu ruky. Pak to postupovalo, ze i v noci pri otoceni to bolelo, uz jsem neudrzela treba hrnek v ruce, deti jsem nemohla zvednout v podpazdi. a pak uz po noci ta ruka byla tak stuhla, ze jsem nehnula ani prsty a neohnula ruku v zapesti, musela jsem to rozmasirovat. A ted jak to resit. Chce to holt klid, ty ruce jsou pretizene, s dema ale odpocivat nejde, takze se maze neco s ibiprofenem napr. Ibuhepa mast jsem mazala a na noc stahovala obinadlem, aby se ruka zafixovala. Pak uz jsem dostala i ortezu. Da se to operovat, ale stejne se to vrati, nebo se delaji obstriky, coz pomuze na chvili, ale mirnejsi projevy to muze uplne vyresit. Me teda pomahaji konopne masti. Mam dve ,,Mentholku od Cannadermu a pak Dolor-end od Cutis helpu, ta trava je fakt zazracna. Jinak bych s tim zacala neco delat, ja to nechala dojit dost daleko, je to proste zanet, ktery se musi lecit. Drzim palce!

adrosek
22. dub 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den všem 🙂
-jinak zanetka tak držím palce at vše dobře dopadne,no jo každá je jiná a je to sranda
-jinak konečně zase sluníčko tak se těším ven odpoledne
-holky chci se zeptat,dáváte ještě kojeneckou vodu nebo už normální

luzza
22. dub 2010

adrosku
od půl roku dávám vodu z vodovodu, řekl mi to pediatr 😉

adrosek
22. dub 2010

-aha tak děkuji luzza tak už jim taky budem dávat normální vodu tedy,aspon nemusíme stále kupovat kojeneckou

veruleg
22. dub 2010

ahoj holky, jen jsem vas vsechny prisla pozdravit 😉 Dnes jedem na tri dny domu,prezout gumy, Viky na 2.synflorix a pod. Uz se taky umi postavit a pak si z toho sednout. Zacina byt poradny raubir.

Obcas sem nakouknu, uz sem ale nejak nepatrim. Prece jen mame kazda jine starosti.
Tak hlavne at vam prckove krasne rostou a jsou zdravi...a vy taky 😉

Jo jinak Lenulky kluci uz maji kazdy po 6 zubech a jeden z nich uz zacina chodit.

mejte se 😵

jankatr
autor
22. dub 2010

tak Kubík už zas vypadá docela dobře - ale ještě jsme raději doma - pro jistotu 😕 nechci to uspěchat. Jinak dneska spal ráno do půl deváté 😲 😲 Růženka naše šípková - pak jsem je dala do postýlky před desátou (divila jsem se že Kuba neprotestoval ale asi byl z těch horeček fakt unavenej) po hodině tam sice Maty měl nějaký protesty ale proto že Kubík ještě spal tak jsem tam ještě nešla - a on to ještě zalomil - a nakonec vstávali hoši až o půl jedné 😎 😎 😎

adrosek
22. dub 2010

-jé janka to jsou ale spáči,asi fakt unavení ztěch teplot chudátka
-ahojkík veru moc tě zdravíme

jankatr
autor
23. dub 2010

A to pak spali ještě od půl třetí asi tak do půl čtvrté a možná by vydrželi i dýl kdyby se nepřiřítil ten náš malej drak ze školky 😅 Oni by byli do večera ještě protivní.jsou na to odpolední spaní zvyklí - akorát že jindy předtím vstávají kolem jedenácté 😀 . Ale říkala jsem si že blbost to kvůli tomu celý posouvat, a taky jsme čekali návštěvu tak jsem chtěla aby si orazili než přijdou 😉 .

JInak Kuba zas v noci 39oC 😒 a měl v plíně pěknou srajdu 😝 . Tak nevím jestli zoubky, nebo nějakej ošklivej bacil I když ruku si rval do pusy jak o život - ale to dělal i když ho bolely uši.... 🙄 🙄 🙄 - tak už fakt nevím - za chvíli jdem k dr. tak uvidíme.

adrosek
23. dub 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den všem 🙂
-janka tak snad to brzy už přejde teda,no potom nám dej určitě vědět jak ste dopadli

luzza
23. dub 2010

taky všem přeju hezký den 🙂

jani
dej vědět, jak jsi dopadla u doktorky, moc na vás myslím ☹

my máme tatínka doma, takže na netu moc nebudu 😉 po obídku razíme plavat a pak na návštěvu ke známým, tak zatím pa pa všem 🙂

adrosek
23. dub 2010

-luzza tak si to užijte všeci společně 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
23. dub 2010

no tak jako obvykle - hnisavá rýma 😝 - CRP 50 - což je hraniční pro ATB ale s tím by nás v úterý na ty trubičky nevzali stoprocentně - takže jsme dostali Pamycon, Earyus na rozředění - a máme přijít v pondělí - pokud budou furt teploty není co řešit a vyfasujem ATB a pokud by byl bez teplot tak mu udělá ještě jednou to CRP a rozhodne podle toho - (no a taky samo podle tý rýmy) - buď ATB nebo trubičky - takže musíme vydržet a doufat 🙄 🙄 🙄

luzza
23. dub 2010

téda 🤐
tak snad to bude ok, jani...
držte se 😉

jankatr
autor
23. dub 2010

dík 🙂

myska77
23. dub 2010

Jani, holka nase statecna, uz nemam slov a jen budu drzet palce. Chudacvi i Tvy klici, takthle mali a uz si tolik vytrpeli. Ty fakt musis mit nervy.
Ja zase balim tasky, pecu babovku a pernik a frcime na chatu, vikend bude nadhera. Klukum budem budovat piskoviste, uz maji v chalupe na tramech houpacku a fakt si to tam uzivaji 😀
Dala jsem na web nove fotky z koupani i z chalupy, jak se divali jak jim deda s tatou davaji dohromady serf 😀

http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_04#

at mate vsichni krasny vikend, papa

adrosek
23. dub 2010

-myska moc hezké fotky,užijte si na chatě
-janka jejda tak at je brzo lépe hlavně už ☹

jankatr
autor
23. dub 2010

Holky - já zas tak statečná nejsem - tohle jsou problémy se kterýma se pere spousta maminek... - statečný jsou ženský co se 24 hodin denně starají o postižené děti jen aby je nemusely dát do nějakého ústavu .... 😔 - před těma já smekám klobouk 😔

Mysko - krásný fotečky - tu chalupu docela závidím 😵 (ale samo jen v dobrém 😉 🙂 )

sorbona13
23. dub 2010

ahoj holky, nějak vás poslední dobou nestíhám, pořád se něco děje 🙂 V pondělí návštěva u kamarádky, v úterý půl dne v parku, středa plavání, návštěva a očkování, včera jsem byla za strejdou v sanatoriu a dneska zase návštěva 🙂
Kluci oba stojí jak mazáci, Kuba sice občas ještě padne jak hruška, Honzík už umí sám i dolů, ale i tak mi jdou kolikrát oči šejdrem, abych je oba uhlídala. Navíc je Honza nebezpečně rychlej v lezení, lotr 🙂

janka: to je teda šílený, drž se!

myska: super fotky, koukám, že si taky užíváte 🙂 Kluci vypadají jako pěkní pohodáři 😎 Kde jste sehnali tak pěkné čepičky pirátky?

veru: ty k nám pořád patříš, neutíkej od nás 🙂 Kluci jsou pěkní zubatci, to my jsme pořád holá dáseň 🙂

sorbona13
23. dub 2010

ahoj holky, nějak vás poslední dobou nestíhám, pořád se něco děje 🙂 V pondělí návštěva u kamarádky, v úterý půl dne v parku, středa plavání, návštěva a očkování, včera jsem byla za strejdou v sanatoriu a dneska zase návštěva 🙂
Kluci oba stojí jak mazáci, Kuba sice občas ještě padne jak hruška, Honzík už umí sám i dolů, ale i tak mi jdou kolikrát oči šejdrem, abych je oba uhlídala. Navíc je Honza nebezpečně rychlej v lezení, lotr 🙂

janka: to je teda šílený, drž se!

myska: super fotky, koukám, že si taky užíváte 🙂 Kluci vypadají jako pěkní pohodáři 😎 Kde jste sehnali tak pěkné čepičky pirátky?

veru: ty k nám pořád patříš, neutíkej od nás 🙂 Kluci jsou pěkní zubatci, to my jsme pořád holá dáseň 🙂

myska77
23. dub 2010

Janka je fakt, ze ty, ktere maji postizene deti jsou borkyne, ty take obdivuju, nejsem si jista, ze bych to zvladla, ale asi, kdyz clovek ma takove dite, tak by to za nic nedal. Jenze Ty ses dobra, ze ses z toho jeste nezblaznila, vzdyt to neni den, kdy byste nemeli teplotu, zanet ucha ci jiny problem. Jak to delas s doktorama, jezdis sama se vsema trema nebo nekoho mas k ruce?

Sorbi: Tvoji kluci jsou teda pasaci. Me stohji Mates nadhernem uz udela i par kroku podel gauce a bravurne si umi sedat a i na povel, Kdyz si stoupne v kuchyni na dlazbe, tak mu reknu at udela haci a nezapomene se jednou rukou drzet a on si sedne. Christik umi stat, kdyz ho postavim i i tape, ale nedokaze se sam vyskrabat, tak ho radsi nepostavuju at se snazi sam. Ty piratky jsem sehnala na mimibazaru, mame jeste modre.

jankatr
autor
23. dub 2010

Mysko - naštěstí moje mamka šla předloni do důchodu a bydlí hned ve vedlejším paneláku - pořád se děsila toho co bude v důchodu doma dělat... 😅 😅 😅 tak teď je z ní babička na plnej úvazek 😀 😀 😀 Ráno mi vodí Daníka do školky, abych kvůli těm sto metrům co to máme od baráku nemusela kluky hned oblíkat a šacovat do kočáru. No a po doktorech pak bud chodí se mnou, nebo doma jednoho hlídá a já jdu jen s tím jedním. No rozhodně se v důchodu nenudí 😅 😅 Páč i když nejsou na programu žádní doktoři - tak si ji zas pro změnu "vyžádá" Daník aby šla s náma ven 😀 Ale ona by se doma s naším taťkou asi zbláznila. Vždycky byla dost akční a taťka má spoustu zdravotních problémů a víceméně nevytáhne paty z baráku - to by pro ni bylo za trest být pořád s ním doma. Takhle lítá s náma - taťka se zatím doma v klidu hraboší ve fotkách a videích na počítači - a jsou všichni spokojení 😎 - a my asi nejvíc 😅 😀

luzza
24. dub 2010

jani
tak to je prima 🙂
myslím,že u nás je to dost podobné 😀 😀 moje mamina taky ráda prchá od táty 😀 😀 ale u nás je to něco jiného, on žádné zdravotní problémy nemá, ale je to hypochondr toho nejvyššího kalibru... 😝

jankatr
autor
24. dub 2010

No Luzz ono u nás je to tak od každého něco - respektive - problémy má, to nikdo nepopírá - ale moc se tomu poddává a moc se v tom šťourá a tím si to všechno jenom zhoršuje.

adrosek
24. dub 2010

-ahojda mamky,tak vás zdravím všechny
-janka a luzza tak to je fajně,že máte takové pomocníky 🙂
-my si dneska dali super výlet,jeli sme autem na Macochu,holky daly do krosniček a šli se projít,pak sme se taky svezli lanovkou a holky koukaly jako hrom,pak chvilku vytuhly tak sme je přeložili do kočárku a chvilku dáchly,my si zatím dali kavičku a pohodu,fakt super den,zvlášt když bylo tak krásně 🙂 🙂

luzza
25. dub 2010

adrosku
to muselo být prima 😵 😵 😵
my včera taky strávili celý den venku 🙂

myska77
25. dub 2010

Janka tak to pak chapu, ze ty doktory jdou zvladnout, to musi byt super jit jen s jednim, clovek si pripada, ze ma najednou moc volne ruce, vid, jak ses zvykla byt na deseti mistech pri 3 detech.
Adri to si mela super vylet. My byli na chate, jsme opaleni a kluci litali po zahrade a meli i ohradku pod slunecnikem, vydrzeli tam snad cely den.

adrosek
25. dub 2010

-ahojda mamky,všechny zdravím
-my dneska boli celý den na zahradě,bylo to bezvadné,holky byly celý den venku,v kočárku pak v ohrádce,no super den,takže sme si všichni užili,zvlášt když nám přálo takové počasí 🙂 🙂

sorbona13
26. dub 2010

Ahoj holky, koukám, že se všechny máte dobře, víkend utekl hrozně rychle, v sobotu motokross, kluci chvíli koukali a pak to zalomili v kočáru, ani jim ten hluk okolo nevadil. Včera zase návštěva v Berouně, zašli jsme se podívat na medvědy z večerníčku, kluci si hráli na písku, vyzkoušeli houpačku i klouzačku, největší hit byl ale písek a kamínky 🙂. Honzík už chodí kolem sedačky, ale jen pár krůčků, Kubík už umí slézt ze stoje i dolů, ale občas ještě spadne jak hruška. Nejhorší je teď koupání, pořád by si ve vaně stoupali a pak jim je samozřejmě zima 😠
Chodíme teď každou středu plavat, kluky střídám po týdnu a jednoho nechám vždycky hlídat. Min. týden jsem plavala s Honzíkem a potápěl se jiným způsobem, než byl zvyklý z vaniček a vůbec mu to nevadilo, děti mu tleskali a on měl takový hrozně pyšný výraz 😀

luzza
26. dub 2010

zdravíme všechny dvojmamky 😉 😀 😀

adrosek
26. dub 2010

-luzza nádherné fotky,super

adrosek
26. dub 2010

-tak my dneska zůstáváme doma ☹ ikdyž je tak nádherně,Adulka se mě vzbudila a má 38 teplotu tak uvidíme co to bude,snad jen nějaký zoubek nebo něco,at můžeme zajtra vyrazit ven