Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
24. kvě 2010

Tak ještě jednou - neměla jsem nastavený veřejný profil - už by to mělo fungovat 😉 🙂 http://picasaweb.google.com/1180328673067282427...

luzza
24. kvě 2010

ahoj holky 😢 😢 😢
nelinka krátce před obědem upadla na plovoučce, bouchla se do pusy a vyrazila si 2 přední zoubky ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
takže jsme byli na pohotovosti ☹ ☹ ☹ ☹
jeden zoubek zůstal ležet na zemi a druhý byl vykřivený v dásničce ☹ ☹ ☹ ☹
takže jí ho vyndali taky... ☹ ☹ ☹
strašně jsem to obrečela... nedokážu se z toho nějak sebrat 😢 😢 😢 😢
bude do druhých zoubků bez horních jedniček ☹ ☹ ☹
vůbec nechápu, jak mohla takhle spadnout...a na rtu nemá ani škrábanec...
ona už je v pořádku, domča je vozí tady po vesnici v kočárku...
je veselá, papá, pije a řehtá se... ale ten pohled na ten úsměv bez zoubků mi rve srdce 😢 😢 😢 😢
každou chvíli brečím.... 😉 😉 😉 😉

veruleg
24. kvě 2010

Luzzi : moc nas to mrzi s temi zoubky. Bobek mala 😔 😔 Drzte se

luzza
24. kvě 2010

spletla jsem si poslední smajlíky ☹ ☹ ☹ ☹

myska77
24. kvě 2010

Luzzi, bobisek mala. Prosim Te a jak se ji to povedlo, vzdyt to musela byt rana jak z dela. Uplne Ti rozumim, ale hlavni je, ze je Nelca v pohode a usmevava a druhe zuby prijdou uz pred skolou.

luzza
24. kvě 2010

paradoxně spadla na úplný rovině bez překážek... ☹ ☹ ☹ na plovoučce ☹
nevím proč upadla...najednou ležela na zemi...na bříšku... a zoubek ležel vedle hlavičky a všude krev a pláč...
furt to vidím 😢 😢 😢 😢 😢 bylo to hrozný ☹ ☹ ☹
nemůžu se z toho vyhrabat, jsem úplně mimo 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

jankatr
autor
24. kvě 2010

Teda Luzzi - uplně je mi špatně když si to představím -ani se ti nedivým že pořád brečíš ☹ ☹ ☹ taky bych to obrečela. Ještě štěstí že zuby nám rostou dvakrát za život. 😔 😔 😔

myska77
24. kvě 2010

Ony ty deti si jeste nedavaji ruce pred oblicej, kdyz padaji, tak mohla spadnou rovnou na bradu. Az z toho beha mraz po zadech. Verim TI, ze to mas porad pred ocima, cloveka to vezme. Kdyz mi mates spadl z postele, zdalo se mi o tom jeste 14 dni. Na druhou stranu ty deti jsou ,,gumovy a omyvatelni" jak nam rekli na dvojc.prednasce 😵 😵 Nelca uz je v pohode, tak se raduj z toho, ze je jinak zdrava. Zuby jsou jen kosmeticka vec a brzo zmizi i ten neprijemny pocit, kdyz si ji nasla. 😉

jankatr
autor
24. kvě 2010

Mysko - heslo "gumovy a omyvatelny" mě fakt dostalo 😀 😀 😀 ale něco na tom je - občas žasnu jak se dokážou různě zkroutit a podobně - a s tou omyvatelností... - matka příroda věděla proč je dělá v omyvatelné úpravě 😀 😀 😀

myska77
24. kvě 2010

Vid, ja vzdy zasnu jak se dokazou zamatlat, clovek je vrazi pod kohoutek a vykoukne zase cisty mimi 😵 😵 Oni to jsou bozani a clovek se o ne boji, ale vydrzi vic, nez si myslime.

zanetik
24. kvě 2010

Jen nakukuji a koukám nic moc zprávy...Luzzo hlavně že je veselá a papá..Verča mi takhle doma spadla už 3x a pokaždé krev asi si prokousne vždycky zoubkama pusu...taky to nechápu na rovný plovoučce, asi se ji sekne bačkůrka a jde rovnou na pusu...Nelča je proti ní hodně padací, ale umí padat 😅

zanetik
24. kvě 2010

JInak hokej super, škoda že se hrálo až večer, naučily jsme holky na gól zvedat ruce 😅
Janko teda to je háro..to si můžeme nechat zdát 😀
Luzzo jak jsi ji to naučila? Veru dělá, že smrká, ale troubí pusou 😅 a Nelu teď jen utírám, teče ji čirá vodička, ale ta se brání co může jen se blížím s kapesníčkem 😅

adrosek
25. kvě 2010

-ahojda mamky,hezký den přeji
-jé luzza co to čtem,to je mi moc líto,ale naštěstí jí narostou nové tak to je dobře,no ale taky bych to obrečela určitě,hlavně že je vpořádku jinak

luzza
25. kvě 2010

holky
jste všechny moc hodný... děkuju za podporu... jsem ráda, že se z toho můžu aspoň vypsat...
noc docela hrůza, furt se mi to vrací...
ale vaše příspěvky jsou fajn a některé by skoro vykouzlily úsměv na mým smutným ksichtě 😉
hlavně my dvojmamky víme, že prostě není možný držet děti pořád v ohrádce nebo v postýlce...holky maj rádi volnej pohyb a já měla pocit, že to okolí je bezpečný...schody chráněný, kuchyň...kamna...skříně pojistky, zásuvky krytky a ona spadne ve volným prostoru přímo na čumec...nechápu že si ani trošku neporanila ret...

žanetko...
když náhodou foukla nosem jako při smrkání, tak jsme jí začali hrozně chválit a hladit, že umí smrkat...tak to začala dělat častěji i bez nudlí 🙂 opakovala to po nás...ale nejdřív bez kapesníku...aby to viděla... a pak už frkala i do kapesníku...no a od víkendu už umí smrkat i elí 🙂 tak jsem ráda...

jankatr
autor
25. kvě 2010

Luzzi to jsou holky teda šikulky 🙂

jankatr
autor
25. kvě 2010

Hele - řešíte už někdo nočníky??? A jak to s těma dvouma děláte -jestli jo?

luzza
25. kvě 2010

ani jsme dnes nešli ven ☹
páč mám oteklý oči a celkově se na to necítím 😒 jsem zalezlá jak krtek...
jen mi bylo líto, že mi nelinka přinesla po obědě do obýváku boty a chtěla mi je nasadit...a říkala pá pá pá pá...
jsou zvyklý chodit po obídku ven 😢 😢 😢
jsem fakt hrozná 😒

luzza
25. kvě 2010

janičko
musím ti pochválit fotečky...
prohlídla jsem si je až dneska 🙂
jsou moc krásný 😉 😉
a ten tvůj chlapský gang taktéž 😵 😵 😵 😵 😵

myska77
25. kvě 2010

Luzzi: holka, bud statecna, vzdyt je Nelca zdrava a nic zavazneho ji neni. to ta kyla byla horsi a nebezpecnejsi. Zuby brzo narostou druhe. Verim, ze si uz dnes nic nepamatuje a raduje se zivota. Ty si nic nezanedbala a ses super mama, vzdyt zvladas 3 deti uplne sama pres tyden, to tady nema nikdo. Jeste Janka tedy. Tak vydrz a raduj se z dalsich pokroku.

Janka: nocnik uz taky resime, mame uz je nakoupene a chcem zacim na zacatku cervence. To bude klukum rok a manzel ma dovcu, tak budem na chate. Zacnem ucit jen Matesa a az se to nauci, tak Christik to okouka rychleji. Tak to aspon doporucuji u dvojcat. Neumim si predstavit je oba honit s holym zadkem po byte 😀 Matesovi jsme uz koupili ty natahovaci pliny, ktere jen stahnu a natahnu. Uvidim jak to pujde 😵 Kdyz se do 2 tydnu nic nezmeni, tak to odlozime o par mesicu. 2 tydny je pry limit na nauceni pres den. Nocni odnauceni trva dyl pry, ale to Ty ses vetsi profik 😵

adrosek
26. kvě 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den všem,unás škaredě tak budeme trčet doma zase
-jinak luzza,přesně jak píší holky,za to nemůžeš a hlavně že se nic horšího nestalo,narostou další zoubky
-my už máme koupené nočníky a občas je na něj dáváme tak je sranda jak jsou ztoho vykulení

jankatr
autor
26. kvě 2010

Aha - tak to je docela dobrá rada 😉 🙂 Zkusím to taky napřed s jedním. Jinak teda v tomhle žádnej profík nejsem - u Daníka jsme zrušili plíny až asi ve dvou letech ( přes den) a ty noční až kolem třetího roku. On na ten nočník prostě nechtěl - začal se vztekat a vzpínat nahodil pozici alá LUK a neměla jsem šanci ho tam vůbec posadit. A já zas to nechtěla lámat nějak přes koleno. Ono by to stejně asi nemělo cenu. Tak jsme to vždycky čas od času zkusili a když to bylo znovu tak jsem to zas odložila. Nakonec se to naučil sám - chtěl čůrat venku jako kluci okolo. No a tu noční měl, kvůli tomu že zaboha nechtěl na nočník na velkou, a já zas nechtěla aby to zadržoval. Ale jak dostal plínu tak si někam zalezl a už to bylo - jen za ním nesměl nikdo chodit. Byl uplně nepříčetnej.
Ale zas musím říct že když jsme pak tu plínu nakonec přece jen dokázali odbourat, tak se od té doby ani jednou v noci nepočůral.
Jenže teď bych to nechtěla nechat dojít tak daleko - už i proto že ta dvojitá spotřeba plínek dost leze do peněz. 🙄 🙄 🙄 Ale nechám to až bude teplo ... (jestli teda letos nějaký bude... 🙄 🙄 🙄 )

jankatr
autor
26. kvě 2010

Luzzi - nesmutni - máš krásný zdravý holky - zoubky dorostou - a jak říká Myska tak Nelca už o tom nejspíš dneska ani neví... Myslím že nás maminky tyhle věci bolí mnohem víc než ty děti... 😔

adrosek
26. kvě 2010

-luzza chci se zeptat,jak ste si objednávali ten stan stím tunýlkem,za jak dlouho Vám dorazil,já to objednávala před 8.dny a stále nic tak nevím

luzza
26. kvě 2010

adrosku
přišel třetí den od objednávky... ale ty si ho objednávala jinde,ne? 😕

luzza
26. kvě 2010

janičko
k nočníkování ti písnu večer 😉 už jsem se trochu uklidnila, tak můžu myslet i na něco jiného 😉

sorbona13
26. kvě 2010

ahoj holky, poslední dobou pořád někde lítám, dneska bylo plavčo a dětský koutek, přijeli jsme domů až večer 🙂 tady nějaké fotky: http://picasaweb.google.cz/rhejtikova

luzza: oni jsou ty děti takový gumový a určitě to Nelču netrápí, spadne určitě ještě tolikrát. Teď jsem ráda, že kluci ještě nemají zuby, páč by je měli taky hned venku, oba mají zase na čele modřinu, úplně na stejném místě. A to jsem se radovala, když si jí udělal H., že se mi budou dobře poznávat a druhý den ji měl i Kuba 😒 😅 A ty budeš holky učit na nočník kdy?

adri: mně nakonec domek nepřišel, nikde, kde je za dobré peníze, tak ho nemají skladem ☹ dali jsme klukům cestovní postýlku s výlezem, do ní míčky a pod průlez bazének a řádí tam jak pominutí, nejoblíbenější hra je "převalil se brouk", jak tohle řeknu, tak se překulí na záda, smějou se a zatleskají 😀

myska: to je super tip s tím nočníkováním, asi to taky vyzkouším, až bude venku teplo 🙂

adrosek
26. kvě 2010

-ne luzza já to objednala zté stránky jak si ji dala tady na internet ztoho odkazu pamatuješ

luzza
26. kvě 2010

ADROSKU
JÁ MYSLELA, ŽE JSI CHTĚLA TEN VELKÝ Z ODKAZU OD MYSKY... 😕 😕 😕

luzza
26. kvě 2010

SORBONKO
FOTKY PŘEKRÁSNÝ, JSEM SE POKOCHALA 😵 😵 😵

luzza
26. kvě 2010

tak my a nočník... 😉
já holky vysazuju asi od 8.měsíce cca dvakrát denně... většinou před dopoledním a odpoledním spaním...ale né pokaždý mi to vyšlo..
jen aby byly zvyklý, že se na něco takovýho sedá...
zhruba před 2 měsíci začaly mít radost, když se jim tam vyjímečně něco povedlo...
teď už vědí, že se na tom tlačí a uměj to 🙂
nedávno si nelinka poprvé donesla sama nočník a oblečená do něho lezla... a povedlo se jí se vykakat!! i když část už byla v plíně...
od té doby to už udělala hodněkrát, i když do nočníku často nic neuděla... takže se mi zvýšila spotřeba plen, protože chce pořád na nočník..takže to občas ignoruju a něčím jí zabavím, aby zapomněla 🤐
eliška si neříká vůbec... jen když je na nočníku nelča, eliška chce taky...takže s tím napodobováním na tom něco bude...
zatím to nijak nehrotím, asi jsem na to i líná, se přiznám 😒
ale v létě by to mohlo být fajn...jestli nějaký léto bude 😒