Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
11. bře 2009

Ahojky, jen jsem nakoukla a jdu do hajan jsem nějaká unavená, snad na mě zas něco neleze...
Janko to máš teda kluky macky, holky měly v 35tt 2,2kg v pondělí mi je už nevážil, jsem zvědavá v úterý v porodnici... krev a stěr mi taky dělaly, všechno ok...
Jinak já necvičila ani před těhu, natož v těhu, jsem lenoch 😅

jankatr
autor
11. bře 2009

No Adrosku - ono ani po císaři co tak vím od holek to není žádnej med - každý má svoje pro a proti. Mě je to celkem jedno - nechám to na doktorovi co bude podle něj lepší. Jediný čeho bych se nerada dočkala je začít normálním porodem a po narození prvního pokračovat císařem. Někdy se to prý stane že jak se mu tam udělá místo tak udělá nějakej kotrmelec a otočí se třeba napříč... - tak to bych teda fakt nerada 😒

Jinak jak to tak čtu - tak jsem to se svým doktorem asi docela vyhrála -žádný nadstandard si nepřiplácím a i tak mám UTZ při každé kontrole, pro případy nouze mám na něj i mobil a hlavně je to strašně fajn člověk, kterého není problém se zeptat na cokoli a on se nikdy netváří že by ho to nějak obtěžovalo. Vždycky od něj odcházím s úsměvem a dobrou náladou. A to není zdaleka u všech doktorů samozřejmost - bohužel.

luzza
12. bře 2009

ahoj zlatíčka moje 🙂 🙂 🙂
hlásím,že už píšu z nového NTB 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
takže jsem HAPPY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

luzza
12. bře 2009

holky,nevíte jak je to s tím termínem porodu u dvojčat?
mám hrůzu z toho,že v našem špitále se od 25.května maluje porodnice a bude zavřeno 😖
normální 40ti týdenní termín mi vychází na 3.června...myslíte,že to stihnu??????????????????? 😨 😨 😨

luzza
12. bře 2009

a koukejte mi každá napsat co je nového!!!!
dnes budu dočítat!!! 😀

luzza
12. bře 2009

co jste všechno probraly... co důležitýho jste vymyslely a tak 😀 😀

myska77
12. bře 2009

Sorbona, Katy: tak koukam, ze jsme na tom s cvicenim podobne🙂) tak si holt vymyslim neco lehciho doma a bude, je super Mojzisova pro tehotne, to pomaha i k porodu, tak budu pokracovat.
adrosek: super, ze jsou holky v poradku, to uz je pekna vaha, ted budou mimi pribirat kazdym dnem. Pozoruju to na brichu, kazdym dnem je vetsi, taky se ti tak rychle zvetsuje?
Holky vsaichni tady pisete vzdy, ze cipek mate v poradku a pisete i miry, to vas fakt vzdy v poradne doktor prohlidne nebo jen na specialnich UTZ vysetrenich? Muj gyndr jak vi, ze jsem byla na UTZ v blizke dobe, tak rika, ze do me radsi zasahovat nechce, at neudela vic skody nez uzitku, takze co se tyce cipku nemam zadne info od nej, docela me to stve.
Jankatr: kluci uz maji krasnou vahu na 34 tyden, to uz se nemusis bat, kdyby prisli driv, vid? a jak bys radsi rodila, normalne nebo cisarem, nebojis se, ze druhe mimi se muze otocit a budou ho muset vyndavat cisarem i tak? to je muj nejvetsi strasak, pokud by clovek sel do normalniho porodu.

myska77
12. bře 2009

hmmm, tak se mi zase neukazala ta 91 strana, kdyz jsem psala ten prispevek ☹

myska77
12. bře 2009

Jankatr: tak si mi mezitim odpovedela s tim porodem, presne toho se bojim, jenze o tom si rozhodne mimi az pri porodu bohuzel, takze to nikdo nezaruci, ze zustane hlavou dolu. Pry zkusene setry dokazi to druhe mimi udrzet pres bricho ve spravne poloze, ale take to beni zarucene, taky to chci probrat se svym doktorem az nastane cas. V kolikatem tydnu ste probirali porod, ma to cenu asi az ke konci, ze?

mondour
12. bře 2009

Ahojte holky neva kdyz se k vam pripojim sice uz dvojcatka mam ale....

mondour
12. bře 2009

Tak nic asi nemate zajem

luzza
12. bře 2009

myska
definitivní polohu miminka zaujímají až po 33.týdnu... takže do té doby je to zbytečný řešit... 😉
naše holky leží pokaždé jinak 😉
mondour
vůbec neva 😉 vítej 🙂 aspoň nám můžeš předávat info 😅

luzza
12. bře 2009

mě třeba zajímá,jak je to s tím termínem porodu... 😅
nebo jak je to s kojením v porodnici... atd...

luzza
12. bře 2009

mondour...moc hezké fotečky 😵 holky jsou jak princezny 😵 😵 😵

myska77
12. bře 2009

Mondour vitej
Luzza: s tim terminem porodu mi rekli akorat to, ze dvojvajecny nenechavaj dyl jak do 38.tt, pokud do te doby neporodis sama, tak bud ti naplanuji cisar nebo vyvolaji normalni porod. A co se tyce kojeni v porodnici, tak nam ted na prednasce o dvojcatech rekli, ze po normalnim porodu je kojis okamzite, pokud jsou deti zdrave, nejsou v inkubatoru atd., pokud ses po cisari, tak ses den na JIP, ale druhy den uz je muzes kojit. Deti pry vydrzi az 4-5 dni bez jakehokoliv kojeni i prikrmu od sester, maji dost sve vlastni energie, ale stava se casto, ze je setry prikrmuji z lahve a to si mame ohlidat pokud chceme kojit obe a ptat se jich a rikat, at jim lahev nedavaji, jedine alternativne ze strikacky ci suplementoru.

adrosek
12. bře 2009

-ahojík mamky tak vás zdravím a přeji všem hezký den
-no stím porodem je to ještě daleko sice,ale nevím co je lepší,no uvidím co řekne potom ještě dr. a jak se domluvím doma s manžílkem taky,já se jen bojím,že jak se porodí to první a pak bude na řadě to druhé tak mám strach,aby se tam nějak nezašprajclo tak toho se bojím a nezůstálo tam déle než by mělo třebas
-mondout vítej mezi náma,jen tak rychle neodepisujeme tak se nedurdi,ty jsi rodila jak normálně nebo jak?
-luzza tak super že už máš pc tak ted budeš psát jako o život co?
-tady píšete ještě o cvičení-no já chodím jednou týdně do cvičení a jednou týdně do plavání,at nesedím doma jak buchta,mám dojem že jakýkoliv pohyb je pro mě už horší,funím jako hrom atak
-jinak taky mám dojem že břicho mi roste každým dnem a ted asi poroste rychleji že

artepa
12. bře 2009

Ahojky, byla jsem týden u našich. Měla jsem tam kontrolu zubáka. Přžila jsem to bez injekce, měla jsem jen 2 malé kazíky. Vyhlídla jsem si tam taky komodu na přebalování a jinak si pořídila kojopodprdu a skoupila DM 😀.
Minulý týden jsem byla na velkém UZ, tak broučci jsou vpořádku, jen se tam točí jak vítr v bedně 😀. Minulí týden byli jeden hlavičkou a druhý nožičkama a včera na běžné kontrole jeden vodorovně a druhý šikmo.
Za 4 týdny jdu na glukózový test. Prý to trvá 3,5 hodiny, tak jsem zvědavá, co tam budu dělat.

sorbona13
12. bře 2009

luzza: takže reklamaci NTB nakonec uznali?

myska: mě doktor začal víc hlídat kvůli tomu tvrdnutí břicha, jinak mi čípek neměřil ultrazvukem, jenom ověřoval, jestli je OK pohmatem. Na pohmat se mu naposledy zdál zkrácený, tak mě poslal do nemocnice na hospitalizaci, tam mi změřili čípek jak pohmatem (zdál se zkrácený), tak UTZ a tam byl v pořádku, takže si mě tam nenechali.

mondour: vítej mezi námi, každá zkušená mamina se hodí 🙂 Máš jednovaječné nebo dvojvaječné holčiny?

artepa: mě čeká jak zubař, tak i ten glukózový test, toho se bojím snad víc než zubaře. Představa, že musím z domova vypadnout nalačno a ještě do sebe nalejt sladkou vodu mi už teď nahání husí kůži...

Jestli jste ještě neviděli film Líbáš jako bůh, tak vřele doporučuju, včera jsme na něm byli v kině a už dlouho jsem se tak nenasmála 🙂

artepa
12. bře 2009

Sorbono, tak na Líbáš jako Bůh jsme byli v neděli. Taky se nám to moc líbilo. Akorát se manža přežral popkornu a druhý den to z něj šlo oběma směry 😖 .
Čípek mi teď kontrolovali pohmatem, tak je OK. Jinak UZ přes břicho mi dělají na každé kontrole.

adrosek
12. bře 2009

-no mě čípek kontroluje většinou vyšetřením jako pohmatem při každé kontrole,včera mi jej měřil UTZ a bol 4,8cm a říkal že je to ok
-tak glukozový test mám taky příští týden a netěším se vůbec 😝

jankatr
autor
12. bře 2009

Mysko - mě ten čípek měřil Ultrazvukem asi tak ve 24tt - to bylo naprosto super - délka 41mm a perfektně uzavřený. Od té doby to kontroluje pohmatem. Jinak UTZ mi dělá při každé kontrole - i když takhle podrobně to bylo až teď - ale vždycky mi aspoň ukázal srdíčka abych byla v pohodě. Má ho hned vedle ruky tak proč to pro těhulky neudělat.
Pokud jde o porod tak to se budem domlouvat až příště - to budu 36tt

Artepo - 3,5 hodiny??? kdo ti to říkal? Mě teda sestřička píchla do prstu - vzala kapku na glukometr, vypila jsem ten sladkej šurvajs 😝 a za dvě hodinky druhý odběr. Jinak jsem se ptala - a dovolili mi neslazený čaj - takže jsem to hned zapila zeleným čajem s citronem aby se to trošku vyrovnalo a dalo se to snýst 😅

Mondour - ahoj - to víš že se můžeš přidat - ale nesmíš na nás tak spěchat - to víš nás to všechno teprve čeká takže pořád někde lítáme a zařizujem poslední maličkosti. 😉 Jinak holky jsou vážně kouzelný 🙂
Můžu se zeptat co máte za kočárek? vypadá zajímavě 🙂

luzza
12. bře 2009

mysko
aha,díky za info 😉

sorbi
vrátili nám peníze 😉 ale nejdřív zkoušeli,že je musíme utratit u nich v prodejně 😅 😅 😝 no ani náhodou 😅
vrátili nám 29 tisíc,tak jsme za 14 na kasa.cz koupili jiný... 😉 ACER extensa 5620...tak snad to bude lepší volba

luzza
12. bře 2009

jinak na glukozový test jdu 30.března už potřetí... 😝 😝 😝 ale dá se to přežít 😉
v 7 ráno mě píchnou,pak vypiju sladkej čaj a v 9 hod mě píchnou znovu... to je vše...

luzza
12. bře 2009

Líbáš jako bůh jsme viděli před měsícem a byla to bomba 😀 😀 😀 😀

luzza
12. bře 2009

jani
na ivf máš odkaz na ty plíny... 😉

jankatr
autor
12. bře 2009

Luzzi dík 😉

myska77
12. bře 2009

Tak mi prijde, ze s tim cipkem prdej jen na me, asi si budu muset zjednat poradek 😀 Jinak ten filme jsme taky s manzelem videli a nemohli jsme prestat se smat, fakt film ze zivota.
Artepa: koukam Tobe se tam taky pekne melou, me tam taky litaj, pokazde jsou jinak.

Holky muzete v noci spat, ja uz tyden ani nezamhourila oci, kluci mi nedaji spat, vzdy se zacnou mlit jak si lehnu a jsou v klidu, doktor rikal, ze je to normalni, ze pres den se ukolebaji v plodovce a spi, ale jak si clovek sedne nebo lehne na delsi dobu, tak zacnou radit, ale ja uz nemuzu 😢 Vcera jsem rekla manzelovi, ze mu deti predavam, ze pulku jsem vydrzela a tu druhou musi on 😀

Normalne reknu vam joke of the day, sla jsem do kramu pro par veci k jidlu a vidim kadernictvi, uz dva mesice to okladam se objednat k moji, protoze tam jedu 1,5 hodky a jsem tam vzdy 4 hodky nez mi chytnou meliry a preliv, tak jsem tam zasla. Holka celkem sikovna, ale kdyz me vykopla po 2 hodinach, tak chtela 2980,-Kc, no ja myslela, ze me odvezou. Jeste, ze krome decek ted ja osobne zadne vydaje nemam, asi zase pul roku nikam nepujdu k holici🙂)

luzza
12. bře 2009

mysko
to by mě taky odvezli 😀 😀 😀

luzza
12. bře 2009

mysko
a to počkej až ti kluci povyrostou 😀 to se tam budou teprve mlet!!! 😅 😅 tohle ještě nic není 😉 😀

veruleg
12. bře 2009

Ahoj holciny
Zdravim po dlouhe dobe. Nejde vas docist, je toho tolik.
Ja byla v utery na velkem ultrazvuku. Vse je jak ma byt a na svem miste. 🙂 Transfuzni syndrom se u nas nastesti zatim nepotvrdil, tak mi spadl balvan ze srdce. Vim uz pohlavi, ale manzel to nechce vedet tak to zatim budu tajit.
Jinak doktor teda rekl ze vse OK az na to ze si moje placenta trosku pocestovala. Pred tremi tydny byla pekne u pupku a ted mi kryje delozni hrdlo a na jednom kousku se odchlipuje. Tak nemam nic tahat, hopsat a podobne. Snad se jeste premisti jinam.
Pro mimouse zatin nic nemam, ale uz se do toho postupne zacnu vrhat.
Jo od pondelka vecera uz citim pohyby....konecne...sem tam jakoby buchy buch a sem tam to lechtani 😵