Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
14. led 2009

alíku
zuby bolí zásadně v době vánoc 😀 😅
adri,tinko
jsou úžasný 😅 ne?? 😅

tina30
14. led 2009

no ty jsou tak prťavonké, maličkaté. ale hlavně aby byli zdraví a aby to dohnali

luzza
14. led 2009

tinko
nepotřebujou ani ventilátor 😅 dýchají normálně sami 😅
myslím,že to v pohodě doženou 😵 😵 😵

adrosek
14. led 2009

-jsou super ale tak moc mrnaví,určitě to doženou si myslím,hlavně aby boli vpořádku to je nejdůležitější

luzza
14. led 2009

jééé,teď jsem teprve dočetla,že už jim je rok a jsou zdravý 😅 😅 😵 😵
takže pohoda 😉

luzza
14. led 2009

medicína je prostě úžasná 😉

adrosek
14. led 2009

-jojo jsou zdraví,dneska dovedou zázraky stěma mimčama,jen někdy pak sou více nemocní nebo mají nějaké potíže,ale né vždy tomu tak je naštěstí
-já se ted začetla do knížky co mám o dvojčatech a študuji kojení,tak si říkám jestli zvládnu taky kojit dvě zaráz

luzza
14. led 2009

adri
neboj,co bys nezvládla 😉
mě od kojení dominika odrazovali už v porodnici 😠 že ho musím krmit z láhve a že mu mateřský mlíko stačit nebude a že mi to nejde...já je všechny přečůrala a v pohodě jsem kojila téměř dva roky 😉 😉 😉
ten začátek je těžkej...to je pravda
ale pak už je to pohoda 🙂 😵

luzza
14. led 2009

dřív plno ženských kojilo 2 děti... 😅 😅 ke svýmu ještě jedno cizí.. 😅
bylo to normální 😅
když si nemohli koupit nutrilon 😀 😀 😀

adrosek
14. led 2009

-to jo spíš jak zvládnu obě zaráz najednou,abych nemusela jedno a potom jak dokojím tak zse druhé,spíš to si nedovedu nějak představit jak mi to půjde,ale když bude ten kojící polštář tak si jej na ně asi položi a snad to půjde

luzza
14. led 2009

adri
já to odkoukávám od těch holek co maj dvojčata.. 🙂
nejdřív ti je musí někdo podávat,je to tak lehčí...až budeš obratnější,zvládneš si je přiložit obě naráz i bez cizí pomoci 😉
vůbec se toho neboj,určitě to zvládneš 😉 😵

adrosek
14. led 2009

-no taky na to kukám občas,to je pravda že ze začátku mi je asi bude muset podávat manžílek,horší to bude vnoci tedy až jej budu muset budit aby mi pomohl,ale bude semnou tři týdny doma tak snad budu pak zručnější až půjde do práce

luzza
14. led 2009

adrosku
za tři týdny bude z tebe šikulka!!! 😀 😀
to je príma,že bude manža tak dlouho doma 🙂 🙂

luzza
14. led 2009

s jirkou to vypadá na 2 týdny,ale i tak jsem strašně ráda 😅

luzza
14. led 2009

adrosku
jdu se zase chvíli natáhnout 😉
pa pa

adrosek
14. led 2009

-jasně běž si spočnout a já jdem číst zase zatím pa

tina30
14. led 2009

koukám že dneska sme všechny takový ospalý a líňoučký. já teda aspon vyprala prádlo a uvařila si polívku.

adrosek
14. led 2009

-no já sem dneska taky líná,ale bylo to aji tím,že mě bolela ta hlava,tak sem bola ráda,že som vklidu,ale zítra už musím vyžehlit aspon at se mi to tam nekupí

tetes1
14. led 2009

Kde na to kojení holky koukáte? Z toho mám taky hrůzu,jak to zvládnu najednou a hlavně z těch nocí.....

zanetik
14. led 2009

Ahojky zdravím, tak na kontrole jsme dopadly dobře, prý je vše v pořádku, jen nás zváží prý až příště a půjdu i na nějaké krevní testy, čípek prý odolává, mám psaný v průkazce CS2 (kratší), kontrola 2.2.
S tím kojením jsem taky zvědavá...přítele mám doma teď s nohou...tak ho musím nějak spracovat, aby si vzal taky 14dní dovču...
Luzzo, snad bude líp, ta střevní teda řádí čím dál víc...

adrosek
14. led 2009

-zanetik tak to je dobře že je vše vpořádku,tak jej začni zpracovávat pomalu,ale tak snad ano ne

luzza
14. led 2009

tetes
kniha DVOJČATA jejich vývoj a výchova, Klára Rulíková
ale na netu je toho o kojení dvojčat spousta 😉 tak tam mrkni 😉
a neboj,všechny to zvládnem 😉 🙂
žanetko
tak hlavně že jsou kočindy v pořádku 🙂 🙂 🙂
jinak ten žaludek je už lepší... 😉 ale piju jen čaj a jím suchý rohlíky 😉

tetes1
14. led 2009

je ta knížka dobrá? jinak díky za info

artep26
14. led 2009

Ahoj holky,
tak dnešní KO proběhla v pořádku. TP 4.8.09
Mimískové mají ca 7 cm, Utrogestan mám brát do konce 12 tt což je do konce tohoto týdne a pak vysadit.
Při NT měly obě bubliny 0,8 mm tak snad je to OK, říkal že je to dobrý.
Na testy jdu za 4 týdny, pak se uvidí jestli mě poženou na amnio nebo ne.
Jdu zalehnout, byli jsme ještě na nákupu (nechala jsem tam jen za okurky 180 Kč 😀 😀 😀 fakt jsem na nich ulítlá 😀 😀 😀 ) a tak jsem KO.
Přeji hezký zbytek večera a zítra pa 🙂

jankatr
autor
14. led 2009

ahojky - tak konečně jsem to tu přelouskala 😝

Mě taky na začátku dost bolela hlava - normální paralen mi nezabírá a brufen jsem si brát nechtěla tak jsem si pořídila paralen extra - ten pomohl 😉

Tý jo - 27.tt - tam už za chvilku budem taky - musím se na ty prťousky podívat 🙂

zanetik
14. led 2009

Tak já na ně koukala a to jsou takový chudinky hubený...ale zase docela dlouhý, si říkám kam se mi tam vejdou..
Hlava mě bolela naposled asi v 10tt a to celý víkend, od tý doby mám klid a to jsem trpěla na migrény...
Artep jj 0,8 je v pořádku a na žádný amnio nepůjdeš...
Já byla dneska taky v Tescu a když jsem viděla ty slevy, tak jsem nevěděla co koupit, odpoledne jsem zaúkolovala tchánovce, že můžou koupit pytle na spaní když už tam jdou a stojí jeden teď 109Kč...
Adrosku když ten můj je hroznej vorkoholik a jestli se teď bude 5tt válet, pak půjde do práce a zas mi měl jít na dovolenou, tak nevím i co by na to šéf, ale to uvidíme, týden bude 100%.

Jinak mám dotaz asi na Jankatra a Tinu, možná i na vás ostatní co už jedno dítko máte..ptal se mě dr. jestli mám stahy a já řekla, že ne, ale popravdě nevím jak to vypadá...asi vypadám jak blázen, ale když někdo řekne co mu dělá děloha, tak to nechápu, protože ani nevím kde ji mám, tak ani nevím jak vypadají stahy dělohy, třeba je mám jen nevím, že je to ono..díky za odpověď...

jankatr
autor
14. led 2009

No nevím jestli to už jsou přímo stahy - ale občas mi tvrdne bříško - tak jako celý ztuhne a je to takovej zvláštní tlak - myslím že ty stahy začínaly taky tak nějak - hlavně to bylo jako třeba menstruační bolesti, a postupně to sílilo. Tak nevím jestli jsem ti pomohla 😅

adrosek
15. led 2009

-ahojík holky moje,tak zdravím všechny a přeji hezký den

downhamka
15. led 2009

ahojik holky, dobre ranko, doufam, ze jste se vsechny dobre vypynkali 🙂 🙂 No ja jsem byla zase vzhuru od tech dvou do peti. Ti mrnousci pekne ozili a nenechali mne zamhourit oka. 😉 😉 Tvorili se mi ruzne tvary bricha tak jak jsem si lehla tam se oni oba hybly. Vzdycky mi pomuze si vzit treba neco na zub vitaminky a pak zase sup do postele 😉
Adrosek ty to tady vzdycky zacinas hned tak po ranku, kdyz ovsem neni vzhuru Luzza, ktera nekdy taky vstava v blaznivy cas 😀

adrosek
15. led 2009

-já stávám tak kolem deváte ják kdy,kukám totiž na markízu na telenovelu takovou nesmyslnou ale docela mě to baví,tak si musím přivstat pač ona tou dobou začíná,jinak bych se taky válela ještě
-holky vy se máte že už cítíte ty mrnata,já bych už taky chtěla moc,no už at jdem na kontrolu v úterý a bude všechno vpořádku hlavně