Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

artep26
11. únor 2009

Ahojda kočky,
Tak se hlásím z kontroly
Proběhlo v pořádku, byla jen tak zběžná. Kontrola čípku OK, dětičky v pořádku - dělal mi jen vnitřní UTZ, viděla jsem jak jedno mrská hlavičkou krása nebeská. Foto hned dám do albíka, ale ... zase jen jedno a ještě mizerná fotečka. Další kontrola 11.3. - velký UTZ. Pohlaví nevíme.
Jdu vás dočíst

adrosek
12. únor 2009

-ahojík holky

artep26
12. únor 2009

Ahojda Adri,
nějak to tu spinká, viď??
Co dnes budeš vyvádět?? Já mám uvařeno ze včera, venku je krásně, tak asi půjdu na chvilku ven s pesanem.
Ale ona je poplašená, tak se bojím že mě potáhne. Navíc to venku klouže, tak to asi nechám na odpolko, až to trošku povolí 🙂

adrosek
12. únor 2009

-ahojda artep,no nějak ještě asi chrupkají nebo už něco pracují ostatní mamky
-já se dneska dám do žehlení asi,mám tam kopu prádla tak at to zmizne,na oběd si udělám jenom těstoviny s kečupem a sýrem mám na to chut vcelku,jinak se mi nechce nic vařit
-potom jdem dneska na 16.30 do plavání prvně tak som zvědavá jaké to bude,těším se aji docela

artep26
12. únor 2009

Adri já na těstoviny taky mívám chuť, včera jsem dělala plátky s omajdou a taky jsem k tomu udělala těstoviny. A špagety bylo první teplé jídlo, které jsem při nevolnostech mohla pozřít. 😉
Taky tu mám žehlení, ale takové ty nepopulární věci, jako povlečení, prostěradla, kapesníky, ubrusy ... no prostě co pořád odkládám a nemám se k tomu, abych to vyžehlila. 😅 😵
Užij si plavčo 🙂

adrosek
12. únor 2009

-no já tam mám trika a takové věci co nosíme spíš
-jojo snad to bude dobré to plavání,ale hlavně aby tam nebola zima,to mě vždy vadilo na plavečácích,pak se člověku nechtělo do vody ani natož pak z vody že

artep26
12. únor 2009

A to je plavčo přímo pro těhulky??
To oni vás zahřejou 😀 neboj. Taky bych si zašla zaplavat, ale pořád kýchám a občas mi teče z nosu, tak to nechci pokoušet. A bojím se nějaké infekce ... jsem asi paranoidní, co?? 😅 😅 😅

adrosek
12. únor 2009

-to je cvičení pro těhotné přímo
-taky se bojím infekce ale to bych asi nemohla nikam potom,nechcem jen sedět doma tak snad to bude ok a nic si nedonesem

katy.m
12. únor 2009

ahojte holky,
taky chci začít s plaváním,prý je nejvhodnější plavání na zádech,posiluje se tím zádové svalstvo,ale netuším,jaká metoda přesně.A jak tady píšete,taky se bojím infekce...

adrosek
12. únor 2009

-já uvidím co tam snámi budou dělat,nechám se překvapit dneska
-infekce se může chytnout kdekoliv že ale

artepa
12. únor 2009

Tak jsem si volala na TT a jsou vpořádkůůůů. TAk mám moc velkou radost 😀 , že se musím jít hned pochlubit. Tak teď už se jen dočkat středeční kontroly 😉 .
K obědu budu mít fazolovou omáčku, vyndala jsem si jí ze železných zásob z mrazáku. Jinak včera jsem měla jen vařenou brokolici. Moc mi to teď chutná 😀 .
Na nějaký cvičení bych taky vyrazila, ale mám to zakázané. Takže asi budu celé těhu doma jak pecka 😖 .

adrosek
12. únor 2009

-tak to je dobře že jste dopadly ok tedy
-no já zatím to cvičení ani plavání zakázaný nemám tak snad nezakáže,lepší je ale prý plavání tak uvidím tedy

tetes1
12. únor 2009

artep:blahopřeji 😵
mě dopadli triplly taky dobře, ale zánět močáku pokračuje 😖
adro:možná by bylo lepší,co mi předtím doporučovat doky si koupit ty tampony do bazénu...

artep26
12. únor 2009

Artep tak to je super, já si na ně budu muset chvíli počkat. Byla jsem na odběrech teprve včera 😕
Jé fazolovou omáčku ... tu bych si dala ... ale asi bych se kroutila jako blázen, teď mě všechno hrozně nadýmá, včera jsem měla kefír a to byl rachot 😀 😀 😀
Adri pak musíš poreferovat, co tam s vámi vyváděli 😉 😉 😉 a máš pravdu, chytit se dá kde co 😨

artep26
12. únor 2009

Tetes tak taky gratulka ...
S tím močákem to je pešek, to je nepříjemné ... měla jsem to jednou a myslela jsem že bude po mně ... lezla jsem po 4 a myslela jsem že to bude moje poslední. Tak snad ti je už alespoň trošku líp 😉

adrosek
12. únor 2009

-to se tetes prodávají nějaké speciální tampony jako nebo myslíš obyč.tampon
-já si dala talíř těstovin s rajskou a sýrem sypané a ještě si asi půjdu přidat trocha

gabina26
12. únor 2009

holky právě jsem dorazila domů z práce, jsem v postýlce, jsem nějaká unavená...takže budu odpočívat...
jinak gratuluji k testům artepě a tetes... fakt super zprávička!!
Holky, byl tady vůbec někdo, kdo ty testíky měl špatné a musel na amnio? Nejsem tu tak dlouho..

tetes1
12. únor 2009

adro:ne normální, tampony senta protect, to jsou tampony přímo do bazénu napuštěné antibekteriálním roztokem, jsou tam 4 ks a stojí cca. 56 Kč. Já si je na doporučení dr. koupila, ale bohužel jsem je zatím nemohla použít.
http://www.lekarnadomu.cz/Zbozi/dh-tampony-sent...

tetes1
12. únor 2009

Jo, už mám doma knížku od té Rulíkové, dvojčata a je to docela hezky psané, zatím je to prní knížka na téma děti u které jsem vydržela jinak mi to moc nebaví a doporučuje tam tento odkaz ohledně kočárů, ale ještě jsem na něj nekoukala
http://www.ajuty.cz/dvoj.htm

gabina26
12. únor 2009

tetes: ty tu knihu vážně četeš?
Já slyšela, že holky, co to přečetly měly pak hrozný strach o děti... prý je jsou tam popsány všechny možné komplikace... ☹

tetes1
12. únor 2009

gabi:tak zatím jsem k žádným komplikacím nedošla a navíc si myslím, že je asi dobré být připravená na variantu předčasného porodu či dalších komplikací a když je tam třeba kapitola věnovaná přímo jednovaječným dvojčatům,tak tu jsem vynechala, je to všechno rozdělené na kapitoly,takže se to dá vynechat 😉 Nevím Gabi, já z toho fakt zatím nijakej pocit špatnej nemám,kdyby tam dál něco bylo špatně,tak dám vědět. Ale jinak si spíš myslím,že když je někdo hysterickej,tak bude i nad Mateřídouškou, prostě si hned nesmím připouštět,že by se mi to mohlo stát. 😉

tina30
12. únor 2009

ahoj holky. tak dneska se hlásím až nyní. bylo moc hezky, sluníčko svítilo, takže sem vyrAzila do města.

jinak tu knížku si chci taky pořídit. asi budu muset po netu, pač tady v knihkupectví jí nemají.

gábi k těm testům - nějak si nepamatuji že by některé z nás dopadly špatně. na amnio tady snad nikdo nebyl.

gabina26
12. únor 2009

tina: díky za info...
nějak prostě plaším... musím s tím přestat... hlavně se uklidnit... budu mít příští měsíc docela perný (budu se vdávat) a zároveň mě čekají výsledky těch TT, velký ultrazvuk a snad i 3D 😉 takže fakt bohatý měsíc na zážitky a emoce... no, snad to prďolkové zvládnou.. 🙂

tina30
12. únor 2009

jééé gabi tak to tě čekaj samý krásný události. tak načerpej hodně energie at to v pohoddě zvládneš.

gabina26
12. únor 2009

artep: byla jsem včera v tom dvojčatovém obchodě v Ostravě a koukala se na kočárek, co máš v albu (ten zelený) taky se mi llíbí... jediná nevýhoda je, že se nedají otočit boudičky a že tak na miminka nevidíš... sice paní říkala, že se na ně můžu koukat přes okýnko v boudičce, ale nějak se mi to nelíbi... 😉 Ale jinak je fakt vymakaný a za tu cenu skvělý... až na tu malou chybičku... ☹

tetes1
12. únor 2009

tina:já jí kupovala od holky na mimibazaru za 150 Kč, protože dostala 3 kusy, takže určitě tu jednu ještě má, normálně stojí 227 kč. Když budeš chtít pošlu ti kontakt do IP.
gabi:tak to tě čeká parádní měsíc a samé krásné zážitky 😵

artep26
12. únor 2009

Gabi tak to se budeš mít, krásný měsíc tě čeká 🙂 🙂 🙂
svatba, UTZ a TT dopadnou určitě taky dobře
U nás tady ten kočárek nikde nemají, ale paní ze Slovenska mi slíbila, pokud ještě nebudou běžně k dostání, že by nám ho poslali a pokud ho nebude chtít, tak ho můžeme vrátit.
Nevýhoda toho nevidění na miminka je, to jo, ale jiné kočárky mají také své. A jak píšeš za tu cenu ... ještě se nám moc líbí Implast a Evina co sem taky občas chodila a čeká dvojčátka, tak ho viděla naživo a je z něj nadšená.
Takže pokud se nám bude líbit ten Implast, dáme kvůli těm boudičkám co do nich není vidět přednost Implastu 🙂

gabina26
12. únor 2009

artep: jo jo... na příští měsíc se moc těším.. 😵 😵 😵
Jinak implast byl také můj favorit... jenže korbičky jsou jen 29 cm široké... a když jsem viděla ty sedačky na sporťáku, přijdou mi fakt hodně uzoučké... ale jinak je moc hezký... snad jen, kdyby bylo více barviček na výběr..
Každopádně ještě je čas vybírat... 🙂

adrosek
12. únor 2009

-ahojík holky,tak se hlásím konečně doma
-já bola dneska vtom plavání a bolo to super,jen som unavená tak zalehnu k telce asi brzo

artep26
12. únor 2009

Gábi no uvidíme a pakoupíne, ne?? 😀 😀 😀
Adri tak to je super, že jsi nadšená a líbilo se ti to 🙂
Taky bych byla KO, já včera od 11 byla v HK a dorazila jsem domů v 18:30 a byla jsem utahaná jako kotě 😔 😔