Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

artep26
29. pro 2008

Můžu ti říct, že už jsem z toho byla nervní, nevědět co se tu děje 😀 😀
Že by trošku závislost??
Za chvíli jdu na prochajdu s pesankou, tak se hezky vyluftím a udělá se mi zase o něco líp. Ten čerstvý mrazivý luftík mi dělá dobře a to sluníčko ... no nádhera 😀 😀 😀

tina30
29. pro 2008

ahoj holky. tak sem se po dlouhé době taky přihlásila. před vánoci byl nějakej shon, pořád sme někde byli. no děs.
až konečně dneska pořádně odpočívám. jinak my máme placenty obě na zadní straně. na poslední kontrole byli mimča nad sebou, ale ted si myslím že jsou vedle sebe. pohyby cítím od 17.týdne (to byla taková ta motýlí křídla) a ted je to sranda protože se mi i hýbe bříško. akorát si většinou myslím, že se v pohybech tak nějak střídají. jedno spinká a to druhé se vlní. ale zase se mi už stalo několikrát když sem šla spát, že se mlely obě najednou. to sem cítila ťukance na 4 místech. ale je to sranda 😀 😀

tina30
29. pro 2008

holky, taky sem dneska byla v nemocnici. včera odpo sem měla střevní problémy, no děs, na záchodě sem byla asi 7x, a navíc mě strašně bolelo na levý straně kolem dělohy. v noci sem vůbec nemohla spát jak mě to bolelo. tak sem ráno jela do nemocnice aby se na mě podívali. sem se bála aby to nebyl nějakej zánět nebo něco podobnýho. byl tam skvělej doktor, takovej pečlivej. tak mě pořádně prohlídnul, čípek drží, vůbec se neotvírám. akorát mi břicho tvrdne. stále. a ta bolest je od toho, jak se mi natahujou vazy. zřejmě mám dost pevný vazy, protože to je fakt bolest. a jen na levý straně. sem vůbec netušila že ty vazy můžou tak bolet. jde to skoro od stydký kosti takovým obloukem vlevo kolem dělohy. tak ted odpočívám a sem zvědavá, jestli se ted v noci aspon na chvilku vyspim. jo a dr. říkal, že právě ted ve 24 a 25 týdnu je toto zcela normální, zřejmě mimča dost rostou.
nemáte podobnou zkušenost s natahováním vazů?

adrosek
29. pro 2008

Ahojik tina,tak hlavně že to dobře dopadlo a není to nic vážného.
Mě občas taky pobolívá břicho na levé straně,jakoby se mi to natahovalo asi ty vazy nebo nevím,já ještě pohyby nemám jsem ted 13.týden.

elis.1
29. pro 2008

ahojky holky, jdeme na skok, popřát vám všem krásné těhulkování a nádherný rok 2009 s mimísky 🙂))) a dvojitou dávku lásky, trpělivosti a tolerance pro všechny blízké 🙂Elis, Terezka a Lucinka

andra76
29. pro 2008

Ahojky tak jsme dneska byli v poradně všechno je v pořádku,bolesti musím vydržet a na pálení které pokud nepoužívám activii je dost nepříjemné,jsem dostala další tabletky a mast tak snad to pomůže.
měli jsme tam už i všechny výsledky s geentiky -všechno je o.k. a dokonce nám termín porodu posunuly dopředu-tak ho ted máme 27.6. a jsem dneska 14+2 takže 15 tt.Příští týden jdeme na moč chemicky a ještě na nějaké testy a s výsledkama pak už půjdem do ryzikové poradny do fn Ol,chtěla jsem to sama přece jen čekáme dvojčata a ve fn chci i rodit tak to asi bude jistější.

andra76
29. pro 2008

tina 30 ty bolesti budou asi opravdu od vazů já tu bolest mám na obou stranách někdy menší někdy větší.

zanetik
29. pro 2008

Ahoj tak to já nevím, nějak to nepoznám, dnes v noci mě břicho dost bolelo...taky mi dost tvrdne a řekla bych že roste, tak asi i holky..no uvidíme 5.1 v HK kolik holky budou mít jak hodně od 22.12 vyrostou...
Jinak se musím ještě pochlubit, že jsem se konečně dokopala a objednala kočárek, s tím že to může trvat 8-10týdnů a kupodivu mají všechno skladem i s novýma adaptérama už, tak mi ho zítra posílají za letošní cenu, protože od příštího roku má být dražší, tak se nemůžu dočkat až přijde...budu mít druhý vánoce...teda na tohle se těším 10x víc 😅 😅
Andro gratuluju k dobrým výsledkům 😉

adrosek
29. pro 2008

Jo andra to je super,že výsledky dopadly dobře,hlavně že tak.
Teda zanetik tak to je super že už objednala si kočárek.Já se už taky těším jak budu pomalu objednávat,začneme pomalu po novém roce

luzza
29. pro 2008

ahoj dvojmamky 🙂
doufám,že je vám všem dobře 🙂
dnes jsem volala na výsledky z krve na vývojové vady a dopadl ok 🙂
jinak se mi zdá,že začínám cítit,jak se dvojčátka hýbou 😅

adrosek
29. pro 2008

Ahojík luzza tak to je super,že to dobře dopadlo.

andra76
29. pro 2008

androsek taky už začnem pomalu objednávat, oblečky budu mít po dvojčátkách od známé tak aspon něco,samo sebou ale něco dokoupíme.
nějaké věci už mám vybraný jen to objednat to budou ale páky. 😉 ☹ 🙂

adrosek
29. pro 2008

jojo andra to budou pálky jako,ale asi dost onlečení objednám aj z bazaru jsou tam hezké věci a spousta jich hlavně,no ale taky hodně věcí se bude muset dokoupit že hlavně kočárek

alik30
29. pro 2008

Zanetik, ja uz si moc nepamatuju, bolesti pri pretaceni z boku na bok mi zacaly dost brzo, mozna v tydnu jako jsi ty. Otoky, ty jsem mela az pozdeji.
Těm, kterým vyšly dobře výsledky moc gratuluju. 🙂

andra76
29. pro 2008

androsek kočárek ám naštěstí koupí naši protože jinak nevím nevím.
věci už nějaké mám a něco ostanu a něco ještě dokoupím,ale ted budu řešit hlavně ostatní výbavičku.

artep26
29. pro 2008

Ahojda holky,
máte už favorita na kočárek?? 🙂

adrosek
29. pro 2008

no bude to náročné stěmi věcmi na kupování že holky,no postupně proto chceme začít už ted v lednu pomalu,sice máme termín až v červenci ale přeci.
No já mám favorit tak uvidíme,ještě ted v lednu jdeme na výstavu kočárků tak se uvidí,já bych hlavně chtěla aby to byla trojkombinace,hluboky pak sporták a pak aby se tam dali dát aj autosedačky.

artep26
29. pro 2008

Já si říkala, že začnu s nakupováním někdy kolem 20tt.
Kočárek nechci nový, mám kočár ještě po 1. dítěti (dokonce 2 - hluboký a golfky) takže se ho budu muset zbavit.
Zkusím sehnat nějaký v bazaru přes net, nebo u nás v HK máme bazar Krteček, tam mají pěkné kočárky. Chápu když máte 1. dítě (děti), tak chcete nové. 🙂

zanetik
29. pro 2008

Tak já kdyby toho mýho favorita měly v bazaru, tak ho klidně koupíme, ale jediný co jsem na celým netu našla jsou 3 korbičky, ale ani jeden sporťák, tak mi nic jiného nezbývá...hodně oblečení mám půjčený od kámošek, něco z bazaru, něco jsem koupila od jedný holky, ale je to všechno značkový, jak nový a za pár kaček, postýlky budeme mít půjčený i s kolotočema, takže já se spíš soustředím na kočár, ale bude to palba...chtěla jsem jet na tu výstavu, ale stejně bych jiný lepší nevybrala a kdyby nebyl skladem, tak by mi nestihl přijít...jsem ráda, že v Kolíně jsem to chytla skladem, v Praze nemají ani jeden.

adrosek
30. pro 2008

Ahojík holky tak přeji hezký den všem,já si dneska nějak pospala.

andra76
30. pro 2008

holky tak dneska je ta pravá strana mazec až jsem s toho nezvozní.
chtěla jsem se zeptat jestli máte nebo plánujete koupit chůvičky .já jsem se dívala na tyto,myslíte že budou o.k.
http://www.vseprodvojcata.cz/dvojcatka-v-akci/c...

artep26
30. pro 2008

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok.
Miminka se mají čile k světu, mají 2,5 mm a odpovídají 10tt. Šilhan teda nic moc, myslela jsem že bude vstřícnější.
Ale on chvátal, měl zpoždění čekali ho v Sanusu a on tam měl ještě dost lidí.
Fotečku jsem hodila do alba, ale je vidět jen 1 mimís, prostě spěchal a nedal si práci aby tam byly oba nebo aby vyfotil každého zvlášť.
Pak dočtu, jdu vybalit nákup a hodit pizzošku do trouby.
Zatím pááááááááá

luzza
30. pro 2008

artíku
už jsem ti písla v ivfkách 😉 bublinky jsou krásný 😵 😵 😲 😲

luzza
30. pro 2008

jinak my zítra ráno vyrážíme na chajdu... 😉
oslavíme tam silvestra,takže už teď vám všem přeju ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 😵 😵 😵
máme spoustu rachejtlí,Dominik už se nemůže dočkat 😀
buďte na sebe všechny moc opatrné!!! 😉
pa pa

snehu
30. pro 2008

ahojte holky, prvne vam preji vsem hodne stesti a zdravi do noveho roku a at mate co nejjednodussi porod a at pak cipisci krasne rostou 🙂 bude to dulezity rok tak at do nej vyrazite tou spravnou nohou a spoustou pozitivni enerige 🙂

no jinak koukam ze tu mluvite o tvrdnuti, me taky tvrdlo bricho uz minuly tyden, jsem z toho byla uplne vydesena nebot to bylo dosti casty... no a ted po par dnech uz zase nic, tak snad to bylo jen nejaky natahovani taky, nebo neco...

no a ty kocarky a chuvicky... ja si urco chci poridit chuvicku nebot kdyz budou prcci spat tak budou na druhym patre a ja mam kuchyn a vse dole, tak je potrebuju slyset...
no a kocarky, ja taky chci tu kombinaci autosedacky, korbicky a sporatku... muj favorit je zatim tento http://www.kocarky.cz/kocarek-jane-twin-two.html co myslite?

artep26
30. pro 2008

Ahojda holky,
také přeji krásného klidného Silvestra 🙂 🙂 🙂
Snehu můj favorit je tento: http://deti.bazac.cz/z/45044/
Nechci kupovat nový, pokusím se ho sehnat někde na netu z bazaru nebo v Krtkovi - taky bazar - kamenný obchod u nás v HK 😉
A co se týče třeba sedaček ... mám sedačku vajíčko, sedačko pro starší dítko i sedák, stoličku na sezení - ale bohužel jen vše po 1 ks 😀 😀 😀 takže jaksi budu muset vše ještě jednou dokoupit, no co se dá dělat.
A chůvičku určitě taky, když byla Anička malá, tak to snad ještě ani nebylo a navíc jsem bydlela v bytovce, tak to nebylo potřeba. V domečku je to jiné ... 🙂

tina30
31. pro 2008

ahoj holky, tak jak se dneska vede?

co plánujete na poslední den v roce?

adrosek
31. pro 2008

Ahojík holky,taky všechny moc zdravím a přeji vše nej vroce 2009,at se daří Vám a hlavně taky aj miminkám,at pěkně rostou a všechny výsledky jsou ok kdo na ně čeká nebot i ten kdo je už má.
Knám dojedou známí dneska odpoledne aj s miminem půlročním tak budeme slavit vklidu snimi.Tak se opatrujte hlavně a papa

alik30
31. pro 2008

Snehu, tak Jane Twin Two mame uz ve sklepe, tak doufam, ze budeme spokojeni 🙂

tina30
1. led 2009

ahoj holky, chtěla bych vám do nového roku popřát hlavně zdravíčko a taky štěstíčko a ať ti naši mimískové přijdou na svět ve zdraví a pokud možno co nejblíže termínu. 🙂