Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
15. led 2009

tetes
nemáš zač 😉 😀

jankatr
autor
15. led 2009

ahojky - tak jsem vás konečně dolouskala 🙂

My jsme si dneska neplánovaně udělali výletík do toho Kolína - Brno máme sice blíž ale příští týden už manža takhle v týdnu nebude moct.

Tak napřed k tomu Implastu - Artep - určitě ho nekupuj bez toho abys ho viděla - byl to jeden ze dvou kočárků mezi kterými jsme se původně chtěli rozhodnout - ale když jsme ho viděli na živo - tak nás moc nenadchl - ty sportovní sedačky mi připadají strašně uzoučký... 😒 - no nevím - jak říkám fakt to chce vidět.

Druhej - to byl můj favorit - byl kočárek od Teutonie - přišel mi takovej nějakej moc kombinovanej plastem - a když jsem na živo viděla i ten rozdíl mezi sezením které je trošku oddělené - a uplně spojeným jako má právě teutonia tak mě to taky odradilo.

Pokud jde o obchod - ujala se nás paní která tam zřejmě moc dlouho nepracuje a bylo to poznat. Nejvíc mi vadilo že nám vyloženě nutila Easy Walkera - a to hned při vstupu - aniž by se zeptala jestli máme třeba nějakou cenovou hranici nebo tak něco - je to v podstatě ten nejdražší kočár co tam mají - kompletně včetně korbiček a sedaček vychází na cca 38000,- 😲 😲 😲 Je fakt že se ty korbičky a sedačky dají sehnat po netu - ale počítám že ta cena až o tolik lepší nebude - ostatně to by věděla Zanetik - ta už ho má doma.

Je pravda že je to kočárek lehoučkej - ale na druhou stranu mi přijde odlehčenej až moc - líbil by se mi jako takovej vzdušnej letní sporťáček ale ne jako celoroční kočár. A taky mě moc nenadchlo polohování pomocí zipů. Na druhou stranu je fakt že podvozek jako takovej byl asi nejkvalitnější co jsme tam viděli. Ale když si představím že bych příští zimu měla ty půl - třičtvrtěroční prcky posadit do sporťáku - (protože na korbičku už nebudou) - a budou sedět po směru jízdy - tzn. proti všemu počasí (přece jen proti směru jízdy jsou aspoň trošku schovaný za mamkou) a jenom s těma forovejma stříškama.... tak z toho fakt odvázaná nejsem.

Nakonec to vypadá že skončíme u Patrona http://www.slune-cz.cz/kocarek-patron-bohemia-f... - našla jsem ho za super cenu i s autosedačkama a adaptérama. Akorát manža zas není moc odvázanej z těch malejch koleček - ale vzhledem k tomu kolik za posledních deset let tady u nás pamatuju sněhu bych to jako takovou tragedii neviděla. Líbí se mi jak je vypracovanej - sedačky sporťáku jsou dost prostorný, na rozdíl od Easy Walkera má i reflexní prvky, bouda i nánožník jsou oteplené, a děti se tam dají pěkně schovat a jdo na něj i ty autosedačky.
Navíc má vložný tašky na miminka což zrovna pro mě je docela důležitý - protože jak k ségře tak ke tchánovcům jsou to tři patra bez výtahu, a doktorku máme taky bohužel v patře.

Takže asi tak - a teď už dobrou noc
🙂 🙂 🙂

luzza
16. led 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂 🙂

luzza
16. led 2009

teda jani 😅
měli by tu tvoji recenzi otisknout v novinách 😅 😅 😅
napsala jsi to super 😅 všechno jasně,srozumitelně 🙂 a já s těmi argumenty musím jen souhlasit 😅
takže Patron ti schvaluju a navíc se mi moc líbí 😉 😀
není co dodat...
takže až budu něco shánět,vyšlu tě jako předvoj a výběr budu mít bez práce 😅 😀 😀
mohla bys pracovat na ČOIce 😀 😀 nebo být ve spolku Ochrany spotřebytelů 😀 😀
jsi dobrá 😉 😀

luzza
16. led 2009

oprava 😝 😝 😝 : spotřebitelů 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adrosek
16. led 2009

-ahojík holky taky přeji hezký den všem

tina30
16. led 2009

ahojky. taky přeju hezkej den všem. docela mi trvalo než sem to všechno přelouskala. jste se včera pěkně rozjely. 🙂

adrosek
16. led 2009

-no mě to taky vždy trvá a stejně to většinou všechno nestihnu přečíst
-tak co máte dneska v pláně co mamky

tina30
16. led 2009

no dneska skoro nic. jen odpo jdu navštívit jednu kámošku, která je taky těhu. tak aspon poklábosíme. 🙂

andra76
16. led 2009

ahojky mě se ty bolesti po 12tt spravily ale ted v 17tt se zase zhoršila a prccí mě děsně talačí na močáka a začali mě znova bolet záda ted se mi spustila krev s nosu když mi v životě netekla tak nevím jestli je to všechno normální,ale asi jo má to pravděpodobně hodně souvislost s tou mou endometriozou.

tina30
16. led 2009

andro mě teda taky dost teče krev z nosu. je to tim, jak jsme moc překrvený, resp. sliznice jsou překrvený.

luzza
16. led 2009

andro
s tím krvácením je to tak,jak píše tinka 😉 sliznice jsou překrvený a prosáklý...proto těhulky víc krvácej 🙂 třeba i z dásní...

luzza
16. led 2009

já dnes plánuju jediné...MUSÍM POŘÁDNĚ UKLIDIT!!!!!!! 😅 😅 😅 celý týden to flákám 😝

artep26
16. led 2009

Ahojda kočky,
Janko díky moc za vyčerpávající recenzi 😀
Jasnsý že ho musím nejdřív vidět, jen se mi zdál super a ta cena ...
Nemám v úmyslu dát 30 000 za kočár, takže jsem koukala i na to 🙂
Andro já taky chodím častěji na záchod, hlavně v noci, a to jsem nikdy nechodila. Holt dětičky rostou, to už jiné do porodu nebude. 🙂

andra76
16. led 2009

jojo kdyby kdych jen chodila na záchod ale mě to bolí , stím krvácením s nosu jsem četla že je to normální, ale když vám po 32 letech poprvé v životě teče krev s nosu tak je to zajimaví 😉
všechno to ráda vydržím ,ale hkavně at jsou bobci o.k.

andra76
16. led 2009

v nedělo začínám 18tt sgtrašně to letí,holky už máte něco nakoupený myslím ta co jsou tak přibložně jak já? 😉

tina30
16. led 2009

artep myslim si že tě potěšim. za chvilku ti nastane období kdy nebudeš v noci cestovat na záchod. já přestala chodit v noci na záchod tak kolem 18tt. Jakmile se děloha roztáhne i nahoru, tak mimča přestanou tolik tlačit na močák. Já nechodím ani ted v noci. teda to už musí bejt že jdu. Většinou když se na noc hodně napiju. Jinak nechodim a vydržim hravě až do rána. on 2.trimestr je vážně dobrej. cítím se i víc v pohodě, řekla bych že mám i víc energie.

adrosek
16. led 2009

-mě taky teče dost krev znosu,když sem byla nachlazená tak denně aj dvakrát snad,ted taky tak obden záleží jak moc smrkám,tak snad je to tím překrvením
-jinak andra já som 15.týden a něco už mám nakupené,ale né moc,nějaké body s krátkým a dlouhým rukávem,pak něco od kamarádky mám pár věcí,potom spací pytle a osušky,pak ještě máme objednanou 56.dílnou sadu z quele kde je od každého něco tak uvidím kolik toho bude.
-jinak máme objednanou přebalovací komodu plus vaničku a stojánek na koupání,nějaké dudlíky a tak,ted zas chvílu nic kupovat nebudu až budu vědět co to je

tina30
16. led 2009

no a já v pondělí začínám 28.týden. toto ale letí.

tina30
16. led 2009

no adrosku to seš už dobře vybavená.

artep26
16. led 2009

Tino tak to jsem ráda, že to ustane. Jsem totiž lenoch a to noční vstávání ...
pak to radši držím v sobě a to mi taky nedělá moc dobře 😅
Já ještě nekoupila lautr nic 😀 mám čas si myslím. Navíc mám doma hromady věcí po dceři a ségra má taky 2 děti (2+6 let) takže až budu vědět co to bude, začnu se tím prohrabovat a dle potřeby něco nakoupím. Ale vidím to tak max. na oblečení z porodnice, protože toho mám fakt mraky. 🙂
Samo kočár nemám, druhou sedačku, přebalovací podložky, komodu na věci, peřinky ... no bude toho taky dost 😵

tetes1
16. led 2009

janka:ten bohemia mi fakt zaujal a i ta cena je opravdu dobrá, nehledala jsi na něj někde recenze? A ještě jedna věc,jediné co mi na tom nesedí jsou právě ty malé kolečka? Myslíš, že třeba do lesa by to nebylo nepraktické? Jinak se mi fakt moc líbí.
tina:taky jedu za chvilku za kámoškou,má těsně před porodem,tak jdu skouknout i miminkovské věcičky...
Koukám jako máte výhodu,když už po dítěti,alespoň všechno máte jednou....to my se nedoplatíme...

adrosek
16. led 2009

-tak sem holky dala nějaké fotky do alba,nějaké věci ale né všechny sem tam dala,jen spací pytel jsem nafotila nějak zle a taky můj pupek sem tam dala,tak řekněte jestli není moc malý nato že je to 15.týden

tina30
16. led 2009

adrosku já bych řekla že přesně takovej pupik jsem měla taky. nebioj. za chvilinku ti začne růst. tak za 2 týdny bude mnohem větší.

adrosek
16. led 2009

-tak to jo potom,víš měla jsem dojem že některé co jej mají větší tak já si říkala,aby mimča boli vpořádku a hlavně aby rostla,je pravda že je většáí aj manža mi to říká,pač on jej nevidí stále že,kdešto já si jej stále prohlížím

luzza
16. led 2009

adri
mě tvůj pupíček připadá akorát 🙂
a nejvíc ti poroste teď po tom 16.týdnu,uvidíš 😀

artep26
16. led 2009

Adri náhodou máš hezký pupíček 🙂
mně je vidět jen když ležím, jinak ne ☹
ale při ležení mi ten kopeček roste jedna radost.
Holky pořád jsme nenašli ten foťák, tak mě to štve ☹
už jsem manžovi říkala, že koupím nový, ale on chce ještě počkat, že se možná ještě někde objeví 😔 no pochybuju
já bych vám taky chtěla ukázat pupíka ☹ alespoň v leže ☹

adrosek
16. led 2009

-tak jo holky tak som kludnější
-tak já se idem už nacpat už to mám hotové mnam

andra76
16. led 2009

holky dala nový fotky mojeho bříška do albumu.Ještě nafotím pořádně ultrazvuk s gebetiky ve 12 tt mám to pořád nějak mázlé.tak kdo chce tak se kuknite.

luzza
16. led 2009

andra
bříško krásný 😀 😀
i ostatní fotečky 😉