Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
1. únor 2009

jéé adrosku
ten bych si dala 😵 😵 😵
od nás teď odešly naši,jirka je na tréninku,tak tu čučím do pc 😉

luzza
1. únor 2009

a holky mě u toho příjemně pokopávají 😅 😀

adrosek
1. únor 2009

-jé tak to jsou teda roštandy co?
-já se akorát chystám k holkám,budem tam aji spát a zítra mě tam manžílek vyzvedne
-tak se holky mějte pro dnešek a přeji hezký zbytek večera,papa

luzza
2. únor 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
u nás je bílo!

tina30
2. únor 2009

ahojky dvojmamky, tak u nás je teda taky bílo a strašnej vítr. no hrůza. ještě že nemusim nikam ven. na kontrolu jedu až příští pondělí, tj. 9.2..
a taky je dneska nějakej divnej tlak, pač se mi pěkně motá hlava. tak radši sedim u pc a za chvilku asi půjdu žehlit na mimča. mám tady pěkný hromady.

Mám na vás jeden dotaz - jakej používáte prášek na prádlo pro mimísky a používáte aviváž?

adrosek
2. únor 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny,tady taky napadnul sníh unás,ale spíš včera
-já se ted najedla a pujdu spočnout asi
-jinak já mám koupenou tu lovela nebo lavela ted nevím jak se to píše tina

luzza
2. únor 2009

tinko
cenově i kvalitou good je BATOLE... jak prášek,tak aviváž...
já si koupila v německu LOVELU,to nemusíš používat ani aviváž a za eura to vyjde stejně jako batole za český......u nás je ale dražší 😒
ale na LOVELU senzitiv nedám dopustit...
prala jsem v ní i v době,kdy měl domča atopickej exem a byla jsem nad míru spokojená 😉

luzza
2. únor 2009

teď jsem teprve dočetla adroska 😀 😀 😀 tak vidíš tinko, Lovela je prostě NEJ 😀 😀 😀

tina30
2. únor 2009

no já totiž peru v Lovele. ale když to prádlo pak žehlim, tak mi nepřijde že by to nějak extra vonělo. tak nevim co s tim. aviváž zatim žádnou nedávám.

tetes1
2. únor 2009

luzza: ty sedajdy jsou fakt moc hezké 🙂
A nezkoušela jste některá ten Persil sensitiv? Ten by měl být taky pro mimča,né?

Jo,holky myslíte,že je velký rozdíl mezi kojícím polštářem pro jednoče a pro dvojky?

artepa
2. únor 2009

Ahojky, tak trošku doma bojuju s nějakým bacilem. Dnes jsem vyrazila na neplánovanou kontrolu ke gyndrovi. Od soboty mě píchalo v pravém podbříšku více než jindy, tak jsem to nevydržela a vyrazila. Samo se mi v čekárně udělalo dobře, takže jsem pak vypadala jak trubka co si vymýšlí 😒 . No, aspoň vím, že broučci jsou vpořádku.
Chtěla jsem se zeptat, jak často chodíte na kontroly? Mě v CARu řekli, že budu muset být víc hlídaná (mám operovanou přepážku v děloze a endometriozu) a obvodní gyndr. mě pozval až za 5 týdnů. Tak nevím, jestli je to snandart, nebo mu mám domluvit 😉 .
O kojopolštáři jsem se zrovna dneska bavila s kamarádkou, co má 1,5 roční dvojčátka. Tak říkala, že měla klasický a že jí vyhovoval a stačil i pro kojení obou dětí najednou.
Zatím peru v jakémkoliv prášku, ale plánuju si pro děti pořídit nějaký speciální. Na jiné diskuzi říkala jedna holka, že místo aviváže používá ocet a případně do toho kápne nějaký aromaolejíček. Zatím jsem nezkoušela, ale možná to na něčem risknu. Prý to změkčuje vodu a čistí pračku.

adrosek
2. únor 2009

-já jiný prášek nezkoušela
-ten polštář pro jedno je menší ne,ten pro dva je větší ne,nepsala to tady luzza stím že je větší náhodou?

tina30
2. únor 2009

tetes já sem si teda koupila kojící polštář normální. vůbec sem tehdá netušila že existuje nějaký pro dvojčata. tak snad to zvládneme s ním.

artepo já teda chodím na kontroly po 4 týdnech, ale taky se mi to zdá moc dlouhý. nejradši bych tam chodila co 2 týdny abych věděla že je vše ok. ale tebe si možná pozval až budeš ve 20.týdnu, aby ti mohl udělat velkej utz a nemuselas tam chodit častěji.

gabina26
2. únor 2009

tetes: rozdíl je jedině v tom, jak dlouho budeš kojit... ten pro dvojčata ti usnadní kojení již větších dětí (třeba půlročních), hezky se tam vlezou, ten kojící pro jedno dítě je tak akorát na začátek kojení dvojčat, ale jakmile povyrostou, už se ti na něho nevlezou (zkušenosti od maminky, která kojila dvojčata až do 16 měsíců...) Musela asi v pěti měsících koupit polštář pro dvojčata..

tina30
2. únor 2009

no teda kojit 16měsíců dvojčata !!! to je teda výkon

gabina26
2. únor 2009

Taky si říkám...
Nejhorší je, že mi už teď každý říká, že stejně kojit nebudu, že to nedokážu... ☹ fakt úžasný... oni si ani neumí představit, že to vůbec jde... každý si hned myslel, že dvojčata se prostě nekojí... kde to žijou??

hanulka3112
2. únor 2009

Ahojky Holky, tak konečně jsem si našla prodejdu, kde mají vystavený ten náš kočár, je to v OV tak jak pojedeme do Ikei, tak ho obmrknem 😵

Jak často chodíte do poradny, já teda co 14dnů a jsem ráda, četla jsem tu snad, že až po 5.týdnech, to je nějak moc ne ? Já jsem teda ráda aspoň mě to vždy uklidní, že mimísci jsou v pořádku 😉 🙂

jankatr
autor
2. únor 2009

Ahojky - Artepo - tak 5 týdnů na to že máš být víc sledovaná je fakt dost. Já chodím od začátku po 4 týdnech - ale žádné potíže nemám a všechno je v naprostém pořádku.

Gabi - dík za info - nevíš jestli má jen normální který je větší http://obchod.teplodomova.cz/kojici-polstare nebo tenhle s tou rozšířenou částí http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=145102 ?

Jinak teda musím říct že od tvého okolí je to fakt "super podpora" 🙄 😠

jankatr
autor
2. únor 2009
tetes1
2. únor 2009

Děkuju moc za rady ohledně polštářů 🙂 tak se zkusím někde poohlédnout,já bych chtěla nějakej jednobarevnej a pro ty dvojky jsou nacházím samé divoké....
Já jsem ze záčátku chodila k dokymu cca. 14 dní a teď po 4 týdnech, nejraději bych si utz pořídila domů....
hanu:to je fajn, že uvidíte kočár...

luzza
3. únor 2009

dobré ránko dvojmamky

luzza
3. únor 2009

dočtu si vás později,teď pádím k dr 😉

veruleg
3. únor 2009

Ahoj holky

Tak k tem kontrolam. Myslela jsem ze tak ridke kontroly jsou jen tady ve Svedsku. Jak uz jsem psala na dvojcatech, tak na prvni "kontrolu" se jde nekdy mezi 9-12 tydnem. Pozor, to neni klasicka kontrola u gynekologa ale jen u "porodni asistentky" ktera se vas vypta na vse mozne a hlavne na to jak jste zjistila ze jste tehotna. Kdyz reknete, ze jste si udelala test, tak vas pochvali jak jste chytra. Nakonec vas zvzi, zmeri tlak a labornatka odebere krev.

Dalsi navsteva je naplanovana na 18 tt. To se jde na prvni a JEDINY ultrazvuk a pak opet na pohovor k porodni asistentce -barnmorsce. Ta pak po cely zbytek tehotenstvi tak zhruba v intervalech 6 tydnu se vas pat, mozna meri tlak a hlavne....meri metrem bricho. Po celou dobu tady zenska nepotka gynekologa...dobre ze. Tady razi myslenku ze tehotenstvi neni nemoc.

Kdyz jsem se zeptala na to co kdyz se objevi vytok nebo takovy nejaky problem. Tak me odkazala do lekarny a tam ze mi poradi. To se netyka mne jako "pristehovalce" ale i Svedek. Ty jsou ale na to zvykle a styrasne se divi, ze v takove chude zemi jako je CR mame peci na tak vysoke urovni.

Tak abych to shrnula. Ja byla na prvni a zatim jedine kontrole u meho doktora v Brne behem vanoc. Chtela jsem si potvridt, ze jsem opravdu tehotna a ono se tam objevili mimina hned dve. Hned ten den jsme byli na tom nuchalnim projasneni, kombinovanem s odbery krve. Pak jsme odjeli zpet s uklidnenim, ze ve Svedsku i na ty dvojacata musi vic hledet.....no tak lehce...nabidli mi o 2 ultrazvuky navic....ale to uz tady nebudu.
Za dva tydny bych konecne mela jit na ten prvni ultrazvuk v tom 18tt co tady delaji, tam by meli vse promerit a zkontrolovat. Pak s ebalim a vracim se zpet do CR.

Jo jeste odbocim, ptala jsem se proc neudelaji ten brzky ultrazvuk hned na zacatku...aby se poznalo, zda nejde o mimodelozni tehotenstvi. Bylo mi receno, ze to neni treba, ze telo se s tim smao vyporada...........sila co.........
Tak ze radsi budu par mesicu bez manzela, ale trosku klidnejsi diky peci nasich doktoru.

adrosek
3. únor 2009

-ahojík holky tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-luzza tak at dobře dopadneš u dr.
-já taky ještě stále vybírám kojící polštář,tak sem ráda,že ste sem hodili odkazy pokukám se na ně alepson taky
-jinak já chodím na kontroly tak á 4.týdny asi taky,taky bych ale nejraději chodila co chvíla,abych věděla že je vše ok

tetes1
3. únor 2009

Veruleg:tebe by si měli přečíst všichni 30-ti korunový nadávači a věčný nespkojenci naprosto se vším. To je teda fakt síla....Sice by se mi po manželovi hodně stýstalo, ale chápu že musíš mít tam fakt strach....

adrosek
3. únor 2009

-holky a co budete dneska dělat co,jste doma nebo se někam chystáte

veruleg
3. únor 2009

ahoj adrosku
Ja jdu jen na dve hodky do skoly. Pak asi tradicne udelam obed na dalsi den a natahnu se. Jsi taky porad unavena?

adrosek
3. únor 2009

-ahojík veruleg,tak ta únava na mě padne tak odpoledne vždycky,ale už to není tak hrozné jako dřív,dřív sem spala ještě aji dvě hodky dopoledne a pak aji odpoledne,nebyla sem vůbec k použití,taky záleží co dělám,když jsem venku nebo sem něco dělala tak jsem unavenější více
-já budu dneska doma když je tak škaredě venku

veruleg
3. únor 2009

ahoj adrosku
To ja jsem nekdy unavena snad z toho jak nic nedelam 😉 , ale taky musim rict, ze je to lepsi a lepsi.
U nas je taky skarede, posledni dobou snad kazdy den. Vcera po nekolika tydnech svitilo slunicko, tak bylo krasne. Tady je nejhorsi jak je ten den kratky tak by se spalo furt, ale uz se to pomalu prodluzuje. Njehorsi mame za sebou.
Mej se fajn

adrosek
3. únor 2009

-jojo to je pravda,snad už to buden jen lepší,ale musíme odpočívat pak už nebude čas na odpočívání že?
-tak já se jdem nadlábnout tedy