Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

gabina26
23. únor 2009

artep: uplně jsi mě vyděsila.. ☹ já měla odběry na triple testy min. týden.. a mám na výsledky čekat až na 10.3., kdy jdu na kontrolu... před testama jsem trochu stresovala, pak jsem byla v klidu a teď ta tvoje zpráva... ☹ no, pořád se uklidňuji, že u mě to bude OK a žádné zkreslení nebude...
Každopádně, asi bych na amnio šla... ale pak nevím, jak to bude s rozhodnutím, co když by jedno mimčo bylo OK a druhé ne? Myslím, že i tato varianta se může stát... a nevím, jestli lékaři povolí ukončení těhotenství i u naprsoto zdravého dítěte?? Nevím, ale je to složité...
Každopádně, já bych asi taky nemohla vychovávat postižené dítě, psychicky bych to neunesla... nemám na to.. No, upřímně doufám, že se to tobě, mně a všem dalším vyhne a bude to v pořádku... modlím se za to... a budu se modlit i za tebe... takže hlavu vzhůru.. 😉

artep26
23. únor 2009

zan jo jo 2.3. a jsem Artep 😀 😀 😀 jsi o téma vedle 😀 😀 😀

artep26
23. únor 2009

Gábi já tě nechtěla stresovat... vždyť jinak všechny holky tady měly triply v pohodě, jen tady u nás v HK prostě tu amnio doporučují po IVF+ICSI. Ale to neznamená, že mě tam poženou, jdu jen na konzultaci.
Určitě ti to dopadne dobře, já měla taky čekat, ale prostě jsem to nevydržela a zavolala. Oni by mi stejně asi volali, protože tam jdu za týden 😉

gabina26
23. únor 2009

no, sestra mi řekla, že zavolat můžu, ale že to stejně bude pár dní před tou kontrolou, tak snad to vydržím..do kontroly... a kdyby to bylo špatné, tak asi by volali...když mají moje číslo, ne? 😉

gabina26
23. únor 2009

zanetik: a víš, že se nesmí používat monitory dechu pro obě mimča v jedné postýlce? výrobce to přímo nedoporučuje. Každé mimčo má být kvůli monitoru zvlášt ve své postýlce a na své matraci... já jen, jestli to víš..

adrosek
23. únor 2009

-zanetík tedy pěkné bříško už jako,to je už jiná než na začátku co?
-neboj artep bude to ok

artep26
23. únor 2009

Gábi opravdu se nestresuj, tady v HK v Sanusu je to běžné, že se na tu konzultačku chodí 😉 😉 😉
Adri já vím že jo 🙂 🙂 🙂

adrosek
23. únor 2009

-neboj artep bude ok
-tak já se akorát cpem a pak půjdem asi do sprchy

zanetik
23. únor 2009

Gabi vím četla jsem to z toho mám právě dilema, zase v nemocnici mi tvrdily, že to nevadí kor když mám větší postýlku a budou tam jen 3měsíce, že stejně bude každá na své straně a na své podložce, tak nevím.
Artep vůbec nevím co se mi povedlo, hrozně mi blbnul net, někde se mi odeslal jen začátek příspěvku, tak jsem to zabalila a šla si nohy natáhnout na zeď a fakt mi odtekly...
Adrosku jo jo už to mám pěkný i když vždycky jsem si myslela, že bude větší až budu jednou těhu a to čekám dvojčátka..

zanetik
23. únor 2009

Jé už to vidím jsem ti napsala Grej místo Artep nechápu co jsem to dělala, ale patřilo to samo tobě 😅

artep26
23. únor 2009

Zan jo jo šlo jen o překlep 😉 😉 😉
Ale já to pochopila, viděla jsem svou chybu - místo 2.3. jsem napsala 3.2. a bylo mi to jasný 😀 😀
Přeji hezkou dobrou noc, zítra budu pomálu, jdu ke kamrádce a pak trošku nakupovat do HK.
Tak vám přeji hezký zítřejší den holky 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
23. únor 2009

Artep - já nevím - ale nechápu proč vás honí na amnio jen kvůli ICSI - myslím že pokud ti vyšel dobře ten NT tak je amnio zbytečný riziko... Ty triply jsou často zavádějící i u jednočetných těhu natož pak u dvojčat. Mě říkal Vlašín v Brně že vůbec nechápe proč ty triply u dvojčat dělají... Myslím že tě dost zbytečně stresujou.

Jinak pokud jde o mě taky bych asi volila stejně kdyby mělo být miminko postižený - necítím se na to. Navíc při tom našem drakovi, který vyžaduje opravdu dost pozornosti by to bylo fakt složitý skloubit... A myslím že je lepší se tak rozhodnout hned než aby pak člověk nechal dítě někde v ústavu...

Gabi - nejsem si jistá, ale mám pocit že u dvojvaječných je možné to řešit - ale pak asi to druhé miminko zůstává v děloze až do porodu (ale nejsem si tím jistá - fakt nechci kecat) 😕

luzza
24. únor 2009

Dobré ránko dvojmamky 🙂
Dnes ráno jsem šla na WC a když jsem rozsvítila,vyhodily se pojistky v celým baráku...
ale bohužel ten jistič,co máme v chodbě nefungoval taky,pojistky byly vyhozený až venku před barákem v tý hlavní skříni ☹ Jirka už byl v práci. Tak to moje šikovný dítě se oblíklo a šlo s baterkou ven do rozvodový skříně... Tam si klíčem odemkl a elektriku nahodil...Byla jsem mu tak vděčná!!!! 🙂 🙂
Tak jsem mu ráno furt opakovala,jak jsem ráda,že mám v baráku chlapa i když táta není doma 🙂

luzza
24. únor 2009

holky
netrapte se předem kvůli možnýmu postižení miminek...
já bych to řešila,až kdyby se to ukázalo jako fakt...
vaše miminka jou určitě zdravá 🙂 tak se nestresujte dopředu 🙂
věřím,že je u vás vše OK 🙂 🙂 🙂

sorbona13
24. únor 2009

ahoj holky, nedalo mi to a šla jsem dnes k doktorovi, čípek se zkracuje, je necelé 2cm, ale neotevírám se. Beru magnosolv a klid na lůžku, pokud se nezlepší (další KO za 10 dnů), tak musím do nemocnice...břiško pořád sem tam tvrdne....jo a 80% čekáme jednovaječný kluky!!!!

veruleg
24. únor 2009

sorbona : tak hlavne odpocivej 😉 Je to jiste, ze jsou jednovajecni ? To uz tu pak nejsem sama. Budu drzet pesti at je vse OK.
Ja si koupila rozpustne magnesium, tak kazdy den popijim. Na kontrolu jdu po priletu do CR a to v pondeli 2.3. Tak snad bude vse OK

sorbona13
24. únor 2009

veruleg: ta jednovaječnost je na 80%, mají mezi sebou přepážku, ale jsou bichoriální biamniální...na 100% se to pozná až po porodu. Dneska mi brali krev na tripply a už dopředu mi Dr. hlásil, že u dvojčat jsou velmi často výsledky falešně pozitivní, riziko downa z NT je strašně nízko, takže kdyby vyšly špatně tripply, tak nás pošle na konzultaci na genetiku, ale amnio nehrozí. Prý se ty tripply dělat musí, i když u dvojčat jsou zbytečný, legislativa to vyžaduje a kdyby mi Dr. ty testy neudělal a nám se pak narodily postižený děti, tak by mohl přijít o diplom.

veruleg
24. únor 2009

no nevim. ....kazdy ma pravo trippl odmitnout a riziko si pak nese kazdy sam. Vim ze sestrenice to odmitla, neb i kdyby melo dite downa tak by si ho nechala. V CR se stale rodi deti s Downem a to proto, ze i kdyz se to zjisti tak si je nekdo chce nechat. Podle me chce mit ten doktor jistotu aby ho pak nekdo nezaloval......

jinak my jsme biamnial, monochoriales

no noc valim do skoly...dnes uz naposled huraaaa 😎 😎 😎 😎

luzza
24. únor 2009

holky
přeju vašim jednovaječňáčkům hodně štěstíčka 🙂
a sorbi - tobě gratulace k chlapečkům 🙂 🙂 aspoň ti bude mít kdo nahazovat pojistky 🙂 🙂

luzza
24. únor 2009

holky!!!
a koukejte hodně lenošit!!!
to je to nejlepší,co můžete pro miminka udělat 🙂

tina30
24. únor 2009

Ahoj holky, tak se dneska taky hlásim. po delší době

včera jsme byli na kontrole a nic moc . 😒 dostala sem víc magnézia, musim více odpočívat, abych se nezačala otvírat. jinak sem taky dostala železo. ale to je asi normálka.

zanetik
24. únor 2009

Ahojky jdu vás jen pozdravit a vezu přítele na chatu za rodičema a já jedu k našim, tak nakoupit a ke kámošce na kafčo,tak se ukážu večer...
Tino na kontrole po krvi mi sestřička taky říkala, že mi dr. možná dá železo, ale nedal a přítel si ze mě dělal srandu, že mi doveze rezavou lešeninovou trubku na olizování 😀
Jinak břicho mi taky dost tvrdne, teda mám pocit, že ho mám spíš pernamentně tvrdý a myslela jsem že je to tím jak roste...mám za týden o kilo nahoře a o 2cm v pase zas víc...tak uvidím co v pondělí na kontrole, čípek byl dost dlouhý a otevírání se neukázalo...

andra76
24. únor 2009

zanetik a tina i kdyb jste nedej bože brzo porodili tak se vlastně juž nic neděje jak jsem ležela s bobkama v nemocnici tak se snažili dvojčátka udržet do 35tt a pak už to moc neřešili a pokud máte o.k. čípek tak je všechno zatím v pohodě.Já jsem to štěstí neměla ,začala jsem se otvírsta a skracovat se mi čípek kolem 19 tt a i přes léčbu v nemocnici jsme vydrželi jen do 21+1tt ☹ zase si ale říkám že možná lepší než kdybych třeba porodila po 25 tt a dr. už prcky zychranovali a oni pak nakonec umřeli nebo byli hodně nemocní a postižení to bych prostě nezvládla. ☹ pokud to ale mělo přijít proč to nepřišlo když jsem o prckách skoro ještě nevěděla a necítila jejich kopanečky a pohyby.dneska se mi s potratu vrátila moje spropadená úzkost,musíme to ale nějak zvládnout. ve čtv. jdu na kontrolu tak snad mi tam nezdělí zase nějakou špatnou zprávu.trochu ješět šponím a em tam mě bolí úpony a podbřiško hlavně když jdu na malou nebo velkou.

sorbona13
24. únor 2009

luzza: manžel si holt umí zařídit doma přesilu, ale jak říkáš, aspoň budu mít někoho na ty pojistky 🙂
tina: určitě to bude v pořádku, doktor říkal, že dvojčata donošená do 35tt jsou naprosto v pořádku. Kolik toho magnézia bereš?
andra: já mám teď čípek menší než 20mm, musím ležet a beru jen ten magnosolv, ale zatím nezabírá, břicho tvrdne cca 3x-4x za hodinu na cca 5 sekund, někdy častěji. Otevřená zatím nejsem. Neuvažovali u tebe o sešití toho čípku?

andra76
24. únor 2009

sorbona13 uvažovali ,ale co jsem byla v nemocnici tak se čípek více jak 14 dní nezhoršoval no a pak už bylo pozdě. ☹ 😠
u mě to začalo v 19 tt měla jsem čípek 34mm a na špičku, za 4 dny už byl ale jen 14 mm s nálevkou (což je otvírání )po asi 4 dnech mi udělali v nemocnici znova ultr. a čípek byl +- stejný po 14 dnech další ultrazvuk a zase stejný no a pak najednou za 2 dny už nebyl vůbec a já byla úplně otevřená,dostávala jsem kapačky s hořčíkem + prášek gynepral.pokaždé když mi dšlali monitor dělohy tak jsem žádné sthy neměla ale někdy se tam objevila dráždivá děloha což je to tvrdnutí ale můžou to být i pohyby mimin ale nesmí mít vliv na čípek což u mě mělo a holčička aby toho nebylo málo tlačila přímo na čípek.
sorbona nevím kolik má být čípek v 16tt jako jsi ty,hlavně lež s nohama nahoru teda spíš zvedlá už od pánve a ber magnosolf ten má pomáhat na doma ale já jsem po něm měla průjem a tím se zase děloha dráždila.

sorbona13
24. únor 2009

andra: moje máma s tím měla taky problémy po obě těhotenství a donosila dvě zdravý děti. Já se doposud vůbec nešetřila, chodila do práce a nosila nákupy, i když ne moc těžký. Takže doufám, že když budu teď v klidu ležet, tak že se čípek zlepší, není ani otevřený, tak to je snad taky dobrý znamení. Já mám kluky taky posunutý hodně dolů, takže tam asi tlačí na čípek a ten se zkracuje.

tina30
24. únor 2009

sorbona tak já nejdřív brala magnosolv ale ted mi doktro napsal více magnézia - v talbletkách beru 3xdenně 2 tablety. po magnosolvu sem měla průjem, což je normální. způsobuje to hořčík. ale snad lepší než zácpa.
hlavně hodně odpočívej. tělo to potřebuje.

jankatr
autor
24. únor 2009

Sorbona - dávej na sebe pozor a fakt hodně lež... Budem držet pěstičky na další kontrolu

veruleg
24. únor 2009

Sorbona : muzu se zeptat ? Je to to tvrdnuti bricha to co jsi popisovala pred par dny, nebo se to vyrazne zmenilo ? Vis myslim jak jsi psala jak tvrdne jen na urcitych mistech a jak jsme nevedli zda se to prevaluji mimousi......s odpovedi nespechej...hlavne lez 😠

lenulinka21
24. únor 2009

Ahojík děvčata 🙂 ráda se k Vám přidám do diskuze. My čekáme
taky dvojčátka takže kde jinde jít než tady k Vám.