Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

katy.m
27. únor 2009

Dobré ráno 😉

mám dva švagry a Ti jsou zlatí,rozhodně bych je nevyměnila 🙂 a švagrová ujde(ale nemusím ji vidět zase tak často 😀 😀
tchyně je naštěstí fajn,teda zatím,jak vidím její maminku,tak se obávám jejího stáří 😒 😀

V úterý jdu po měsíci na kontrolu,tak se už nemůžu dočkat,až naše miláčky uvidím.Snad budou rozumní a ukážou se i se svým nádobíčkem,protože stále ještě nakupujeme neutrální věci

kacatko000
27. únor 2009

Ahoj holky omlouvám se, že vám sem lezu, ale zatím jsem nenašla diskuzi vhodnou pro mě a moc ráda bych poznala nastávají maminky ve stejné situaci. Já jsem po ivf a čekáme dvojčátka ale až v létě, ted jsem na konci 17 týdne, ale byla bych moc ráda kdybych tu s váma mohla zustat. Poslední dobou mě dost přepadají obavy jak to vše zvládnu, manžel pracuje od rána do večera a mou rodinu mam na druhém konci republiky. Žiju ted v Praze a moc lidí tu neznám, takže pokud je některá z vás z Prahy ráda se setkám i osobně. Možná mi pomůže když budu znát někoho kdo má taky dvojčátka a hlavně vůbec netuším co vše nakupovat a podobně. Už od začátku jsem v PN a měsíc a půl jsem byla v nemocnici, málem mi museli přerušit těhotenství, jelikož mé tělo to nezvládalo a bylo ohroženo mé zdraví, musela jsem dostat i transfuze krve a byla jsem krmena sondou ale nakonec to dobře dopadlo a ted jsme doma. Jen jsem pořád sama a to je pro mě dost hrozné, protože jsem vždy byla dost společenský tvor. Je mi 29 let a na mimi jsme čekali taky moc dlouho, ale dvě mě trochu zaskočila, doktoři při našem ivf dávali hodně malé šance na úspěch, měla jsem málo vajíček, špatně jsem reagovala na stimulaci a další problémy, chtěli to i pozastavit ale my chtěli pokračovat a nakonec jsou z toho dvojčátka. jsem šťastná ale zároveň se i dost bojím.
Tak budu ráda za vaše rady a možnost si popovídat.
mějte se hezky katka

katy.m
27. únor 2009

Ahoj kacatko 🙂 ,
vítej 🙂 ,
myslím,že obavy,jak to všechno zvládneme,měla každá,která se dozvěděla,že bude dvojmaminkou najednou.
Já si také děti moooc přála,dokonce 4,ale postupně a dvojčátka nás zaskočila.Stejně jako ty jsem měla krutý začátek,ležela jsem 7týdnů v nemocnici a předávali si mě z Jipky na Jipku,ale je to za mnou a doufám,že teď užnás čeká jen to krásné 😉 .Z jakého města pocházíš?

kacatko000
27. únor 2009

Ahoj katy děkuji za uvítání, já pocházím ze vsetína z moravy a i ted bych se tam nejradě odstěhovala ale vzala jsem si pražáka a ten by na moravu nešel. Doufám, že najdu i tady v Praze nějaké maminky s dvojčátky. Musím ted k doktorce, tak se tu mějte a já se zase ozvu.

zanetik
27. únor 2009

Ahoj Kačátko, jasně že se přidej, název není rozhodující jsme tady takovej mix, někdo končí 😅 někdo je na začátku, ty jsi v tom nejlepším 😉
Neboj to zvládneš, já se zas tak nestresuju, prostě si v tom musíme udělat od začátku režim a nějak to zvládnem, nejsme první ani poslední...já taky když to zjistila po 2,5letém snažení, že čekáme dvě, tak jsem brečela, že se svoji postavou nezvládnu těhu, natož potom dvě děti...těhu zvládám v pohodě, holky už mají každá 2kg a svaly se mi snad vypracují průběžně jak holky budou růst 😅
Klidně se nás ptej co tě bude zajímat, rádi poradíme...
Já bohužel z Prahy nejsem, ale budeš tam mít velký možnosti se setkat s maminkama s dvojčatama u nás na malým městě budu skoro sama, teda zjistila jsem, že jedna spolužačka ze základky čeká 2 holčičky, má termín jen o týden dřív než já, ale už leží druhý týden na udržování, možná už i porodila...

veruleg
27. únor 2009

Ahoj Kacatko
Vitej 🙂 🙂 🙂
Neboj holka, vsechno to zvladnem. Jsme prece silne holky ne. Clovek ma ze zacatku strach skotro ze vseho, ale postupne se tim prece jenom prokouseme. Jak psala Zanetik...nejsme prvni ani posledni. 😵

veruleg
27. únor 2009

katy.m : no pekne Ti to brisko povyrostlo. Moje vypada skoro tak...ale po velkem obede. 😅

katy.m
27. únor 2009

veruleg,mě se právě nezdá,nějak jsem se "zasekla".Jsem zvědavá,jak dopadne úterní kontrola 😨

katy.m
27. únor 2009

nemáš nějaké své fotečky? 😉

luzza
27. únor 2009

veru
přesně jak píšeš,podrobností ke tchýni bych se taky zdržela 😀

veruleg
27. únor 2009

luzza : jojo clovek nikdy nevi... 😀 😀

katy.m : tak jsem tam dala nejaktualnejsi fotku bricha. Ja jdu na kontrolu v pondeli. Ted jsem ale docela klidna, kdyz jsme byli na tom ultrazvuku v patek 20.2. tak vse vypadalo dobre. Jenom mi neni jasne jak se do me vlezou...kdyz to neni jeste moc videt a pritom uz maji 17cm. No uvidime, muzem porovnat az se potkame. Teda pokud mas porad zajem 😕

luzza
27. únor 2009

kacatko,vítej mezi námi 😵 😵 😵
tady tě ty obavy trochu přejdou 😉 internet je v tomhle super 😉 za chvíli budeš mít na Koníka závislost 😀
my už jednoho kluka máme,takže nás najednou bude pět 😅 tak z tý představy taky občas trnu 😅
ale pokud budem všichni zdraví,tak se to zvládne 😉 a zas bude o dva lidičky ,co tě milujou, na světě víc 😉 😵
takže žádný strach 🙂 je to zázrak! 😉

luzza
27. únor 2009

veru
neboj,vejdou 😀 😀
ti říkám,ta spolužačka měla jen malý bříško a jaký pěkný dvojčátka porodila 😉
každej nemusí mít takovej kamion jako já 😉 😀

luzza
27. únor 2009

veru
moje břicho nevypadá jako povelkém obědě,ale jako kdyby se naobědvala celá hospoda 😀
taky je to trochu tím,že to není moje první těhu...
takovejhle pupek jsem měla s Dominikem před porodem 😀

veruleg
27. únor 2009

luzza
Ja jsem docela vysoka 1.8 a vzdy nejvyssi ze tridy. Takze nikdy ta krehka divcina 😒 Jen jsem jaksi cekala, ze to poroste rychleji...ale zase na druhou stranu je dobre ze to nenaroste pres noc a clovek si na to zvyka postupne 😀

katy.m
27. únor 2009

veru,to víš,že mám stále zájem 🙂 ,ozvi se hned jak si na mě uděláš čas. A bříško máš moc pěkné 🙂 😵

tina30
27. únor 2009

ahoj dvojmamky
žanet já mám taky občas pocit - teda hlavně večer - že se mi mimča chtěj dostat pod žebrama ještě o kousek výš než jsou. přes den je to celkem v pohodě, ale večer to zkoušej. 😉

katy.m
27. únor 2009

Můžete mi poradit?Existuje kočár pro dvojčátka,který má korbičky vedle sebe a na konstrukci se dají připevnit autosedačky?Takový bych chtěla,ale viděla pouze ten Jané,ketrý má sedačky za sebou...

tina30
27. únor 2009

katy -co já tedy vím, tak se podívej na easy walker duo, tam jsou přidělat dvě autosedačky.

katy.m
27. únor 2009

tino,děkuji 🙂

sorbona13
27. únor 2009

Easy walker je super kočár, my ho budeme taky kupovat, viděli jsme ho v Kolíně a jako jediný dvojčatový kočárek má kvalitní ložiska a odpružení, takže by měl přežít ty 3 roky. Navíc je lehounkej na manipulaci, akorát ta cena je šílená, my nebudeme kupovat autosedačky, protože se stejně dají použít na kočár jen v době, kdy máš jen hluboký korby, sporťák bys musela složitě odmontovat, aby tam potom šli nacvaknout ty sedačky. Navíc na tenhle kočár pasujou jen sedačky Maxi Cosi,který jsou hodně drahý + musíš přípočítat cenu za adaptéry.

tina30
27. únor 2009

sorbona my jej taky budeme kupovat, respektive je už objednán a tak do týdne bysme ho mohli mít. autosedačky teda do něj používat nebudeme. už i tak je dost drahej. naštěstí máme velký auto, takže se tam pohodlně všechno vejde.

katy.m
27. únor 2009

právě na tu cenu koukám 🙄 ,když jsem to vše spočítala dohromady,i s autosedačkama,tak se to vyšplhalo na 36 000,-.My počítali dát za kočár max. tak do 25 tis,no nevím,ještě to ukážu manželovi 😅

lea77
27. únor 2009

ahoj holky, můžu se k Vám taky přidat, čekám dvojčátka, termín mám 17. července, takže jsem teď na konci 20tého týdne.
Máme taky objednaný easy walker ... musím říct, že se mi fakt nejvíc líbí. Viděli jsme ho na výstavě dvojčátek v Brně.

katy.m
27. únor 2009

vítej leo 🙂

lea77
27. únor 2009

díky katy.m, budu se s Váma muset nejdřív postupně seznámit, protože číst to všechno pozadu asi nebudu, jsem teďka hrozný lenoch 🙂

katy.m
27. únor 2009

tak to chápu,taky tady nejsem zase až tak často,pak nějak nestíhám dočíst.Odkud jsi?

lea77
27. únor 2009

Jsem od Hodonína, jižní Morava a ty? Jak se cítíš a jak se opatruješ? Normálně funguješ nebo se spíše více hlídáš a poleháváš semtam? Občas mě píchne v břichu, tak se snažím šetřit, čekali jsme na mimi dost dlouho.

katy.m
27. únor 2009

z Opavy.Taky jsme na mimi čekali dost dlouho,manžel mě hrozně moc šetří,až mi to potom bude chybět 😀 ,ale já už se teď chovám normálně.V začátku jsem byla hodně opatrná,ale teď jsem kompletně bez potíží,takže místy i zapomenu,že jsem těhu 😀 .V břichu mě píchne skoro vždy,když si kýchnu

lea77
27. únor 2009

Já kýchám taky dost často ... ale jinak se taky cítím pořád netěhotně ... teďka už začínám mimča cítit, tak je to super pocit 🙂