Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
16. dub 2009

Ahoj Zanet,

oni Te nuti lehnout na brisko, kdyz tam mas tu jizvu, teda. Zkousela si nejaky z tech stahovacich pasu ci stahovaciho pradla? Ono to asi chvili trvat bude nez se ta kuze, ktera se 9 mesicu roztahovala zase stahne, co. Nedokazu si to vubec predstavit.

Ja mela dnes zase zachvat nastvanosti, jak mi je blbe, jsem nemotorna a bricho se roztahuje, tvrdne a omezuje me 🙄 jsem z toho uz uplne vyrizena, nevim co mam porad delat, kdyz musim lezet a uz mi to proste prijde cele dlouhe. Pak si vzdy musim uvedomit, ze jsme se o to 3 roky snazili tak co tedy chci a at jsem vdecna 😅 Ach jo, jdu si zase neco vymyslet za cinnost.

adrosek
16. dub 2009

-ahojík mamky,tak jsem doma a kukám sem na vás
-já si bola zaplavat a bolo to fajně,sice jsem funěla jako hrom,ale tak vklidu jsem si cvičila
-zanetik tak holky jsou hodnoučký tedy,tak to je fajně
-ted si jdem dát žlutý meloun a zalehnout k telce

blucka
16. dub 2009

Luzzo, ja pracujem na Vinohradoch, prave preto hovorim, ze je to dg.to nase povolanie 😉 .
Mysko, s bruskom musis vydrzat, este hoooodne povyrastie ked tammas dve miminka. 😀

luzza
16. dub 2009

holky
vyfotila jsem vám můj megabřich!!!
vyhrávám cenu megapupku koníka 😝 😀 😀 😀

luzza
16. dub 2009

bluc
já pracuju v Ústí n.Labem (Masarykova nemocnice) na JIPu (od r.1995) 🙂 🙂
a po mateřské se chci zase vrátit 😉

adrosek
16. dub 2009

-luzza hezké bříško máš neboj,to je co to nosit

lenulinka21
16. dub 2009

luzz: teda já valím oči na tvé MEGA-bříško 🙂

To je krásný domeček pro holky.

kacatko000
16. dub 2009

Ahoj holky dvojmamky

Já nějak nestíhám, bud je mi blbě a nebo lítám po městě, takže když přijdu tak už nemám sílu zapínat pc
Vítám nové tvířičky a přeju oběma moc štěstí, miu tobě pohodové těhulkování a at je vše v pořádku a bluc ty at vydržíš co nejdýl, vidím, že budeš rodit u apolináře, já taky 🙂 tak mi pak řekneš své zkušenosti jo

Holky já byla dnes na KO a doktorka mě moc nepotěšila, nejdříve že jsem moc hubená, což jsem, mám jen 56 kilo a pak že kluci se rozutekli na váze, ještě 30.4. měli oba stejně a ted jeden má 740 g a druhej jen 540 g, prý že to musí hlídat, tak nevím, jak to máte vy s váhama?????

A taky jsem dost naštvaná, jelikož jsem přišla na to, že nebudu mít nárok na mateřskou, jelikož se změnily zákony, já dala v srpnu v práci výpověd a běžela mi 2 měsíční výpovední lhůta, jenže na začátku září jsem musela na operaci a tam zjistili, že musím co nejdříve na ivf, tak už jsem zustala na neschopence a otěhotněla jsem až 2 týdny po ukončení poměru, ale jelikož jsem byla už dlouho v prac neschopnosti a šla bych z ní přímo na mateřskou tak podle zákona z minulého roku jsem nárok měla, byla jsem kvůli tomu v listopadu i na mimnisterstvu soc věcí a tam mi to potvrdili, jenže ted je vše jinak a už to neplatí, takže nárok nemám, jen na rodičák, který mi bude vyplácen od narození dětí, ale nemůžu si vybrat variantu na 3 roky, musím jen na 4 roky, takže bez mateřské, rodičák bude do 21 měsíců dětí 7600 a pak do jejich 4 let jen 3800!! Takže fakt nevím jak to budeme zvládat, holt člověk platí za to, že má zdravotní problémy. Kdybych věděla, že budem podstupovat ivf tak výpověď nedávám, ale moje doktorka mi doporučila změnit zaměstnání, že mám velký stres a proto to taky nemusí jít, tak jsem podala výpověď a asi za 2 týdny jsem začala mít velké trable a bolesti, lítala po doktorech a najednou že musím hned na laparku, tak ještě v září jsem šla a pak už doktoři říkali, že co nejdříve na umělé, jinak se snižuje naděje na to, že budeme mít děti, měla jsem v listopadu nastoupit do nové práce ale mudr už mi to nedoporučila a ted jsem takhle dopadla, je to svinstvo. Promiňte že píšu román, ale jsem z toho fakt vystresovaná, vůbec si nedokážu představit jak to budeme dělat ☹

luzza
16. dub 2009

už to blbě zvládám...
doufám,že brzy porodím...

blucka
16. dub 2009

Luzzo, ja sa asi tiez vratim,ale zatial len na ciastocny uvazok, ale to je este buducnost.....ty mas teeeeda pupik 😉

luzza
16. dub 2009

kacatko
tak to mi je líto 😢
to se ti to pěkně zamotalo...

lenulinka21
16. dub 2009

kacatko: sakra to je pech ☹ oni ty zas...é zákony pořád mění.

blucka
16. dub 2009

kacatko, dakujem za privitanie a urcite dam vediet ake to u Apolinare bolo, snad len dobre 😉 , je mi luto, ze mas take problemy, ale nestresuj sa, aby si bola ty aj mimca ok. Ja mam rozdiel vo vahach v 30tt 140g a dr.sa to zatial pozdavalo tak v tomto ti neporadim...
Luzzo, tak rodit by si uz mohla 😉 , obdivujem, ze to zvladas, mne by ten 34tt na porod vyhovoval.

lenulinka21
16. dub 2009

holky mě je doktor ještě nikdy nevážil ☹ jak se to dělá to vážení???

veruleg
16. dub 2009

Luzza : vydrz,myslim na Tebe a vase xeny..... 😉 Ty musi jit vsem nasim mimouskum prikladem...taky tak pekne rust. Jinakbrisko je super 😉

kacatko : neboj nejak se to zvladne, me ceka taky jen rodicovsky prispevek. Ted jsem se na to ptala, zda musim byt v evidenci uradu prace....jednou rekli ze jo ted zase ze ne a ze staci formular od doktorky....tak snad to staci. Z evidence me vyskrtli, byla jsem v cizine a ted uz mam zakazano dojet dojet do Brna v kvetnu abch se registrovala (taky k cemu kdyz praci nehledam ze) nekdy z tech nasich predpisu nestiham

blucka
16. dub 2009

lenu, je to priblizna vaha, zistia ju na velkom uzv, neviem podla akych hodnot.

lenulinka21
16. dub 2009

veruleg- jo a poznáme se vůbec u té koule?

lenulinka21
16. dub 2009

teda já už sï jako koule připadám 😀

luzza
16. dub 2009

lenulko
ty váhy miminek se dělají takto... 😉 :
dr. změří 3 základní míry 1.délku stehenní kosti, 2.průměr hlavičky, 3.průměr bříška--- ten ultrazvuk musí mít počítačový program,který tyhle míry převede na cm2 plochy celého děťátka a vypočítá to tu odhadní váhu 😉
né každý ultrazvuk to umí! 🙂

luzza
16. dub 2009

blucko
taky se chci vrátit na částečný úvazek... 😉 uvidím,jak to budou holky zvládat...
veru
jestli si vzaly holky za příklad mě 😅 tak ještě určitě přiberou 😀 ale nevím,kdo se s nima bude nosit 😝

myska77
17. dub 2009

Dobre ranko holky,

Luzzy: no tedy pekne brisko, jak Ti rozumim s tim porodem, kolik meris pres bricho? me jak bylo vcera taky zle, tak jsem se zmerila a zvetsilo se mi najednou z 88cm na 92 cm, ta proto me zase tak tahlo. Vydrz kocko do stredy, pak se domluvis na porodu a holku pujdou ven.

Kacatko: ja vazim 60 kg a nic nerikaji, zalezi jak pribiras, ja pravidelne 0,5 kg za tyden, tak nic nerikaji. JInak vahy se rozjizdeji dost holkam, vem si s jakym rozdilem se narodily kocky Zanetce (2 kg a 2,5 skoro). Kdyby se Ti rozjely moc ty vahy, je dobry podstoupit vysetreni na prutok pupecnikem, jsou v nem vetsinou 3 cevy a je mozne, ze ne vsechny funguji tak jak maji, ale to Te nechci strasit, na vyzivu pry stacii jedna a deti navic mivaji tzv.obdobi rustoveho spurtu a klidu stejne jako po narozeni, tak zatim bud v klidu.

myska77
17. dub 2009

Jo a Kacatko s tou materskou mam uplne stejne story, ale ja stihla otehotnet jeste v ochranne dobe nez mi skoncil pomer, takze na meterskou narok mam, je topech, ze Ti to o dva tydny nevyslo 😅 ale deti jsou prednejsi, my se smirili s tim, ze budu na pracaku a pak bez materske, clovek s detmi holt musi snizit svou zivotni uroven, ale je to jen na par let. Na chleba bude vzdycky. Uvidis, ze na to zapomenes az se deti narodi.

maui
17. dub 2009

Dobré ránko🙂
Já jsem teprve na začátku a už se těším, až přestanu chodit do práce a budu moct doma spát, kdy se mi zamane 🙂 Mám snad spavou nemoc...

lenulinka21
17. dub 2009

Dobré ráno manky 🙂

luzz: dík za vysvětlení 🙂 zeptám se dr. v uterý ne KO.

jinak já se měřila včera a mám přes pupek 103cm 😕 😕 a to jsem před
otěhotněním vážila 62kg.

maui: v tomhle období jsem to měla taky taky jsem jen spala a spala. 🙂

sorbona13
17. dub 2009

Dobré ráno holky, dneska je můj šťastnej den, doktor mě pustí na víkend domů s tím, že v pondělí ještě udělají ultrazvuk a když to bude v pořádku, tak mě propustí 😵
Zanet: skvěle to zvládáš, jen tak dál 🙂
Kacatko: my jsme na tom s váhama stejně, liší se jen o 10g. Ale já těm výpočtům moc nevěřím, při jednom ultrazvuku změřili jednoho prcka omylem dvakrát a pokaždý měl jinou váhu. S tou mateřskou je to hrozný, to tě na tom ministerstvu nemohli upozornit, že to bude od nového roku jinak? 😠
Já vážím 55kg a taky mi doktoři řekli, že mám jíst víc, dostávám i větší porce ke snidani a k obědu mám navíc nějakou bílkovinu, ale stejně to do sebe nezvládnu nacpat 😒 Já jsem tedy zatím vždycky přibrala skokově, žádných pravidelných 0.5kg týdně, ale třeba 14 dní nic a pak 1-2kg najednou 🙂

lenulinka21
17. dub 2009

sorbi: to je pěkná zprávička 🙂 víkend doma.

taky si spíše myslím, že ty váhy jsou orientační.

veruleg
17. dub 2009

dneska jdu na kontrolu tak se poptam na ty vahy...... Kolik mam obvodbricha nevm, je porad docela male a to pribyvam tak 1kg za tyden......
Sorbona : poradne papej at maji mimousci z ceho rust.....ty jo 55 kg to jsem mela naposledy nekdy na stredni skole. Ted uz jen trham rekordy....

veruleg
17. dub 2009

Lenulinka : neboj nejak se pozname, myslis zeu koule bude mit v 13h sraz vice kouli ? No Opava je mala.....uvidime 😅 😅 😅

myska77
17. dub 2009

Jeee Sorbi to mam z Tebe radost, vikend doma a pak mozna uz natrvalo, to je skvely, tak se o vikendu setri at nepoblaznis cipek at je na UTZ dlouhy a pusti Te. Ono se preci jen lezi lip doma nez ve spitale.

Kacatko ono se od Noveho roku zmenil jen system vyplaceni nemocenske, ze prvni 3 dny se nehradi nic a pak vyplaci cast socialka a cast zamestnavatel a jeste bez vikendu, ale vyplaceni materske se to netyka. Ty si holt nestihla otehotnet v te tzv.ochranne lhute nez Ti skoncil prac.pomer. Ja dala vypoved v zari a od listopadu byla na neschopence kvuli IVF, v listopadu otehotnela a zustala na neschopence dal. Ted dostavam od ledna nizsi nemocenskou nez bych dostavala podle starych zakonu do konce 2008, a az si zazadam o materskou v cervnu, tak pro jeji vyplaceni bude rozhoduji obdobi rijen 2007 az rijen 2008, kdy jsem jeste byla v plnem prac.pomeru a z toho se vypocte materska podle Tech novych pravidel, ze max.29 tis. pri hrubem platu 70 tisic atd.

Lenus a kdy Ty si vytvoris nejake album, chci take videt Tve brisko a vybavicku 😎

lenulinka21
17. dub 2009

veru: já pro sicher budu mít hmědý svetřík a hnědé těhu-tričko. 😀